Brankár Caballero spravil fatálnu chybu.

Góly: 53. Rebič, 80. Modrič, 90.+2 Rakitič

ŽK: Mercado, Otamendi, Acuna - Rebič, Mandžukič, Vrsaljko, Brozovič. Rozhodovali: Irmatov - Rasulov, Saidov (všetci Uzb.), 43 319 divákov.

Argentína: Caballero - Mercado, Otamendi, Tagliafico - Salvio (56. Pavon), Mascherano, Perez (68. Dybala), Acuna - Messi, Agüero (54. Higuain), Meza

Chorvátsko: Subašič - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinič - Rakitič, Brozovič - Rebič (57. Kramarič), Modrič, Perišič (82. Kovačič) - Mandžukič (90.+3 Čorluka)

NIŽNIJ NOVGOROD. Hráči Chorvátska zvíťazili vo štvrtkovom dueli D-skupiny na MS vo futbale 2018 nad Argentínou hladko 3:0 a postúpili do osemfinále.

Po dvoch zápasoch majú na konte plný počet bodov a po Rusku, Uruguaji a Francúzsku sú štvrtým tímom s istotou miestenky vo vyraďovacej fáze.

Argentína vyťažila z dvoch zápasov len jeden bod a jej postupové šance sú omnoho nižšie.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Argentína - Chorvátsko: fotogaléria

24.6.2018

Chorváti v minulosti zo skupiny na MS postúpili iba raz, podarilo sa im to počas šampionátu v roku 1998 vo Francúzsku, kde získali bronz.

Výber Argentíny prehral v skupinovej fáze na MS prvýkrát od 7. júna 2002, vtedy nestačil na tím Anglicka (0:1) a nekvalifikoval sa do vyraďovacej fázy.

Reprezentanti Argentíny nastúpia na posledný zápas v skupine v utorok 26. júna od 20.00 v Petrohrade proti Nigérii, Chorváti sa v rovnakom čase stretnú v Rostove s Islandom.

Hlasy po stretnutí:

Jorge Sampaoli, tréner Argentíny: "Zatiaľ sa nám nepodarilo nájsť cestu, ako z našich hráčov vyťažiť maximum. Chorváti dnes previedli skvelý výkon, no prvý gól nás zlomil a nedokázali sme odpovedať.

Dnešná prehra ma veľmi bolí, no ešte nie je všetkým dňom koniec. Viem, že našich fanúšikov prehry trápia, no necítim hanbu, skôr je to bolesť. Bojujeme, ale nedarí sa nám strieľať góly."

Podarilo sa nám zvíťaziť v prvých dvoch dueloch a máme istý postup do osemfinále, no na úspech potrebujeme nazbierať viac triumfov.

Luka Modrič, stredopoliar Chorvátska

Zlatko Dalič, tréner Chorvátska: "Od začiatku verím vo svoj tím, no nemysleli si, že už po druhom súboji budeme mať istotu postupu. Dnes to nebolo o tom, že Argentína hrala zle, to my sme hrali vynikajúco. Máme istú osemfinálovú miestenku, ešte viac ma však teší hra, ktorú produkujeme. Chlapci bojujú jeden za druhého."

Luka Modrič, stredopoliar Chorvátska, najlepší hráč zápasu: "Nemali by sme myslieť na MS 1998, kde Chorvátsko získalo bronz. Mali by sme sa sústrediť vždy na najbližší zápas. Podarilo sa nám zvíťaziť v prvých dvoch dueloch a máme istý postup do osemfinále, no na úspech potrebujeme nazbierať viac triumfov.

Náš triumf nad Argentínou možno vyzeral ľahko, no bol náročný. Triumfovali sme však zaslúžene, keď prvý gól sme dali po chybe súpera. Dôležité bolo, že sme eliminovali najlepšieho hráča Argentíny Lionela Messiho."

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

Rakitič sa v 5. minúte na moment zbavil obrancu, jeho pokus ľavačkou stihol brankár Caballero vyraziť. Chorváti sa v prvom polčase prezentovali výborným pohybom i koncentrovaným výkonom a darilo sa im vypájať z hry Messiho.

Skórovať mohol v 13. minúte Meza, jeho prudký pokus však Chorváti zblokovali a gólom sa neskončila ani šanca Acunu v 21. minúte.

Po polhodine hry bol blízko ku gólu Argentínčan Perez, ktorý Acunovu akciu dokončil iba strelou do bočnej siete.

Na bezgólovom prvom polčase nič nezmenil ani hlavičkový pokus Mandžukiča, ktorý minul bránku. Aj napriek zaujímavému dianiu ponúkol prvý polčas napokon iba jednu priamu strelu na bránku.

II. polčas:

Futbalovejší Chorváti boli odmenení v 53. minúte. Brankár Caballero chcel pred odkopnúť loptu do bezpečia, ale ju tzv. zluftoval a číhajúci Rebič ponúknutou možnosťou nepohrdol - 0:1.

Argentínčania sa naďalej nevedeli dostať do hernej pohody, naopak, Chorvátom po góle vzrástla sebaistota. Juhoamerický tím bol blízko k vyrovnaniu v 64. minúte, ale Perez po Higuainovej spätnej prihrávke zblízka zakončil iba do Subašiča a ani dorážajúci Messi nevyrovnal.

V 80. minúte bolo už 0:2, keď sa Modrič na kraji šestnástky zbavil súpera a na jeho pokus pravačkou k ľavej žrdi Caballero nedosiahol.

Chorvátom sa darilo eliminovať snahy súpera, naopak, Rakitič mohol v 87. minúte zvýšiť na 3:0, no z priameho kopu trafil iba hornú žrd argentínskej bránky.

Chorváti napokon dosiahli tretí gól, keď v protiútoku v nadstavenom čase vyšachovali obranu Argentíny, ktorá avizovala ofsajd a Rakitič uzavrel na 0:3.

Online prenos: Argentína - Chorvátsko (MS vo futbale 2018, D-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina D 2017/2018
21.06.2018 o 20:00
Argentína
0:3
(0:0, 0:3)
90+4 minúta
Chorvátsko
Góly: 53. Rebić, 81. Modrić, 90+1. Rakitić. ŽK: 51. Mercado (ARG), 85. Otamendi (ARG), 87. Acuňa (ARG) – 39. Rebić (CRO), 59. Mandžukić (CRO), 67. Vrsaljko (CRO), 90+4. Brozović (CRO). Rozhodca: Ravshan Irmatov (Uzbekistan).
Tak toto čakal azda málokto. Chorvátski futbalisti najmä v druhom polčase dokonale zaskočili Messiho Argentínu a po góloch Anteho Rebića, Luku Modrića a Ivana Rakitića sa tešia z víťazstva 3:0. Partiu okolo Lionela Messiho tak v poslednom zápase skupiny proti Nigérii čaká mimoriadne náročná úloha v boji o postup. Navyše, situáciu nemajú príliš vo vlastných rukách, keď im do karát musí zahrať aj výsledok zajtrajšieho duelu medzi Islandom a Super Eagles z Afriky. Messi bol dnes doslova neviditeľný, uvidíme, ako sa bude vyvíjať atmosféra okolo úradujúcich vicemajstrov sveta. Pre dnešok je to už odo mňa všetko, prajem vám dobrú noc!
90+4
90+4
yellowCardEšte jedna úprava štatistík, žltá karta sa ušla dnes aj Marcelovi Brozovićovi.
90+3
changeZáver zápasu si ešte prichádza vychutnať obranca Vedran Ćorluka, ktorý nahrádza Maria Mandžukića.
90+2
Tretia gólová akcia Chorvátov akoby dokonale symbolizovala priebeh dnešného zápasu, najmä jeho druhého polčasu.
90+1
90+1
goalChorvátsko dalo gól!
Argentína rozobratá na súčiastky. Chorvátsky protiútok po osi Rebić-Modrić a IVAN RAKITIĆ zakončuje do absolútne odkrytej brány Willyho Caballera!
90
Tento zápas sa bude v nadstavenom čase dohrávať ešte štyri minúty.
90
importantAž v úplnom závere riadneho hracieho času sme videli svetlý moment aj od Lionela Messiho, ktorý pekne našiel Maximiliana Mezu, jeho strelu však obetavým sklzom zblokoval Domagoj Vida!
89
Netradične v ofenzívnom priestore sme videli aj Marcela Brozovića, ktorý prihrávkou pod seba hľadal Maria Madžukića, nepresadil sa však ani Luka Modrić.
88
Argentína sa snaží zúfalo dobýjať mimoriadne disciplinovane pôsobiaceho súpera, Dejan Lovren s Domagojom Vidom to však dnes vzadu riadia takmer bez chyby.
87
87
yellowCardMarcos Acuňa poslal k zemi tvrdým zákrokom Šimeho Vrsaljka a stáva sa tak tretím Argentínčanom so žltou kartou na svojom konte.
86
importantPo takmer minútovom čakaní sa k rozohratiu štandardnej situácie dostal Ivan Rakitić. No a čakanie sa takmer vyplatilo, keď stredopoliar Barcelony krásnym pokusom zatriasol brvnom brány Willyho Caballera!
85
yellowCardArgentínčanom tečú nervy. Javier Mascherano poslal k zemi Ivana Rakitića, k stredopoliarovi Chorvátov prišiel Nicolás Otamendi, ktorý doňho nakopol loptu, za čo vidí žltú kartu.
84
Naopak, Chorváti majú tento duel absolútne pod kontrolou a sú už len pár desiatok sekúnd od dôležitých troch bodov.
83
Argentína dnes zlyháva tak v defenzívnej práci, ako aj pred bránou Danijela Subašića. Akoby to teraz veľmi nevýrazným zakončením len do náruče podčiarkol Gonzalo Higuaín.
82
changeIvan Perišić si dnes odpracoval svoje a na ihrisko do posledných okamihov tohto zápasu posiela Zlatko Dalić už avizovaného Matea Kovačića.
81
81
Do zbierky nádherných gólov na tomto šampionáte prispieva aj LUKA MODRIĆ. Ten si vypýtal loptu na os ihriska, spracoval si ju, obstrelil Nicolása Otamendiho a loptu poslal presne k ľavej žrdi bezmocného Willyho Caballera.
80
Ivan Rakitić kombinoval s Andrejom Kramarićom, strelu kanoniera Hoffenheimu obetavým zákrokom zastavil Gabriel Mercado.
79
Juhoameričania však z tejto štandardnej situácie nič nevymysleli, stroskotal aj protiútok Ivana Perišića.
78
Cristian Pavón sa rozbehol po ľavom krídle do pokutového územia, kde ho však zabrzdil ďalší čistý sklz zo strany Dejana Lovrena. Argentínčania zostávajú pri lopte, rozohrávať budú rohový kop.
77
Ivan Rakitić musel aspoň na malý moment opustiť hraciu plochu, uvidíme, či ho Zlatko Dalić ešte pošle späť do hry.
76
Na trávniku nám vzbĺkli poriadne vášne, ktorú musia upokojovať aj asistenti rozhodcu. Spôsobil ju poriadne tvrdý atak Nicolása Otamendiho na Ivana Rakitića.
75
75
Vstupujeme do poslednej štvrťhodiny riadneho hracieho času. Tak čo, podarí sa Argentíne vybojovať z tohto stretnutia aspoň bod?
74
Lionel Messi je dnes veľmi nervózny. Preukázal to aj teraz, keď "vybehol" na Ivana Strinića potom, čo bol chorvátskym bekom nedovolene atakovaný.
73
importantTak teraz sme videli tak trochu komickú situáciu. Mariovi Mandžukićovi nevyšla prihrávka na Andreja Kramarića v prečíslení 3 na 2, ten sa však napokon k lopte dostal po ďalšom nedorozmení argentínskej stopérskej dvojice, no ani on nenašiel svojho spoluhráča.
72
Chorvátsky kouč Zlatko Dalić chystá aj posledné striedanie, na trávnik by sa mal dostať Mateo Kovačić. Pôjde tak o ďalšie posilnenie stredu poľa, v ktorom už majú Vatreni aj tak prevahu.
71
Prvý strelecký pokus si zapisujeme aj pri mene Paola Dybalu, kanonier z turínskeho Juventusu však mieril veľmi nepresne.
70
Do konca zápasu zostáva posledných dvadsať minút. Chorváti opäť zvolili defenzívnu takitku, v posledných minútach nechávajú hrať Albiceleste.
69
Argentínčania síce držia loptu vo svojej moci, zatiaľ sa však nevedia v týchto momentoch dostať ani len do tesnej blízkosti Danijela Subašića.
68
changeJorge Sampaoli hrá vabank. Viac ako dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času si vyčerpal možnosti striedania. Premiérovo dostáva na turnaji šancu aj Paolo Dybala, ktorý na ihrisko vybieha namiesto Enza Péreza.
67
yellowCardŠime Vrsaljko je známy svojim nekompromisným počínaním v osobných súbojoch a jeho tvrdosť teraz nechcene pocítil aj Marcos Acuňa. Ravshan Irmatov vyťahuje chorvátskemu obrancovi kartové napomenutie.
66
importantKrásna kombinácia Chorvátska! Ivan Rakitić preniesol ťažisko hry doprava na Šimeho Vrsaljka, ktorý ponúkol gólovú príležitosť Mariovi Mandžukićovi, no ten tiesnený mieri len do bočnej siete!
65
Domagoj Vida predviedol veľmi dobrý defenzívny zákrok proti aktívnemu Cristianovi Pavónovi, keď obetavým sklzim zastavil rozbehnutého argentínskeho krídelníka.
64
64
importantTak toto už je veľká smola! Enzo Pérez šikovne poslal do pokutového územia Gonzala Higuaína, ktorý prihrával pod seba na Maximiliana Mezu, jeho strelu a aj následnú dorážku však dokázal zlikvidovať Danijel Subašić!
63
Javier Mascherano tentokrát už omnoho presnejšie našiel Lionela Messiho, ani teraz z toho však nebude strelecký pokus v podaní "božského" Lea, ktorého do pokutového územia nepustil Domagoj Vida.
62
Hru bezradných Argentínčanov sa snažia rozhýbať striedajúci hráči, rezolútne však kombináciu Pavóna s Higuaínom prerušil Dejan Lovren.
61
Na takéto chyby nie sme u Javiera Mascherana zvyknutý. Rekordér argentínskej reprezentácie v počte štartov sa snažil nájsť na pravom krídle Cristiana Pavóna, prihrávka mu však absolútne nevyšla.
60
Máme za sebou hodinu hry a vyzerá to tak, že Chorváti majú tento duel absolútne pod kotrolou. V týchto momentoch hra nemá vôbec spád, Argentínčania sa tak nevedia dostať do tempa, navyše loptu držia vo svojej moci Vatreni.
59
yellowCardRozkúskovaná pasáž zápasu pokračuje. Ravshan Irmatov vyťahuje žltú kartu Mariovi Mandžukićovi, ktorý sa previnil nedovolene proti Cristianovi Pavónovi.
58
changeAntemu Rebićovi jeho zdravotné problémy nepovolia pokračovať v zápase, a tak ho na trávniku nahrádza Andrej Kramarić.
56
changeZatiaľ však dochádza len k ďalšej zmene v argentínskom tíme, keď Eduarda Salvia strieda na hracej ploche Cristian Pavón.
55
Netrvalo dlho a prišiel aj ďalší náznak príležitosti pre Chorvátsko, Ante Rebić sa však v snahe o ďalšie zakončenie pravdepodobne zranil a bude musieť striedať.
54
changeJorge Sampaoli okamžite reaguje striedaním. Dnes sa takmer vôbec nepresadil Sergio Agüero, ktorého na zvyšok stretnutia nahrádza Gonzalo Higuaín.
53
53
Nedáš, dostaneš. Sergio Agüero najskôr neprekonal Danijela Subašića, o pár chvíľ na to prišla na opačnej strane chyba ako z najhoršieho sna od brankára Willyho Caballera, ktorý "zľuftoval" loptu len k ANTEMU REBIĆOVI, ktorý ju tak trochu akrobatickým spôsobom posiela za jeho chrbát!
52
Tempo hry v druhej polovici zápasu zatiaľ nie je také vysoké, ako tomu bolo v prvom polčase. Oba tímy sa striedajú v dlhodobejšom držaní lopty.
51
yellowCardAnte Rebić sa rozbiehal po ľavom krídle, oklamal dvojicu Argentínčanov, Gabriel Mercado ho musel zastaviť už na polovici ihriska len za cenu žltej karty.
50
Šime Vrsaljko sa teraz dostal do menšej kontroverzie s Marcosom Acuňom, vhadzoval však napokon chorvátsky bek. Vatreni rozohrali rýchlu akciu, Enzo Pérez sa však stihol vrátiť s Ivanom Perišićom.
49
Luka Modrić v súboji s Lionelom Messim zahral nedovolene rukou, Alibeceleste rýchlo rozohrali, zblokovaná strela Marcosa Acuňu sa však opäť ani len nedostala k Danijelovi Subašićovi.
48
Sledovali sme menšie nedorozumenie v rozohrávke medzi stopérskou dvojicou Lovren-Vida, autové vhadzovanie z toho pre svoj tím vyťažil Sergio Agüero.
47
Mario Mandžukić sa teraz čuduje verdiktu hlavného arbitra z Uzbekistanu, ktorý píska proti Chorvátovi po osobnom súboji s Nicolásom Otamendim.
46
Do druhého polčasu vstúpili oba tímy v nezmenenom zložení. Rozohrávku obstarali Argentínčania, od ktorých sa očakáva gradácia výkonu v porovnaní s prvou štyridsaťpäťminútovkou.
46
Začal sa druhý polčas.
Zaujímavý priebeh nám priniesol prvý polčas stretnutia medzi Argentínou a Chorvátskom. O niečo viac z hry majú tak trochu prekvapujúco zatiaľ zástupcovia európskeho futbalu, najväčšiu gólovú príležitosť však zahodil Enzo Pérez, ktorý po polhodine hry netrafil prakticky opustenú bránu súpera. Mimoriadne nevýrazným dojmom zatiaľ pôsobí Lionel Messiho, ktorého sa Chorvátom darí úspešne vypájať z hry. Tešme sa na druhý polčas, všetko je stále otvorené!
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
importantMario Madžukić teraz odiedol dobrú prácu v defenzíve proti Marcosovi Acuňovi, cez Ivana Rakitića sa lopta dostala k Antemu Rebićovi, ktorý na ľavom krídle najskôr zbytočne váhal so zakončením a následne tiesnený Eduardom Salviom mieril veľmi nepresne.
45+1
Marcelo Brozović kombinoval so Šimem Vrsaljkom, lopta im však ušla, a tak môže vhadzovať NIcolás Tagliafico.
45
V prvom polčase sa budú nadstavovať ešte dve minúty.
44
Navyše sa teraz previnil Sergio Agüero nedovoleným zákrokom proti Domagojovi Vidovi, a tak môžu Chorváti opäť založiť jednu zo svojich ofenzívnych kombinácií.
43
Pomaly sa blížime k záveru prvého polčasu. Loptu majú na svojich kopačkách futbalisti z južnej časti amerického kontinentu, zatiaľ sa však nevedia presadiť proti pozorne brániacim Európanom.
42
Osobný súboj Javiera Mascherana s jeho bývalým spoluhráčom z Barcelony Ivanom Rakitićom sa končí neodovoleným zákrokom Argentínčana. O pár sekúnd neskôr sa v náznaku príležitosti ocitol Ante Rebić, ktorý si však počínal nedovolene proti Nicolásovi Otamendimu.
41
Stredopoliari chorvátskeho tímu dnes zatiaľ odvádzajú skvelú prácu, keď aktívnym napádaním rozohrávky znemožňujú súperom založiť nejakú nejakú nebezpečnú akciu.
40
40
Marcos Acuňa sa chcel pretlačiť cez Vrsaljka s Lovrenom k centru, avšak lopta skončila len za bránou Danijela Subašića, ktorý opäť odkopáva.
39
yellowCardAnte Rebić dnes snáď už druhý, či tretí raz veľmi nešetrne zasiahol jedného zo súperov. Tentokrát prišliapol nohu Eduarda Salvia, Ravshan Irmatov mu to všetko spočítal a udeľuje mu žltú kartu. Následne musel štvrtý rozhodca krotiť vášne u Jorgeho Sampaoliho.
38
Mercado je späť na nohách, je však otázne, či sa bude môcť vrátiť do hry. Argentínčania mali k dispozícii štandardnú situáciu, center Marcosa Acuňu však bez problémov vyriešil Danijel Subašić.
37
Gabriel Mercado naďalej zostáva ležať na trávniku. Vyzerá to na problémy s rebrami, možno tam prišlo aj k vyrazenému dychu na strane argentínskeho beka obliekajúceho dres FC Sevilla.
36
Tak na toto sa nepozeralo vôbec dobre. Ante Rebić išiel do vzdušného súboja s Gabrielom Mercadom vysokou nohou, svojho súpera zasiahol veľmi neštetrne, a tak Ravshan Irmatov neváhal a píska v prospech Argentíny.
35
Enzo Pérez sa prebíjal do pokutového územia, avšak ani s pomocou Maximiliana Mezu sa cez Ivana Rakitića do streleckej príležitosti nedostal.
34
Maximiliano Meza to skúšal individuálne okolo Šimeho Vrsaljka, hoci sa nepresadil, Argentínčania po nedovolenom zákroku Chorváta zostávajú pri lopte.
33
33
importantŠime Vrsaljko krásnym centrom posadil loptu na hlavu Maria Mandžukića, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci Argentínčanov, no loptu "rybičkou" poslal len tesne vedľa brány!
32
Lionel Messi napádal rozohrávku Domagoja Vidu, loptu z jeho kopačky zblokoval, tá však skončila len v rukaviciach chorvátskeho gólmana.
31
Chorváti sa v posledných desiatkach sekúnd tak trochu vytratili z ihriska, teraz sa však snažia držať loptu na svojich koapčkách a upokojiť hru.
30
30
importantToto sa snáď ani nedá nedať. Marcos Acuňa sa prebil okolo Šimeho Vrsaljka, prihrával po zemi do pokutového územia, kde prišlo k nedorozumeniu dvojice Lovren-Subašić, pred Enzom Pérezom zívala doslova prázdna brána, no lopta z jeho kopačky mierila len mimo nej!
29
V posledných desiatkach sekúnd však Juhoameričania prebrali iniciatívu a držia loptu vo svojej moci. Chorváti sa stiahli do defenzívy a čakajú, čo vymyslí súper.
28
Mimoriadne nenápadným dojmom zatiaľ pôsobí aj Lionel Messi. Ten sa teraz pokúšal vysokou loptou za obranu nájsť Sergia Agüera, avšak nasmeroval ju len do rukavíc Danijela Subašića.
27
Argentínčanom sa dnes zatiaľ vôbec nedarí. Maximiliano Meza chcel nájsť v pokutovom území pravdepodobne Nicolása Otamendiho, avšak center mu absolútne nevyšiel.
26
importantPekná akcia Argentíny. Sergio Agüero si narazil loptu s Maximilianom Mezom, prenikol do pokutového územia, jeho center odvracia na rohový kop Ivan Strinić.
25
Menšej chyby v rozohrávke sa teraz dopustil aj Danijel Subašić, tú však vďaka dobrej práci Šimeho Vrsaljka na nič zaujímavejšie nedokázal využiť Maximiliano Meza.
24
Ante Rebić vyslal do ofenzívy Šimeho Vrsaljka, ten si však loptu predkopol až príliš ďaleko a Nicolás Tagliafico ju odkopáva do bezpečia.
23
Chorváti síce zostali pred pokutovým územím súpera, avšak Argentínčania dokázali prehustiť priestor a aspoň na chvíľu sa oslobodiť.
22
Aktéri tohto zápasu si zatiaľ absolútne nič nedarujú. Nekompromisné praktiky Nicolása Otamendiho teraz na vlastnej koži po tvrdom súboji pocítil Mario Mandžukić. Štandardná situácia pre Vatreni.
21
21
Zaujímavé situácie na oboch stranách. Najskôr až k bráne neprešla strela od Marcela Brozovića, na opačnej strane center Marcosa Acuňu pristál na brvne Subašićovej brány.
20
20
importantTak teraz si Argentínčania poriadne vydýchli. Willy Caballero predviedol obrovský kiks v rozohrávke, našťastie pre Juhoameričanov však Mario Mandžukić získal loptu od Nicolása Tagliafica len vďaka nedovolenému zákroku. Inak by zakončoval prakticky do odkrytej brány.
19
Javier Mascherano sa teraz poriadne čertí na Ravshana Irmatova, ktorý najskôr nepískal po páde Enza Péreza, naopak, po kontakte Mascherana s Lukom Modrićom už prisudzuje loptu Chorvátom.
18
Nicolás Tagliafico sa vydal na ofenzívny výlet, jeho kolega z defenzívy NIcolás Otamendi sa ho pokúsil nájsť dlhou loptou, ani táto kombinácia však Argentínčanom však nevyšla.
17
Ante Rebić sa nevedel zbaviť dvojice súperov, proti ktorým sa napokon dopustil nedovoleného zákroku a hra je tak opäť prerušená.
16
Tak teraz sa v niekoľkých osobných súbojoch poriadne priostrilo, Ravshan Irmatov píska až po vzájomnom strete Enza Péreza a Ivana Rakitića a prisudzuje loptu Chorvátsku.
15
Javier Mascherano videl na ľavom krídle rozbehnutého Marcosa Acuňu, lopta z jeho kopačky však skončila len mimo ihriska, a tak môže od vlastnej brány odkopávať Danijel Subašić.
14
Z následného rohového kopu Albiceleste nič nevymysleli, Ivan Strinić však na poliacej čiare zasiahol nedovolene Eduarda Salvia, a tak majú loptu opäť Messi a spol.
13
13
importantĎalšia príležitosť Argentínčanov! Maximiliano Meza sa dostal k lopte v pokutovom území, jeho strelu z prvej obetavým zákrokom nad bránu zrazil Dejan Lovren.
12
importantJuhoameričanom to nešlo po pravej strane, tak to skúsili po tej ľavej. Marcos Acuňa prihral pod seba na Enza Péreza, ktorý oblúčikom hľadal Lionela Messiho, ten ale na loptu nedočiahol.
11
Argentínčania sa snáď s výnimkou prvých troch minút zatiaľ na ihrisku len hľadajú, Chorváti im dobrou prácou najmä v stredovej formácii nedovoľujú rozvinúť žiadnu nebezpečnejšiu akciu.
10
importantIvan Rakitić nádhernou prihrávkou do pokutového územia našiel Šimeho Vrsaljka, obrancovi madridského Atlética však nevyšla finálna prihrávka na Anteho Rebića. Ak by sa Rebić k lopte dostal, ocitol by sa v stopercentnej príležitosti pred Willym Caballerom.
9
Naopak, ofenzívni hráči Balkáncov robia svojim pohybom problém obrancom Argentíny. Tvrdosť Nicolása Tagliafica teraz v osobnom súboji pocítil Mario Mandžukić.
8
Chorvátom sa zatiaľ veľmi dobre darí vypájať z hry Lionela Messiho, ktorý je do týchto chvíľ mimoriadne nevýrazný a pri lopte bol snáď dva či trikrát.
7
Ravshan Irmatov musí krotiť prvé vášne na trávniku. Po tvrdom súboji s Mariom Madžukićom sa s bolestivou grimasou v tvári zrútil k zemi Nicolás Otamendi. Zatiaľ však pokračujeme bez žltej karty.
6
Chorváti mali k dispozícii rohový kop, Javier Mascherano však nepustil k strele z prvej Ivana Rakitića. O pár sekúnd sa Ivan Perišić po dlhej prihrávke od Ivana Strinića ocitol v ofsajdovom postavení.
5
5
importantIvan Rakitić zrýchlil hru na ľavé krídlo na Ivana Perišića, ten už tentokrát unikol argentínskej defenzíve, mieril to po zemi k vzdialenejšej žrdi, Willy Caballero vytiahol skvelý zákrok!
4
Po prvý raz sledujeme aj ofenzívnu aktivitu Chorvátov, Ivan Perišić sa však po ľavom krídle cez Eduarda Salvia do úniku nedostal.
3
Máme tu prvé prerušenie zápasu potom, čo na hranici poliacej čiary Ante Rebić nedovolene atakoval Nicolása Tagliafica. Juhoameričania tak zostávajú pri lopte.
2
Argentínčania zatiaľ držia loptu vo svojej moci, Nicolás Tagliafico sa snažil kolmou prihrávkou nájsť Sergia Agüera, Dejan Lovren ho však do šance nepustil.
1
Ravshan Irmatov prvýkrát fúkol do píšťalky a dal Chorvátom povel k rozohrávke v stredovom kruhu. Balkánci však okamžite o loptu prišli. Prvá ofenzívna argentínska akcia sa ale končí nepresným pasom na Maximiliana Mezu.
1

Argentína: Caballero – Mercado, Otamendi, Tagliafico, Salvio – Mascherano, E. Pérez, Acuňa – Messi (C), Agüero, Meza.
Náhradníci: Armani, Guzmán – Ansaldi, Banega, Biglia, Di María, Dybala, Fazio, Higuaín, Lo Celso, Pavón, Rojo.

Chorvátsko: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Brozović – Rebić, Modrić (C), Perišić – Mandžukić.
Náhradníci: L. Kalinić, Livaković – Badelj, Bradarić, Ćaleta-Car, Ćorluka, Jedvaj, Kovačić, Kramarić, Pivarić, Pjaca.

Rozhodca: Ravshan Irmatov (Uzbekistan).
Vážení fanúšikovia!

Futbalové majstrovstvá sveta v Rusku čaká dnes už ich 8. hrací deň. Trojzápasový program uzavrie veľký šláger zaujímavej skupiny D. Na štadióne v Nižnom Novgorode sa proti sebe postavia od 20:00 reprezentácie Argentíny a Chorvátska.

ARGENTÍNA

Argentínčania nechýbali na žiadnom svetovom šampionáte od Nemecka 1974, na svojom konte majú dva majstrovské tituly, z Brazílie 2014 však obhajujú nepopulárnu pozíciu zdolaného finalistu. Tréner Jorge Sampaoli priviedol do Ruska už tradične káder nabitý veľkými hviezdami svetového futbalu, ktorému nešéfuje nikto iný ako Lionel Messi. Poriadne nabitá je najmä ofenzíva La Albiceleste. Toto tvrdenie potvrdzuje aj fakt, že do menoslovu útočníkov sa nedostal napríklad najlepší strelec uplynulej sezóny talianskej Serie A Mauro Icardi.

Stredovej formácii šéfuje legendárny „malý šéf“ Javier Mascherano, ktorý tak len zveľaďuje svoj rekord v počte odohratých reprezentačných duelov v drese svojej krajiny.

Ak majú Argentínčania niekde slabinu, tak by to mohla byť defenzíva. Brankár Willy Caballero sa síce nemôže sťažovať na neskúsenosť, avšak v nedávno skončenom ligovom ročníku popri Thibaultovi Courtoisovi do bránky londýnskej Chelsea takmer vôbec nedostával. V pozíci lídrov defenzívnej línie je duo z oboch manchesterských veľkoklubov Nicolás Otamendi s Marcosom Rojom, o niečo horšie to však je s krajnými bekmi, kde chýba výraznejšia postava najmä na ľavú stranu.

Partia okolo Lionela Messiho nepodala vo svojom úvodnom vystúpení na mundiale proti Islandu vyslovene zlý výkon. Proti húževnato a sympaticky bojujúcemu nováčikovi na scéne majstrovstiev sveta mala Argentína územnú prevahu v podobe 73% držania lopty. Počet streleckých pokusov sa blížil k 30, avšak len sedem z nich mierilo na bránu a len jeden po nekompromisnom zakončení Sergia Kuna Agüera skončil za chrbtom islandského gólmana Hannesa Halldorssona.

Jeho hviezdny okamih a kľúčový moment zápasu prišiel v 64. minúte za stavu 1:1, keď dokázal zneškodniť pokutový kop v podaní Lionela Messiho. Finalista posledného mundialu tak vstúpil do turnaja v Rusku len ziskom jedného bodu, a tak bude mať v dnešnom náročnom dueli čo naprávať. Jorge Sampaoli už avizoval niekoľko zmien v základnej zostave, tak sa nechajme prekvapiť, ako to skúsený kouč Alibeceleste napokon poskladá.

CHORVÁTSKO

Pre Chorvátsko je to od rozdelenia Juhoslávie piata účasť na svetovom šampionáte. Na Balkáne najlepšie spomínajú hneď na svoju premiéru, keď ich najmä góly kanoniera Davora Šukera vo Francúzsku 1998 dotiahli až k skvelému tretiemu miestu. Odvtedy sa však Vatreni na tejto scéne pomerne trápia, keď v rokoch 2002,2006 a 2014 nepostúpili zo základnej skupiny a do Južnej Afriky 2010 sa dokonca ani nekvalifikovali.

Šéfom chorvátskej lavičky je Zlatko Dalić, ktorý má tentokrát k dispozícii mimoriadna silný a ambiciózny výber. Jeho hlavnou postavou, tvorcom hry a zároveň kapitánom je Luka Modrić z Realu Madrid. Partnerom zo stredu poľa je jeho klubový rival, barcelonský Ivan Rakitić.

Priestor troch žrdí má na starosti Danijel Subašić z AS Monaco, no a o rozruch v pokutovom území súpera a najmä gólovú nádielku by sa mali starať Mario Mandžukić, Andrej Kramarić, Ivan Perišić či Ante Rebić. V obrane sa to len hemží skúsenosťou, tréner Dalić má aj tu na výber z niekoľkých mimoriadne kvalitných mien.

Pri vstupe do MS nečakalo podľa papierových predpokladov Chorvátov nič jednoduché. Nastúpili proti tradične motivovaným čiernym orlom z Nigérie. Tí však svojim výkonom mimoriadne sklamali. Vatreni mali celý duel absolútne pod kontrolou, napriek vyrovnaným štatistikám v držaní lopty a streleckých pokusoch, svojho súpera do ničoho nebezpečného nepustili a po vlastnom góle Oghenekara Eteba a premenom pokutovom kope svojho kapitána Modrića si do tabuľky pripísali prvé tri body.

Na pohľad pohodlné víťazstvo však sprevádzala aj jedna nie veľmi príjemná udalosť. Skúsený útočník Nikola Kalinić totiž údajne kvôli nie úplne ideálnemu zdravotnému stavu odmietol nastúpiť do zápasu ako striedajúci hráč, a tak ho po stretnutí tréner Zlatko Dalić vyradil z kádra a poslal domov.

V Nižnom Novgorode dnes budeme svedkami tretieho vzájomného duelu medzi Argentínou a Chorvátskom. Jedenkrát sa títo dvaja súperi stretli aj na pôde majstrovstiev sveta. Stalo sa tak práve vo Francúzsku 1998, kde v súboji o prvé miesto v základnej skupine zvíťazili Argentínčania gólom Maurícia Pinedu najtesnejším rozdielom 1:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Argentína podľahla Chorvátsku a hrozí jej koniec na šampionáte