Brazília rozhodla gólmi v závere, rozhodca v zápase odvolal penaltu

Hráči Brazílie sa radujú po góle na 1:0.
Hráči Brazílie sa radujú po góle na 1:0. (Autor: TASR/AP)

Góly: 90.+1 Coutinho, 90.+7 Neymar

ŽK: Neymar, Coutinho - Acosta. Rozhodovali: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všetci Hol.)

Brazília: Alisson - Wagner, Silva, Miranda, Marcelo - Casemiro, Paulinho (68. Firmino) - Willian (46. Costa), Coutinho, Neymar - Gabriel Jesus (90.+3 Fernandinho)

Kostarika: Navas - Gamboa (75. Calvo), Acosta, Gonzalez, Duarte, Oviedo - Venegas, Guzman (83. Tejeda), Borges, Ruiz - Urena (54. Bolanos)

BRATISLAVA, PETROHRAD. Po zápase spadol na kolená, zakrýval si tvár a plakal. Podľahol emóciám. Až spoluhráči ho postavili na nohy.

Neymar krátko predtým skóroval. V zápase bol veľmi aktívny, mal niekoľko šancí, ale využil až poslednú.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Brazília - Kostarika: fotogaléria

23.6.2018

Brazília vo svojom druhom zápase na MS vo futbale 2018 zdolala Kostariku 2:0.

Favorit sa pritom dlho trápil, celý zápas dobýjal totálnu defenzívu. Kostariku dlho držal famózny brankár Keylor Navas z Realu Madrid.

Vykupiteľ Coutinho

Vykúpenie priniesol až v prvej minúte nadstaveného času gól Coutinha. Stredopoliar FC Barcelona je na šampionáte v Rusku pre Brazíliu zatiaľ hrdinom číslo jeden.

Dal dva z troch gólov Brazílie.

"Hrali sme proti silnému súperovi, ale dodržiavali sme taktiku po celý zápas. V závere sme však urobili chyby a to nás stálo body," tvrdil Oscar Ramirez, tréner Kostariky.

Proti Kostarike sa tak presadili prvý (Neymar - 222 miliónov eur) a tretí (Coutinho - 160 mil. eur) najdrahší hráč v dejinách futbalu.

Obaja sú veľkí priatelia a rovesníci. Od pätnástich rokov hrali spolu za mládežnícke reprezentačné výbery Brazílie.

"Naše pocity sú po takomto zápase skvelé. Boli sme trpezliví až do konca a odmena sa dostavila," vravel po stretnutí Coutinho.

Rozhodca odvolal penaltu

Kontroverzný moment prišiel v 78. minúte, keď po ľahkom pridržaní Gonzáleza spadol na zem Neymar. Rozhodca Kuipers odpískal penaltu, po kontrole videa však svoje rozhodnutie zmenil.

Prvýkrát na svetovom šampionáte tak bol pokutový kop týmto spôsobený odvolaný. Spomalené zábery ukázali, že Neymar pád poriadne a zbytočne prifilmoval.

Brazília tak prvýkrát na prebiehajúcich majstrovstvách sveta zvíťazila a má v tabuľke E-skupiny štyri body. Kostaričania zostávajú po ďalšej porážke poslednej.

Neymar si žiada pokutový kop.
Neymar si žiada pokutový kop. (Autor: TASR/AP)

"Tím ukázal silu. Na Neymara je vyvíjaný veľký tlak, ale opäť ukázal, že na seba vie zobrať zodpovednosť," uviedol tréner brazílskeho tímu Tite.

"Mrzí ma však, že je neustále terčom hráčov súpera, ktorí sa ho snažia brániť nečistým spôsobom," dodal.

Brazília sa najbližšie predstaví v stredu 27. júna v Moskve proti Srbsku, Kostarika v rovnaký deň nastúpi v Nižnom Novgorode proti Švajčiarsku. Oba zápasy majú úvodný výkop o 20.00.

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

Titeho zverenci od začiatku duelu držali loptu častejšie na kopačkách, ale herná prevaha favorita v úvodnej pätnásťminútovke nepriniesla žiadnu šancu.

Na druhej strane po rýchlom protiútoku nepresne zakončil Borges.

Čo do ofenzívneho vyjadrenia to bol zo strany Kostariky na dlhé minúty posledný pokus, aktívnejší a nebezpečnejší boli Brazílčania.

Tí v 26. minúte rozvlnili sieť po strele Gabriela Jesusa, ktorý však stál mimo hry a rozhodca tento gól neuznal.

O pár sekúnd neskôr si do šestnástky nabehol na kolmú prihrávku Neymar, ale loptu si spracoval zle a brankár Navas včasným vybehnutím zabránil zakončeniu.

Tlak Brazílie narastal, ale prvá polovica zápasu zmenu skóre nepriniesla.

II. polčas:

Do druhého polčasu vstúpili Brazílčania s Costom ako novým mužom na trávniku a s ešte aktívnejším pohybom.

Na bránku Navasa sa valil jeden útok za druhým, ale brankárovi Kostariky pomohlo aj šťastie. Najviac pri hlavičke Gabriela Jesusa, ktorá skončila na brvne.

Vzápätí namieril v čistej šanci nepresne Paulinho. Gól visel vo vzduchu, ale v dvoch za sebou idúcich šanciach neuspel ani Neymar.

V 78. minúte po jeho akcii a následnom faule zapískal Kuipers pokutový kop, ale po zhliadnutí videozáznamu arbiter svoje rozhodnutie zmenil.

Kostaričania sa naďalej bránili a siahali na bod, ale na začiatku nadstaveného času rozhodol o výhre favorita Coutinho a v úplnom závere pridal druhý gól Neymar.

Online prenos: Brazília - Kostarika (MS vo futbale 2018, E-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina E 2017/2018
22.06.2018 o 14:00
Brazília
2:0
(0:0, 2:0)
90+8 minúta
Kostarika
Góly: 90+1. Coutinho, 90+7. Neymar. ŽK: 81. Neymar (BRA), 81. Coutinho (BRA) – 84. J. Acosta (CRC). Rozhodca: Björn Kuipers (NED) – Sander van Roekel (NED), Erwin Zeinstra (NED) – Damir Skomina (SLO).
Futbalisti Brazílie v druhom polčase zlepšili svoj výkon a dovolím si povedať, že zaslúžene si z dnešného stretnutia odnášajú tri body. Šancí mali skutočne veľmi veľa, no svojho stredoamerického súpera zlomili až v samotnom závere. V prvej minúte nadstaveného času skóroval Philippe Coutinho a v 97. minúte pridal gólovú poistku Neymar. Kostaričania sa bránili ako len vedeli, ale prehrávajú aj druhý zápas na turnaji. Posledný zápas skupiny so Švajčiarskom tak pre nich bude len súbojom o česť. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný futbalový deň.
90+8
90+7
90+7
goalBrazília dala gól! O osude dnešného zápasu je definitívne rozhodnuté. Casemiro rozvinul útočnú akciu a na pravom krídle našiel Douglasa Costu. Útočník Juventusu Turín sa neulakomil, pred bránou našiel osamoteného NEYMARA, ktorý už jednoducho nemohol nedať.
90+6
Marcelo centroval z ľavej strany, no Giancarlo González upratal jeho pas na rohový kop. Po ňom predviedol parádnu technickú finesu Neymar, ale do pokutového územia sa už s loptou nedostal.
90+5
Brazílčania majú loptu na svojich kopačkách a kombinujú na polovici ihriska. Dopredu sa už neponáhľajú a sústreďujú sa najmä na precíznu defenzívnu prácu, ktorá im zabezpečí víťazstvo.
90+4
Brazílčania zaútočili po ľavej strane a mohli pridať druhý presný zásah. Philippe Coutinho krásnou spätnou prihrávkou našiel Roberta Firmina, ale ten tiesnený súperovym obrancom prestrelil bránu.
90+3
changeNa záverečné minúty sa dostane na ihrisko aj Fernandinho. Stredopoliar anglického majstra Manchestru City vymení v nastavenom čase Gabriela Jesusa, ktorý si pred chvíľou pripísal gólovú asistenciu.
90+1
90+1
goalBrazília dala gól! Jeden z najväčších favoritov turnaja zrejme odvráti ďalšiu bodovú stratu. Titeho zverenci sa v prvej nadstavenej minúte dostávajú do vedenia. Roberto Firmino vyhral po centri Marcela hlavičkový súboj, Gabriel Jesus posunul loptu na PHILIPPEHO COUTINHA, ktorý poslal loptu medzi nohy Keylora Navasa.
90
Björn Kuipers nadstavuje šesť minút. V druhom polčase sme videli veľmi veľa ošetrovaní kostarických hráčov, a tak tejto údaj nie je prekvapujúci. Brazília tak ešte má šancu na strelenie rozhodujúceho gólu.
89
Tentokrát zostáva na trávniku ležať Keylor Navas. Opakované zábery ale ukázali, že sa Marcelo svojho spoluhráča prakticky nedotkol. Ďalšie evidentné filmovanie na strane kostarického mužstva.
88
Óscar Duarte fauloval Neymara pomerne ostrým spôsobom, ale na zemi zostáva ležať práve on. Navyše, nie je na trávniku sám, pretože Johnny Acosta prifilmoval aj následný kontakt s Marcelom.
87
Keylor Navas si na svoje konto pripisuje ďalší úspešný zákrok. Ani tentokrát sa ale príliš nezapotil, pretože Casemiro strieľal len do stredu brány. Razancia jeho pokusu nechýbala, ale presnosť už pokrivkávala.
86
Brazílčania sa takmer dostali do šance. V šestnástke súpera si ale doslova zavadzali. Douglas Costa si nerozumel s Neymarom, a tak lopta doputovala len k brankárovi madridského Realu.
85
Takéto strely rozhodne nemôžu kostarického brankára zaskočiť. Philippe Coutinho vypálil z pomerne veľkej diaľky, ale loptu nasmeroval len do náručia pripraveného Keylora Navasa.
84
yellowCardA máme tu ďalší kartový trest. Tentokrát už Björn Kuipers nemal pochopenie pre zdržovanie kostarického tímu. Pod hrozbou vylúčenia bude dohrávať dnešné stretnutie v Petrohrade Johnny Acosta.
83
changePredposledné striedanie dnešného stretnutia. Kostarický tréner Óscar Ramírez posiela na trávnik Yeltsina Tejedu. Naopak, dnes už žiadnu akciu nepredvedie ofenzívne ladený David Guzmán.
82
Jeden z kostarických ležal na zemi, a tak Keylor Navas odkopol loptu do autu. Dianie na hracej ploche je opäť prerušené. čo sa nepáči mužstvu, ktoré sa s remízou rozhodne nechce uspokojiť.
81
yellowCardFrustráciu Brazílie potvrdzuje aj správanie jej najväčších hviezd. Neymar a Philippe Coutinho dostávajú žlté karty pre nešportové správanie. Celé to vzniklo po situácii, keď na zemi zostal ležať Johnny Acosta.
80
Už len desať minút zostáva do konca riadneho hracieho času. Brazília neúnavne útočí sa za hru v druhom polčase by si víťazstvo zrejme zaslúžila. Na zásluhy sa ale vo futbale nehrá a Kostarika má bod na dosah.
79
importantŽiadna penalta sa kopať nebude! Björn Kuipers sa išiel poradiť s videorozhodcami a po konzultácii s nimi pokutový kop odvolal. Brazílčanom sa to nepáči, ale treba uznať, že Neymar išiel veľmi ochotne k zemi.
78
78
importantPokutový kop pre futbalistov Brazílie! Päťnásobní majstri sveta sa dostali do brejkovej situácie. Giancarlo González si pomohol rukami v súboji s Neymarom, a tak holandský arbiter Björn Kuipers ukazuje na biely bod.
77
Brazílčania sa opäť dostali na dostrel súperovej brány. Po akcii Neymara posielal loptu do ohňa Philippe Coutinho, ale svojho bývalého liverpoolskeho spoluhráča Roberta Firmina nenašiel.
76
Teraz sa črtala ďalšia šanca pre Neymara. Líder brazílskeho celku strieľal z vnútra šestnástky, ale jeho pokus zblokoval na rohový kop jeden z hráčov Kostariky. Bol to zrejme Johnny Acosta.
75
changeŠtvrťhodinu pred koncom tu máme druhé striedanie Kostariky. Cristian Gamboa odchádza na lavičku náhradníkov a tréner Óscar Ramírez posiela na ihrisko Francisca Calvu.
74
Keylor Navas teraz bez väčších problémov chytá do rukavíc dlhú loptu dopredu, ktorej adresátom mal byť zrejme Neymar. Okrem toho budeme svedkami striedania na strane stredoamerickej krajiny.
73
V Petrohrade sa teraz viac než minútu nehralo, pretože ošetrovaný musel byť David Guzmán. Táto situácia rozhodne nevyhovuje Titeho zverencov, ktorí v druhom dejstve zlepšili svoj výkon a snažia sa o strelenie gólu.
72
72
importantTak toto už nie je možné! Brazílčania spálili ďalšiu obrovskú šancu na strelenie gólu. Neymar vypichol rozohrávku súpera, osamotene pálil spoza pokutového územia, ale v jasnej šancí mieril nad bránu Keylora Navasa.
70
Tentokrát sme už zaregistrovali brazílske zakončenie po rohovom kope. Neymar poslal loptu na hlavu Casemira, ale ten hlavičkoval len do miest, kde stál jeho klubový spoluhráč Keylor Navas.
69
Teraz sa črtala šanca pre Brazílčanov, ale Neymar už nestihol zakončiť. Veľmi dobre sa stihol vrátiť Bryan Oviedo. Kanárici sa nepresadili ani po následnom rohovom kope z pravej strany.
68
changeSpomínané striedanie je realitou. Na trávnik skutočne prichádza Roberto Firmino, pôsobiaci vo farbách zdolaného finalistu Ligy majstrov FC Liverpool. Naopak, pre dnešok má odpracované barcelonský Paulinho.
67
Ruská réžia nám ponúkla pohľad na Roberta Firmina, ktorý čoskoro vstúpi na ihrisko. Okrem toho sme videli šancu na strane Kostariky, ale center Bryana Ruiza i následnú hlavičku Johana Venegasa upratal do bezpečia Miranda.
66
Kostarika naťahuje čas, ako sa len dá. Aj teraz Keylor Navas veľmi dlho váhal s rozohrávkou a môže byť rád, že si nevykoledoval kartové napomenutie. Každopádne, Brazília je opäť pri lopte.
65
Neymar poslal nepríjemný center do pokutového územia súpera. Do zakončenia z tesnej blízkosti sa snažil dostať Paulinho, ale pri svojej veľkej snahe fauloval brániaceho Óscara Duarteho.
64
Neymar sa dostal do zakončenia spoza pokutového územia. Tentokrát to skúšal ľavačkou, ale Keylor Navas si na dvakrát poradil s nepríjemnou strelou hviezdy parížskeho Saint Germain.
62
Miranda sa vysunul takmer k poliacej čiare. Tu fauloval Johana Venegasa, a tak budú môcť Kostaričania trošku upokojiť dianie na hracej ploche. Druhý polčas je zatiaľ v jasnej réžii päťnásobných majstrov sveta.
61
Po predošlom rohovom kope sa dostali do brejku futbalisti v modrých dresoch. Ich rýchlu akciu zakončil strelou z vnútra šestnástky Gabriel Jesus, ale trafil len dobre brániaceho Óscara Duarteho.
60
Na rohový kop sme si museli chvíľu počkať, pretože Björn Kuipers dohováral hráčom v pokutovom území. Christián Bolaños následne smeroval loptu na prvú žrď, kde bol pripravený Miranda.
59
Kostarika bude mať výhodu rohového kopu. Striedajúci Christián Bolaños sa presadil po pravej strane, ale jeho následný pokus o center dokázal zblokovať veľmi dobre pozične hrajúci Marcelo.
58
58
Philippe Coutinho sa dostal k ďalšej dobrej strele. Paulinho mu posunul loptu na hranicu šestnástky, ale z nej mieril barcelonský futbalista len do stredu brány, kde bol pripravený Keylor Navas.
57
Marcelo sa teraz zrazil s Casemirom, a tak hostia poľahky získali loptu. Striedajúci Christián Bolaños postupoval s ňou pred pokutové územie súpera, ale čistým spôsobom ho dokázal odzbrojiť Miranda.
56
importantĎalšia veľká šanca na strane favorita zápasu. Paulinho sa presadil po pravej strane, prihrávkou našiel v šestnástke Neymara, ale jeho zakončenie smerujúce pod brvno reflexívne vyrazil na rohový kop Keylor Navas.
55
Brazílčania sa teraz nepresadili po pravej strane. Nepresným pasom sa zaskvel Douglas Costa, no jeho príchod na hraciu plochu možno zatiaľ hodnotiť mimoriadne pozitívne.
54
changePrvé striedanie dnešného zápasu. Neviditeľný Marco Ureña schádza z ihriska a smeruje na lavičku náhradníkov. Naopak, z nej smeruje na hrací priestor Christián Bolaños.
53
Kanárici ľahko získali loptu pred pokutovým územím súpera. Neymar posunul loptu na Marcela, ten odcentroval, ale nenašiel pripraveného Gabriela Jesusa. Keylor Navas bude odkopávať.
51
Brazílčania mali k dispozícii dva rohové kopy, ale ani po jednom z nich sa Thiago Silva či Miranda do zakončenia nedostali. Kostarika sa bráni zubami-nechtami, ale zatiaľ drží čisté konto.
50
V pokutovom území teraz kúzlil s loptou Neymar, ale do zakončenia sa nedostal. Každopádne, do druhého dejstva vstúpili Titeho zverenci s oveľa vyššou aktivitou, ktorá sa prejavuje šancami.
49
49
importantV krátkom časovom slede mali päťnásobní majstri sveta ďalšiu obrovskú šancu. Po centri z pravej strany sa zavesil do vzduchu Gabriel Jesus, ale hlavičkoval do brvna. Následne sa nepresadil ani dorážajúci Philippe Coutinho.
48
48
importantTeraz to v kostarickom pokutovom území doslova horelo. Po peknej rýchlej akcii sa najskôr nepresadil Paulinho, následne Fagner vrátil loptu pred bránu, ale Neymar sa nedokázal presadiť z tesnej blízkosti. Keylor Navas dobre zasiahol.
47
Marcelo centroval z ľavej strane, no jeho pas bol veľmi nepresný. Následne na dlhú loptu dopredu reagoval Marco Ureña, ale pred ním si skúsene pomohol prihrávkou na brankára Miranda.
46
changeBrazílsky tréner Tite urobil v polčasovej prestávke jednu zmenu. Na trávniku už nevidíme Williana, ktorý sa v prvom dejstve prezentoval jednou nepresnou strelou ľavačkou. Na jeho miesto prichádza rýchlostne veľmi dobre vybavený Douglas Costa.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas dnešného stretnutia na štadióne Krestovsky v Petrohrade práve skončil. Favorizovaná Brazília sa smerom dopredu trápi a nevypracovala si prakticky žiadnu šancu. Raz síce rozvlnila sieť, ale Gabriel Jesus zakončoval z ofsajdu. Naopak, najväčšiu šancu úvodného dejstva mali hostia. Cristian Gamboa v trinástej minúte našiel centrom z pravej strany Celsa Borgesa, ale jeho strela smerovala vedľa brány. Druhý polčas sa začne krátko po 15:00 hod.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V závere nadstaveného času, ktorým bola jedna minúta, mali Kostaričania výhodu priameho kopu. Po faule Mirandu centroval do šestnástky David Guzmán, ale nenašiel nikoho v bielom drese.
45
Cristian Gamboa si dokázal postrážiť Neymara. Ten prenikal po ľavej strane, ale po dobrom sklze kostarického futbalistu bude nasledovať len odkop od brány Keylora Navasa.
44
Ofsajd na strane Brazílie. Tentokrát si nedal pozor na svoje postavenie Neymar. Zatiaľ sa nevie presadiť a nedostal sa ani k jednému ohrozeniu brány, v ktorej stojí Keylor Navas.
43
Thiago Silva chyboval, ale Johan Venegas jeho zaváhanie nevyužil. O pár sekúnd neskôr dostal na pravej strane veľa priestoru Paulinho, ale svojim centrom nenašiel nabiehajúceho Neymara.
42
Fagner sa presadil po pravej strane cez Johnnyho Acostu. Následne centroval do šestnástky súpera, ale našiel len rukavice Keylora Navasa. Ten sa s rozohrávkou nejako výrazne neponáhľa.
41
Marcelo sa presadil cez brániaceho Cristiana Gambou. Následne dokázal vystreliť spoza pokutového územia, ale svojho klubového spoluhráča z Madridu Keylora Navasa nedokázal prekvapiť.
40
Prvý polčas sa pomaly chýli k svojmu záveru. Pri lopte zostanú futbalisti Kostariky, pretože v strede ihriska si počínal voči pravidlám Willian. Ani tento zákrok Björn Kuipers neocenil žltou kartou.
39
Willian poslal pekný center do šestnástky. Videli sme v nej pád jedného z brazílskych hráčov, ale Björn Kuipers penaltu nepíska. Následne sa Kostaričania dostali do brejku, ktorý sa skončil ofsajdom Marca Ureñu.
38
Brazília bude mať výhodu rohového kopu. Marcelo diagonálnou prihrávkou našiel na pravej strane Williana. Ten sa snažil odcentrovať cez Bryana Ovieda, ale ten stihol loptu zblokovať na rohový kop.
37
Marco Ureña teraz tvrdo atakoval brániaceho Thiaga Silvu. Hlavý rozhodca mu okamžite utekal dohovoriť, ale zatiaľ do svojej kapsičky s kartami siahnuť nemusel.
35
Casemiro poslal dobrý pas do šestnástky súpera. Gabriel Jesus je ale zatiaľ prakticky neviditeľný a absolútne sa nevie presadiť cez pozorných obrancov mužstva zo Strednej Ameriky.
34
Tentokrát sa domáci tím presadil po pravej strane. Willian si hodil loptu okolo brániaceho Bryana Ovieda, ale jeho následné zakončenie ľavačkou smerovalo ďaleko od brány Keylora Navasa.
33
Po autovom vhadzovaní Marcela sa snažil presadiť individuálne Neymar. Jeho osobný strážca Cristian Gamboa ho zastavil veľmi tvrdým, ale podľa názoru hlavného arbitra čistým spôsobom.
32
Tak, prekvapujúco sa rohový kop nekopal. Björn Kuipers avizoval nejaký ofsajd, no ten som nezaregistroval. Každopádne, Brazília je opäť pri lopte, no kombinuje iba na vlastnej polovici ihriska.
31
Teraz sa črtala šanca pre Brazíliu. Neymar sa presadil na ľavej strane, následne centroval do ohňa, ale pred Gabrielom Jesusom dokázal loptu v poslednej chvíli poslať na rohový kop Óscar Duarte.
30
Máme za sebou polhodinu dnešného stretnutie. V priebehu niekoľkých sekúnd sme videli dva strelecké pokusy hráčov Brazílie spoza šestnástky. Najskôr pálil nepresne Marcelo a následne aj Philippe Coutinho.
28
Ďalšia krídelná akcia v podaní brazílskeho celku. Neymar zachytil loptu na hracej ploche, okamžite ju poslal do pokutového územia súpera, ale pred Gabrielom Jesusom dobre zakročil Giancarlo González.
27
27
importantPekná akcia v podaní favorita zápasu. Philippe Coutinho poslal krásny pas za obrannú líniu súpera. Na centrovanú loptu si nabehol Neymar, ale pred ním stihol zasiahnuť Keylor Navas. Na prvý gól zápasu tak stále čakáme.
26
26
importantPäťnásobní majstri sveta sa tešili z gólu, no ten pre ofsajd neplatí. Po akcii Neymara strieľal Marcelo. Na jeho pokus reagoval Gabriel Jesus, ale v momente zakončenia svojho spoluhráča stál v jasnom postavení mimo hru.
25
Brazília sa na svetovom šampionáte zatiaľ trápi. Neymar centroval z ľavej strany, ale nikoho v pokutovom území nenašiel. Keylor Navas tak bude môcť opäť poslať loptu niekam na hranicu polovice ihriska.
24
Jeden z kostarických hráčov sa ocitol v ofsajde, a tak mohli založiť svoj útok Brazílčania. Gabriel Jesus mal trošku voľného priestoru, ale jeho následná prihrávka na Williana bola zastavená.
23
Po ďalšom priamom kope Neymara sa dostal do zakončenia Thiago Silva. Brazílsky kapitán ale hlavičkoval nepresne, a tak bude nasledovať odkop od brány Keylora Navasa pôsobiaceho v Reale Madrid.
22
Ďalší nedovolený zákrok píska holandský rozhodca Björn Kuipers. Tentokrát si počínal nedovolene stopér Óscar Duarte, ktorý tvrdým spôsobom poslal na trávnik Gabriela Jesusa.
21
Kostarika sa dostala pred pokutové územie súpera. Cristian Gamboa centroval z pravej strany, Johan Venegas dokonca vyhral následný hlavičkový súboj, ale Alisson zasahovať nemusel.
20
Prvých dvadsať minút zápasu nám ukončila nepodarená akcia hráčov z juhoamerického kontinentu. Philippe Coutinho kolmou prihrávkou hľadal Gabriela Jesusa, ale lopta preletela až k brankárovi Keylorovi Navasovi.
19
Aj túto štandardnú situáciu zahral Neymar. Tentokrát na zadnej žrdi hľadal Mirandu, ale pred ním dobre zasiahol brankár Keylor Navas. Ten chcel aj rýchlo rozohrať, ale bol faulovaný jedným z hráčov Brazílie.
18
Kostarika si v priebehu minúty pripisuje na svoje konto ďalšie dva fauly. Najskôr bol faulovaný Willian a následne si Johan Venegas pomohol nedovoleným zákrokom pri stíhaní prenikajúceho Neymara.
17
Thiago Silva opäť číhal na center Neymara, tentokrát z ľavej strany. Teraz to vyzeralo nádejnejšie z pohľadu brazílskeho obrancu, ale loptu upratal do bezpečia istým zákrokom Giancarlo González.
16
Päťnásobní majstri sveta kombinujú veľmi pomaly a nevedia sa dostať cez dobre sformovanú obrannú líniu súpera. Možno im pomôže štandardná situácia, keďže Cristian Gamboa fauloval Neymara.
15
Máme za sebou štvrťhodinu dnešného zápasu. Kostarika v posledných minútach vystrčila rožky a veľa nechýbalo k tomu, aby sa dostala do vedenia. Teraz ale o loptu prichádza, pretože bol faulovaný Neymar.
13
13
importantPrvá šanca dnešného zápasu patrila prekvapujúco Kostarike. Cristian Gamboa sa presadil po pravej strane, spätnou prihrávkou našiel v šestnástke Celsa Borgesa, ale jeho pohotové zakončenie smerovalo vedľa brány.
12
Neymar teraz chyboval v rozohrávke, a tak následne musel faulovať. Okrem toho nám ruská réžia ukázala, prečo musel Casemiro opustiť ihrisko. Johan Venegas ho nešťastne zasiahol loptou do tváre.
11
Casemiro teraz musel opustiť ihrisko, pretože sa mu pustila krv z nosa. Okamžite je ošetrovaný, no chvíľu to bude zrejme trvať, pokiaľ sa záložník Realu Madrid dostane späť na ihrisko.
10
Exekútorom priameho kopu z pravej strany bol Neymar. Na jeho center si naskakoval Thiago Silva, ale ani taký dobrý hlavičkár, akým je obranca parížskeho Saint Germain, sa do zakončenia nedostal.
9
Willian dostal na pravej strane veľa priestoru, ale jeho následný center na Paulinha neprešiel. Brazílska akcia však pokračovala ďalej a hráča londýnskej Chelsea pred šestnástkou súpera fauloval David Guzmán.
8
Brazílčania držia loptu na svojich kopačkách, ale kombinujú príliš ďaleko od brány Keylora Navasa. Loptu si vymieňajú prevažne obrancovia, ktorí sa vysunuli na úroveň polovice ihriska.
7
Útočnú aktivitu kostarického celku ukončila strela Cristiana Gambou z pomerne veľkej diaľky. Lopta však nesmerovala do priestoru troch žrdí, a tak si brankár Alisson musí počkať na svoj prvý zákrok.
6
Po prvýkrát sa dostali na dlhší časový úsek k lopte aj Kostaričania. Snažili sa zaútočiť po ľavej strane, ale center kapitána Bryana Ruiza dokázal včas zblokovať na autové vhadzovanie Fagner.
5
Casemiro šikovným oblúčikom hľadal v šestnástke Gabriela Jesusa. Útočník Manchestru City bol ale dobre bránený, a tak sa do zakončenia ani v tomto prípade nedostal. Kostarika sa zatiaľ viac-menej iba bráni.
4
Kostaričania chybovali v rozohrávke pred vlastným pokutovým územím. Philippe Coutinho sa dostal k lopte, pohotovo vystrelil, ale loptu nasmeroval nad bránu. Keylor Navas tak bude môcť odkopávať.
3
Brazília, hrajúca v modrých dresoch, má v úvode zápasu územnú prevahu. Fagner centroval z pravej strany, v šestnástke našiel Gabriela Jesusa, ale ten sa chrbtom k bráne presadiť nedokázal.
2
Marcelo hľadal diagonálnou prihrávkou na pravej strane Williana. Jeho úmysel však dobre prečítal spomínaný Bryan Oviedo, a tak sa útočník londýnskej Chelsea k lopte nedostal.
1
Úvodný výkop dnešného zápasu mali futbalisti zo Strednej Ameriky. Brazílsky tréner Tite urobil v porovnaní s prvým zápasom jednu zmenu v zostave, keď Fagner nahradil na pravom kraji obrany zraneného Danila. Novicom v zostave Kostariky je Bryan Oviedo.
1

Brazília: Alisson – Fagner, Silva (C), Miranda, Marcelo – Casemiro, Paulinho – Willian, Coutinho, Neymar – Jesus.
Náhradníci: Cássio, Ederson – Geromel, Luís, Costa, Renato Augusto, Marquinhos, Fernandinho, Fred, Firmino, Taison, Danilo.

Kostarika: Navas – Gamboa, G. González, J. Acosta, Ó. Duarte, Oviedo – Venegas, Guzmán, C. Borges, B. Ruiz (C) – Ureña.
Náhradníci: Pemberton, L. Moreira – Smith, Ch. Bolaños, Colindres, J. Campbell, Wallace, Azofeifa, F. Calvo, Tejeda, Waston, K. Gutiérrez.

Rozhodcovia: Björn Kuipers (NED) – Sander van Roekel (NED), Erwin Zeinstra (NED) – Damir Skomina (SLO).
Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z majstrovstiev sveta vo futbale. Päťnásobní svetoví šampióni z Brazílie vstúpili do turnaja nerozhodným výsledkom so Švajčiarskom, a tak majú čo naprávať. Na štadióne Krestovsky v Petrohrade ich dnes čaká súboj proti Kostarike.

BRAZÍLIA

Brazília má na konte zatiaľ jeden bod za nečakanú deľbu bodov proti Švajčiarsku. V Rostove viedla od 20. minúty po krásnej strele Philippeho Coutinha, ale svoj náskok neudržala. Na začiatku druhého dejstva sa presadil po rohovom kope Steven Zuber, hoci tesne predtým mierne postrčil brániaceho Mirandu. Juhoameričania v závere tlačili, ale ich gólové šance zostali nevyužité. Helvéti mohli v nadstavenom čase ďakovať Fabianovi Schärovi, ktorý zastavil strelu Renata Augusta smerujúcu do siete. Kanárici tak nevyhrali otvárací zápas na MS po dlhých 40 rokoch. Napriek úvodnému nezdaru nemusia panikáriť. Stále sú jasným favoritom E-skupiny, keďže majú hviezdami nabité mužstvo. Musia však zlepšiť svoju hru, čaká sa to najmä od Neymara. Proti Švajčiarom naňho bolo spáchaných desať faulov a dostal sa len k dvom strelám. „Stačilo sa ho len trošku dotknúť a hneď z toho vyrobil niečo veľké a bolestivé,“ povedal Valon Behrami, ktorý ho takmer celý zápas bránil.

KOSTARIKA

Kostarika pred štyrmi rokmi prekvapila celú futbalovú verejnosť postupom do štvrťfinále majstrovstiev sveta. V závere kvalifikácie síce nevyhrala tri duely v rade, ale na postup z druhého miesta jej zisk 16 bodov stačil. Do turnaja vstúpila zápasom so Srbskom. Začiatok bol v jej réžii, ale postupom času sa začali viac presadzovať Srbi. Hlavná hviezda stredoamerickej krajiny brankár Keylor Navas sa činil pri šanciach Sergeja Milinkovića-Savića či Aleksandara Mitrovića, ale napokon jednu strelu za svoj chrbát pustil. V 56. minúte nemal šancu pri priamom kope Aleksandara Kolarova, ktorý ľavačkou krásne umiestnil loptu k ľavej žrdi. Kostarika po inkasovanom góle zvýšila tempo, ale vyrovnať sa jej nepodarilo. Naposledy si zmerala sily s Brazíliou v roku 2015, no veľkému favoritovi podľahla 0:1. Ofenzívnym lídrom je Bryan Ruiz, ktorý dnes odohrá 112. reprezentačný zápas. Skúsený útočník pôsobí vo farbách Sportingu Lisabon a v najcennejšom drese strelil 24 gólov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Brazília rozhodla gólmi v závere, rozhodca v zápase odvolal penaltu