Ahmed Musa, hrdina zápasu. (Autor: TASR/AP)

Nigérijskí futbalisti vyhrali svoj druhý zápas na MS, Island zdolali 2:0.

ŽK: Idowu (Nig.). Rozhodovali: Conger - Lount (obaja N. Zél.), Makasini (Tonga), 40.904 divákov

Nigéria: Uzoho - Omeruo, Ekong, Balogun - Moses, Etebo (90. Iwobi), Mikel, Ndidi, Idowu (46. Ebuehi) - Musa, Iheenacho (85. Ighalo)

Island: Halldorsson - Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson (65. Ingason), Magnusson - Gislason, Gunnarsson (87. A. Skulason), G. Sigurdsson, Bjarnason - Bodvarsson (71. B. Sigurdsson), Finnbogason

BRATISLAVA. Nedávno na svojom Instagrame uverejnil Ahmed Musa fotografie z otvorenia vlastnej benzínovej stanice, ktorú pomenoval "Myca-7".

Táto nevšedná udalosť sa okamžite stala veľkou atrakciou pre miestnych obyvateľov. S hviezdnym futbalistom sa fotili, keď práve tankoval jedno z ich áut.

Čerpaciu stanicu vybudoval v treťom najväčšom nigérijskom meste Kono.

A práve Musa sa stal hrdinom Afričanom v ich druhom zápase na majstrovstvách sveta proti Islandu. Dal dva pekné góly po parádnych individuálnych akciách.

Jeho tím vyhral 2:0 a výrazne oživil nádej na postup do osemfinále.

Rozhodol druhý polčas

„Sme opäť v hre o postup. Podarilo sa nám to vďaka výkonu v druhom polčase, v prvom som nebol spokojný najmä s naším prechodom do útoku.

Vedeli sme, že budeme hrať proti výborne organizovanému a silnému súperovi. Nebolo to ľahké. Za druhý polčas sme si však zaslúžili vyhrať,“ vravel podľa fifa.com tréner Nigérie Gernot Rohr.

Argentínsky denník Ole vytiahol titulok, v ktorom Ahmeda Musu premenoval na Lionela Musu. Prečo? Z vďaky.

Nigéria totiž svojím víťazstvom dala väčšiu nádej na postup aj Argentíne na čele s kapitánom Lionelom Messim.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Nigéria - Island: fotogaléria

23.6.2018

Chorváti majú postup istý

Island bol v prvom polčase lepší, ale v druhom sa obraz hry zmenil. Nigéria zrazu ožila, bola nebezpečná. Island na súperove góly nedokázal reagovať, nezmenil štýl.

A keď mohol niečo zmeniť, nevyužil ani najväčšie príležitosti na gól.

Desať minút pred koncom Nigeríjčan Ebuehi úplne zbytočne a nešikovne v šestnástke zavadil o Finnbogasonovu nohu a arbiter Conger aj s následným uistením sa pomocou videa nariadil penaltu.

Stredopoliar Sigurdsson však tlak nezvládol. A loptu kopol vysoko nad bránu.

Situácia v skupine D je pred posledným kolom riadne zamotaná.

Chorvátsko je už istým postupujúcim, v hre sú pred záverečným kolom aj zvyšné tri tímy.

Nigéria to má vo vlastných rukách. V súboji s Argentínou jej stačí na postup akékoľvek víťazstvo a za určitých okolností aj remíza. Juhoameričania s istotou postúpia iba v prípade ak zdolajú Nigériu a Island nezdolá Chorvátsko.

Island potrebuje nutne vyhrať a mať lepšie skóre ako jeho rival.

Čo rozhoduje?

V prípade ak bude mať Island a Argentína (alebo Nigéria) rovnaký počet bodov, tak medzi nimi rozhodne lepšie skóre.

Hlavnými kritériami, ktoré určujú poradie tímov v tabuľke sú v nasledovnom poradí, samozrejme: 1. počet bodov, 2. gólový rozdiel a 3. počet strelených gólov.

Ak nastane situácia, kde majú dva alebo viac tímov rovnaký počet bodov i rovnaké skóre, vytvára sa tzv. „minitabuľka“ zložená iba z vyrovnaných tímov, kde opäť rozhodujú tieto kritéria: 4. počet bodov v minitabuľke, 5. gólový rozdiel v minitabuľke, 6. počet gólov v minitabuľke.

Online prenos: Nigéria - Island (MS vo futbale 2018, D-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina D 2017/2018
22.06.2018 o 17:00
Nigéria
2:0
(0:0, 2:0)
90+7 minúta
Island
Góly: 49. Musa, 75. Musa. ŽK: 44. Idowu (NIG). Rozhodca: Matthew Conger (Nový Zéland) – Simon Lount (Nový Zéland), Tevita Makasini (Tonga) – Ricardo Montero (Kostarika).
Druhý polčas začala Nigéria veľmi aktívne a v 49. minúte poslal africký tím do vedenia Musa. Island sa potom dlho snažil o vyrovnanie, ale Nigéria pokračovala v dobrom výkope a súpera do vyložených šancí nepúšťala. V 75. minúte predviedol krásnu individuálnu akciu opäť Musa a svojim druhým gólom v tomto zápase poslal Nigériu do vedenia o dva góly. V 83. minúte do hry opäť na tomto šampionáte zasiahlo video, ktoré potvrdilo faul v pokutovom území na Finnbogasona a tak mohol ešte Island vrátiť späť do hry Gylfi Sigurdsson, ktorý však pokutový kop nepremenil! Po tomto momente už Island definitívne odpadol a Nigéria si bez problémov postrážila svoje víťazstvo 2:0 a posúva sa tak na druhé miesto v skupine.

Chorvátsko je už určite postupujúcim tímom do osemfinále z tejto skupiny, ale o tom druhom postupujúcom rozhodnú ešte posledné zápasy. Nigériu čaká zápas s Argentínou a Island sa stretne s Chorvátskom.

Dnes je na programe ešte jedno stretnutie, od 20:00 sa môžme tešiť na súboj v skupine E, keď sa proti sebe postavia reprezentácie Srbska a Švajčiarska.

S týmto konštatovaním sa teda už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+7
90+6
Nigéria svojho súpera k ničom nepúšťa a pohodlne už kontroluje posledné sekundy tohto zápasu. Čakáme už na záverečný hvizd hlavného rozhodcu Matthewa Congera.
90+5
Hra sa ešte musela prerušiť, Mikel ostal ležať na zemi a prebehlo tak jeho ošetrenie. Už dianie na ihrisku pokračuje ďalej, zrejme sa nadstavený čas ešte o minútku či dve predĺži.
90+4
Naopak, Nigéria sa týmto víťazstvom posúva na druhé miesto v skupine a v zápase s Argentínou jej bude stačiť aj remíza na postup. Po prvom zápase či prvom polčase tohto zápasu to zrejme čakal málokto.
90+3
Očakávalo sa vyrovnané stretnutie, ale výhra Nigérie je možno trocha menším prekvapením. Island teda stráca veľmi dôležité body, ktoré bude musieť získať v súboji s Chorvátskom.
90+2
Nigéria však pohodlne kombinuje na svojej polovici a drží tak loptu na svojich kopačkách. Island ani moc nenapáda, zrejme už futbalisti v modrom vzdávajú toto stretnutie.
90+1
Napokon sa nadstavuje ešte 6 minút!
90
changeStriedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Oghenekaro Etebo, prichádza Alex Iwobi.
89
Riadny hrací čas tohto stretnutia sa už čoskoro naplní, čakáme na údaj o nadstavenom čase. Nigéria vyhráva o dva góly a všetko nasvedčuje tomu, že už si postráži svoje víťazstvo v tomto zápase.
88
88
importantV pokutovom území Nigérie sa opäť dostal k lopte Finnbogason, ktorý sa dostal do nádejnej pozície na skórovanie, ale jeho slabú strelu chytá brankár Uzoho!
87
changeStriedanie v tíme Island: z ihriska odchádza Aron Gunnarsson, prichádza Ari Skúlason.
86
Island ešte svoje zbrane neskladá, ale v útoku je teraz bezzubý. Nigéria má tak na dosah dôležité víťazstvo, ktoré ešte poriadne zamotá celú základnú skupinu D.
85
changeStriedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Kelechi Iheanacho, prichádza Odion Ighalo.
83
83
Do konca tohto zápasu už veľa času neostáva, ale dlho prebiehalo ošetrovanie R. Sigurdssona a takisto sa dlho prešetrovala situácia v pokutovom území. Dá sa teda ešte očakávať väčšia porcia nastavených minút.
82
penOutGylfi Sigurdsson zlyháva! Veľká hviezda Islandu si postavila loptu na biely bod, ale napokon ju posiela len vysoko nad bránu Nigérie! Veľká smola pre Island, Nigéria sa naopak raduje.
81
importantBola nariadená penalta pre Island! Ebuehi predsa len fauloval Finnbogasona v pokutovom území a tak získava Island šancu na strelenie kontaktného gólu. Island jednej penalte na tomto šampionáte už čelil, teraz bude jednu zahrávať.
80
80
importantHlavný rozhodca zápasu sa presúva k obrazovke a ide si pozrieť video! Finnbogason padol v pokutovom území súpera a Island sa dožaduje penalty. Tak sme teda zvedaví, či aj v tomto prípade video prisúdi penaltu.
78
Pomaly sa však čas kráti, Nigéria dobre bráni svoje územie a súpera do ničoho nepúšťa. Island sa však ešte nevzdáva, má aj veľkú podporu v hľadisku.
77
Islandu nič iné neostáva, ako začať aj trocha riskovať. V konečnom zúčtovaní môže rozhodovať aj skóre, ktoré má však Island oproti Argentíne ešte lepšie.
75
75
goalNigéria dala gól!

Teraz to tam však už Nigérii padlo a Island má veľké problémy! AHMED MUSA dnes predvádza veľké futbalové divadlo, keď sa znova dostal do pokutového územia, krásne obišiel obrancu, oklamal aj brankára Halldórssona a skóruje do odkrytej časti brány, Nigéria vyhráva 2:0!
74
74
importantMusa mohol pridať druhý gól svojho tímu v tomto zápase! V pokutovom území sa dostal k lopte a vyskúšal to veľmi zaujímavou strelou, jeho pokus končí na brvne Halldórssonovej brány!
73
Island sa pokúšal o rýchlu odpoveď, ale pri prechode do útoku stratila táto reprezentácia loptu a tak znova útoční Nigéria. Africký tím sa pokúša pridať ešte jeden gól, ktorý by priniesol veľký pokoj do radov Nigérie.
72
72
importantPo Mosesovom zrazenom centri zahrávala Nigéria rohový kop a veľa nechýbalo, aby Halldórsson inkasoval druhý gól v tomto zápase! Na centrovanú loptu od rohovej zástavky si výborne nabehol Balogun, jeho hlavička len tesne míňa bránu súpera!
71
changeStriedanie v tíme Island: z ihriska odchádza Jón Bödvarsson, prichádza Björn Sigurdarson.
70
Nigéria ešte získala priamy kop. Ten rozohrala nakrátko, následne sa k hlavičke v pokutovom území dostal Troost-Ekong, ale jeho pokus ide tesne vedľa islandskej brány.
69
Podobná situácia sa opakovala aj na druhej strane. Etebo sa pokúšal prekvapiť súpera strelou spoza obrany, ale jeho pokus bol zblokovaný do bezpečia.
68
68
Nepresnú prihrávku sa podarilo zachytiť Gíslasonovi, ktorý sa dostal na hranicu pokutového územia, ale jeho strelecký pokus smeruje vysoko nad bránu Nigérie.
67
V druhom polčase sa výkon afrického celku výrazne zlepšil. Podarilo sa mu streliť prvý gól na tomto šampionáte a je čoraz viac v útoku nebezpečnejší. Island teda čaká veľmi náročná úloha.
66
66
Sledovali sme postupný prechod do útoku v podaní Nigérie. K lopte sa dostal Moses a skúsil to aj strelou z uhla, jeho pokus ide nad bránu súpera.
65
changeStriedanie v tíme Island: z ihriska odchádza Ragnar Sigurdsson, prichádza Sverrir Ingason.
63
Priamy kop si zobral na starosť Gylfi Sigurdsson. Jeho center do pokutového územia však nič zaujímavého neponúkol, Uzoho bude odkopávať od svoje brány.
62
Vysoké napádanie sa futbalistom v modrých dresoch vyplatilo, Island získava priamy kop na súperovej polovici po nedovolenom zákroku. Nigéria sa tak bude musieť opäť brániť.
61
Po nepresnej prihrávke sa už k lopte dostáva Nigéria, ktorá sa ju snaží čo najdlhšie podržať na svojich kopačkách. Island sa snaží o vysoké napádanie, sa takýmto výsledkom určite nieje spokojný.
60
Island sa postupne usádza na súperovej polovici, ale nedarí sa mu prekonať súperovu defenzívu. Nigéria cíti šancu na skvelý výsledok a snaží sa tak vyvarovať každej chybe.
59
Určite však rýchly gól v úvode druhého polčasu priniesol výrazné oživenie do zápasu. Island musí teraz viacej útočiť, ale Nigéria je gólom veľmi povzbudená a nesústreďuje sa len na bránenie.
58
Rohový kop Island úspešne ubránil, ale Nigéria je aj naďalej usadená na útočnej polovici. Tento výsledok určite najviac teší Argentínu, ale do konca zápasu je ešte dostatok času.
57
57
importantNigéria však už mohla vyhrávať o dva góly! Ndidi sa dostal k lopte a vyskúšal to strelou z väčšej vzdialenosti, jeho pokus bol ešte mierne tečovaný, ale brankár Halldórsson výborným zákrokom vyrazil loptu z pod brvna na rohový kop!
56
56
Dlhšiu dobu teraz kombinoval na útočnej polovici Island. Sigurdsson sa pokúšal o prienik do pokutového územia, ale tam ho obrana súpera nepustila. Nigéria sa už snaží upokojiť hru.
54
Sigurdsson sa však vrátil späť na ihrisko. Island sa už dostáva k lopte a pokúša sa založiť útočnú akciu, európsky celok má pred sebou veľmi náročnú úlohu.
53
Aj naďalej prebieha ošetrovanie islandského futbalistu a hlavný rozhodca ho posiela za postrannú čiaru. Dlhšiu dobu sa teda nehralo, čo sa určite odzrkadlí na nadstavenom čase.
51
Hra sa musela prerušiť, na ihrisku ostáva ležať Sigurdsson. Vyzerá to na menšie zdravotné komplikácie, islandská lavička je teda už v pohotovosti.
50
50
Stal sa teda prvý opak, ako v zápase s Chorvátskom. Útočnú aktivitu v druhom polčase dokázala Nigéria pretaviť v gól a dostáva sa tak do výhodnejšej pozície. Uvidíme, ako sa bude toto stretnutie ďalej vyvíjať.
49
49

Je tu otvárací gól tohto zápasu! Island zahrával autové vhadzovanie v blízkosti pokutového územia Nigérie, ale africký celok rýchlo získal loptu na svoje kopačky a vyrazil do protiútoku. Obrana Islandu teraz zaváhala, nasledoval center pred bránu, k lopte sa dostal AHMED MUSA a po výbornom spracovaní lopty sa stáva prvým strelcom Nigérie na šampionáte v Rusku a posiela svoj tím do vedenia 1:0!
48
Do útoku v druhom polčase sa už dostal aj Island, útočnú akciu potiahol Bödvarsson, ale jeho prihrávka putovala za postrannú čiaru. Island však získava autové vhadzovanie v blízkosti pokutového územia súpera.
47
Aj v zápase s Chorvátskom začal africký celok útočne a zlepšil hru z prvého polčasu, ale dlho mu to nevydržalo a potom prevzal aktivitu opäť jeho súper. Uvidíme, ako tomu bude teraz.
46
46
Ihneď v úvode druhého polčasu sa Nigéria dostala do útoku. Loptu získal Etebo, prebojoval sa až do pokutového územia a prízemnou strelou prinútil k zákroku brankára Halldórsson. Nigéria s prvou strelou na bránu súpera v tomto zápase.
46
changeStriedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Brian Idowu, prichádza Tyronne Ebuehi.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa už čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas dnešného druhého zápasu medzi Nigériou a Islandom, gól sme v ňom napokon nevideli. Už v 3. minúte však mohol otvoriť skóre zápasu Gunnarsson, ale jeho výborný priamy kop dokázal zneškodniť brankár Uzoho. Nigéria v prvom polčase nevyslal strelu na bránu súpera, aj keď mala častejšie loptu na svojich kopačkách. Island opäť pohrozil v závere prvého polčasu, keď mohol Finnbogason poslať svoj tím do vedenia, ale bránu súpera netrafil. V nadstavenom čase držal Island svojho súpera pod tlakom, ale gól sme už napokon nevideli.

Všetko je tak ešte v druhom polčase otvorené, začať by sa mal približne o 18:02.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
45+2
Aj v nadstavenom čase sme sledovali nápor Islandu, Nigéria sa však aj so šťastím ubránila. Pred druhým polčasom má tak čo africký tím zlepšovať.
45+1
V prvom polčase sa nadstavujú ešte dve minúty!
45
45
importantVeľa nechýbalo a Island sa mohol ujať vedenia o jeden gól krátko pred koncom prvého polčasu! Sigurdsson rozohral nebezpečný priamy kop, v pokutovom území sa v páde dostal do zakončenia Finnbogason, ktorého pokus len tesne minul bránu Nigérie!
44
yellowCardŽltú kartu dostáva Brian Idowu (Nigéria).
43
Sledovali sme však rohový kop afrického tímu, rozohrávky sa chopil Iheanacho, ale jeho center nič zaujímavého neponúkol. Island sa ešte pokúša o útočný výpad.
42
Island momentálne kombinuje na svojej polovici, snaží sa ešte pomocou postupných prihrávok niečo vymyslieť. Čas v prvom polčase sa už rýchlo kráti, zatiaľ to teda vyzerá na bezgólové dejstvo.
41
Po individuálnej akcii prenikol do pokutového územia Bjarnason, pekne s zbavil obrancu súpera a posielal prihrávku pred malé vápno, ale nikto z jeho spoluhráčov sa už do zakončenia nedostal.
40
Až teraz sme videli prvý dotyk brankára Halldórsson s loptou. Ndidi centroval pred bránu Islandu, ale tento pokus doputoval do rukavíc islandského brankára. Ten je zatiaľ najväčším hrdinom svojho tímu, pretože v zápase s Argentínou zachránil svojmu celku jeden bod, keď chytil Messimu penaltu.
39
Na centrovanú loptu od rohovej zástavky si obrana Islandu dala pozor a tak Nigéria sa už musí vrátiť späť na svoju polovicu. Futbalisti v modrom zatiaľ kombinujú na svojej polovici.
38
Po priamom kope, ktorý rozohral Iheanacho získava Nigéria rohový kop. Sme tak ešte zvedaví, čo ponúkne záver prvého polčasu, africký tím stále čaká na prvú strelu na bránu.
37
Africký tím sa snažil založiť rýchly protiútok, ale súper sa previnil nedovoleným zákrokom, čo prináša Nigérii priamy kop a šancu rozvinúť útočnú akciu.
36
Teraz však mala Nigéria aj kúsok šťastia. Bjarnason a Bödvarsson išli pred bránu súpera za dlhým centrom, napokon však naň nedosiahli. Keby nastal opak, Uzoho by už mal veľké problémy.
35
Do konca prvého polčasu ostáva približne desať minút. Oba tímy sa ešte snažia zakladať útočné výpady, ale od 3. minúty, kedy Gunnarsson mal zatiaľ najväčšiu príležitosť, sme nič zaujímavého nevideli.
34
34
Na hranici pokutového územia sa k odrazenej lopte dostal Bjarnason, ale jeho pokus bol veľmi nepresný a bránu Nigérie nijak neohrozil. Uzoho sa už pripravuje k odkopu.
33
Záver prvého polčasu sa už pomaly blíži, stále čakáme na prvý presný zásah v tomto zápase. Island je nebezpečnejším celkom, častejšie však má loptu na svojich kopačkách Nigéria. Africký tím ale ešte nevystrelil na súperovu bránu.
31
Priamy kop svojho tímu rozohral Etebo, ktorý centroval do pokutového územia Islandu, ale nič zaujímavého táto situácia neponúkla, bude to len odkop od brány Islandu.
30
Po faule získava africký tím priamy kop na útočnej polovici. Island tak bude čeliť nebezpečnej štandardnej situácie zo strany súpera, Nigéria sa určite bude snažiť ohroziť islandskú bránu.
29
Magnússon ťahal rýchly protiútok svojho tímu, ale Nigéria sa stihla vrátiť späť na svoju polovicu a Island do ničoho zaujímavého nepustila. Futbalisti v modrom sa však už musia rýchlo vrátiť späť na svoje územie.
28
Island momentálne čelí menšiemu náporu zo strany svojho súpera, ale nič zaujímavé africký tím ešte nevymyslel. Nigéria sa však postupne dostáva na dostrel Halldórssonovej brány.
27
Častejšie drží teraz loptu na svojich kopačkách Nigéria, ale nedarí sa jej vymýšľať žiadne nebezpečné akcie. Island tak veľa práce v defenzíve nemá, ale musí sa mať stále na pozore.
26
Sledovali sme po dlhšej dobe center do pokutového územia Islandu, ale tento pokus od Mikela nič zaujímavého neponúkol a brankár Halldórsson tak stále čaká na svoj prvý zákrok v tomto zápase.
25
Realizácie priameho kopu sa chopil Sigurdsson, ktorý centroval na vzdialenejšiu tyč, kde však dobre zasiahol nigérijský obranca a loptu upratal do bezpečia.
24
Dlho však pokoj na polovici Nigérie netrval, po nedovolenom zákroku získava Island priamy kop. Africký celok sa tak bude musieť opäť brániť.
23
V pokutovom území afrického tímu vznikol menší závar, Magnússon si však pomohol nedovoleným zákrokom a tak nemohol vo svojej útočnej aktivite pokračovať. Nigéria tak ubránila ďalší nápor a môže teraz skúsiť hru upokojiť.
22
Pokračuje nápor reprezentácie Islandu, pretože centrovanú loptu od rohovej zástavky vyrazil brankár Uzoho na ďalší rohový kop. Nigéria je teraz pod veľkým tlakom, ale bráni sa úspešne.
21
21
Mali sme možnosť sledovať ďalší rohový kop Islandu. Po dobrom centri do pokutového územia Nigérie sa k strele dostal Bjarnason, ale jeho pokus zblokovala obrana afrického tímu na ďalší rohový kop.
20
O individuálnu akciu sa teraz pokúšal Sigurdsson, krásne sa zbavil hneď niekoľkých obrancov súpera, ale napokon už nič nevymyslel, pretože na poslednú chvíľu dobre zasiahol Omerua.
19
Ale aj africký tím si teraz nerozumel vo svojej kombinácii a tak je pri lopte opäť Island. Futbalisti v modrých dresoch sa už presunuli na súperovu polovicu a snažia sa niečo zaujímavé vymyslieť.
18
Na útočnej polovici teraz operoval aj Island, ale napokon zo strany tejto reprezentácie prišla len nepresná prihrávka, ktorá doputovala za postrannú čiaru. Nigéria získava aut v strede ihriska.
17
Ešte pokračoval menší tlak africkému celku, ale ten sa podarilo Islandu už úspešne zažehnať a tak sa Nigéria presúva naspäť na svoju polovicu. Tempo hry už mierne opadá.
16
Teraz však prišla prvá nebezpečnejšia akcia Nigérie. Iheanacho dostal loptu až do pokutového územia súpera, následne sa pekne zbavil obrany a prihrával pred bránu na Musu, ale pred ním dokázal úspešne zasiahnuť Sigurdsson.
15
Futbalisti v modrom si rýchlo vybojovali loptu späť na svoje kopačky a presúvajú sa na útočnú polovicu. Island však teraz márne hľadá recept na pokorenie súperovej defenzívy.
14
Boli sme svedkami ďalšieho dlhého autu do pokutového územia Nigérie. Aj s touto loptou si obrana africkému tímu poradila a vyváža ju už do bezpečia. Island sa teda sťahuje späť na svoje územie.
13
Aj naďalej sa útočné výpady striedajú na oboch stranách, ale dlhšiu dobu sme nič zaujímavého nevideli. Ak sa však hra bude aj naďalej vyvíjať podobným spôsobom, je to už len otázka času.
12
Hra je teraz prerušená, na ihrisku ostáva ležať kapitán Islandu Gunnarsson. Ten schytal menší úder do rebier a otrasený sa pomaly dáva dokopy. Mal by tak v zápase pokračovať ďalej.
11
Od úvodného výkopu máme možnosť sledovať útočný futbal na oboch stranách. Zatiaľ však úspešne pracujú obe defenzívy, Island bol však veľmi blízko k prvému gólu už v 3. minúte, ale výborným zákrokom sa prezentoval brankár Uzoho.
10
Pod menším tlakom by mala byť reprezentácia Nigérie. Tá ešte nezískala ani bod a ak ešte pomýšľa na postup zo skupiny, dnes musí jednoznačne vyhrať. Island by v prípade víťazstva však výrazne posilnil osemfinálovú nádej.
9
Sledovali sme ďalšie útočné ťaženie Nigérie, ale Iheanacho sa dopustil nedovoleného zákroku a tak Island získava loptu na svojej polovici. Futbalisti v modrom sa už takisto pokúšajú o útočný výpad.
8
Ani rohový kop tohto celku nič zaujímavého neponúkol, islandská obrana upratala loptu do bezpečia. Nigéria ešte chvíľu operovala na útočnej polovici, ale pri lopte je už znova Island.
7
Dopredu sa už postupne dostáva aj Nigéria. Magnússon dobre čítal hru a zblokoval center od Mosesa. Africký celok však ešte ostáva pred bránou súpera, získava prvý rohový kop v tomto zápase.
6
6
V ďalšej nádejnej pozícii sa ocitol Sigurdsson. Po chybe obrany súpera sa prebojoval až do pokutového územia, ale jeho strela mu už nevyšla podľa predstáv a brankár Uzoho si pripisuje ďalší úspešný zákrok.
5
Rýchlo však nasledoval protiútok Islandu, Finnbogason potiahol loptu pred pokutové územie, ale napokon bol čisto od lopty odstavený a bude to len odkop od brány afrického tímu.
4
Aj rohový kop zahrávala najväčšia islandská hviezda Sigurdsson, ale jeho center pred bránu súpera si prevzal do svojich rukavíc brankár Uzoho. Nigéria tak ustála úvodný nápor svojho dnešného súpera.
3
3
importantHneď v úvode zápasu je tu zaujímavá príležitosť na strane Islandu! Sigurdsson zahrával nebezpečný priamy kop z hranice pokutového územia, mieril do hornej časti brány, ale brankár Uzoho výborným zákrokom vyrazil loptu na rohový kop.
2
Nigéria ihneď po výkope stráca loptu a tak už smerom dopredu preniká Island. Africký tím čelil dlhému autovému vhadzovanie do pokutového územia, ale Ndidi odhlavičkoval loptu do bezpečia.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mala Nigéria. Africký celok odohrá toto stretnutie v zeleno-bielych dresoch, Island zvolil modrú farbu dresov.
1
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Na programe sú ešte štátne hymny oboch krajín, po ktorých sa naplno odštartuje tento zápas.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Praje príjemný futbalový podvečer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnes sú na programe ďalšie druhé zápasy v skupinách, dokopy budeme dnes svedkami troch stretnutí.

To prvé sa už odohralo o 14:00, keď Brazília v nadstavenom čase zachraňovala výhru 2:0 nad Kostarikou. O 20:00 sa odohrá ďalšie stretnutie v E skupine, keď o dôležité body zabojujú proti sebe Srbsko a Švajčiarsko.

My sa však zamerajme na dnešné druhé stretnutie, keď v skupine D od 17:00 proti sebe nastúpia Nigéria a Island. Aj v tomto stretnutí pôjde obom celkom o veľmi dôležité body, očakáva sa zaujímavé a vyrovnané stretnutie.

Pred jeho začiatok si môžte prezrieť základné zostavy oboch celkov, v akých vybehnú na ihrisko. Stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni Matthew Conger z Nového Zélandu ako hlavný, na čiarach mu budú asistovať krajan Simon Lount a Tevita Makasini z Tonga. Štvrtým náhradným rozhodcom je Ricardo Montero z Kostariky.

To je nateraz všetko, tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásime.

Nigéria: Uzoho – Omeruo, Troost-Ekong, Balogun – Moses, Etebo, Obi Mikel, Ndidi, Idowu – Musa, Iheanacho

Náhradníci: Ezenwa, Akpeyi – S. Abdullahi, Awaziem, Ebuehi, Echiejile, Obi, Ogu, Onazi, Ighalo, Iwobi, Nwankwo

Island: Halldórsson – Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon – Gíslason, Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Bödvarsson, Finnbogason

Náhradníci: Rúnarsson, Schram – Eyjólfsson, Ingason, A. Skúlason, Fridjónsson, A. Gudmundsson, Gudmundsson, Hallfredsson, Ó. Skúlason, Traustason, B. Sigurdarson

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Nigérie a Islandu. Zápas sa začína o 17:00.

Všetky mužstvá na Majstrovstvách sveta 2018 v Rusku už majú za sebou po jednom stretnutí, postupne sa už teda rozbiehajú druhé zápasy v skupinách, ktoré už môžu veľa napovedať vzhľadom na postup do osemfinále.

V tomto prenose sa sústredíme na základnú skupinu D, v ktorej uvidíme súboj afrického celku z Nigérie a štvrťfinalistu z Eura 2016 Islandu.

Nigéria:
Africký tím je zrejme outsiderom tejto skupiny, ale stále má ešte šancu zabojovať o postup do osemfinále. V prvom zápase si zmerala sily si Chorvátskom, ktorému odolávala len do 33. minúty, keď si po rohovom kope zrazil loptu do vlastnej siete Etebo. Druhý polčas sa už niesol v jasnej réžii Chorvátska, čo potvrdil v 71. minúte Modrić, keď premenil nariadený pokutový kop po faule na Mandžukića. Nigéria nezanechala až tak dobrý dojem, aj keď miestami vedela byť nebezpečná. Nigériu teda čaká veľmi dôležité stretnutie, ktoré určí jej ďalšie šance v skupine.

Island:
Island je veľkým futbalovým prekvapením v posledných rokoch. Po štvrťfinálovej účasti na minulom európskom šampionáte má určite aj v Rusku smelé ambície, ktoré sa po tomto zápase môžu stať veľmi reálne. V prvom zápase čelil Island veľkému favoritovi z Argentíny a z tohto stretnutia dokázal vydolovať cenný bod, keď uhral remízu 1:1. Lepším mužstvom bola však Argentína, ktorá mala za tohto stavu k dispozícii penaltu, ale Messimu sa nepodarilo spasiť svoj celok. Pre Island je toto stretnutie veľmi dôležité, v prípade víťazstva výrazne posilní svoje šance na postup do osemfinále.

Určite nás čaká veľmi zaujímavé stretnutie, ktoré určí vývoj tejto skupiny. Miernym favoritom tohto zápasu je podľa vypísaných kurzov Island, ale skôr sa očakáva vyrovnanejšie stretnutie.