John Stones (vpravo) strieľa otvárací gól zápasu.
John Stones (vpravo) strieľa otvárací gól zápasu. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|24. jún 2018 o 00:00

Hráči Anglicka dali päť gólov.

MS vo futbale 2018 - skupina G:

Anglicko - Panama 6:1 (5:0)

Góly: 22., 45.+1 a 62. Kane (prvé dva z 11 m), 8. a 40. Stones, 36. Lingard - 78. Baloy

ŽK: Loftus-Cheek - Cooper, Escobar, Murillo. Rozhodovali: Grisha (Egypt) - Achik (Mar.), Ahmed (Sudán), 43.319 divákov.

Anglicko: Pickford - Walker, John Stones, Maguire - Trippier (70. Rose), Loftus-Cheek, J. Henderson, Lingard (63. Delph), Young - R. Sterling, Harry Kane (63. Vardy)

Panama: Penedo - Murillo, R. Torres, Escobar, Davis - Gomez (69. Baloy) - Barcenas (69. Arroyo), Cooper, Godoy (62. Avila), J. Rodriguez - Perez

BRATISLAVA. Tréner Hernán Dario Gómez víťazoslávne zdvihol ruky, fanúšikovia Panamy od radosti ronili slzy a spievali chorály. Gól proti Anglicku spontánne oslavovali, akoby dosiahli veľké víťazstvo. Bol to dojímavý moment a tiež veľmi vtipný. Panama totiž v zápase iba znížila stav na 1:6.

Tridsaťsedemročný náhradník Felipe Baloy strelil historicky prvý gól Panamy na majstrovstvách sveta. V zápase nastúpil v drese outsidera aj hráč Dunajskej Stredy Eric Davis.

Fotogaléria zo zápasu Anglicko - Panama: fotogaléria

24.6.2018

Panama omylom

Dva zápasy a skóre 1:9, to je bilancia nováčika na svetovom šampionáte.

Panama potvrdila, že na MS sa dostala skôr omylom. Na šampionát postúpila vďaka gólu, ktorý vlastne nebol. V kľúčovom zápase proti Kostarike sa po zásahu Blasa Pereza v 53. minúte lopta dostala tesne pred bránkovú čiaru. Rozhodca ho však uznal, lebo nemal k dispozícii technológiu Goal Control.

Brankár Panamy Penedo si poriadne na loptu nesiahol. Zo siedmich striel na bránu dostal päť gólov, z toho päť ich inkasoval už v prvom polčase.

Michael Murillo sa zráža s brankárom Anglicka Jordanom Pickfordom.
Michael Murillo sa zráža s brankárom Anglicka Jordanom Pickfordom. (Autor: TASR/AP)

Kane je najlepším strelcom

Anglicko tak postupuje zo skupiny G do osemfinále spoločne s Belgickom. Obaja favoriti majú rovnaký počet bodov i rovnaké skóre.

V poslednom zápase si to vo štvrtok rozdajú o prvé miesto.

Angličan Harry Kane sa hetrikom vyšvihol na čelo poradia strelcov MS vo futbale 2018, v ktorom vedie s piatimi gólmi. O jeden gól menej si pripísali Cristiano Ronaldo z Portugalska a Belgičan Romelu Lukaku.

Hlasy po zápase:

(zdroj: BBC)

Harry Kane, kapitán Anglicka a autor hetriku: "Je to fantastické, som nesmierne hrdý na chalanov. Užívame si pobyt na šampionáte.

Trénujeme štandardné situácie aj celkový herný prejav a ovocie sa dostavuje. Postúpili sme brilantným spôsobom, ale musíme pokračovať. Nesmieme sa dať uniesť."

Online prenos: Anglicko - Panama (MS vo futbale 2018, G-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina G 2017/2018
24.06.2018 o 14:00
Anglicko
6:1
(5:0, 1:1)
90+5 minúta
Panama
Góly: 8. Stones, 22. Kane (pen.), 36. Lingard, 40. Stones, 45+1. Kane (pen.), 62. Kane – 78. Baloy. ŽK: 23. Loftus-Cheek (ENG) – 10. Cooper (PNM), 45. Escobar (PNM), 72. Murillo (PNM). Rozhodca: Grisha (Egypt) – Achik (Maroko), Ahmed (Súdán).
Aj v druhom polčase sme ešte videli presné zásahy, v 62. minúte prišiel hattrick anglického kapitána Kanea, ktorý je tak momentálne na čele streleckej listiny na tomto šampionáte. Veľká radosť na strane Panamy prišla v 78. minúte, keď historický gól na svetovom šampionáte zaznamenal Baloy a stanovil tak konečný výsledok na 6:1 pre Anglicko!

Belgicko aj Anglicko tak majú rovnaký počet bodov a aj skóre a ich vzájomný zápas určí, kto obsadí prvé miesto v skupine G.

Dnes sú na programe ešte dva stretnutia, od 17:00 nás čaká stretnutie Japonska so Senegalom a o 20:00 sa odohrá posledné druhé stretnutie v skupine, o čo sa postará Poľsko a Kolumbia. Z oboch zápasov vám ponúkame náš online textový prenos.

S týmto konštatovaním sa lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+5
90+3
Nič zaujímavého však už na ihrisku nesledujeme, zápas sa len dohráva. Boli sme svedkami veľkej gólovej kanonády.
90+1
Tak predsa len je tu ešte aj nadstavený čas, druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!
90
Pred panamskou bránou sa do zakončenia dostal Stones, ale jeho slabú strelu pohodlne chytá brankár Penedo. Stones si takisto robil zálusk na hattrick, ale toto zakončenie mu nevyšlo.
89
Nasledoval faul zo strany Panamy a tak ešte Anglicko získava priamy kop na súperovej polovici. Zrejme uvidíme ďalší nacvičený signál anglických reprezentantov.
88
Pri lopte je už anglická reprezentácia, ktorá sa ešte bude snažiť vymyslieť jednu z posledných akcií tohto zápasu. Postupne sa Three Lions posúva vyššie.
87
V závere zápasu tempo hry opadlo, aj keď sa ešte Panama snaží niečo zaujímavé vymyslieť. Anglicko už tak prešlo na šetriaci režim, čaká ho dôležité stretnutie s Belgickom o prvé miesto v skupine.
85
Panama sa však s loptou ďaleko nedostáva, Anglicko dobre bráni svoje územie a tak sme už dlhšiu dobu nič zaujímavého nevideli. Očakáva sa už koniec tohto zápasu, ktorý rozhodol, že zo skupiny G ďalej postúpi Anglicko a Belgicko.
84
Útočnú snahu Three Lions však prerušuje postranný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd. K lopte sa teda dostáva Panama, ktorá sa snaží usadiť na útočnej polovici.
82
82
Anglicko je však aj naďalej usadené na útočnej polovici, ale obrana súpera hrá už veľmi pozorne. Záver zápasu sa blíži a sme zvedaví, či ešte niečo zaujímavé uvidíme.
81
Peknú individuálnu akciu predviedol Sterling, dostal sa pred pokutové územie súpera, ale jeho strelecký pokus bol už nepresný a bránu Panamy nijak neohrozil.
80
Do konca zápasu ostáva približne 10 minút, zrejme sa už nič nadstavovať nebude. Anglicko je pri lopte a tlačí sa pred pokutové územie svojho súpera. V tejto chvíli má Anglicko a Belgicko rovnaké skóre a čaká ich ešte vzájomný zápas.
78
78
goalTím Panama práve strelil gól!
Výbuch radosti fanúšikov Panamy! Táto krajina sa dočkala svojho prvého gólu na šampionáte v Rusku. Panama zahrávala priamy kop na súperovej polovici, v pokutovom území sa k lopte dostal striedajúci FELIPE BALOY a peknou strelou pripravil Pickforda o čisté konto – 6:1!
77
Aj Panama tak mala v tomto zápase nejaké nebezpečné situácie pred súperovou bránou, ale dnes proste zlyhali v obrane a Anglicko ukázalo vysokú streleckú efektivitu.
76
76
importantPanama ešte ostala usadená na útočnej polovici a po zrazenom centri zahrávala rohový kop! Po hlavičke sa k odrazenej lopte na zadnej tyči dostal Torres, ale panamský kapitán z tesnej blízkosti bránu súpera prestrelil!
75
Na druhej strane mal problémy Pickford, ktorý išiel ďaleko zo svojej brány a napádajúci Pérez mu robil veľké ťažkosti. Napokon to anglická defenzíva všetko včas vyriešila.
73
73
Anglicko po nedovolenom zákroku získalo priamy kop v tesnej blízkosti pokutového územia. Po odvrátenej hlavičke sa spoza 16-tky dostal do zakončenia Henderson, ale jeho volej smeruje vedľa panamskej brány.
72
yellowCardŽltú kartu dostáva Michael Amir Murillo (Panama).
71
Obaja tréneri už využili všetky svoje striedania a tak takéto prerušenie hry už do konca zápasu neuvidíme. Anglicko sa presúva na útočnú polovicu a dostáva svojho súpera pod veľký tlak.
70
changeStriedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Kieran Trippier, prichádza Danny Rose.
69
changeStriedanie v tíme Panama: z ihriska odchádza Gabriel Gómez, prichádza Felipe Baloy.
Striedanie v tíme Panama: z ihriska odchádza Édgar Bárcenas, prichádza Abdiel Arroyo.
68
Útočné výpady sa postupne striedajú na oboch stranách, ale obe defenzívy pracujú úspešne. Do konca zápasu ešte nejaký ten čas ostáva, snáď niečo zaujímavé ešte uvidíme.
67
Predchádzajúca situácia zrejme vliala troška nádeje reprezentantom Panamy, žeby v tomto zápase mohli dosiahnuť aspoň jeden čestný zásah. Pre Anglicko je však skóre veľmi podstatné a bude sa snažiť neinkasovať, naopak nejaký ten gól ešte pridať.
66
66
importantVeľa nechýbalo a Panama sa mohla dočkať prvého gólu na tomto šampionáte! Murillo prenikol až do pokutového územia súpera, kde sa už dostával do veľkej šance, ale Pickford predviedol úspešný zákrok a následne aj dobre zasiahla anglická obrana!
65
Kapitán anglickej reprezentácie a momentálne líder strelcov na šampionáte už prenechal svoje miesto spoluhráčovi z lavičky. Kane odchádzal na striedačku za veľkého potlesku z tribún.
64
changeStriedanie v tíme Panama: z ihriska odchádza Aníbal Godoy, prichádza Ricardo Ávila.
63
changeStriedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Harry Kane, prichádza Jamie Vardy.
Striedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Jesse Lingard, prichádza Fabian Delph.
62
62
goalAnglicko dalo gól!

Teraz aj veľké šťastie hralo s Anglickom pri tomto góle! Loftus-Cheek potiahol loptu pred pokutové územie a odhodlal sa k slabšej strele, jeho pokus však zasiahol pätu HARRYHO KANEA, od ktorého sa loptu šťastne dokotúľala do brány a anglický kapitán zaznamenal hattrick v tomto zápase, čím dostáva Anglicko do vedenia 6:0!
61
Sledujeme aj pohyb na striedačke Anglicka, kde sa chystá k prvému striedaniu v tomto zápase. Do hry sa dostane Vary a vyzerá to, že aj Delph.
60
Anglicko sa už postupne usadilo na útočnej polovici a snaží sa niečo nebezpečné vymyslieť. Panama sa tak musí mať na pozore, o kvalitách súpera sa už v prvom polčase dostatočne presvedčila.
58
Menšie útočné výpady však sledujeme aj zo strany Panamy. Tento celok stále čaká na svoj prvý presný zásah na šampionáte v Rusku. Anglická defenzíva hrá veľmi pozorne a Pickford si už robí zálusk na čisté konto.
57
Tak ako sa aj čakalo, druhý polčas už toľko zaujímavých momentov neprináša. Anglicko sa môže šetriť na zápas s Belgickom, ale prípadné vylepšenie skóre by nebolo zlé pre Three Lions.
56
Sterling sa snažil potiahnuť rýchlu útočnú akciu svojho tímu, prenikol až do pokutového územia, kde si však pomohol faulom a tak je jeho snaha prerušená hvizdom hlavného rozhodcu.
55
Predsa len sa však outsider zápasu dostal až pred pokutové územie a na pozore sa musel mať stopér Stones, ktorý však loptu upratal do bezpečia. Panama tak ešte ostáva na útočnej polovici.
54
Rohový kop sa podarilo Paname úspešne ubrániť a tak sa Anglicko sťahuje späť na svoje územie. Futbalisti v červených dresoch však majú problémy s prechodom do útoku.
53
Po rýchlom útočnom výpade získava anglická reprezentácia ďalší rohový kop. Hlavný rozhodca Grisha ešte upozorňoval hráčov Panamy v pokutovom území, aby si dávali pozor na fauly, keďže v 45. minúte na to doplatili.
52
Dôležité bude pre Anglicko aj skóre. Three Lions čaká ešte súboj s Belgickom, ktoré rozhodne o prvom mieste v skupine. V prípade remízy by rozhodovalo skóre, ktoré si Anglicko v tomto zápase môže stále vylepšiť.
51
Po zmene strán sa zrejme očakávali aj zmeny v panamskej zostave, ale neudialo sa tak. Na zásahy do zostavy na jednej či druhej strane si tak ešte budeme musieť počkať.
50
Dopredu sa po dlhej dobe dostala aj Panama a po zrazenom centri od Walkera získala rohový kop. Ten však nič zaujímavého nepriniesol a tak je pri lopte už Anglicko, ktoré sa nemá kam ponáhľať.
49
importantNa druhej strane sa črtal šiesty gól anglickej reprezentácie v tomto zápase! Zaváhanie obrany sa snažil využiť Sterling, ktorý šprintoval za dlhou loptou, ale pred pokutovým územím bol pri nej skorej brankár Penedo a tak zabránil anglickému reprezentantovi skórovať.
49
Pickford si po dlhej dobe siahol na loptu, keď do pokutového územia Anglicka smerovala nepresná prihrávka a tak sa anglický brankár aspoň takto drží v prevádzkovej teplote.
48
V pokutovom území Panamy si dobrú prihrávku prevzal Kane, ale nepodarilo sa mu už nič zaujímavého vymyslieť a tak sa prezentoval len nepresnou prihrávkou pred bránu súpera.
47
Pri lopte je však už Anglicko, ktoré sa snaží nadviazať na svoju aktivitu z prvého polčasu. Panama sa tak zrejme aj po celý druhý polčas bude musieť brániť.
46
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mala Panama, ktorá asi ťažko hľadala motiváciu do druhého dejstva. Snáď však ešte nejaké zaujímavé momenty uvidíme.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!
Skončil sa najlepší prvý polčas na svetovom šampionáte v Rusku! Anglicko postupne nasúkalo Paname päť gólov a o osude tohto zápasu je po prvom dejstve rozhodnuté. Celé to začalo v 8. minúte, keď sa po rohovom kope hlavou presadil Stones. V 22. minúte premenil Kane prvú penaltu v tomto zápase a poslal Anglicko do vedenia o dva góly. Panama sa však ešte nevzdávala a bojovala ďalej, ale v 36. minúte sa krásnou strelou presadil Lingard a to bol moment, ktorý Panamu už definitívne položil na kolená. V 40. minúte sme sledovali krásny signál po priamom kope a Stones zaznamenal svoj druhý gól v tomto zápase. To však ešte nebolo všetko, v 45. minúte premenil Kane druhý pokutový kop a tak Anglicko vyhráva po prvom polčase 5:0!

Snáď ešte aj v druhom polčase uvidíme ničo zaujímavé, začať by sa mal približne o 15:03.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V prvom polčase sa nadstavujú ešte dve minúty!
45+1
45+1

Aj v tomto prípade si loptu na biely bod postavil kapitán HARRY KANE a tým istým spôsobom premieňa aj druhú penaltu v tomto zápase a posiela Anglicko do vedenia 5:0! Penedo si teraz vybral opačnú stranu a tak inkasuje už piaty gól v tomto zápase, čo mu na nálade určite nepridá.
45
yellowCardŽltú kartu dostáva Fidel Escobar (Panama).
44
44
Reprezentácia Panamy stále protestuje u rozhodcu a posiela ho k videu. Ale aj opakované zábery potvrdzujú faul na Kanea a tak sa aj v tomto prípade realizácia pokutového kopu natiahne.
43
importantBola nariadená penalta Anglicko! Angličania získavajú druhý pokutový kop v tomto zápase, kedže pri rohovom kope bol stiahnutý k zemi Kane a tak Panama môže inkasovať už piaty gól!
41
Gól ešte muselo potvrdiť video, ale bola to veľmi krátka konzultácia a Panama je tak už psychicky na dnes. Prvý polčas sa však ešte nekončí, Anglicko je pri chuti a vymýšľa ďalšie útočné akcie.
40
40

Deštrukcia Panamy v prvom polčase pokračuje ďalej! Anglicko zahrávalo priamy kop, po ktorom sa centrovaná lopta dostala až pred bránu súpera, tam najprv dokázal výborne zasiahnuť brankár Penedo proti strele od Sterlinga, ale odrazená lopta sa dostala na hlavu JOHNA STONESA a ten dáva svoj druhý gól v tomto zápase, čím posila Anglicko do vedenia 4:0! Sledovali sme krásne nacvičený signál Three Lions.
38
Nuž a tlak Anglicka pokračuje naďalej. Po nedovolenom zákroku získava anglická reprezentácia ďalší priamy kop v tesnej blízkosti pokutového územia. Panama bude čeliť ďalšiemu nebezpečenstvu.
37
Môžme teda hovoriť o fantastickom prvom polčase zo strany Anglicka. Panama však nieje až tak odovzdaným súperom ako hovorí predbežný výsledok, ale Anglicko ukazuje veľkú efektivitu.
36
36

Tretí gól v sieti Panamy a o osude tohto zápasu sa zdá byť rozhodnuté! Anglicko dlho kombinovalo na útočnej polovici, postupne sa presunulo až pred pokutové územie svojho súpera, kde sa lopty zmocnil JESSE LINGARD a ukážkovou strelou do hornej časti brány posiela Three Lions do vedenia 3:0!
34
Anglicko sa usadilo na útočnej polovici a dostáva svojho súpera pod ďalší veľký tlak. Panama sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky, ale Three Lions má loptu na svojich kopačkách.
33
Three Lions sa aj naďalej tlačia na útočnú polovicu, zrejme podobný obraz hry uvidíme až do konca prvého polčasu. Pre Panamu by bolo nesmierne dôležité, keby sa jej ešte pred polčasovou prestávkou podarilo skórovať.
32
Aj sa tak stalo, do pokutového územia Panamy poslal centrovanú loptu Trippier, ale zakončenia na zadnej tyči od Maguirea nebolo presné a tak Penedo zasahovať nemusel.
31
Na útočnej polovici získava Anglicko priamy kop. Budeme tak zrejme svedkami centrovanej lopty do pokutového územia Panamy. Penedo si tak už organizuje svojich spoluhráčov.
30
Polhodina hry už teda uplynula, Anglicko aj naďalej vyhráva o dva góly a smeruje za troma bodmi z tohto zápasu. V prípade takéhoto bodového zápisu by už neboli pochybnosti o postupe zo skupiny pre Three Lions.
29
V pokutovom území sa po peknej prihrávke dostal k lopte Rodríguez, ale z uhla jeho zakončenie na bránu súpera nebolo presné a Pickford si tak ešte na prvý zákrok v tomto zápase bude musieť počkať.
28
K lopte sa dostal Davis, ale futbalista Dunajskej Stredy sa takisto nepredral cez anglickú obranu. Panama však ostáva aj naďalej usadená na útočnej polovici.
27
Anglicko však trocha uberá zo svojej aktivity a necháva hrať svojho súpera. Panama už skúša niečo na útočnej polovici vymyslieť, ale obrana súpera je aj naďalej veľmi pozorná.
26
Túto útočnú snahu anglických reprezentantov však prerušuje postranný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd Sterlinga. Brankár Penedo tak uvedie loptu do hry.
25
Panama sa po zisku lopty snaží zakladať útočné akcie, ale nedarí sa jej prenikať cez pozornú defenzívu súpera. Anglicko momentálne kombinuje v strede poľa.
24
Harry Kane zaznamenal už svoj tretí gól na šampionáte v Rusku a tak je najlepším strelcom svojho celku. Aj naďalej prebieha aktívna hra Anglicka, ktoré už môže hrať vo väčšom pokoji.
23
yellowCardŽltú kartu dostáva Ruben Loftus-Cheek (Anglicko).
22
22

Loptu si na biely bod postavil kapitán Anglicka HARRY KANE a krásnou strelou posiela svoj celok do vedenia 2:0! Penedo síce uhádol smer strely, ale na presne umiestnenú strelu od Kanea nemal šancu. Panama je tak už vo vážnych problémoch.
20
20
Panama protestuje o hlavného rozhodcu, ale ten ani nič nejde konzultovať a jeho verdikt je jasný. Ešte sú tam menšie ťahanice medzi hráčmi a tak si na realizáciu pokutového kopu budeme musieť počkať.
19
importantBola nariadená penalta pre Anglicko! Sterling v súboji s Escobarom padol na zem a panamský futbalista navyše zahral aj rukou. Anglicko má tak veľkú šancu dostať sa do vedenia o dva góly.
18
Torres sa už vrátil na trávnik a tak bude môcť v tomto zápase pokračovať. Po úvodnom góle tempo hry miere opadlo, ale Anglicko je aj naďalej pri lopte a snaží sa zakladať útočné výpady.
17
Kapitán tohto celku Torres ostáva po osobnom súboji ležať na trávniku a tak je hra prerušená. Za postrannou čiarou prebehne jeho ošetrenie a hlavný rozhodca Grisha z Egypta už dáva pokyn, aby hra pokračovala ďalej.
16
16
Panama v úvode zápasu naznačila, že by dnes mohla byť v útoku nebezpečná. Inkasovaný gól však futbalistov v červenom pribrzdil, ale Anglicko si aj naďalej musí dávať pozor v zadných radoch.
15
Je tu však tretí strelecký pokus od Panamy v tomto zápase! Bárcenas sa dostal k lopte a vyskúšal to spoza pokutového územia, jeho strela ide len tesne vedľa Pickfordovej brány.
14
Ale predsa len sa teraz Paname podarilo usadiť na útočnej polovici a tak aspoň takto držia svojho súpera pod tlakom. Obrana Anglicka však pracuje úspešne a svojho súpera do žiadnej šance nepúšťa.
13
Angličania kombinovali na útočnej polovici, ale napokon z ich strany prišiel len nedovolený zákrok a tak je pri lopte Panama. Futbalisti v červenom však majú problémy s prechodom do útoku.
12
Po úvodnom góle sme však už žiadnu zaujímavú situáciu nevideli, ale aj naďalej má Anglicko loptu pod svojou kontrolou a drží si teda svoje tesné vedenie o jeden gól.
11
Na obraze hry sa však nič nemení, aj naďalej je pri lopte častejšie Anglicko, ktoré sa snaží zakladať ďalšie útočné výpady. Panama sa tak musí mať neustále na pozore a vyvarovať sa každej chybe.
10
yellowCardŽltú kartu dostáva Armando Cooper (Panama).
9
Favorit stretnutia sa teda dostáva do vedenia o jeden gól a to určite prinesie väčší pokoj na jeho kopačky. Na rade je tak teraz Panama, ale čaká ju veľmi náročná úloha. Tunisko však dokázalo proti Anglicku vyrovnať, takže až taká nesplniteľná úloha to byť nemusí.
8
8

Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Menší nápor Anglicka sa končí gólom v sieti Panamy, ktorá nedokázala ubrániť túto štandardnú situáciu. Trippier centroval od rohovej zástavky pred bránu súpera, lopta dopadla na hlavu nestráženého JOHNA STONESA a ten svojim prvým reprezentačným gólom otvára skóre tohto zápasu a posiela Anglicko do vedenia 1:0!
7
Angličania sa úspešne usadili pred pokutovým územím svojho súpera a po zrazenom centri získavajú prvý rohový kop v tomto zápase. Panama sa tak bude musieť aj naďalej brániť.
6
Po úvodnom výkope sa nám teda striedajú útočné výpady na oboch stranách. Častejšie má však loptu na svojich kopačkách Anglicko, ktoré je favoritom tohto stretnutia a nič iné ako jeho víťazstvo sa neočakáva.
5
5
Opäť sme sledovali útok Panamy, ktorá tak do tohto stretnutia vstúpila veľmi smelo. Ani toto zakončenie spoza pokutového územia však nebolo presné a Pickford sa za loptou len obzrel.
4
Panama po rýchlom prechode do útoku získala priamy kop v tesnej blízkosti anglického pokutového územia. Davis centroval pred Pickfordovu bránu, ale obrana Anglicka odvrátila loptu do bezpečia. Následne sa ešte k strele dostal Rodríguez, ale ten už nemieril presne.
3
Lingard odchádza za postrannú čiaru, kde ešte bude prebiehať jeho ošetrenie. V hre sa už môže pokračovať ďalej, zo svojej polovice bude rozohrávať Panama a loptu do hry uvedie brankár Penedo.
2
Anglicko sa ihneď presunulo na útočnú polovicu, Loftus-Cheek potiahol loptu až do pokutového územia, ale tam vo vzdušnom súboji boli úspešnejší reprezentanti Panamy. Hra sa však musí teraz prerušiť, Lingard v osobnom súboji utrpel úder lakťom a musí byť ošetrený,
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Anglicko. Favorit zápasu odohrá toto stretnutie v bielych dresoch, Panama zvolila červenú farbu.
1
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Na programe sú ešte štátne hymny oboch krajín, po ktorých sa naplno odštartuje tento zápas.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné futbalové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnešný hrací deň majstrovstiev sveta pokračuje troma zápasmi a tým sa uzavrú druhé stretnutia v skupine.

Od 14:00 na seba v skupine G narazia reprezentácie Anglicka a Panamy. Potom nás čakajú dve stretnutia v skupine H, keď o 17:00 uvidíme súboj Japonska a Senegalu a o 20:00 uzavrú tento hrací deň Poľsko a Kolumbia.

My sa však teraz zamerajme na skupinu G a na súboj Anglicka s Panamou. Favoritom stretnutia je Anglicko, ktoré sa síce v zápase s Tuniskom poriadne natrápilo, ale získalo dôležité tri body. Panama naopak podľahla s Belgickom vysoko 0:3 a ak ešte pomýšľa na postup zo skupiny, dnes musí bodovať a to ideálne za tri body.

Pred začiatkom stretnutia si môžte prezrieť zostavy oboch celkov, v akých vybehnú na trávnik. Stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni Grisha (Egypt) – Achik (Maroko), Ahmed (Súdán). Na štadióne v Nižnom Novogorde je už všetko pripravené, čaká sa teda na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Tesne pred výkopom sa vám teda opäť prihlásime.

Anglicko: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Loftus-Cheek, Henderson, Lingard, Young – Kane (C), Sterling

Náhradníci: Pope, Butland – Alexander-Arnold, Cahill, Delph, P. Jones, Rose, Alli, Dier, Rashford, Vardy, Welbeck

Panama: Penedo – Murillo, Torres (C), Escobar, Davis – Bárcenas, Cooper, G. Gómez, Godoy, Rodríguez – Pérez

Náhradníci: Calderón, Á. Rodríguez – Baloy, Abdiel Arroyo, Cummings, Machado, Díaz, Pimentel, Ovalle, Tejada, G. Torres, Ávila

Rozhodca: Grisha (Egypt) – Achik (Maroko), Ahmed (Súdán)
Všetkým športovým priaznivcom prajeme príjemné nedeľné popoludnie. 21. majstrovstvá sveta vo futbale pokračujú jedenástym hracím dňom. Otvorí ho duel G-skupiny medzi Anglickom a Panamou, o ktorého priebehu vás budeme informovať v tomto priamom prenose.

Situácia v G-skupine po troch dueloch

Priebežným lídrom tabuľky je so šiestimi bodmi Belgicko, ktoré zaknihovalo triumfy 3:0 nad Panamou a 5:2 nad Tuniskom. Angličania vo svojom úvodnom vystúpení zachraňovali víťazstvo 2:1 nad Tunisanmi počas nadstaveného času druhého polčasu. O zisku troch bodov rozhodol presnou hlavičkou kapitán Harry Kane.

Tri levy na majstrovstvách sveta

Majstrovstvá sveta v Rusku sú pre Anglicko pätnástimi v histórii. Historicky najlepším výsledkom je titul z roku z roku 1966 v domácom prostredí. Na posledných piatich záverečných turnajoch sa však Tri levy ani raz nedostali do semifinále. Maximom je postup medzi osmičku najlepších v rokoch 2002 a 2006. Pred štyrmi rokmi skončili Angličania na brazílskom mundiale už po skupinovej fáze.

Ako postúpili do Ruska?

Anglicko bojovalo o miestenku na svetový šampionát v F-skupine európskej časti kvalifikácie so Škótskom, Slovinskom, Litvou, Maltou a Slovenskom. A počínalo si výborne. Z desiatich zápasov osem vyhralo a v dvoch remizovalo. Skupinu ovládlo s osembodovým náskokom pred tímom Jána Kozáka.

Nominácia

brankári: Jack Butland (Stoke City), Jordan Pickford (FC Everton), Nick Pope (FC Burnley)

obrancovia: Trent Alexander-Arnold (FC Liverpool), Kieran Trippier (Tottenham Hotspur), Danny Rose (Tottenham Hotspur), Ashley Young (Manchester United), Fabian Delph (Manchester City), Kyle Walker (Manchester City), John Stones (Manchester City), Harry Maguire (Leicester City), Gary Cahill (Chelsea Londýn), Phil Jones (Manchester United)

stredopoliari: Eric Dier (Tottenham Hotspur), Jesse Lingard (Manchester United), Ruben Loftus-Cheek (Chelsea Londýn), Dele Alli (Tottenham Hotspur), Jordan Henderson (FC Liverpool)

útočníci: Harry Kane (Tottenham Hotspur), Jamie Vardy (Leicester City), Marcus Rashford (Manchester United), Raheem Sterling (Manchester City), Danny Welbeck (Arsenal Londýn)

Panama

Los Canaleros na majstrovstvách sveta

Panama je v Rusku spoločne s Islandom debutantom na scéne majstrovstiev sveta.

Los Canaleros si premierovú účasť medzi svetovou elitou vybojovali v záverečnom kvalifikačnom dueli proti Kostarike. Zdolali ju 2:1 aj zásluhou kontroverzného momentu. Lopta po rohovom kope Panamy skončila na bránkovej čiare, ale arbitri posúdili situáciu ako gólovú. Ak by sa tento duel skončil remízou, Panama by nepostúpila ani do baráže.

Nominácia

brankári: José Calderón (Chorrillo FC), Jaime Penedo (Dinamo Bukurešť), Álex Rodríguez (San Francisco FC)

obrancovia: Felipe Baloy (Municipal), Harold Cummings (San Jose Earthquakes), Eric Davis (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Fidel Escobar (New York Red Bulls), Adolfo Machado (Houston Dynamo), Michael Amir Murillo (New York Red Bulls), Luis Ovalle (CD Olimpia), Román Torres (Seattle Sounders, USA)

stredopoliari: Édgar Bárcenas (Cafetaleros de Tapachula), Armando Cooper (Universidad de Chile), Aníbal Godoy (San Jose Earthquakes), Gabriel Gómez (Atlético Bucaramanga), Valentín Pimentel (Plaza Amador), Ricardo Ávila (KAA Gent), José Luis Rodríguez (KAA Gent)

útočníci: Abdiel Arroyo (LD Alajuelense), Ismael Díaz (Deportivo La Coruňa), Blas Pérez (Municipal), Luis Tejada (Sports Boys), Gabriel Torres (CD Huachipato)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Panamčania búrlivo oslavovali, pritom dostali debakel