Poliaci zlyhali, prehrali o tri góly a na šampionáte skončia už v skupine

Ani najväčšej poľskej hviezde Robertovi Lewandowskému šampionát nevyšiel. (Autor: TASR/AP)

Poľskí futbalisti sú po dvoch zápasoch na MS bez bodu.

Góly: 40. Mina, 70. Falcao, 75. Cuadrado

ŽK: Bednarek, Goralski. Rozhodovali: Ramos - Torrentera, Hernandez (všetci Mex.), 42.873 divákov

Poľsko: Szczesny - Piszczek, Bednarek, Pazdan (81. Glik) - Bereszyňski (72. Teodorczyk), Krychowiak, Goralski, Rybus - Zieliňski, Lewandowski, Kownacki (57. Grosicki)

Kolumbia: Ospina - Arias, D. Sanchez, Mina, Mojica - Aguilar (32. Uribe), Barrios - Cuadrado, Quintero (73. Lerma), James Rodriguez - Falcao (78. Bacca)

KAZAŇ. Reprezentanti Kolumbie vyhrali v nedeľňajšom dueli H-skupiny na MS vo futbale 2018 v Rusku nad Poľskom 3:0.

Pre Poliakov sa tak šampionát skončí už po súbojoch v základnej skupine, na konte nemajú ani bod. Kolumbia je s tromi bodmi na tretej priečke.

Fotogaléria zo zápasu Poľsko - Kolumbia: fotogaléria

24.6.2018

Juhoameričanov nasmeroval k suverénnemu a zaslúženému triumfu v prvom polčase presným zásahom hlavou Yerry Mina, po zmene strán sa strelecky presadili Falcao a Juan Cuadrado.

Dve gólové prihrávky si pripísal James Rodriguez.

Poliaci nastúpia v záverečnom kole skupiny vo štvrtok 28. júna o 16.00 SELČ vo Volgograde proti Japonsku, paralelne sa bude hrať duel medzi Kolumbiou a Senegalom v Samare.

James Rodríguez objíma Roberta Lewandowského.
James Rodríguez objíma Roberta Lewandowského. (Autor: TASR/AP)

Hlasy po zápase:

(zdroj: FIFA, sportowefakty.pl, caracoltv.com)

Adam Nawalka (tréner Poľska): "Myslím si, že moji zverenci hrali do konca dnešného zápasu najlepšie, ako vedeli. Nastúpili sme však proti veľmi kvalitnému tímu a prehrali sme, čo musíme akceptovať.

Môj názor je, že duel proti Kolumbii bol vyrovnaný, pokiaľ sme neinkasovali prvý gól. Potom sme zmenili systém, museli hrať viac ofenzívne. Som smutný a je mi veľmi ľúto, že sme prehrali. Zajtra je však nový deň."

Robert Lewandowski (útočník Poľska): "Treba si priznať, že na viac sme nemali. Musíme si priznať, že sme neprehrali s odretými ušami, ale výrazne a taká je realita. V našej hre veľa vecí nefungovalo, ako by malo. Len bojovať často nestačí, keď chýba kvalita. A v našom tíme chýbala."

José Pékerman (tréner Kolumbie): "Proti Poľsku sme nastúpili s tým, že musíme zvíťaziť. Oba tímy na úvod prehrali, teraz už nemohli zaváhať. Moji zverenci podali zodpovedný a vynikajúci výkon, hrali kreatívne. Všetkých nás potešil najmä gól Falcaa, ktorý je symbolom kolumbijského futbalu, My vždy dúfame, že môže skórovať. Po tomto dnešnom víťazstve sme v dobrej pozícii na postup ďalej."

James Rodríguez (stredopoliar Kolumbie): "Dosiahli sme dôležité víťazstvo a máme teraz vyššie sebavedomie. Musíme však zostať pokojní v našich hlavách a dobre sa pripraviť na štvrtkový zápas proti Senegalu."

Online prenos: Poľsko - Kolumbia (MS vo futbale 2018, H-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina H 2017/2018
24.06.2018 o 20:00
Poľsko
0:3
(0:1, 0:2)
90+5 minúta
Kolumbia
Góly: 40. Y. Mina, 70. Falcao, 75. J. F. Cuadrado. ŽK: 61. Bednarek (POL), 85. Góralski (POL). Rozhodca: César Ramos (Mexiko) – Marvin Torrentera (Mexiko), Miguel Hernandez (Mexiko) – Julio Bascunan (Čile).
Aj v druhom polčase sme mali možnosť vidieť presné zásahy, na veľký smútok Poľska to však bolo len do jeho siete. Kolumbia vstúpila do druhého polčasu veľmi aktívne a ovládla celé toto dejstvo. V 70. minúte poslal Kolumbiu do vedenia o dva góly Falcao a v 75. minúte dal definitívne KO Cuadrado. Ospina však musel vytiahnuť dva výborné zákroky pri zakončeniach poľského kapitána Lewandowskeho, ktorý sa ako celý jeho tím na šampionáte v Rusku trápi a definitívne tak stratil šancu na postup do osemfinále.

O miestenku do vyraďovacej časti tak v tejto skupine zabojuje ešte Kolumbia, Senegal a Japonsko. Kolumbiu čaká súboj so Senegalom a Poľsko dohrá šampionát proti Japonsku a tak ešte môže niekomu pomôcť, ak dokáže svojho súpera obrať o body.

Jedenásty hrací deň MS vo futbale 2018 v Rusku sa skončil a priniesol takéto výsledky:

Anglicko 6:1 Panama
Japonsko 2:2 Senegal
Poľsko 0:3 Kolumbia

Týmto zápasom sa tak dohrali druhé vzájomné zápasy v skupine. Od zajtra tak budeme svedkami posledných zápasov v skupine, v ktorých ešte pôjde oveľa.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok neskorého večera a úspešný štart do pracovného týždňa. Dnešným hracím dňom MS vo futbale vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+5
90+4
Na tvárach poľských reprezentantov vidno veľkú frustráciu a sklamanie. Po dvoch zápasoch je ich osud v Rusku spečatený, v zápase s Japonskom budú bojovať aspoň o česť.
90+3
Toto útočné ťaženie Poľska už vyzeralo nebezpečnejšie, ale dobre zasiahla obrana súpera. Kolumbia získava na svojej polovici autové vhadzovanie.
90+2
Poľsko sa snažilo o rýchly protiútok, ale nasledoval len faul a tak na svojej polovici získava loptu opäť Kolumbia.
90+1
Kolumbia sa drží na útočnej polovici a snaží sa ešte niečo zaujímavé vymyslieť. Osud zápasu je dávno spečatený, stretnutia sa len dohráva.
90
V druhom polčase sa ešte nadstavuje 5 minút!
89
Rohový kop už nič zaujímavého neponúkol, Kolumbia odvrátila loptu do bezpečia. Poľsko sa snaží aspoň o ten jeden čestný gól, ale ťažko sa dostáva cez pozornú defenzívu súpera.
88
88
importantLewandowski ostáva opäť zúfalý! Spoza pokutového územia vyslal krásnu strelu pod brvno, ale výborný zákrok vytiahol Ospina a loptu vyráža na rohový kop! Poľsko tak ešte ostane v útoku.
87
Dostali sme sa už do samotného záveru tohto stretnutia. Kolumbia si pohodlne drží svoje vedenie o tri góly a pomaličky už môže myslieť na dôležité stretnutie so Senegalom. Poľsko stratilo tým pádom šancu na postup, ale môže ešte pomôcť niektorej reprezentácii, keby v poslednom zápase uhralo dobrý výsledok s Japonskom.
85
yellowCardŽltú kartu dostáva Jacek Góralski (Poľsko).
84
84
importantMohlo to byť 0:4 z pohľadu Poľska! Bednarek najprv dobre zasiahol v pokutovom území pri strele od Uribeho, kolumbijskí futbalista sa však dostal ešte do jedného zakončenia pätičkou a Bednarek na bránkovej čiare dostal loptu do bezpečia!
83
Ospina je napokon v poriadku a pokračujeme teda v zápase ďalej. Kolumbia je pri lopte a presúva sa na útočnú polovicu. Poľsko sa tak bude musieť brániť.
82
Brankár Kolumbie teraz ostáva ležať na trávniku a je tak ošetrovaný. Hra je teda prerušená, oba tímy sa tak občerstvia a pripravia sa na záverečné minúty tohto zápasu.
81
importantPoľsko mohlo znížiť! Teodorczyk vyhral hlavičkový súboj v pokutovom území po rohovom kope, k lopte sa potom dostal Krychowiak, ale tomu sa nepodarilo prekonať brankára Ospinu, ktorý dnes vytiahol druhý výborný zákrok!
80
changeStriedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Michał Pazdan, prichádza Kamil Glik.
79
Poľsko získava ešte rohový kop, ale predtým tu je ešte posledné striedanie Adama Nawałku.
78
changeStriedanie v tíme Kolumbia: z ihriska odchádza Radamel Falcao, prichádza Carlos Bacca.
77
Kolumbia tak už môže hrať v pokoji, nahrala si aj dobré skóre, už to len udržať do konca zápasu. O dvojici postupujúcich sa tak bude rozhodovať medzi Kolumbiou, Japonskom a Senegalom.
75
75
goalKolumbia dala gól!
Dovolím si tvrdiť, že osud Poľska je na šampionáte v Rusku spečatený! Sledovali sme ďalší rýchly útočný výpad Kolumbie, za obranu Poľska dostal skvelú prihrávku JUAN CUADRADO a ten svoj dnešný skvelý výkon okorenil gólom v sieti Szczęsneho, ktorý znamená vedenie Kolumbie 3:0!
73
Ale na obraze hry sa stále nič nemení. Aktívnejšie hrá stále Kolumbia, ktorá drží nôž pod krkom nášmu severnému susedovi. Zo strany Poľska to je smerom dopredu nevýrazné.
72
changeStriedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Bartosz Bereszyński, prichádza Łukasz Teodorczyk.
71
Toto môže byť rozhodujúci moment celého zápasu a aj vývoja v skupine. Poľsko má niečo málo cez 20 minút ak rátame aj nadstavený čas aby dalo dva góly. Ťažká, veľmi ťažká úloha.
70
70
Je tu druhý gól Kolumbie a to sú už obrovské problémy pre Poľsko! Poliaci stratili na útočnej polovici loptu a tak Kolumbia vyrazila do rýchleho protiútoky, RADAMEL FALCAO si krásne nabehol za poľskú obranu, s loptou sa dostal pred súperovu bránu a presnou strelou prekonáva Szczęsneho, čím dostáva Kolumbiu do vedenia 2:0!
68
K centrovanej lopte v pokutovom území sa dostal Krychowiak, ale už nedokázal nič zaujímavého vymyslieť a loptu stráca. Kolumbia rozbieha zo svojej polovice útočnú akciu.
67
Poliaci po nedovolenom zákroku získavajú priamy kop na útočnej polovici. Kolumbia sa tak teraz bude musieť brániť, štandardné situácie má Poľsko veľmi silné.
66
Sledovali sme ďalší dlhý aut do pokutového územia Kolumbie, aj po ňom sa do zakončenia dostával Lewandowski, ale jeho pokus bol nepresný a zasiahol len obrancu súpera.
65
Poľsku sa podarilo usadiť na útočnej polovici, ale defenzíva súpera je veľmi pozorná a zaváhanie si nepripúšťa. Do konca zápasu je však ešte dostatok času, stačí jedna vydarená akcia a všetko sa môže razom zmeniť.
64
Vypadnutie Poľska v základnej skupine by určite bolo prekvapením. Predsa len bola táto reprezentácia spolufavoritom svojej skupiny, ale už úvodné stretnutie so Senegalom naznačovala veľké trápenie družiny Adama Nawałku.
63
Pri lopte je momentálne Kolumbia, ktorá sa snaží držať hru čo najďalej od svojej brány. Poľsko sa teraz nevie dostať k lopte, futbalisti v bielom musia výrazne zlepšiť svoju hru.
62
Poľsko začína mierne ožívať, ale stále to je z jeho stany v útoku chabé. Navyše pribúdajú fauly na poľskej strane, čo dianie na ihrisku kúskuje a to určite vyhovuje Kolumbii.
61
yellowCardŽltú kartu dostáva Jan Bednarek (Poľsko).
59
Kolumbia si musí dávať na podobné zaváhania v obrane pozor. Poľsko vie byť veľmi nebezpečné z protiútokov, predbežný výsledok 1:0 je veľmi zradný.
58
58
importantVeľká šanca pre Poľsko! Lewandowski sa v pokutovom území dostal k lopte a následne sa ocitol v nádejnej pozícii na skórovanie, ale brankára Ospinu sa mu prekonať nepodarilo! Najdôležitejší zákrok brankára Kolumbie v tomto zápase.
57
changeStriedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Dawid Kownacki, prichádza Kamil Grosicki.
56
Táto útočná akcia Kolumbie však už vyzerala veľmi nebezpečne! Rodríguez potiahol loptu pred pokutové územie, následne našiel presnou prihrávkou Quintera a po jeho strele sme sledovali rohový kop Kolumbie. Ten však poľská reprezentácia úspešne ubránila.
55
Sledovali sme rýchly protiútok poľského tímu, Piszczek centroval pred súperovu bránu, ale zrazený center doputoval do rukavíc brankára Ospinu, ktorý si tak stále drží čisté konto.
54
Útok svojho celku ťahal Pazdan, ale ďaleko sa nedostal a dostal stopku od obrany súpera. Dopredu sa tak opäť dostáva Kolumbia, ktorá by si za takýto výkon víťazstvo zaslúžila.
53
Poľská defenzíva sa musela mať opäť na pozore, ale najprv dobre zasiahol Bednarek a s ďalším pokusom si poradil brankár Szczęsny. Kolumbia hrá teraz veľmi aktívne.
52
52
Sledovali sme ďalší rýchly útok Kolumbie. Cuadrado potiahol loptu pred pokutové územie, následne poslal loptu na svojho kapitána, ale Falcao bránu Poľska takisto netrafil.
51
Z väčšej vzdialenosti to skúšal strelou Quintero, ale jeho pokus bol nepresný a minul poľskú bránu. Szczęsny rýchlo posiela loptu na svojich spoluhráčov.
50
K lopte sa však už dostáva Kolumbia, ktorá sa nemá kam ponáhľať a zatiaľ kombinuje na svojej polovici. Poľsko čaká veľmi náročná úloha, smerom dopredu je dosť bezzubé.
49
Piszczek zahrával dlhý aut do pokutového územia Kolumbie, tam sa snažil o zakončenie Lewandowski, ale obrana súpera ho do ničoho nepustila. Poľsko začína útok zo svojej polovice.
48
Aj druhý polčas začala Kolumbia aktívne a snaží sa usadiť na súperovej polovici. Hrať však musí Poľsko, ktoré dnes musí minimálne remizovať, inak je to už predčasný koniec pre túto krajinu na svetovom šampionáte v Rusku.
47
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mala Kolumbia, ktorá má tesný gólový náskok a tak sa nemá kam ponáhľať.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas dnešného posledného zápasu. V ňom sme napokon videli celkom zaujímavé stretnutie, hra bola vyrovnaná, oba tímy zakladali útočné akcie, ale potom začala hrať nebezpečnejšie Kolumbia a v 40. minúte ju hlavou poslal do vedenia Mina. Od tohto momentu už Kolumbia pohodlne kontrolovala hru a súpera do ničoho nepúšťala.

Čaká nás ešte určite zaujímavý prvý polčas, ktorý sa začne približne o 21:05.
45+5
Prvý polčas sa skončil.
45+4
Tá sa aj vydarila a Poľsko ešte získalo rohový kop. Prudký center pred bránu odvrátila obrana Kolumbie do bezpečia a to už bolo z prvého polčasu zrejme všetko.
45+3
V pokutovom území však teraz musel zapracovať Piszczek, ktorý hlavou odvrátil do bezpečia nebezpečný center súpera. Poľsko sa snaží ešte o jednu útočnú akciu v prvom polčase.
45+2
Nasledoval ďalší faul, tentokrát sa proti pravidlám previnil Krychowiak. James Rodríguez rozohral priamy kop a Kolumbia zatiaľ kombinuje na svojej polovici.
45+1
Kolumbia získala priamy kop na útočnej polovici a snaží sa tak znova vymyslieť niečo nebezpečné. Poľsko už sústredilo všetky svoje sily na bránenie.
45
Napokon sa v prvom polčase nadstavujú až 4 minúty!
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Zrejme sa však ešte bude niečo nadstavovať, bolo tam ošetrenie a aj jedno zranenie.
43
James Rodríguez sa rozbehol za dlhou loptou, ale stopku mu vystavil postranný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd. Poľsko sa tak na svojej polovici dostáva k lopte.
42
Kolumbia už presúva svoju kombináciu na vlastnú polovicu. Poliaci teraz ani vysoko nenapádajú súperovu rozohrávku, zrejme už chcú bez ujmy prečkať záver prvého dejstva.
41
Poľsko teda čaká veľmi náročná úloha, pretože ich súper je gólom veľmi posilnený a Kolumbia sa opäť usadila na útočnej polovici. Uvidíme, či záverečné minúty prvého polčasu ponúknu ešte niečo zaujímavé.
40
40
Pät minút pred koncom prvého polčasu je tu otvárací gól tohto stretnutia! Kolumbia zahrávala spomínaný rohový kop, po ktorom sa dostala centrovaná lopta na hlavu vysokého YERRY MINU a ten prekonáva Szczęsneho presnou hlavičkou a posiela Kolumbiu do vedenia 1:0!
39
Dnes veľmi aktívny Cuadrado vybojoval pre svoj celok ďalší rohový kop. Poľsko teraz čelí menšiemu náporu súpera a bude sa musieť opäť brániť pri štandardnej situáciu súpera.
38
Pomaly sa blíži záver prvého dejstva, na prvý gól stále čakáme. Určite sa však pri sledovaní zápasu nenudíme, Kolumbia ale aj Poľsko sa púšťajú do útočných akcií.
37
37
importantVeľa nechýbalo a Kolumbia sa mohla ujať vedenia o jeden gól! V pokutovom území sme sledovali skvelú prácu Cuadrada, ktorý sa dostal až pred poľskú bránu, ale jeho pokus výborným zákrokom zneškodnil brankár Szczęsny!
36
Mojica vyslal ďalší center do pokutového územia súpera, ale aj s touto situáciou si poľská obrana poradila a loptu odvracia do bezpečia. Kolumbia je však stále vo veľkom tlaku.
35
Kolumbia je však stále usadená pred pokutovým územím súpera. Po peknej kombinácii sa k strele z väčšej vzdialenosti odhodlal Cuadrado, ale nemieril presne a lopta ide vedľa poľskej brány.
34
Rohový kop bol rozohraný nakrátko, následne ešte smerovali dva centere do pokutového územia Poľska, ale v oboch prípadoch dobre zasiahla poľská defenzíva.
33
Do pokutového územia poľskej reprezentácie vpadol Cuadrado a vybojoval pre svoj tím rohový kop, keď proti jeho útočnej snahe dobre zasiahol Rybus.
32
changeStriedanie v tíme Kolumbia: z ihriska odchádza Abel Aguilar, prichádza Mateus Uribe.
32
32
V hre sa už pokračuje ďalej, Kolumbia hrá zatiaľ s desiatimi hráčmi. Poľsko je pri lopte, ale drží sa len v strede poľa, keďže súper vysoko napáda jeho rozohrávku.
30
30
Na ihrisku vybiehajú nosítka, na ktoré je nakladaný Aguilar. Po polhodine hry tak bude musieť Kolumbia vynútene striedať, stále sa tak ešte nehrá, čo sa určite odzrkadlí aj na nadstavenom čase.
29
Na útočnej polovici prišiel faul na Piszczeka a tak Poľsko získava priamy kop, po ktorom sa môže posunúť na dostrel súperovej brány. Hra je však momentálne prerušená, prebieha ošetrenie na strane Kolumbie. Oba celky sa zatiaľ môžu občerstviť.
28
28
Cuadrado centroval do pokutového územia, ale túto nebezpečnú loptu dokázala odvrátiť poľská defenzíva do bezpečia. Následne sa smerom dopredu už snaží preniknúť Poľsko.
27
Stále teda máme možnosť sledovať útočné výpady na oboch stranách, ale vyslovene gólovú situáciu sme ešte nevideli. Oba tímy však hrajú veľmi nebojácne, idú za dôležitým víťazstvom.
26
Centrovaná lopta od rohovej zástavky smerovala na prednú tyč, kde však opäť dobre zasiahla poľská obrana. Kolumbia tak ešte ostáva na útočnej polovici, ale čelí vysokému napádaniu zo strany súpera.
25
James Rodríguez potiahol rýchly brejk až do pokutového územia súpera, svojou prihrávkou pred bránou hľadal Cuadrada, ale dobre zasiahol Krychowiak a loptu odvracia na rohový kop.
24
Na druhej strane zahrávalo Poľsko rohový kop po zrazenom centri od Lewandowskeho. Ani táto situácia však nič zaujímavého neponúkla, ale Poľsko sa ešte drží na útočnej polovici.
23
Do pokutového územia Poľska vyslal nebezepečnú prihrávku Arias, ale poľská obrana si dala na celú situáciu pozor a loptu odvracia do bezpečia. Kolumbia sa už sťahuje späť na svoje územie.
22
Góralski fauloval v strede poľa a tak jeho tím loptu stráca. Dopredu má tak šancu preniknúť Kolumbia, ktorá už začína byť čoraz viac nebezpečnejšia.
21
21
Následne sme sledovali dlhú prihrávku do pokutového územia poľského tímu, ale nikto z reprezentantov Kolumbie na ňu nedočiahol a tak to bude odkop od brány Szczęsneho.
20
Piszczek zahrával dlhé autové vhadzovanie do pokutového územia Kolumbie, ale tam sa už jeho spoluhráči do zakončenia nedostali a musia sa rýchlo vrátiť späť na svoju polovicu, do útoku sa už dostáva Kolumbia.
19
Centrovanú loptu od rohovej zástavky upratala obrana Kolumbie do bezpečia, ale Poľsko je aj naďalej usadené na útočnej polovici a snaží sa znova niečo zaujímavé vymyslieť.
18
Zieliński sa dostal k lopte a vyskúšal to strelou spoza pokutového územia. Jeho pokus zblokoval Sánchez na rohový kop a tak Poľsko ešte ostáva v útoku pred súperovou bránou.
17
Sledovali sme ďalší center pred pokutové územie poľskej reprezentácie, ale aj v tomto prípade dobre zasiahla obrana a hlavou dostala loptu do bezpečia. Kolumbia sa teda sťahuje späť na svoju polovicu.
16
Poliaci sa snažila založiť útočný výpad, ale majú to veľmi ťažké presadiť sa cez hlboký bol súpera. Kolumbia stále vysoko napáda a to robí Poľsku veľké problémy.
15
Do pokutového územia poľského tímu smeroval prudký center, ktorý však obrana európskeho celku upratal do bezpečia. Kolumbia však pokračuje vo svojom nápore.
14
Oba celky sa snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky, postupne sledujeme útočné výpady na oboch stranách. Pri lopte je teraz Kolumbia, ktorá sa snaží usadiť na súperovej polovici.
13
Útočná akcia Kolumbie priniesla len nedovolený zákrok a tak sa k lopte dostáva Poľsko. Futbalisti v bielych dresoch sa už pokúšajú o prienik na útočnú polovicu.
12
Už aj Kolumbia sa čoraz viac dostáva do útoku a tak sa na pozore musí mať aj poľská defenzíva. Pre oba tímy je toto stretnutie veľmi dôležité, prípadná prehra ich definitívne vyradí z boja o osemfinále.
11
V pokutovom území súpera sa do zakončenia hlavou dostal Bereszyński, ale jeho slabý pokus pohodlne kryje brankár Ospina, ktorý už stihol rozohrať loptu na svojich spoluhráčov.
10
Postupne sa však do hry dostáva už aj Kolumbia, ale nebezpečnejšie útoky stále zakladá Poľsko. Na výraznejšiu gólovú situáciu však stále čakáme, Kolumbia je však pod ďalším tlakom.
9
Do pokutového územia Poľska smeroval nebezpečný center, ale Mojicov pokus odvrátila poľská obrana do bezpečia. K zakončeniu sa však ešte dostal James Rodríguez, ale mieril len do rukavíc brankára Szczęsneho.
8
Lewandowskeho útočná aktivita priniesla iba nedovolený zákrok a tak je pri lopte už Kolumbia. Poľsko sa teda sťahuje späť na svoje územie, ale okamžite napáda súperovu rozohrávku.
7
V hre sa už pokračuje ďalej, Ospina napokon pokračuje v tomto zápase. Pri lopte je opäť poľská reprezentácia, ktorá sa snaží preniknúť na útočnú polovicu. Kolumbia do toho zápasu nevstupuje najlepšie.
6
Opäť sa hra musela prerušiť, pretože na trávniku ostáva ležať brankár Ospina. V pohotovosti je tak už náhradný brankár Kolumbie, to by bola veľká strata pre Kolumbiu.
5
Sledovali sme ďalší tlak Poľska a Ospina si pripisuje prvý zákrok v tomto zápase. Bereszyński centroval do pokutového územia súpera, tam sa do zakončenia hlavou dostal Lewandowski, ale kolumbijskí brankár úspešne schoval loptu do svojich rukavíc.
4
Po ňom sa darilo Poľsku kombinovať v blízkosti súperovej brány, ale na zemi teraz ostáva ležať Pazdan a hra musí byť prerušená. Kolumbia tak od úvodu stretnutia čelí veľkému náporu.
3
Rohový kop sa podarilo obrane Kolumbie odvrátiť do bezpečia, ale Poľsko sa presunulo späť na útočnú polovicu a európsky celok tak získava ďalší rohový kop.
2
Poliaci sa ihneď presunuli do pokutového územia súpera, tam sa snažil Kownacki centrovať na svojich spoluhráčov, ale obrana Kolumbie odvrátila loptu na rohový kop.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Poľsko, ktoré odohrá toto stretnutie v bielych dresoch. Kolumbia zvolila modrú kombináciu.
1
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Na programe sú ešte štátne hymny oboch krajín, po ktorých sa naplno odštartuje tento zápas.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemný futbalový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním.

Jedenásty hrací deň majstrovstiev sveta 2018 v Rusku má na programe posledné stretnutie, keď sa v skupine H proti sebe stretnú Poľsko a Kolumbia. Obe reprezentácie neuspeli vo svojom prvom zápase a zatiaľ teda čakajú na prvý bodový zápis na tomto šampionáte. Ak ešte pomýšľajú na postup zo skupiny, tak dnes musia jednoznačne bodovať a to najlepšie hneď za tri body.

Pred týmto zápasom sa odohralo ešte jedno stretnutie v skupine H, ktoré prinieslo remízu Japonska a Senegalu 2:2, čo poriadne zamotalo dianie v tejto skupine.

My sa však už zamerajme na zápas medzi Poľskom a Kolumbiou, ktoré bude hostiť Kazaň. Z pozície rozhodcov ho povedú páni César Ramos (Mexiko) – Marvin Torrentera (Mexiko), Miguel Hernandez (Mexiko) – Julio Bascunan (Čile).

Všetko je už teda na toto stretnutie pripravené, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásime.

Poľsko: Szczęsny – Ł. Piszczek, Bednarek, Pazdan – Bereszyński, Krychowiak, Góralski, Rybus – P. Zieliński, Lewandowski (C), Kownacki

Náhradníci: Białkowski, Fabiański – Jędrzejczyk, Cionek, Milik, Linetty, Grosicki, Teodorczyk, Glik, Błaszczykowski, Peszko, Kurzawa

Kolumbia: Ospina – Arias, D. Sánchez, Y. Mina, Mojica – Aguilar, Barrios – Cuadrado, Quintero, James Rodríguez – Falcao (C)

Náhradníci: C. Vargas, Cuadrado – C. Zapata, Murillo, Bacca, Muriel, Uribe, Lerma, F. Díaz, Borja, Izquierdo

Rozhodca: César Ramos (Mexiko) – Marvin Torrentera (Mexiko), Miguel Hernandez (Mexiko) – Julio Bascunan (Čile)
Všetkým športovým priaznivcom prajeme príjemný nedeľný večer. 21. majstrovstvá sveta vo futbale pokračujú jedenástym hracím dňom. Uzavrie ho večerný duel G-skupiny medzi Poľsko a Kolumbia, o ktorého priebehu vás budeme informovať v tomto priamom prenose.

Situácia v H-skupine po dvoch zápasoch

Obidva duely prvého kola skupinovej fázy skončili výsledkom 2:1. Japonci týmto pomerom triumfovali nad Kolumbiou, ktorá hrala takmer počas celého duelu v oslabení o vylúčeného hráča, a Senegal nad Poľskom.

Bieločervení na majstrovstvách sveta

Poliaci sa vrátili na scénu majstrovstiev sveta po tom, čo na posledných dvoch záverečných turnajoch absentovali. Predtým boli súčasťou svetového šampionátu osemkrát, pričom v rokoch 1974 a 1982 obsadili tretiu priečku.

Ako postúpili do Ruska?

Poliaci si miestenku do Ruska zabezpečili prvenstvom v kvalifikačnej E-skupine. Z desiatich duelov osem vyhrali, jeden remizovali a jeden prehrali. O 16 z 28 gólov sa postaral Robert Lewandowski, ktorý bol najlepším kanonierom európskej časti kvalifikácie.

Nominácia

brankári: Bartosz Bialkowski (Ipswich Town/Angl.), Lukasz Fabiaňski (Swansea City/Angl.), Wojciech Szczesny (Juventus Turín/Tal.)

obrancovia: Jan Bednarek (Southampton/Angl.), Piotr Zieliňski (SSC Neapol/Tal.), Thiago Cionek (SPA /Tal.), Kamil Glik (AS Monako/Fr.), Artur Jedrzejczyk (Legia Varšava), Michal Pazdan (Legia Varšava), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund/Nem.), Bartosz Bereszyňski (Sampdoria Janov/Tal.)

stredopoliari: Jakub Blaszczykowski (VfL Wolfsburg/Nem.), Kamil Grosicki (Hull City/Angl.), Jacek Goralski (Ludogorec Razgrad/Bul.),Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion/Angl.), Rafal Kurzawa (Górnik Zabrze), Karol Linetty (Sampdoria Janov/Tal.), Slawomir Peszko (Lechnia Gdansk), Maciej Rybus (Lokomotiv Moskva/Rus.),

útočníci: Dawid Kownacki (Sampdoria Janov/Tal.), Arkadiusz Milik (SSC Neapol/Tal.), Robert Lewandowski (Bayern Mníchov/Nem.), Lukasz Teodorczyk (Anderlecht Brusel/Belg.)

Kolumbia

Los Cafeteros na majstrovstvách sveta

Kolumbijský národný tím sa pred ruským mundialom predstavil na štyroch svetových šampionátoch. Najlepší výsledok dosiahlo pred štyrmi rokmi v Brazílii postupom medzi osmičku najlepších. V štvrťfinále vypadol po prehre s domácimi kanárikmi.

Kolumbia osemnástich kvalifikačných stretnutiach získala 27 bodov a s bilanciou siedmich víťazstiev, šiestich remíz a piatich prehier sa umiestnila na štvrtom mieste, ktoré jej zaručilo priamo postup na majstrovstvá sveta do Ruska.

Nominácia

brankári: David Ospina (Arsenal/Ang.), Camilo Vargas (Deportivo Cali), José Fernando Cuadrado (Once Caldas)

obrancovia: Cristian Zapata (AC Miláno/Tal.), Dávinson Sánchez (Tottenham/Ang.), Santiago Arias (PSV Eindhoven/Hol.), Óscar Murillo (Pachuca/Mex.), Farid Diaz (Olimpia/Par.), Johan Mojica (Girona/Šp.), Yerry Mina (FC Barcelona/Šp.)

stredopoliari: Wílmar Barrios (Boca Juniors/Arg.), Carlos Sánchez (Espanyol Barcelona/Šp.), Jefferson Lerma (Levante/Šp.), José Izquierdo (Brighton Hove & Albion/Ang.), James Rodríguez (Bayern Mníchov/Nem.), Abel Aguilar (Deportivo Cali), Mateus Uribe (América/Mex.), Juan Fernando Quintero (River Plate/Arg.), Juan Guillermo Cuadrado (Juventus Turín/Tal.)

útočníci: Radamel Falcao García (Monako/Fr.), Miguel Borja (Palmeiras/Braz.), Carlos Bacca (Villarreal/Šp.), Luis Fernando Muriel (FC Sevilla/Šp.)

Vzájomné zápasy

Futbalové výbery Poľska a Kolumbie sa stretli v roku 2006. Prípravný duel skončil výsledkom 2:1 v prospech juhoamerického tímu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Poliaci zlyhali, prehrali o tri góly a na šampionáte skončia už v skupine