Rusko hororový polčas nezvrátilo, Uruguaj jasne zdolal domáci tím

Reprezentanti Uruguaja sa tešia z gólu do siete Ruska.
Reprezentanti Uruguaja sa tešia z gólu do siete Ruska. (Autor: TASR/AP)

Rusko aj Uruguaj mali istotu postupu.

MS vo futbale 2018 v Rusku:

A-skupina, 3. kolo:

Uruguaj - Rusko 3:0 (2:0)

Góly: 10. Suarez, 23. Čeryšev (vlastný), 90. Cavani. ŽK: Bentancur - Gazinskij, Smolnikov, ČK: 36. Smolnikov po 2. ŽK. Rozhodovali: Diedhiou - Camara, Samba (všetci Sen.), 41.970 divákov.

Uruguaj: Muslera - Coates, Godin, Caceres - Nandez (73. Rodriguez), Vecino, Torreira, Bentancur (63. De Arrascaeta), Laxalt - Suarez, Cavani (90.+3 Gomez)

Rusko: Akinfejev - Smolnikov, Kutepov, Ignaševič, Kudriašov - Zobnin, Gazinskij (46. Kuzjajev) - Samedov, Al. Mirančuk (60. Smolov), Čeryšev (38. Fernandes) - Dziuba

<>

BRATISLAVA. Uruguajskí futbalisti zdolali v priamom súboji už istých osemfinalistov organizátora majstrovstiev sveta Rusko 3:0, vďaka čomu sa stali s plným počtom 9 bodov víťazmi A-skupiny.

Rusko obsadilo druhé miesto. Uruguaj už v treťom zápase na finálovom turnaji MS neinkasoval, predtým zdolal Egypt i Saudskú Arábiu zhodne 1:0.

Osemfinálový zápas Uruguaja s druhým tímom B-skupiny je na programe v sobotu 30. júna o 20.00 SELČ v Soči. Rusko nastúpi proti víťazovi B-skupiny v nedeľu 1. júla o 16.00 SELČ v moskovských Lužnikách.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Uruguaj - Rusko: fotogaléria

25.6.2018

Hlasy po zápase:

Luis Suarez, autor gólu a útočník Uruguaja: "Vyhrali sme skupinu a splnili sme základný cieľ. V prvom polčase sme na súpera dokázali vyvinúť veľký tlak, z ktorého rezultovali dva góly. Naše mužstvo každým zápasom na šampionáte rastie. Prvé súboje neboli ľahké, ako favoriti sme boli pod veľkým tlakom a každá chyba mohla mať fatálne následky. Dnes sme na ihrisku podali iný, oveľa uvoľnenejší výkon. Verím, že máme kvalitu na to, aby sme na tomto šampionáte napísali ďalšiu krásnu rozprávku."

Stanislav Čerčesov, tréner Ruska: "Aj napriek dlhotrvajúcemu oslabeniu moji hráči bojovali, snažili sa útočiť a urobiť niečo s nepriaznivým výsledkom. Nezachytili sme vstup do zápasu, súper strelil dva góly a potom prišlo spomínané vylúčenie. Napriek prehre som s vystúpením v skupine spokojný, keďže už pred zápasom s Uruguajom sme mali osemfinále vo vrecku. Verím, že sme pripravení na ďalšieho súpera."

Óscar Tabárez (tréner Uruguaja): "Som spokojný. Výsledok i prvenstvo v skupine ma určite potešili. Chceli sme zlepšiť našu hru v porovnaní s prvými dvoma vystúpeniami na šampionáte. Rusko, ktorému sa dosiaľ darilo v domácom prostredí, bolo na to vhodným protivníkom. Hoci sa súper snažil, my sme zvíťazili bez väčších problémov. V prvom polčase sme mohli streliť aj viac gólov, mali sme výraznú prevahu, ale nevyužili sme šance, chýbalo presné zakončenie. Som rád, že sa presadili strelecky naši elitní útočníci Suárez a Cavani."

Stručný priebeh stretnutia

I. polčas

Uruguajčania nastúpili v novom rozostavení 3-5-2 a bez Gimeneza, autora jediného gólu zo súboja s Egyptom vyradilo zranenie stehenného svalu.

Na krajoch ruskej obrany dostali šancu Smolnikov a Kudriašov, v strede poľa namiesto Golovina operoval Alexej Mirančuk. V 33-stupňovej horúčave ani jedno mužstvo zbytočne neprepálilo tempo, vyčkávalo sa na chybu.

Tej sa v 10. minúte netaktickým faulom na Bentancura tesne za vlastnou šestnástkou dopustil Gazinskij, Akinfejev si zle postavil múr a Suarez z priameho kopu poslal loptu k ľavej žrdi - 1:0.

V 23. minúte bol ruský brankár bezmocný po tom, ako ho pomýlila zmena smeru Laxaltovej strely od nohy Čeryševa - 2:0. Juhoamerický tím nebol smerom dopredu obzvlášť nebezpečný, zdobila ho však efektivita.

Na 3:0 mohol zvýšiť Bentancur, ktorého pokus Akinfejev zneškodnil a Cavani v dorážke neuspel. V 36. minúte videl červenú kartu Smolnikov a oslabil Rusko, ktorému absolútne nevychádzal priamy súboj o prvé miesto v skupine.

II. polčas

Uruguajčania si po zmene strán kontrolovali náskok, Rusi sa často iba prizerali ich prihrávkovým sériám. Tie sa však zverenci trénera Oscara Tabareza často ani nesnažili pretaviť do ofenzívneho prechodu a so súperom sa viac-menej "hrali".

Dôkazom bola 64. minúta, keď Cavani v čistej šanci zbytočne otáľal a Ignaševič ho od lopty odzbrojil. Dziuba sa snažil vrátiť Rusov do hry, ale jedenástku po vzdušnom súboji s Godinom nevybojoval a jeho dva strelecké pokusy v nasledujúcich minútach boli veľmi nepresné.

Rovnako neslávne dopadla aj prihrávka Suareza na Cavaniho po brejku troch na dvoch, ktorý zostal nevyužitý.

Cavani sa napokon svojho prvého gólu na šampionáte dočkal v 90. minúte. Loptu po hlavičke Godina vyrazil Akinfejev len pred seba, kde ju číhajúci uruguajský útočník bez problémov dokopol do siete - 3:0.

Online prenos: Uruguaj - Rusko (MS vo futbale 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
25.06.2018 o 16:00
Uruguaj
3:0
(2:0, 1:0)
90+4 minúta
Ukončený
Rusko
Prehľad
Góly: 10. L. Suárez, 23. Čeryšev (vla.), 90. Cavani. ŽK: 27. Smolnikov (RUS). 2.ŽK=ČK: 36. Smolnikov (RUS). Rozhodca: Malang Diedhiou (SEN) – Djibril Camara (SEN), El Hadji Samba (SEN) – Bamlak Tessema (ETH).
Prenos
Futbalisti Uruguaju nadviazali na svoje výkony z MS 2010. Podobne ako v Juhoafrickej republike, tak ani v Rusku nedostali v základnej skupine gól a tešia sa z postupu z najvýhodnejšej pozície. Dnes rozhodli duel s Ruskom už v prvom dejstve, keď strelili dva góly a takisto si vybojovali presilovku po vylúčení Igora Smolnikova. V samotnom závere už len spečatil ich triumf na konečných 3:0 Edinson Cavani. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.
90+4
Koniec zápasu.
90+3
changeDnešný zápas napokon nedohrá Edinson Cavani. V tretej minúte nastaveného času odchádza na lavičku náhradníkov a na jeho miesto smeruje hráč portugalského Porta Maximiliano Pereira.
90+2
Zápas sa už len dohráva. Rusko síce základnú skupinu nevyhrá, no napriek tomu môže byť spokojné s postupom do osemfinále, kde ho zrejme čaká náročný súper z Pyrenejského polostrova.
90+1
Malang Diedhiou pridáva k druhému polčasu ešte štyri minúty. Tá prvá je prakticky už na svojom konci. Drvivú väčšinu z nej sa zverenci Óscara Tabáreza tešili z tretieho streleného gólu.
90
90
goalUruguaj dal gól! Igor Akinfejev predviedol veľmi dobrý zákrok po strele Cristiana Rodrígueza, no z následného rohového kopu inkasuje. Ruský brankár vyrazil hlavičku Diega Godína, ale potom už nestihol reagovať na dorážku EDINSONA CAVANIHO. Toho neubránil Fjodor Kudrjašov.
90
89
Ďalší faul Arťoma Dzjubu. Tentokrát si počínal nedovolene v súboji s Diegom Godínom, ktorý ho dnes k absolútne ničomu nepustil. O chvíľu sa nám naplní aj riadny hrací čas dnešného duelu.
88
Na druhej strane mali Rusi výhodu priameho kopu, ale Alexandr Samedov adresoval veľmi nepresný pas na svojich spoluhráčov. Arťom Dzjuba sa na neho za to patrične hnevá, čo však pramení aj z jeho frustrácie.
87
Exekútorom priameho kopu bol Giorgian De Arrascaeta. Ten to skúsil priamou strelou od rohovej zástavky a Igor Akinfejev mal čo robiť, aby jeho strelu vyrazil mimo nebezpečného priestoru.
86
Na druhej strane to skúšal neúnavný Edinson Cavani. Dnes veľmi chce dať gól, ale zatiaľ mu nie je dopriané. Tentokrát jeho zakončenie ľavačkou zblokoval na rohový kop Sergej Ignaševič.
85
85
importantTeraz sa črtala šanca pre ruský tím. Fjodor Smolov sa presadil cez niekoľkých hráčov súpera, vbehol do šestnástky, ale jeho prihrávku na Arťoma Dzjubu kryje Fernando Muslera.
84
Po rohovom kope sa takmer dostali hráči v modrých dresoch do zakončenia. Na center z ľavej strany však nedosiahol ani Luis Suárez, ani pripravený obranca Martín Cáceres.
83
Ešte pred rozohraním rohového kopu Uruguaju budeme svedkami ošetrenia na strane Ruska. Zdravotné problémy má Fjodor Kudrjašov, no tréner Stanislav Čerčesov už nemôže striedať.
82
82
Igor Akinfejev teraz nepredviedol istý zákrok. Cristian Rodríguez ho preveril strelou spoza pokutového územia, no Rus jeho pokus len vyrazil. Mal však šťastie, že pred Edinsonom Cavanim zasiahol Sergej Ignaševič.
81
Fjodor Smolov je po svojom príchode na ihrisko málo výrazný. Teraz sa dostal medzi troch hráčov súpera, kde nemal veľa šancí na úspech. Po dobrej práci Diega Godína bude nasledovať odkop od brány.
80
80
importantRusi prepadli v strede ihriska a hráči v modrých dresoch sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. To ale pokazil Luis Suárez, ktorý adresoval nepresnú prihrávku na Edinsona Cavaniho.
79
Martín Cáceres bol na ďalšom útočnom výlete. Z pravej strany poslal nebezpečný center pred Igora Akinfejeva a veľa nechýbalo k tomu, aby sa do hlavičkového zakončenia dostal Edinson Cavani.
78
Lucas Torreira napokon zrejme bude fit a vráti sa späť na hraciu plochu. Okrem toho sme videli ďalší faul Dalera Kuzjajeva, tentokrát pri autovej čiare poslal na trávnik Cristiana Rodrígueza.
77
Po súboji s Dalerom Kuzjajevom bude potrebovať ošetrenie Lucas Torreira. Zostáva sedieť na hracej ploche a uvidíme, či Óscar Tabárez nebude nútený vytiahnuť aj svojho posledné striedanie.
76
Martín Cáceres teraz podporil ofenzívu svojho mužstva. Centroval z pravej strany, ale v pokutovom území našiel len Romana Zobnina. Ten následne vyviezol loptu na polovicu ihriska.
75
Štvrťhodinu pred koncom zápasu bude nasledovať len odkop od brány Igora Akinfejeva. Veľmi dobrú prácu odviedol Roman Zobnin, keď loptu nasmeroval len do napádajúceho Cristiana Rodrígueza.
74
74
importantFernando Muslera chyboval v rozohrávke, ale Rusi to využiť nedokázali. V dobrej palebnej pozícii bol Arťom Dzjuba, ale jeho pokus ľavačkou bol mimoriadne nepresný. Toto bola snáď najväčšia šanca usporiadateľskej krajiny.
73
changeUruguajský tréner Óscar Tabárez posiela na trávnik druhého čerstvého hráča. Je ním Cristian Rodríguez, ktorý vymení dnes trošku málo výrazného Nahitana Nándeza.
72
Arťom Dzjuba bol posledný, od koho išla lopta mimo hracej plochy. Nasledovať tak bude len odkop od brány Fernanda Musleru, ktorý si v stom reprezentačnom zápase môže udržať čisté konto.
70
Rusi sa teraz dostali do šestnástky súpera. Roman Zobnin prudko vystrelil, ale trafil len jedného z hráčov Uruguaju. Následne akcia pokračovala ďalej, ale Arťom Dzjuba fauloval Diega Godína.
69
69
Rusi nahrajú na údržbu a snažia sa útočiť s vyšším počtom hráčov. Vznikajú však tak diery v ich defenzíve. Edinson Cavani mal teraz veľa času. Posunul si loptu do šestnástky, ale jeho strela bola nepresná.
68
Fernando Muslera teraz trošku otáľal s rozohrávkou, na čo ho senegalský rozhodca upozornil. Následne vystrelil zo stredového kruhu Diego Godín, no jeho zakončenie malo len propagačný charakter.
67
Ďalší útočný faul ruského tímu. Ak hádate, kto sa oň postaral, zrejme máte pravdu. Arťom Dzjuba až príliš okato hral rukami v súboji s Diegom Laxaltom, ktorý sa podieľal na druhom góle svojho tímu.
66
Arťom Dzjuba vyhral po centri z pravej strany hlavičkový súboj s Diegom Laxaltom. Loptu sa snažil sklepnúť pre Fjodora Smolova, ale ruský útočník sa do zakončenia nedostal. Lopta išla tesne vedľa neho.
65
Giorgian De Arrascaeta sa opäť snažil nájsť útočníka francúzskeho majstra Parížu St. Germain. Podobne ako pred pár sekundami však dobre zasiahol pred Edinsonom Cavanim obranca Sergej Ignaševič.
64
Striedajúci Giorgian De Arrascaeta predviedol peknú individuálnu akciu. Následne prestrčil loptu na Edinsona Cavaniho, ale toho v pokutovom území čistým spôsobom odzbrojil Sergej Ignaševič.
63
changePrvýkrát v zápase strieda aj tréner Óscar Tabárez. Na lavičku náhradníkov odišiel Rodrigo Bentancur, ktorý patril k lepším hráčom na trávniku. Na jeho miesto prichádza Giorgian De Arrascaeta.
62
Arťom Dzjuba si pomohol voči pravidlám ďalším útočným faulom. Sám sa tomu čuduje a pridal aj ironický úsmev. Rusom sa dnes nedarí a nič nenasvedčuje tomu, že by potrebnú remízu uhrali.
61
Roman Zobnin centroval z ľavej strany. Jeho pas mal smerovať na hlavu Arťoma Dzjubu, ale toho si dôkladne postrážil Diego Godín. Obranca Atlética Madrid diriguje obranu Uruguaju bez najmenšej chybičky.
60
changePosledné striedanie na strane Ruska. Tréner Stanislav Čerčesov reaguje na nepriaznivé skóre nasadením ďalšieho útočníka. Je ním Fjodor Smolov, ktorý vymenil Alexeja Mirančuka.
59
Roman Zobnin teraz nezvládol súboj s Rodrigom Bentancurom. Hráč Juventusu Turín získal loptu, vymenil si ju s Edinsonom Cavanim, ale následné jeho zakončenie bolo zblokované.
58
Uruguaj dlho kombinoval na útočnej polovici ihriska, ale nedostal sa pred šestnástku ruského tímu. Mrzieť ho to ale nemusí, pretože má zápas pod absolútnou kontrolou a smeruje za víťazstvom.
57
Hlavný rozhodca prisudzuje loptu zverencom Óscara Tabáreza. Arťom Dzjuba to už po niekoľkýkrát prehnal so svojim dôrazom a počínal si nedovoleným spôsobom v súboji s Lucasom Torreirom.
56
Rusi sa na dlhší čas dostali k lopte a boli s ňou aj pred pokutovým územím súpera. Mário Fernandes si vymenil loptu s Arťomom Dzjubom, ale následne nepresne prihral na Alexeja Mirančuka.
54
Striedajúci Daler Kuzjajev si efektne spracoval loptu a snažil sa odcentrovať z pravej strany. Dobre ho však bránil Diego Godín, a tak sa ruský záložník dostal s loptou mimo hracej plochy.
53
Útočná akcia uruguajského celku nemôže pokračovať ďalej. Edinson Cavani si totiž pomohol útočným faulom v súboji s ruským obrancom Iľjom Kutepovom. Pozornému oku hlavného arbitra to neušlo.
52
Priamy kop z pravej strany zahrával Alexandr Samedov. Jeho pas bol však veľmi nepresný, a tak bude nasledovať odkop od brány Fernanda Musleru, ktorý na turnaji stále neinkasoval.
51
Rusko bude mať k dispozícii priamy kop, ktorý vybojoval striedajúci Daler Kuzjajev. Smolne ho zasiahol Martín Cáceres, ktorý sa snažil čistým spôsobom získať loptu do svojho držania.
50
Matías Vecino teraz šikovnou kolmou prihrávkou hľadal Rodriga Bentancura, ktorý pôsobí vo farbách Juventusu Turín. Ten sa však už k lopte nedostal, a tak bude nasledovať len odkop od brány Igora Akinfejeva.
49
Rodrigo Bentancur je snáď najčastejšie faulujúcim hráčom na strane dvojnásobných majstrov sveta. Teraz si počínal nedovolene na útočnej polovici ihriska, keď poslal k zemi Alexandra Samedova.
48
Uruguaj sa snažil zaútočiť po ľavej strane, kde operuje Diego Laxalt. Jeho kombináciu s jedným zo svojich spoluhráčov ale dobre prečítal Roman Zobnin a poslal loptu na autové vhadzovanie.
47
47
Exekútorom priameho kopu bol Edinson Cavani. Pomerne dlho sa chystal na realizáciu štandardnej situácie, ale trafil len Arťoma Dzjubu, ktorý stál v múre skúseného brankára Igora Akinfejeva.
46
Uruguaj bude mať k dispozícii priamy kop z hranice možno 25 metrov. Luis Suárez to spravil šikovne, hodil si loptu okolo brániaceho Iľju Kutepova a vybojoval si na ňom nedovolený zákrok.
46
changeStriedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Jurij Gazinskij, prichádza Daler Kuzjajev.
46
Začal sa druhý polčas.
Očakávali sme dramatický súboj o víťazstvo v A-skupine, no ten sa zdá byť rozhodnutý už po úvodných 45 minútach. Prvý polčas vyznel lepšie pre Uruguaj, ktorý po ňom vyhráva 2:0. Do streleckej listiny sa zapísal Luis Suárez a nešťastným vlastným gólom aj Denis Čeryšev. Ten už na ihrisku nie je, pretože ho tréner Stanislav Čerčesov vystriedal. Bolo to spôsobené aj vylúčením Igora Smolnikova, ktorý sa vyfauloval v priebehu deviatich minút. Druhé dejstvo sa v samarskej Aréne Kozmos začne krátko po 17:00 hod.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
V závere prvého polčasu sa ešte snažili niečo vymyslieť zverenci Stanislava Čerčesova, ale Arťom Dzjuba je dnes veľmi dobre bránený. V doterajšom priebehu sa nedostal ani do jedného zakončenia.
45+1
Nahitan Nández sa snažil presadiť po pravej strane, ale v šestnástke súpera fauloval Romana Zobnina. Ten je dnes prakticky neviditeľný, a tak sa v druhom polčase dá očakávať nasadenie Alexandra Golovina.
45
Riadny hrací čas prvého polčasu práve vypršal. Senegalský arbiter Malang Diedhiou k nemu však ešte pridáva 120 sekúnd, keďže sme boli svedkami striedania či odchodu vylúčeného Igora Smolnikova.
44
Arťom Dzjuba sa nedokázal presadiť proti dobre brániacemu Martínovi Cáceresovi. Ten loptu nechal prejsť mimo hracej plochy, a tak bude nasledovať odkop od brány Fernanda Musleru.
43
Prvý polčas pomaličky speje k svojmu záveru. Tentokrát budú mať loptu na svojich kopačkách domáci Rusi, pretože Rodrigo Bentancur v strede ihriska fauloval skúseného Alexandra Samedova.
42
Igor Akinfejev bez problémov chytil do svojich rukavíc center Diega Laxalta z ľavej strany. Následne aj založil útočnú akciu svojho tímu, ktorá sa však končí len ofsajdovým postavením Arťoma Dzjubu.
41
Obrancovia juhoamerickej krajiny si teraz vymieňali loptu na polovici ihriska. Ich útočnú pasivitu ocenili mohutným piskotom fanúšikom v Aréne Kozmos, ktorá je situovaná v meste Samara.
40
Futbalisti v modrých dresoch držia loptu na svojich kopačkách a dopredu sa príliš nehrnú. Prvý polčas je jasne v ich réžii a smerujú nielen za víťazstvom nad Ruskom, ale aj za prvenstvom v A-skupine.
39
Rodrigo Bentancur si teraz počínal voči pravidlám v okolí stredového kruhu. Taktickým faulom zastavil Arťoma Dzjubu a navyše sa jeho zákrok zaobišiel bez kartového napomenutia.
38
changeRuský tréner reaguje na nepriaznivé skóre prvým striedaním. Mário Fernandes vstupuje na hraciu plochu namiesto Denisa Čeryševa, ktorému je napokon pripísaný vlastný gól po strele Diega Laxalta.
37
Exekútorom priameho kopu po predošlom faule bol Lucas Torreira. Ten to skúšal priamou strelou na bránu, ale loptu nasmeroval vedľa svätyne Igora Akinfejeva. Ešte pred jeho odkopom tu bude striedanie.
36
36
redCardAfterYellowProblémy usporiadateľskej krajiny pokračujú ďalej. Diego Laxalt prenikal po ľavej strane a len za cenu žltej karty ho zastavil Igor Smolnikov. Ten však už jednu mal, a tak ho rozhodca Malang Diedhiou predčasne posiela pod sprchy.
35
Arťom Dzjuba sa teraz čuduje, pretože hlavný arbiter zo Senegalu píska jeho útočný faul. Musíme však povedať, že to bol nedovolený zákrok, keď dobrú prácu odviedol Lucas Torreira.
34
Teraz sme sledovali trošku rozháraný úsek hry. Najmä ruská kombinácia je plná nepresností, čo sa potvrdilo aj teraz. Denis Čeryšev hľadal na pravej strane Igora Smolnikova, ale ten sa k lopte nedostal.
32
Tentokrát bol center Alexandra Samedova veľmi nevydarený. Preletel celou šestnástkou súpera, a tak bude nasledovať len vhadzovanie Uruguaju. Lopta smerovala na Jurijho Gazinskijho, ale ten sa nedostal k hlavičke.
31
Rodrigo Bentancur si pomohol nedovoleným zákrokom, a tak bude mať Rusko výhodu priameho kopu. Z pravej stany pošle loptu do šestnástky súpera skúsený Alexandr Samedov.
30
Máme za sebou polhodinu dnešného stretnutia. To sa zatiaľ vyvíja v prospech futbalistov v modrých dresoch, ktorí po góloch Luisa Suáreza a Diegoa Laxalta vedú dvojgólovým rozdielom.
29
Teraz sa nám tempo hry poriadne rozprúdilo. Luis Suárez si našiel dlhočizný pas Diega Laxalta od vlastnej šestnástky, ale Sergej Ignaševič si ho skúseným spôsobom postrážil a poslal loptu k Igorovi Akinfejevovi.
28
28
importantUruguaj mal veľkú šancu na strelenie tretieho gólu. Na peknú kolmú prihrávku si nabehol Rodrigo Bentancur, ale brankár Igor Akinfejev dokázal jeho zakončenie stlmiť. Následne sa Edinson Cavani k dorážke nepredral.
27
yellowCardPrvým potrestaným hráčom dnešného stretnutia je Igor Smolnikov. Matías Vecino prenikal po ľavej strane, a tak ho krajný obranca musel zastaviť len za cenu žltej karty.
26
Juhoameričania sa teraz dvakrát previnili voči pravidlám nedovoleným zákrokom. Všetko sa to ale udialo ďaleko od brány Fernanda Musleru, ktorý zatiaľ musel zasahovať len pri nebezpečnej strele Denisa Čeryševa.
25
Akcia ruského tímu nemôže pokračovať, pretože v postavení mimo hru sa ocitol Arťom Dzjuba. Ten je nepochybne platným hráčom pri štandardných situáciach, ale zatiaľ sa do zakončenia nedostal.
24
Takýto scenár rozhodne domáci futbalisti nečakali a budú to mať v ďalšom priebehu duelu veľmi ťažké. Len pripomeniem, že Uruguaj v piatich tohtoročných stretnutiach neinkasoval ani gól.
23
23
goalUruguaj dal gól! Igor Akinfejev druhýkrát v dnešnom zápase kapituluje. Po rohovom kope sa dostal k odrazanej lopte Diego Laxalt. Jeho pokus spoza šestnástky tečoval DENIS ČERYŠEV a nešťastne usmernil loptu presne k pravej žrdi.
22
Uruguaj bude mať výhodu priameho kopu, keď sa ďalším nedovoleným zákrokom prezentoval Fjodor Kudrjašov. Loptu do pokutového územia pošle z pravej strany Lucas Torreira.
21
Fjodor Kudrjašov si pomohol nedovoleným spôsobom pri postrannej čiare. Faulovaným hráčom bol Nahitan Nández, ktorý dnes dostal dôveru od skúseného 71-ročného trénera Óscara Tabáreza.
19
Fanúšikovia v Samare si teraz pýtali rohový kop, ale o ten bola ruská reprezentácia ukrátená. Nahitan Nández tečoval center Denisa Čeryševa, ale hlavný arbiter nariaďuje len odkop od brány.
18
Hra sa teraz odvíja v strede ihriska. Pri lopte po dobrom zákroku krajného obrancu Fjodora Kudrjašova zostanú hráči v modrých dresoch. O vhadzovanie sa postará Martín Cáceres, hrajúci za Lazio Rím.
17
17
Denis Čeryšev svojou aktivitou vybojoval rohový kop a následne ho aj sám rozohral. Loptu poslal do nebezpečného priestoru, ale Arťom Dzjuba si v hlavičkovom súboji pomohol v rozpore s pravidlami.
16
Uruguaj teraz má loptu na svojich kopačkách a snaží sa trošku upokojiť dianie na hracej ploche. Aktuálny stav mu vyhovuje a smeruje za tretím najtesnejším víťazstvom v základnej skupine.
15
Na konci úvodnej štvrťhodiny sme symbolicky videli súboj dvoch hráčov s číslom pätnásť. Pri lopte zostane Uruguaj, pretože Alexej Mirančuk fauloval v strede ihriska Matíasa Vecina.
13
Po predošlej situácii mala usporiadateľská krajina výhodu rohového kopu. Po dlhšom čakaní ho rozohral Alexandr Samedov, ale loptu poslal len do miest, kde bol pripravený brankár Fernando Muslera.
12
12
importantRusi sa po priamom kope do zakončenia nedostali, ale následne mohli vyrovnať skóre. Arťom Dzjuba vyhral hlavičkový súboj a posunul loptu na Denisa Čeryševa. Ten pálil z hranice šestnástky, ale trafil len Fernanda Musleru.
11
Rusko bude mať šancu na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Alexandr Samedov vybojoval priamy kop, ktorý zrejme aj sám rozohrá. Na zakončenie sú pripravení Arťom Dzjuba či obranca Sergej Ignaševič.
10
10
goalUruguaj dal gól! Juhoamerická krajina sa v desiatej minúte zápasu dostáva do vedenia. Exekútorom priameho kopu bol LUIS SUÁREZ a strelou k ľavej žrdi prekonal Igora Akinfejeva. Bolo to na jeho stranu, takže ruský brankár rozhodne nemôže mať čisté svedomie.
9
9
Uruguaj bude mať výhodu priameho kopu z hranice možno sedemnástich metrov. Po akcii Luisa Suáreza sa dostával k lopte Rodrigo Bentancur, ale zozadu ho fauloval brániaci Jurij Gazinskij.
8
Teraz sa črtala šanca pre domácu reprezentáciu, ale rýchly protiútok bol zbytočne zbrzdený. Následne sa snažil zaútočiť ešte Alexandr Samedov, ale k centru z pravej strany sa nedostal.
7
Iľja Kutepov si teraz splnil svoje obranné povinnosti na jednotku. Po ľavej strane prechádzal Luis Suárez, ale domáci stopér ho zastavil vydareným sklzom pri autovej čiare. Nasledovať bude len vhadzovanie.
6
Rusi rozvinuli akciu po ľavej strane, ale Denis Čeryšev si nerozumel s krajným obrancom Fjodorom Kudrjašovom. Nasledovať tak bude len autové vhadzovanie juhoamerického účastníka šampionátu.
5
Arťom Dzjuba sa snažil reagovať na dlhú loptu od svojho spoluhráča. Skúsene si ho však postrážil Diego Godín, a tak bude nasledovať len odkop od brány Fernanda Musleru pôsobiaceho v službách Galatasarayu Istanbul.
4
Prvýkrát sa dostali na útočnú polovicu s loptou aj futbalisti Ruska, ale ďaleko sa nedostali. Na úvod môžeme pripomenúť, že domácej reprezentácii pod taktovkou Stanislava Čerčesova stačí v dnešnom dueli aj remíza.
3
Iľja Kutepov si teraz vyšliapol na Edinsona Cavaniho, no senegalský rozhodca nepíska faul domáceho obrancu. Následne však prerušil hru, pretože útočník parížskeho Saint Germain zostal ležať na trávniku.
2
2
O prvý strelecký pokus dnešného stretnutia sa postaral Matías Vecino pôsobiaci vo farbách milánskeho Interu. Jeho zakončenie spoza pokutového územia ale mierilo vedľa pravej žrde brány Igora Akinfejeva.
1
Úvodný výkop dnešného zápasu mali futbalisti Ruska. V zostave juhoamerickej krajiny nechýbajú dvaja hráči s jubilejným reprezentačným štartom. Fernando Muslera stojí v bráne Uruguaju stý raz a stopér Diego Godín absolvuje 120. zápas v národných farbách.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Uruguaj: Muslera – Coates, Godín, Cáceres – Nández, Vecino, Torreira, Bentancur, Laxalt – L. Suárez, Cavani.
Náhradníci: Campaña, Silva – De Arrascaeta, Gómez, Maxi Pereira, G. Silva, C. Rodríguez, C. Sánchez, Stuani, Urretaviscaya, Varela.

Rusko: Akinfejev – Smolnikov, Kutěpov, Ignaševič, Kudrjašov – Zobnin, Gazinskij – Samedov, Al. Mirančuk, Čeryšev – Dzjuba.
Náhradníci: V. Gabulov, Luňov – Mário Fernandes, Granat, Semjonov, Golovin, Jerochin, Kuzjajev, An. Mirančuk, Žirkov, Smolov.

Rozhodcovia: Malang Diedhiou (SEN) – Djibril Camara (SEN), El Hadji Samba (SEN) – Bamlak Tessema (ETH).
Pekné popoludnie prajem všetkým futbalovým fanúšikom. Majstrovstvá sveta v Rusku majú pred sebou záverečné súboje v jednotlivých skupinách. My sa pozrieme na dianie v A-skupine, kde si to vo vzájomnom zápase rozdajú o prvé miesto rozdá domáca reprezentácia s Uruguajom. Zápas sa odohrá v Samare a rozhodovať ho bude Senegalčan Malang Diedhiou.

URUGUAJ

Juhoamerická krajina bola pasovaná do role favorita skupiny. V prvých dvoch stretnutiach ju potvrdila a v predstihu si zabezpečila osemfinálovú miestenku. Na zisk šiestich bodov jej stačili len dva góly, keďže najtesnejším rozdielom zdolala Egypt i Saudskú Arábiu. Zverenci Óscara Tabáreza výkonmi rozhodne nenadchli, ale ako sa hovorí, účel svätí prostriedky. Afrického či ázijského súpera nepustili do väčšej šance, čo je dobrou vizitkou pre defenzívu na čele so stopérom Diegom Godínom. Zaujímavosťou je, že v tomto roku odohral Uruguaj päť zápasov, všetky vyhral a dosiahol skóre 8:0. V kvalifikácii bol s desiatimi gólmi najlepším strelcom Edinson Cavani, ale v Rusku zatiaľ gólovo mlčí. Kanoniera parížskeho Saint Germain zatieňuje Luis Suaréz, ktorý už raz skóroval a najmä proti Egyptu si vytvoril množstvo šancí. V stredu oslavoval jubilejný stý reprezentačný štart a dnes rovnaký míľnik čaká na brankára Fernanda Musleru. Ten na MS 2010 v základnej skupine neinkasoval ani raz a prispel k tomu, že Uruguaj napokon obsadil štvrté miesto.

RUSKO

Domáca reprezentácia je príjemným prekvapením 21. svetového šampionátu. Spomedzi všetkých účastníkov je v rebríčku FIFA na predposlednom mieste, no napriek tomu si zahrá v osemfinále. Podobne ako Uruguaj vyhrala oba zápasy. V otváracom stretnutí deklasovala Saudskú Arábiu 5:0 a následne zdolala futbalistov Egyptu 3:1. Strelila už osem gólov, čo je rovnaký počet ako zaznamenali Španieli pri svojej víťaznej jazde v roku 2010. Nečakaným hrdinom mužstva je Denis Čeryšev. Útočník španielskeho Villarrealu pôvodne nefiguroval v základnej zostave, no využil zranenie Alana Dzagojeva a už trikrát skóroval. Aj vďaka nemu majú Rusi lepšie skóre, a tak im na víťazstvo v skupine postačí na aj nerozhodný výsledok. Niečo podobné sa im podarilo v roku 1986, keď ešte ako Sovietsky zväz triumfovali v skupine pred Platiniho Francúzskom. S Uruguajom si naposledy zmerali sily v máji 2012, keď remizovali 1:1. Zo súčasného tímu aktívne do zápasu zasiahli Jurij Žirkov a Sergej Ingnaševič, ktorí dokopy odohrali už 210 reprezentačných duelov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Rusko hororový polčas nezvrátilo, Uruguaj jasne zdolal domáci tím