Brankár Egypta prepísal históriu MS, svojmu tímu k víťazstvu nepomohol

Egyptský brankár Essam El-Hadary. (Autor: TASR/AP)

Gól Mohameda Salaha neznamenal prvé víťazstvo Egypta na MS 2018.

MS vo futbale 2018 v Rusku:

A-skupina, 3. kolo:

Saudská Arábia - Egypt 2:1 (1:1)

Góly: 45.+6 Al Faraj (z 11m), 90.+5 Al Dawsari - 22. Salah. ŽK: Gabr, Fathi (obaja Eg.). Rozhodovali: Roldan - Guzman, De la Cruz (všetci Kol.), 36.823 divákov.

Saudská Arábia: Al Mosailem - Alburayk, O. Hawsawi, M. Hawsawi, Al Shahrani - Otayf - Bahebri (65. Asiri), Al Faraj, Al Moqahwi, Al Dawsari - Al Muwallad (79. Al Shehri)

Egypt: El Hadary - Fathi, Gabr, Hegasi, Abdel-Schafi - Hamed, Elneny - Salah, Said (45.+7 Warda), Trezeguet (81. Kahraba) - Mohsen (64. Sobhi)

<>

BRATISLAVA. Futbalisti Saudskej Arábie vyhrali v pondelňajšom dueli A-skupiny futbalových MS nad Egyptom 2:1 a v tabuľke obsadili tretie miesto pred svojím súperom.

O ich triumfe rozhodol Salem Al Dawsari v 95. minúte. Ani jeden z tímov už nemal pred zápasom šancu prebojovať sa do osemfinále turnaja.

Zaujímavosťou zápasu bol brankár Egypta. Essam El-Hadary sa vo veku 45 rokov stal najstarším hráčom v akcii v histórii futbalových majstrovstiev sveta.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Saudská Arábia - Egypt (MS vo futbale 2018): fotogaléria

26.6.2018

Hlasy po zápase:

Salem Al Dawsari, strelec rozhodujúceho gólu S. Arábie: "Odohrali sme skvelý zápas a napokon sme dosiahli cenné víťazstvo. Dokázal som skórovať na svetovom šampionáte a som na to hrdý. Dúfali sme v postup zo skupiny, ale v prvom dueli sme nenaplnili očakávania a druhý sme si nezaslúžili prehrať."

Juan Antonio Pizzi, tréner S. Arábie: "Väčšinu zápasu sme mali loptu na kopačkách, súpera sme napádali a vychádzalo nám to. V druhom polčase sme boli lepší, chceli sme rozhodnúť a vyšlo to. To, či zostanem na lavičke reprezentácie, nezáleží odo mňa, rozhodne zväz."

Hector Cuper, tréner Egypta: "Som rozčarovaný, pretože dva zápasy tu na MS sme prehrali gólmi v úplnom závere. Salah odohral výborný zápas, aj keď vie hrať asi aj lepšie. Ale on potrebuje aj podporu od svojho tímu..."

Essam El-Hadary (brankár Egypta): "Ospravedlňujem sa v mene celého tímu egyptskému ľudu za tri nezdary na majstrovstvách sveta. Snažili sme sa, ale šťastie nestálo pri nás - taký je futbal. Som aj tak hrdý na to, čo sme dosiahli, je to zásluha celého tímu ."

Stručný priebeh stretnutia

I. polčas

Otváracia štvrťhodina patrila Saudom. Loptu mali častejšie na kopačkách, no obrana súpera ich do žiadnej šance nepustila. V 15. minúte to preto Al Dawsari nepresne skúšal spoza šestnástky.

Egypt sa spoliehal na rýchle protiútoky a z prvej strely na bránku hneď skóroval - v 22. minúte dostal Salah dlhý pas medzi stopérov a lobom si vychutnal brankára Al Mosailema.

Už o dve minúty neskôr sa situácia takmer identicky opakovala, Salah sa po úniku na hranici ofsajdu rútil sám na brankára, tentoraz ale jeho lob skončil vedľa bránky. Dvakrát z nebezpečnej vzdialenosti potom vystrelil mimo bránku Trezeguet.

V 41. minúte mali Saudi ideálnu možnosť vyrovnať po ruke obrancu v egyptskej šestnástke, ale Al Muwallad penaltu nepremenil, brankár El Hadary loptu vytlačil na brvno. V nadstavení dostali Saudi po faule na Al Muwallada druhú šancu z bieleho bodu a Al Faraj opravný pokus zvládol.

II. polčas

Saudi herne dominovali aj po zmene strán, v 54. minúte sa k odrazenej lopte dostal vnútri šestnástky Bahebri, no netrafil do odkrytej časti bránky. Vzápätí na druhej strane kontroval sľubnou šancou Trezeguet, ale ani jeho hlavička sa medzi tri žrde nevošla.

Držanie lopty bolo percentuálne jasne na strane Saudskej Arábie a vyústiť mohlo aj do gólového vyjadrenia, egyptský brankár El Hadary ale dvadsať minút pred koncom zlikvidoval nebezpečné hlavičky Al Moqahwiho a striedajúceho Asiriho.

V 77. minúte po egyptskom protiútoku zblokovala obrana nádejnú strelu Wardu na rohový kop. V závere sa neujal ani pokus Al Dawsariho z uhla, ale ten istý hráč v piatej minúte nadstavenia trafil presne k žrdi a posunul svoj tím na tretie miesto tabuľky.

Online prenos: Saudská Arábia - Egypt (MS vo futbale 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
25.06.2018 o 16:00
Saudská Arábia
2:1
(1:1, 1:0)
90+6 minúta
Egypt
Góly: 45+6. Faradž (pen.), 90+5. Davsárí – 22. M. Salah. ŽK: 45+5. Gabr (EGY), 86. Fasí (EGY). Rozhodca: Wilmar Roldan (Kolumbia) – Alexander Guzman (Kolumbia), Cristian Cruz De La (Kolumbia) – Ricardo Montero (Kostarika).
Aj druhý polčas priniesol podobný obraz hry, ako tomu bolo aj v prvom dejstve. Aktívnejšie však stále hrala Saudská Arábia, ktorá mala aj šance na skórovanie, ale gól neprichádzal. Keď už sa zdalo, že oba tímy získajú po jednom bode na svetovom šampionáte v Rusku, tak v 95. minúte rozhodol o senzačnom víťazstve Saudskej Arábie Davsárí a tak jeho tím obsadí v základnej skupine A tretie miesto a rozlúči sa so šampionátom úspešne.

Prvé miesto v skupine obsadil Uruguaj, ktorý zvládol lepšie súboj s domácom reprezentáciou a Rusko zdolalo výsledkom 3:0. Tým pádom sa nám definitívne uzavrela skupina A, z ktorej do osemfinále podľa očakávanie postupuje Uruguaj a Rusko. Saudská Arábia a Egypt sa tak už môžu chystať domov.

Dnes sú na programe ešte dva stretnutia. Obe sa odohrajú o 20:00 v skupine B, keď sa proti sebe stretne Irán s Portugalskom a Španielsko s Marokom. Z oboch zápasov vám ponúkame náš online textový prenos.

S týmto konštatovaním sa nateraz lúčim a prajem vám pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+6
90+5
90+5
goalTím Saúdská Arábie práve strelil gól!

Tak to je neuveriteľné! Saudská Arábia útočila až do konca a napokon druhým gólom v zápase otáča skóre vo svoj prospech a so šampionátom v Rusku sa rozlúči víťazne! V pokutovom území Egypta vznikol poriadny zmätok, k lopte sa dostal SÁLIM DAVSÁRÍ a presnou strelou k tyčke prekonáva brankára Haddarího, ktorý tak svoj posledný zápas v drese Egypta mať úspešný nebude, 2:1 pre Saudskú Arábiu!
90+3
Saudská Arábia ešte kombinuje na súperovej polovici a snaží sa strhnúť vedenie na svoju stranu. Egypt sa tak už len rozhodol brániť tento nerozhodný stav.
90+2
Aj v nadstavenom čase je v držaní lopty Saudská Arábia, ktorá tak ešte skúša niečo vymyslieť. Ak sa zápas skončí týmto výsledkom, tretie miesto v skupine pripadne Egyptu.
90+1
Napokon sa zápas predĺži o 4 minúty!
89
Riadny hrací čas tohto zápasu sa už čoskoro naplní, očakávame tak údaj o nadstavenom čase. Výrazne sa však hra v druhom polčase neprerušovala, ale určite sa niečo nadstaví.
88
Dlho netrvalo a Saudská Arábia opäť kombinuje na útočnej polovici. Egypt sa tak v závere stretnutia musí brániť, ale nebezpečné situácie neprichádzajú.
87
Sledovali sme priamy kop zo strany Saudskej Arábie, následne v pokutovom území prišlo aj zakončenie, ale lopta smeruje nad egyptskú bránu.
86
yellowCardŽltú kartu dostáva Ahmad Fasí (Egypt).
85
Do konca zápasu ostáva päť minút, stále platí stav 1:1! V druhom zápase už Uruguaj vyhráva 3:0 a stáva sa tak víťazom tejto skupiny a do osemfinále pôjde z prvého miesta. O treťom mieste však ešte rozhodnuté nieje.
84
84
importantZaujímavá situácia na polovici Saudskej Arábie! Salah získal loptu a potiahol ju pred pokutové územie, tam našiel výbornou prihrávkou Sobhiho, ktorý vo veľkej šanci však brankára Musáilima neprekonal! Napokon však opakované závery ukázali, že sa jedno o ofsajd.
83
V závere zápasu sa nám útočné výpady striedajú na oboch stranách, ale stále platí nerozhodný stav 1:1! Oba tímy však ešte ukazujú chuť po víťazstve.
82
changeStriedanie v tíme Egypt: z ihriska odchádza Trézéguet, prichádza Kahraba.
81
Po nedovolenom zákroku zahrávala Saudská Arábia priamy kop, ale ani ten nič zaujímavého neponúkol. Egypt však odvrátil loptu za postrannú čiaru a tak jeho súpera ešte môže zaútočiť.
80
changeStriedanie v tíme Saudská Arábia: z ihriska odchádza Fahád Muválad, prichádza Jahjá Šahrí.
79
Ani ten však nič zaujímavého neponúkol, ale Egypt hrá teraz veľmi aktívne a znova sa usadil na súperovej polovici. Snáď teda ešte uvidíme do konca zápasu zaujímavé situácie.
78
Hviezda egyptskej reprezentácie Salah predviedla ďalšiu peknú akciu a vybojovala pre svoj celok druhý rohový kop v tomto zápase. Saudská Arábia sa tak ešte bude musieť brániť.
77
Od rohovej zástavky smerovala lopta na prednú tyč, ale obrana súpera odvrátila tento pokus do bezpečia. Egypt však ešte ostáva na útočnej polovici.
76
Salah sa po krásnej individuálnej akcii dostal až do pokutového územia, už sa dostával do zakončenia, ale obrana súpera odvracia loptu do bezpečia. Egypt získava vôbec prvý rohový kop v tomto zápase.
75
Útok Egypta potiahol Salah, dostal sa až pred pokutové územie, ale jeho prihrávka už našla len dobre postaveného obrancu súpera a tak sme opäť nič zaujímavého nevideli.
74
Sledovali sme priamu strelu na bránu, ale pokus od Faradža nebol úspešný a bránu súpera netrafil. Haddarí už stihol rozohrať loptu na svojich spoluhráčov.
73
Saudská Arábia získala loptu a tak založila rýchly protiútok, nasledoval nedovolený zákrok a Egypt bude čeliť nebezpečnému priamemu kopu zo strany súpera.
72
Dnešné stretnutie sleduje 36 823 divákov.
71
Egypt tak ustál ďalší tlak zo strany súpera a momentálne kombinuje na útočnej polovici. Tempo hry však mierne opadá, predsa len sa už o nič výnimočné nehrá.
70
importantA po rohovom kope prišiel ďalší výborný zákrok egyptského brankára! Asírí sa dostal pred bránou do zakončenia hlavou, ale Haddarí aj v tomto prípade podržal svoj celok.
69
69
importantVeľa nechýbalo a Saudská Arábia mohla vyhrávať o jeden gól! V pokutovom území si na centrovanú loptu najvyššie vyskočil Mudžahví a jeho pokus pod brvno hlavou výborným zákrokom vyrazil do bezpečia brankár Haddarí!
68
Častejšie však už začína útočiť aj Egypt, ale obe defenzívy pracujú úspešne a dlhšiu dobu sme tak nič zaujímavého nevideli. Sme tak ešte zvedaví, čo ponúkne zvyšok tohto zápasu.
67
V druhom zápase Uruguaj stále vyhráva 2:0 nad domácom reprezentáciou a tak je lídrom tejto skupiny.
66
Na útočnej polovici teraz chvíľu kombinoval aj Egypt, ale nič zaujímavé sme ani v tomto prípade nevideli. Zápas tak zatiaľ smeruje k spravodlivej remíze, po ktorej by sa tak Egypt usadil na treťom mieste v skupine.
65
changeStriedanie v tíme Saudská Arábia: z ihriska odchádza Hattán Bahabrí, prichádza Muhannad Asírí.
64
changeStriedanie v tíme Egypt: z ihriska odchádza Marván Muhsín, prichádza Ramadán Sobhi.
63
Saudská Arábia opäť kombinuje na útočnej polovici a tak aj naďalej kraľuje štatistke v držaní lopty. Egypt hrá však dnes v defenzíve veľmi pozorne, až na to jedno zaváhanie.
62
importantPred bránou Egypta sa schyľovalo k nebezpečenstvu, ale na poslednú chvíľu dobre zasiahla egyptská obrana pred Davsárím, ktorý sa už chystal k strele z tesnej blízkosti!
60
Hodina z tohto zápasu už uplynula, stále platí nerozhodný stav 1:1! Pre oba celky to je rozlúčka so šampionátom v Rusku, zatiaľ teda smerujú za prvým bodovým zápisom.
59
Po pravom krídle zaútočil Šahrání, ktorý následne posielal prízemnú prihrávku do pokutového územia, ale egyptská obrana odvrátila loptu do bezpečia.
58
Na druhej strane sme sledovali prienik do pokutového územia Egyptu, ale nič zaujímavého sme už nevideli. Saudská Arábia je však opäť usadená na útočnej polovici.
57
importantTeraz sme však už boli svedkami nebezpečnej situácie! Po centrovanej lopte sa do zakončenia hlavou dostal Trézéguet, ale jeho pokus ide tesne nad bránu súpera. Musáilim už rýchlo rozohral loptu na svojich spoluhráčov.
56
Priamy kop sa rozhodol realizovať Salah, ktorý centroval na prednú tyč, ale obrana Saudskej Arábie bola úspešná a loptu odvrátila do bezpečia. Egypt však ešte ostáva na útočnej polovici.
55
Nasledoval však ofenzívny výpad nového muža na ihrisku Vardáiho, ktorý bol faulovaný a tak Egypt získava zaujímavý priamy kop v tesnej blízkosti pokutového územia súpera.
54
54
Spoza pokutového územia však už teraz smerovala strela na bránu Egypta, ale veterán Haddarí si pripisuje úspešný zákrok. Egypt sa však ešte bude musieť brániť na svojej polovici.
53
Saudská Arábia sa opäť usadila na útočnej polovici a postupne sa presúva až k pokutovému územiu. Egypt sa však stále úspešne bráni a súpera do zakončenia nepúšťa.
52
Egypt sa po zisku lopty snaží o rýchly prechod na súperovu polovicu, ale futbalistom v bielych dresoch nevychádzajú prihrávky a ich pokusy končia za postrannou čiarou.
51
Zatiaľ teda sledujeme podobný obraz hry ako tomu bolo aj v prvom polčase. Saudská Arábia je častejšie pri lopte, ale hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy.
50
Po rohovom kope sa do zakončenia v pokutovom území dostal Havsáví, ale jeho pokus bol zblokovaný do bezpečia. Saudská Arábia sa však dožadovala ďalšej penalty, ale v tomto prípade sa o hru rukou nejednalo.
49
Nasledoval však rýchly útok Saudskej Arábie a budeme tak svedkami prvého rohového kopu v druhom polčase. Egypt sa tak teraz bude musieť brániť.
48
Egypt sa po zisku lopty snažil o rýchly útočný výpad, ale zo strany tejto reprezentácie sme sledovali len nedovolený zákrok a tak je pri lopte opäť Saudská Arábia.
47
Druhý polčas tohto zápasu je už v plnom prúde, svojim výkopom ho odštartovala Saudská Arábia. Hrá sa teda ešte o tretie miesto v skupine, ktoré momentálne patrí Egyptu.
46
changeStriedanie v tíme Egypt: z ihriska odchádza Abdalláh Saíd, prichádza Amr Vardá.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak už čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas tohto zápasu medzi Saudskou Arábiou a Egyptom, napokon sme v ňom videli dva góly. V 22. minúte otvoril skóre zápasu Salah pekným lobom a Egypt tak šiel do vedenia o jeden gól. Saudská Arábia však stále útočila, častejšie mala loptu na svojich kopačkách a v 39. minúte mohla streliť svoj prvý gól na šampionáte, ale Muválad nepremenil pokutový kop. Už keď sa zdalo, že Egypt vyhráva prvý polčas najtesnejším rozdielom, tak v nadstavenom čase prišla druhá penalta pre Saudskú Arábiu a tú už Faradž premenil a tak je stav po prvom polčase 1:1!

Druhý polčas sa začne približne o 17:09.
45+7
Prvý polčas sa skončil.
45+6
45+6

Loptu si na biely bod postavil SALMÁN FARADŽ a ten už penaltu s veľkým prehľadom premieňa, keď si vybral opačnú stranu ako brankár Haddarí, ktorý tak prišiel o svoje čisté konto a Saudská Arábia sa raduje z prvého gólu na svetovom šampionáte v Rusku a vyrovnáva stav zápasu na 1:1!
45+5
yellowCardŽltú kartu dostáva Alí Gabr (Egypt).
45+4
importantTak predsa len to je penalta! Saudská Arábia získava druhú možnosť na prvý gól na tomto šampionáte. V tomto prípade zrejme uvidíme aj žltú kartu.
45+3
Je to však veľmi zložitá situácia, videorozhodcovia sú zrejme proti penalte. Roldan však ide ešte sám k obrazovke a snaží sa preskúmať túto situáciu.
45+2
45+2
importantBola nariadená penalta pre Saudskú Arábiu! Hlavný rozhodca zápasu Roldan nariaďuje druhý pokutový kop v tomto zápase pre Saudskú Arábiu! Ešte sa však Roldan ide poradiť s videom. Muválada bol Gabrim potiahnutý k zemi, ale zdá sa, že sa o nedovolený zákrok nejednalo.
45+1
Saudská Arábia sa ešte snaží niečo vymyslieť, ale stopku jej teraz vystavil postranný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd.
45
Napokon sa nadstavujú ešte tri minúty!
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa už čoskoro naplní, ale určite sa bude niečo nadstavovať. Situácia v pokutovom území a následne realizovanie penalty natiahlo čas aspoň o dve minúty.
43
Brankár Haddarí si vyžiadal menšie ošetrenie, zrejme utrpel nejaký šrám pri penaltovom zákroku. Je však už v poriadku a bude môcť v zápase pokračovať.
42
Po rohovom kope Saudskej Arábie bolo pred bránou Egypta opäť veselo, ale skóre zápasu sa ani teraz nemení. Záver prvého polčasu je teda veľmi zaujímavý.
41
41
penCatch45-ročný brankár Egypta je hrdinom svojho celku! Fahád Muválad nepremieňa pokutový kop, pretože egyptský brankár smer strely uhádol a výborným zákrokom vyrazil loptu do žrde a následne loptu na rohový kop odvrátila obrana Egypta!
39
39
importantBola nariadená penalta pre Saudskú Arábiu! Ahmad Fasí zahral v pokutovom území rukou a tak má Saudská Arábia veľkú šancu dosiahnuť svoj prvý gól na tomto šampionáte a vyrovnať stav tohto stretnutia.
38
Rohový kop nič zaujímavého nepriniesol, ale Saudská Arábia stále kombinuje na súperovej polovici. Egypt je tak teraz pod veľkým tlakom, musí sa vyvarovať každej chybe.
37
37
importantPrvá veľká šanca Saudskej Arábie v tomto zápase! Faradž sa dostal k lopte a vyslal nebezpečnú strelu na bránu Egypta, dobre však zasiahol obranca Hegází a loptu odvracia na rohový kop!
36
Egypťania sa snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky, momentálne tak vytlačili Saudskú Arábiu na svoju polovicu. Futbalisti v zelenom sa však už pokúšajú o ďalší útočný výpad.
35
Do konca prvého polčasu ostáva približne päť minút. Egypt stále vyhráva o jeden presný zásah, ale Saudská Arábia sa stále tlačí pred pokutové územie svojho dnešného súpera.
34
34
importantPo dlhšej dobe však prišla ďalšia zaujímavá situácia! V pokutovom území súpera sa k odrazenej lopte dostal Trézéguet, ale jeho zaujímavé zakončenie smeruje vedľa brány Saudskej Arábie.
32
Spomínaný rohový kop nič zaujímavého neponúkol a pri lopte je tak už reprezentácia Egypta. Futbalisti v bielom sa nemajú kam ponáhľať, predbežné skóre stále hovorí v ich prospech.
31
Toto útočné ťaženie Saudskej Arábie už vyzeralo nebezpečnejšie, Fasí zrazil pokus súpera na rohový kop. Egypt sa tak ešte bude musieť brániť pred svojou bránou.
30
K strele spoza pokutového územia sa odhodlal Šahrání, ale nemieril presne a bude to len ďalší odkop od egyptskej brány, ktorú dnes stráži 45-ročný veterán Haddarí, ktorý sa dnes zapisuje do histórie MS vo futbale.
29
Saudská Arábia sa tak už snaží opäť usadiť na útočnej polovici, ale smerom dopredu je to zo strany tohto tímu stále bezzubé. Egypt tak pohodlne drží svoje tesné vedenie o jeden gól.
28
Po priamom kope sme sledovali centrovanú loptu pred bránu Saudskej Arábie, ale táto situácia nič zaujímavého neponúkla a loptu si prevzal brankár Musáilim. Egypt sa už vracia späť na svoju polovicu.
27
Nasledoval však ďalší rýchly brejk zo strany Egypta a po nedovolenom zákroku od Havsávího budeme svedkami priameho kopu. Egypt sa už teda rozostavil na útočnej polovici.
26
A registrujeme prvý strelecký pokus medzi tri žrde od futbalistov Saudskej Arábie. S touto slabšou strelou do stredu brány však nemal brankár Haddarí žiadne problémy a pohodlne tak prevzal loptu do svojich rukavíc.
25
To teda bola ďalšia výstraha pre Saudskú Arábiu. Futbalisti v zelených dresoch sú však už pri lopte a pokúšajú sa o prienik na súperovu polovicu. Egypt sa tak momentálne musí brániť.
24
24
importantVeľa nechýbalo a Egypt mohol vyhrávať 2:0! Salah sa opäť dostal za obranu súpera a postupoval sám na brankára Musáilima, pokúsil sa o ďalší lob, ale tento jeho pokus smeruje tesne vedľa brány!
23
Strelený gól Egypt veľmi posilnil a momentálne futbalisti v bielom kombinujú na útočnej polovici. Saudská Arábia sa musí čo najskôr z tohto gólu spamätať, ak chce dosiahnuť vo svojom poslednom zápase v Rusku dobrý výsledok.
22
22
goalEgypt dal gól!
Je tu otvárací gól tohto stretnutia! V strede poľa stratila Saudská Arábia zbytočne loptu po nepresnej prihrávke, pred pokutové územie súpera si úspešne nabehol MOHAMED SALAH a krásnym lobom ponad brankára Musáilima posiela Egpyt do vedenia 2:0! Prvá strela do priestoru brány teda hneď končí gólom.
21
V bráne Saudskej Arábie sa na tomto šampionáte vystriedali hneď všetci traja brankári. To je veľmi pekné gesto od trénera tejto reprezentácie, že dal každému brankárovi možnosť zachytať si na svetovom šampionáte.
20
Túto útočnú snahu futbalistov v zelenom prerušuje hlavný rozhodca, ktorý odpískal faul Hegázího. Egypt teda získava loptu na svojej polovici, ale zatiaľ sa nikam neponáhľa.
19
Aj naďalej však sledujeme vyrovnané stretnutie, pred samotným zápasom sa ani nepredpokladalo, žeby sme mohli byť svedkami ofenzívneho stretnutia. Navyše, Saudská Arábia stále čaká na svoj prvý presný zásah na tomto šampionáte.
18
Teraz však prišiel útočný výpad zo strany Egypta. Salah predviedol pekný bežecký súboj, ale pomohol si pri tom faulom a tak sa už do zakončenia nedostal. Musáilim bude rozohrávať loptu zo svojej 16-tky.
17
Obraz hry sa teda nemení, v držaní lopty je Saudská Arábia, ktorá sa pokúša o prienik na súperovu polovicu. Priamu strelu na bránu sme ešte nevideli a tak sú obaja brankári bez práce.
16
Na druhej strane sme mali možnosť vidieť aj útočný výpad Egypťanov, ale Salahova prihrávka pred pokutovým územím nikoho z jeho spoluhráčov nenašla a tak je pri lopte opäť Saudská Arábia.
15
15
importantTáto akcia futbalistov v zelenom však už vyzerala nebezpečne! Loptu si v strede poľa prevzal Davsárí a vpadol do otvorenej egyptskej obrany, vyskúšal to strelou spoza pokutového územia a jeho pokus ide len tesne nad bránu súpera.
14
Celkovo mala Saudská Arábia v každom zápase lepšie držanie lopty, ale v útoku sa tejto krajine vôbec nedarilo. Egypt sa tak úspešne bráni pred svojim pokutovým územím.
13
Obrana Egypta však pracuje úspešne a tak sme stále ešte nič zaujímavého nevideli. Hra sa teraz musela na chvíľu prerušiť, Muválad si prezúval svoje kopačky. Haddarí bude odkopávať od svojej brány.
12
Egypt sa v úvode zápasu viacmenej len bráni a odráža jeden útok súpera za druhým. Saudská Arábia prekvapivo vstúpila do tohto zápasu aktívne, ale stretnutie sa ešte len rozbieha a stať sa môže čokoľvek.
11
Zmena skóre nastala v druhom paralelnom zápase v tejto skupine. Uruguaj sa ujal vedenia 1:0 nad domácim Ruskom a tak je momentálne na čele skupiny A.
10
Ďaleko sa však Egypt nedostal a tak sme sledovali ďalší útok futbalistov v zelenom. Muhsín potiahol loptu pred pokutové územie, ale jeho strelecký pokus nebol presný a tak Haddarí opäť ostal pokojný.
9
Center od rohovej zástavky poslal pred bránu súpera Faradž, ale nikto z jeho spoluhráčov sa k lopte nedostal a tak sa Egypt úspešne ubránil a môže sa pokúsiť vyraziť smerom dopredu.
8
Saudská Arábia zachytila nepresnú prihrávku a tak vyrazila do rýchleho protiútoku. K lopte sa v pokutovom území dostal Šahrání a pokúšal sa odcentrovať pred súperovu bránu, pre svoj tím vybojoval prvý rohový kop v zápase.
7
Egypt ustál menší nápor zo strany svojho súpera a presúva sa aj s loptou na útočnú polovicu. V tomto stretnutí už o nič nejde a oba celky tak môžu skúšať aj riskovať.
6
Lepšie do úvodu stretnutia vstúpila práve Saudská Arábia, ktorá je pri lopte a kombinuje na súperovej polovici. Egypt však svojho súpera k ničomu nepúšťa.
5
Saudská Arábia potiahol svoj útok až do pokutového územia súpera, ale tam sa lopty zmocnila egyptská obrana a tak ani v tomto prípade brankár Haddarí zasahovať nemusel.
4
Už aj Egyptu sa podarilo založiť svoj prvý útok v tomto zápase, ale v tomto prípade sme žiaden strelecký pokus nesledovali. Saudi už teda kombinujú na svojej polovici a snažia sa o ďalší útočný výpad.
3
Sledovali sme rýchly protiútok futbalistov v zelenom, Havsáví potiahol loptu až pred pokutové územie, ale jeho strelecký pokus bol nepresná a Haddarí teda zasahovať nemusel.
2
K lopte sa už dostáva Saudská Arábia, ale má problémy s prechodom na útočnú polovicu. Egypt sa okamžite snaží o vysoké napádanie, Saudská Arábia ešte stále čaká na svoj prvý gól na šampionáte v Rusku.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop patril Egyptu, ktorý odohrá toto stretnutie v bielych dresoch. Saudská Arábia odohrá svoje posledné stretnutie na šampionáte v zelených dresoch.
1
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Na programe sú ešte štátne hymny oboch krajín, po ktorých sa naplno odštartuje tento zápas.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné futbalové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnešným dňom sa rozbiehajú posledné zápasy v skupine na MS 2018 v Rusku. Vo veľa z nich ešte pôjde o postup do osemfinále, ale niektoré národné tímy už stratili možno prebojovať sa do vyraďovacej časti.

V tomto prenose sa zameriame na stretnutie, v ktorom už ani jednému z tímov o nič nejde. Saudská Arábia a aj Egypt ešte na tomto šampionáte nebodovali, Saudská Arábia dokonca ešte ani neskórovala a tak v tomto zápase si oba tímy môžu napraviť svoje renomé a rozlúčiť sa so šampionátom dobrým výsledok.

Tento zápas sa však zapíše do histórie! V bráne Egypta sa predstaví El-Haddarí, ktorému je 45 rokov a tak sa stane historicky najstarším hráčom, ktorý nastúpi do zápasu na majstrovstvách sveta. Svoj tím povedie aj z pozície kapitána.

Stretnutie sa odohrá na štadióne Volgograd Arena vo Volgograde a z pozície rozhodcov ho povedú páni Wilmar Roldan (Kolumbia) – Alexander Guzman (Kolumbia), Cristian Cruz De La (Kolumbia) – Ricardo Montero (Kostarika).

Na zápas je tak už všetko pripravené, zatiaľ si prizriete zostavy oboch celkov a tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásime.

Saudská Arábia: Musáilim – Os. Havsáví, Braík (C), Faradž, Bahabrí – Šahrání, Utajf – Mudžahví, Davsárí, Muválad – M. Havsáví

Náhradníci: Majúf, Uvaís – Buláihí, Harbí, Om. Havsáví, Džasím, Chaibárí, Chaíbrí, Kanú, Šahrí, Asírí, Šáhlaví

Egypt: Haddarí (C) – Gabr, Hegází, Fasí, Hamad – Muhsín, M. Salah – Abdal Šáfí, Alnaní, Saíd – Trézéguet

Náhradníci: Akramí, Šanáví – Almuhammadí, Ašraf, Hamdí, Samír, Gábir, Mursí, Kahraba, Shikabala, Sobhi, Vardá

Rozhodca: Wilmar Roldan (Kolumbia) – Alexander Guzman (Kolumbia), Cristian Cruz De La (Kolumbia) – Ricardo Montero (Kostarika)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Saudskej Arábie a Egypta. Zápas sa začína o 16:00.

V tomto týždni sa odohrajú posledné zápasy v základných skupinách na MS vo futbale 2018 a vo veľa z nich ešte pôjde o veľmi dôležité boje o postup do osemfinále. Na programe budú každý deň po štyri stretnutia a hracie časy sa už budú aj prekrývať.

V našom online textovom prenose sa zameriame na základnú skupinu A a na stretnutie medzi Saudskou Arábiou a Egyptom, v ktorom však už o nič nepôjde.

Saudská Arábia:
Tejto reprezentácii sa veľké nádeje pred šampionátom nedávali a to sa napokon aj naplnilo. Už v prvom zápase, ktorý otváral šampionát v Rusku, podľahla Saudská Arábia domácej reprezentácii vysoko 0:5 a nezanechala tak žiaden dobrý dojem. V druhom stretnutí proti Uruguaju však Saudská Arábia zlepšila svoj výkon, vypracovala si aj nejaké tie šance, ale zrodila sa tesná prehra 0:1, ktorá tak už definitívne pochovala nádeje na postup do osmefinále. Navyše, táto reprezentácia stále čaká na svoj prvý gól na šampionáte v Rusku.

Egypt:
Ani Egyptu sa veľké ambície na tomto šampionáte nedávali a aj táto prognóza sa naplnila. Egypt však v prvom zápase siahal na jeden bod, keď dlho držal remízu 0:0 s Uruguajom, ale napokon mu v samom závere zápasu podľahol 0:1. Do druhého zápasu už nastúpila aj najväčšia hviezda tohto celku Salah. V zápase s Ruskom Egypt odolával len prvý polčas, pretože po zmene strán inkasoval tri góly a Salah už len upravil z pokutového kopu na konečných 1:3.

Aj keď v tomto zápase už o nič nejde, oba celky majú určite ambície rozlúčiť sa so šampionátom čo najlepšie. Proti sebe nastupujú outsideri skupiny, čo môže ponúknuť zaujímavé stretnutie. Saudská Arábia sa bude minimálne snažiť dať svoj prvý gól na šampionáte v Rusku, favoritom tohto zápasu však bude Egypt. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Brankár Egypta prepísal históriu MS, svojmu tímu k víťazstvu nepomohol