Maroko siahalo po senzácii. Španielsko vyrovnalo až v nadstavení

Španielski futbalisti.
Španielski futbalisti. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. jún 2018 o 00:00

Španielsko len remizovalo s Marokom.

Majstrovstvá sveta 2018 vo futbale - B-skupina (Kaliningrad / Kaliningrad Arena):

Španielsko - Maroko 2:2 (1:1)

Góly: 19. Isco, 90.+1 Aspas - 14. Boutaib, 81. En Nesyri. ŽK: El Ahmadi, N. Amrabat, Da Costa, Boussoufa, El Kajoui, Hakimi (všetci Mar.). Rozhodovali: Irmatov - Rasulov, Saidov (všetci Uzb.), 33.973 divákov.

Španielsko: De Gea - Carvajal, Pique, Ramos, Alba - Busquets, Thiago Alcantara (74. Asensio) - Silva (84. Rodrigo), Isco, Iniesta - Costa (74. Aspas)

Maroko: El Kajoui - Dirar, Da Costa, Saiss, Hakimi - El Ahmadi, Boussoufa - N. Amrabat, Belhanda (64. Fajr), Ziyech (85. Bouhaddouz) - Boutaib (71. En Nesyri)

<>

BRATISLAVA. Futbalisti Španielska výsledkovo zaváhali v záverečnom zápase B-skupiny na XXI. majstrovstvách sveta v Rusku (14. júna - 15. júla), keď v pondelňajšom zápase v Kaliningrade prekvapujúco remizovali s Maročanmi 2:2.

Španieli v kombinácii s remízou Iránu proti Portugalsku (1:1) napriek tomu obsadila v tabuľke "béčka" 1. miesto a postúpila do osemfinále, v ktorom sa v nedeľu v moskovských Lužnikách stretne s domácimi Rusmi.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Maroko - Španielsko: fotogaléria

25.6.2018

Maročania v stretnutí dvakrát viedli, ale Španieli dokázali na zásahy Khalida Boutaiba a Youssefa En-Nesyriho zareagovať gólmi Isca a Iaga Aspasa.

Španielsko nenatiahlo svoju unikátnu víťaznú sériu v záverečných vystúpeniach skupinovej fázy na MS na deväť triumfov. Tá trvala ešte od šampionátu 1986 v Mexiku.

Hlasy po zápase:

Fernando Hierro, tréner Španielska: "Najskôr druhí a napokon prví... Teší nás, že sme postúpili do osemfinále ako víťazi skupiny, ale to je jediné, s čím som dnes večer spokojný. Musíme ukázať rozhodne viac, pokiaľ chceme na tomto turnaji niečo dosiahnuť."

Herve Renard, tréner Maroka: "Veľmi sme túžili zdolať Španielsko, s týmto zámerom sme na zápas nastúpili. Trpeli sme, ale proti súperovi ako je Španielsko to inak ani nejde. Všetci jeho hráči sú výnimoční, patria medzi opory Realu Madrid a FC Barcelona. Nášmu mužstvu chýbajú skúsenosti, ktoré sa však snažilo nahradiť bojovnosťou. Som hrdý na všetkých hráčov, vzorne reprezentovali Maroko a odohrali vyrovnané zápasy s topfavoritmi skupiny Portugalskom a Španielskom. Obom želám veľa šťastia a tiež prajem zostávajúcim zástupcom afrického kontinentu, aby to dotiahli čo najďalej."

Stručný priebeh stretnutia

I. polčas

Španieli nastúpili v porovnaní so zápasom proti Iránu s jednou zmenou v základnej zostave, keď Thiago Alcantara nahradil Lucasa Vazqueza. Aj kouč Maroka siahol k jednej zmene, namiesto kapitána Benatiu hral od začiatku na stopérskom poste Saiss.

Španieli sa od úvodných minút snažili vnútiť súperovi svoj herný štýl a El Kajoui musel už v 4. minúte zasiahnuť pri strele Isca. Paradoxne však zahrmelo na opačnej strane, keď sa lopty po chybnej rozohrávke Ramosa s Iniestom zmocnil Boutaib, ktorý sa dostal so samostatného úniku a strelou pomedzi nohy De Geu otvoril skóre - 0:1.

Odpoveď favorita na seba nenechala dlho čakať. Španieli zakombinovali na ľavej strane, Iniesta naservíroval Iscovi pred prázdnu bránku a El Kajoui bol bez šance - 1:1.

Španieli boli vzadu nepozorní, po ich ďalšej chybe mohol Boutaib vrátiť Maroku vedenie, ale tentoraz De Gea podržal svoj tím. V závere prvého polčasu mohol poslať Španielov do vedenia Costa, ale na center Iniestu bol prikrátky.

II. polčas

Nerozhodný výsledok síce posúval Španielov do osemfinále, ale tí mali zálusk na prvé miesto v skupine a to im velilo po zmene strán pokračovať v útočnom štýle. Do žiadnych tutoviek ich však africký súper spočiatku nepúšťal, naopak, po ojedinelom výpade a strele N. Amrabata zachránila Španielov spojnica žrdí.

Na opačnej strane pokus Isca mieril do bránky Maroka, v poslednej chvíli Saiss loptu odhlavičkoval a zabránil gólu. Neujala sa ani hlavička Piqueho, ktorá tesne minula pravú žrď. V 81. minúte striedajúci En Nesyri poslal Maročanov prudkou hlavičkou do senzačného vedenia.

Španielom sa podarilo vyrovnať v nadstavenom čase zásluhou Aspasa a keďže paralelne Portugalčania inkasovali z jedenástky proti Iránu, remíza ich v hektickom vyvrcholení skupiny posunula na prvé miesto.

Online prenos: Španielsko - Maroko (MS vo futbale 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
25.06.2018 o 20:00
Španielsko
2:2
(1:1, 1:1)
90+7 minúta
Maroko
Góly: 20. Isco, 90+2. Aspas – 14. Butaíb, 81. Nasjrí. ŽK: 31. Isco (ESP) – 22. El Ahmádí (MRK), 29. N. Amrabat (MRK), 32. Busufa (MRK), 87. Munír (MRK), 90+3. Hakimí (MRK). Rozhodca: Irmatov – Rasulov, Sajdov (všetci UZB).
V druhom polčase sme opäť mali možnosť vidieť dva presné zásahy. Aktívnejšie však hralo Španielsko, ale dlho sa nevedelo presadiť. V 81. minúte prišiel druhý šok v tomto zápase, keď Nasjrí po rohovom kope poslal Maroko opäť od vedenia o jeden gól. Španielom sa však v nadstavenom čase podarilo vyrovnať na konečných 2:2 zásluhou Aspasa.

Po remíze Portugalska s Iránom 1:1 teda Španielsko obsadilo prvé miesto v skupine, z druhej pozície postupuje do osemfinále Portugalsko. Tretí skončil Irán s 3 bodmi a posledné Maroko s 1 bodom.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+7
90+4
Prebieha už posledná minúta nadstaveného času, ale keďže sa dlho konzultoval situácia pri vyrovnávajúcom góle, tak sa ešte nadstavený čas predĺži.
90+3
yellowCardŽltú kartu dostáva Achraf Hakimí (Maroko).
90+2
90+2
goalŠpanielsko dalo gól!

Je vyrovnané! Sledovali sme center do pokutového územia marockej reprezentácie, centrovaná lopta sa dostala k IAGOVI ASPASOVI a ten so šťastím dostáva loptu do siete súpera – 2:2! Celú situáciu ešte skúmalo video kvôli ofsajdu, ale gól napokon platí a tak sa Španielsko posúva na prvé miesto v skupine.
90
Druhý polčas sa predĺži o 4 minúty!
89
Riadny hrací čas tohto zápasu sa už čoskoro naplní, očakáva sa údaj o nadstavenom čase. Španielsko je usadené na útočnej polovici a tlačí sa do zakončenia.
88
88
Španielsko už sústreďuje všetky svoje sily na útočenie, ale obrana Maroka je stále pozorná a súpera do ničoho nepúšťa.
87
yellowCardŽltú kartu dostáva Munír (Maroko).
86
Maroko čelilo ďalšiemu priamemu kopu, ktorý však úspešne ubránilo a tak drží vynikajúci výsledok vo svojom poslednom vystúpení na tomto šampionáte.
85
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Hakím Zijach, prichádza Azíz Buhaddúz.
84
changeStriedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Rodrigo.
83
Aj za takéhoto stavu Španielsko postupuje ďalej, ale takýto výsledok zrejme nikto nečakal. Do konca zápasu však ešte nejaký ten čas ostáva, stať sa teda môže čokoľvek.
81
81
goalMaroko dalo gól!
Senzácia v Kaliningrade pokračuje! Po rýchlom protiútoku získalo Maroko rohový kop a po ňom sa raduje z druhého gólu v tomto zápase. Na centrovanú loptu si v pokutovom území najvyššie vyskočil JÚSUF NASJRÍ a posiela hlavou Maroko do vedenia 2:1!
81
79
Maroko sa však stále prezentuje úspešnými protiútokmi, ktoré vedia byť veľmi nebezpečné. Španielsko si tak musí dávať pozor aj v zadných radoch.
77
Momentálne sa nič zaujímavého na ihrisku nedeje, hra sa dosť často kúskuje. Španielsko však ide stále za víťazstvom, ale má to ťažké sa presadiť cez súperovu defenzívu.
76
Španielsko získalo priamy kop na súperovej polovici, ale po jeho realizácii už nič zaujímavého nenasledovalo. Maroko odvracia loptu ďaleko od svojej brány.
74
changeStriedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Diego Costa, prichádza Iago Aspas.
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Thiago Alcântara, prichádza Marco Asensio.
73
Maroku sa však teraz darí držať hru ďalej od svojej brány a tak Španielsku musí zakladať útok až zo svojej polovice ihriska.
72
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Chálid Butaíb, prichádza Júsuf Nasjrí.
71
Španielsko je čoraz viac nebezpečnejšie a tlačí sa pred pokutové územie súpera. Maroko tak ešte čakajú krušné chvíle do konca zápasu.
69
Pred pokutové územie súpera dostal dobrú prihrávku Alcântara, ale jeho následný strelecký pokus už nič zaujímavého nepriniesol a Munír bude opäť odkopávať od svojej brány.
68
To sa však Španielsko snaží zmeniť a stále ide za víťazstvom. Maroko sa však na toto stretnutie pripravilo výborné, bráni sa úspešne a vyráža do rýchlych brejkov.
66
V druhom zápase v tejto skupine vyhráva Portugalsko nad Iránom 1:0! Za takýchto výsledkov by skupinu vyhralo Portugalsko, druhé by skončilo Španielsko.
65
Častejšie je pri lopte teraz Španielsko, ktoré však márne hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy. Španieli idú jednoznačne za víťazstvom.
64
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Júnis Bilhanda, prichádza Fajsal Fadr.
63
63
Aj rohový kop priniesol šancu pre Španielsko! V pokutovom území sa hlavičkou prezentoval Piqué, ale jeho pokus ide tesne vedľa brány. Munír a jeho spoluhráči si tak mohli vydýchnuť.
62
62
importantVeľká šanca pre Španielsko! V pokutovom území sa po skvelom centri dostal do hlavičkového zakončenia Isco, ktorý to namieril parádne, ale pred bránou svojho tímu dobre zasiahol obranca Saïss, ktorý z bránkovej čiary bravúrne vyhlavičkoval loptu do bezpečia!
60
Hodina z tohto zápasu už uplynula, stále platí vyrovnaný stav 1:1! Priebeh hry však ešte naznačuje, že sa máme do konca zápasu na čo tešiť.
59
Ďalším streleckým pokusom sa prezentoval Silva, ale ani on v tomto prípade nemieril presne. Maroko sa tak opäť dostáva k lopte a snaží sa o postupný prechod dopredu.
58
Môžme teda konštatovať, že Maroko výrazne ožilo v druhom polčase a je viac než vyrovnaným súperom. Predsa len, Maroko už nehrá pod žiadnym tlakom a môže si svoje posledné stretnutie v Rusku vychutnať naplno.
56
Na druhej strane sme sledovali rýchly útok Španielska, po ňom sa do zakončenia dostal Piqué, ale nemieril presne. Munír bude odkopávať od svojej brány.
55
55
importantMaroko sa mohlo dostať opäť do vedenia o jeden gól! Po výbornom prechode pred pokutové územie sa do strely oprel Amrabata a jeho pokus skončil na spojenici! Veľké šťastie pre reprezentantov Španielska.
54
Aj tento rohový kop sa podarilo Maroku ubrániť a tak sa Španielsko vracia späť na svoju polovicu. Maroko sa pokúša o svoj ďalší útočný výpad.
53
Carvajal sa dostalo k lopte a po individuálnej akcii sa prebojoval až do pokutového územia. Španielsko po jeho aktivite získava rohový kop a tak sa bude musieť Maroko brániť.
52
V druhom polčase sledujeme útočné výpady na oboch stranách, Maroko už nemá čo stratiť a postupne sa osmeluje smerom dopredu. Čaká nás tak zrejme ešte zaujímavý zvyšok zápasu.
50
Na druhej strane sa o rýchlu odpoveď snažil Isco, ale postranný rozhodca mu odmával ofsajd. K lopte sa tak dostáva opäť Maroko, ktoré sa nemá kam ponáhľať.
49
importantDo pokutového územia Španielska smeroval veľmi nebezpečný center, proti ktorému však išiel včas brankár de Gea a vyrazil pred marockým útočníkom loptu do bezpečia!
48
Maroko sa však už v druhom polčase osmelilo a presúva sa na útočnú polovicu. Španielsko sa tak musí teraz brániť, o nebezpečných brejkoch súpera sa dnes už presvedčilo.
47
Prvý útočný výpad Španielska nič zaujímavého nepriniesol, pri lopte je už Maroko a pokúša sa čo najdlhšie udržať loptu na svojich kopačkách.
46
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Španielsko, ktoré sa už rýchlo presunulo na útočnú polovicu.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak už čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas tohto zápasu, napokon sme v ňom videli dva presné zásahy. Španielsko vstúpilo do zápasu podľa očakávania veľmi aktívne, ale po veľkej chybe svojej obrany od 14. minúty prehrávalo, keď Butaíb po nájazde na bránu strelil prvý gól Maroka na tomto šampionáte. Po tomto momente však Španielsko halo ešte viacej aktívne a v 20. minúte sa na 1:1 podarilo vyrovnať Iscovi. O pár minút však mal Butaíb opäť veľkú šancu na skórovanie z podobnej situácie, ale v tomto prípade dobre zasiahol brankár de Gea. V závere prvého polčasu prišla veľká šanca Španielska, ale Costovi sa pred bránou nepodarilo zachytiť loptu a tak je ešte všetko v druhom polčase otvorené.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
45+2
importantŠpanielsko sa mohlo dostať do vedenia 2:1! Iniesta sa krásne prebojoval až do pokutového územia, následne prihrával pred bránu na Costu, ale ten v páde loptu nezachytil! Keby sa španielsky zakončovateľ dostal k lopte, určite by z toho bolo vedenie Španielska o jeden gól.
45+1
V prvom polčase sa ešte nadstavujú dve minúty!
45
Ani tento útok zo strany Španielska nebol nijak nebezpečný a Munír sa pripravuje k ďalšiemu odkopu od svojej brány.
44
Maroko po dlhej dobe založilo útočnú akciu a sledovali sme aj strelecký pokus. Zijachova strela spoza pokutového územia však bola nepresná a zmenu skóre nepriniesla.
43
Aj naďalej teda sledujeme veľký nápor Španielska, ale obrana Maroka je stále pozorná a drží výborný výsledok. Do konca prvého dejstva však ešte nejaký ten čas ostáva.
41
Po priamom kope sa v pokutovom území dostal do ďalšieho zakončenia hlavou Busquets, ale ani v tomto prípade nemieril presne. Pomaly sa blíži koniec prvého dejstva, stav je vyrovnaný 1:1!
40
Útok Španielska ťahal smerom dopredu Alcântara, ale prišiel faul od Bilhanda a tak Maroko bude čeliť na svojej polovici priamemu kopu zo strany súpera.
38
Maroko sa po dlhšej dobe pokúšalo o útočný výpad, ale Butaíb sa previnil iba nedovoleným zákrokom. Španielsku by na postup stačil aj tento výsledok, ale predzápasové prognózy hovoria jasne.
37
37
Pred marockú bránu smeroval nebezpečný center na Busquetsa, ale jeho zakončenie hlavou smerovala vedľa Munírovej brány. Maroko následne kombinuje na svojej polovici.
35
Rohový kop Španielska však už nič zaujímavého nepriniesol a tak je pri lopte Maroko. Do konca prvého polčasu ostáva päť minút, Španieli sa ešte snažia strhnúť vedenie na svoju stranu.
34
Opäť sa však k lopte dostáva Španielsko a po zrazenom centri získava svoj ďalší rohový kop v tomto zápase. Maroko sa tak musí znova brániť a vyvarovať sa každej chybe.
33
Hra sa však teraz dosť často kúskuje, sledujeme nedovolené zákroky či protesty u rozhodcov. Maroku však takýto obraz hry určite vyhovuje.
32
yellowCardŽltú kartu dostáva Mubárak Busufa (Maroko).
31
yellowCardŽltú kartu dostáva Isco (Španielsko).
30
Polhodina z tohto zápasu je už minulosťou, stále platí vyrovnaný stav 1:1! To je určite veľkým prekvapením a pri troške šťastia mohlo Maroko aj vyhrávať. Čaká nás tak ešte zaujímavý zvyšok zápasu.
29
yellowCardŽltú kartu dostáva Nurdín Amrabat (Maroko).
27
Po peknej prihrávke sa v pokutovom území súpera dostal do zakončenia Costa, ale nemieril presne a lopta skončila len u pozornej obrany Maroka. Tlak Španielska však pokračuje ďalej.
26
Toto bola ďalšia veľká výstraha pre Španielsko! Maroko má veľmi silné protiútoky a pri každom náznaku šance hrozí nebezpečenstvo. Španieli si musia dávať pozor na lacné straty lôpt.
25
25
importantVeľa však nechýbalo a Maroko sa mohlo dostať opäť do vedenia! Obrana Španielska znova chybovala a do ďalšieho nájazdu na bránu sa dostal autor prvého gólu Butaíb, ale tentokrát už de Geu neprekonáva a španielsky brankár tak výrazne podržal svoj celok.
24
Do hlavičkového zakončenia sa v pokutovom území dostal Piqué, ale jeho zakončenie smerovalo len do stredu brány, kde stál pripravený brankár Munír a loptu si prevzal do svojich rukavíc.
23
Opäť sa do zakončenia dostáva aktívny Iniesta, ale ani v tomto prípade nemieril presne. Maroku sa teraz podarilo vyviesť loptu do bezpečia, ďaleko od svojej brány.
22
yellowCardŽltú kartu dostáva Karím El Ahmádí (Maroko).
21
Maroko je stále pod veľkým tlakom a čelí jednej nebezpečnej situácii za druhou. Španielsko by určite čo najrýchlejšie dalo aj svoj druhý gól, čo by na jeho kopačky prinieslo väčší pokoj.
20

Je vyrovnané! Tak presa len sa Španielsku podarilo rýchlo vyrovnať a začína sa tak v tomto zápase odznova. Sledovali sme peknú útočnú akciu po ľavej strane a po Iniestovej prihrávke vyrovnáva presnou strelou ISCO – 1:1!
20
19
Aj naďalej prebieha obliehanie marockej 16-tky, Španielsko vyvíja veľký tlak a snaží sa dostihnúť vyrovnávajúci gól. Určite sa tak ešte máme na čo tešiť.
18
Spoza pokutového územia sa odhodlal k strele Iniesta, ale jeho pokus bol nepresný a marockú bránu neohrozil. Munír sa tak už pripravuje k svojmu výkopu.
16
Obraz hry sa však ani po tomto góle nemení. Pri lopte je aj naďalej Španielsko, ktoré sa snaží o čo najrýchlejšiu odpoveď. Presadiť sa cez obranu Maroka je však veľmi náročné.
15
Španieli sú teda v úvode zápasu pod veľkým tlakom! V prípade priaznivého výsledku zo zápasu Iránu a Portugalska by na postup mohla stačiť aj prehra, ale to sú už len špekulácie, Španielsko by malo toto stretnutie vyhrať.
14
14
Veľký šok na štadióne v Kaliningrade! V strede poľa prišla hrubá chyba stopérskej dvojice španielskej reprezentácie, do samostatného úniku na bránu súpera sa dostal CHÁLID BUTAÍB a ten už v tesnej blízkosti nezaváhal a prekonáva de Geu, čím dostáva Maroko do vedenia 1:0!
13
Maroko sa teraz pokúšalo aj o útočný výpad, ale ďalej ako za stred poľa sa nedostalo. Pri lopte je tak opäť Španielsko, ktoré sa snaží dostať na dostrel súperovej brány.
12
Zo strany Španielska však teraz prišiel len útočný faul a tak je pri lopte teda Maroko, ktoré sa nemá kam ponáhľať. Pre Maroko by remíza bola určite skvelým výsledkom, ale do konca zápasu je ešte veľa času.
11
Obraz hry sa momentálne nemení, pri lopte je Španielsko a snaží sa o prienik na súperovu polovicu. Maroko je v hlbokom bloku a svoju súpera k ničomu nepúšťa.
9
Už sa v zápase pokračuje ďalej a do diania na ihrisku sa už zapojuje aj Butaíba. Pri lopte je Španielsko, ktoré sa okamžite presúva na útočnú polovicu.
8
8
Butaíba sa s ťažkosťami zbiera z trávnika a tak je striedačka Maroka už v pohotovosti. Vyzerá to však, že reprezentant Maroka bude môcť v tomto zápase pokračovať.
7
Hra sa musela teraz prerušiť, pretože po zákroku od Piquého ostáva na trávniku ležať Butaíba. Maročania sa dožadujú u hlavného rozhodcu aspoň žltej karty, ale Irmatov španielskemu reprezentantovi iba dohovára.
6
Rohový kop už nič zaujímavého neponúkol a tak je pri lopte Maroko. Futbalisti v bielom sa však nikam neponáhľajú a zatiaľ len kombinujú na svojej polovici.
5
Aj naďalej však prebieha tlak španielskej reprezentácie, po aktivite od Albu získava jeho celok prvý rohový kop v tomto zápase. Maroko sa tak musí aj naďalej brániť.
4
4
importantTeraz však už brankár Munír musel zasahovať! Španieli sa prepracovali až do pokutového územia po chybe súperovej obrany, ale strela od Isca už smerovala len do rukavíc marockého brankára.
3
Španielsko sa už snaží usadiť na útočnej polovici, ale jeho súper opäť vysoko napáda rozohrávku a tak Maroko nepúšťa favorita zápasu do žiadnej šance.
2
Maroko po vysokom napádaní získalo loptu na svoje kopačky a ihneď bol z toho aj útočný výpad. Center do pokutového územia od Hakimího však bol nepresný a tak to bude len odkop od brány de Geu.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Španielsko. Španieli musia ísť za víťazstvom, aby sa nemuseli spoliehať na pomoc ostatných.
1

Španielsko: de Gea – Carvajal, Piqué, Ramos (C), Alba – Busquets, Th. Alcântara – D. Silva, Isco, Iniesta – D. Costa

Náhradníci: Arrizabalaga, Reina – Nacho Fernández, Saúl Ñíguez, Koke, Rodrigo, L. Vázquez, Odriozola Arzallus, Azpilicueta, Monreal, Aspas, Asensio

Maroko: Munír – Dirár, M. da Costa, Saïss, Hakimí – El Ahmádí, Busufa (C) – N. Amrabat, Bilhanda, Zijach – Butaíb

Náhradníci: Bunú, Tadnautí – Mendyl, Benatia, El Kábí, Fadr, Harít, Nasjrí, Buhaddúz, S. Amrabat, Carcela-González, Aït Bennasser

Rozhodca: Irmatov – Rasulov, Sajdov (všetci UZB)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Španielska a Maroka. Zápas sa začína o 20:00.

V tomto týždni sa odohrajú posledné zápasy v základných skupinách na MS vo futbale 2018 a vo veľa z nich ešte pôjde o veľmi dôležité boje o postup do osemfinále. Na programe budú každý deň po štyri stretnutia a hracie časy sa už budú aj prekrývať.

V našom online textovom prenose sa zameriame na základnú skupinu B a na stretnutie Španielska s Marokom.

Španielsko:
Tradičný účastník svetového šampionátu ešte nemá postup zo skupiny zaistený. Do šampionátu vstúpil remízou 3:3 s Portugalskom a v tomto zápase muselo Španielsko dvakrát doťahovať výsledok a napokon raz aj viedlo. V divokom zápase sa však zrodila spravodlivá remíza a sledovali sme jeden z najkrajších zápasov na tomto šampionáte. V druhom stretnutí čakalo Španielsko povinná jazda s Iránom, ale výhra 1:0 sa rodila veľmi ťažko. Podstatné však boli tri body z tohto stretnutia. Pred týmto zápasom je tak situácia jasná, Španielsko bude favoritom zápasu a v prípade víťazstva sa nemusí na nikoho spoliehať a postup má zaručený.

Maroko:
Pred šampionátom sa s Marokom do vyraďovacích bojov nepočítalo a táto prognóza sa aj naplnila. Maroko zaznamenalo úspešnú kvalifikáciu a aj prípravu a na šampionát prišlo s bilanciou 16 zápasov bez prehry. V prvom a najdôležitejšom zápase v skupine proti Iránu však muselo skloniť hlavy po výbornom výkone. Maroko bolo po celý zápas lepším tímom, malo aj šance, ale gól sa mu streliť nepodarilo. Napokon v nadstavenom čase si po priamom kope súpera dalo nešťastný vlastný gól a tak ostali len oči pre plač. V druhom stretnutí Maroko narazilo na Portugalsko a prekvapivo bolo viac než vyrovnaným súperom. Aj toto stretnutie Maroko prehralo 0:1, ale malo takisto veľa šancí na strelenie gólu a Portugalsku po zápase spadol veľký kameň zo srdca.

Ako som spomínal, favoritom tohto zápasu je Španielsko, ktoré potrebuje v tomto stretnutí bodovať, ale v prípade víťazstva je už istým postupujúcim. Kalkulácii je v tejto skupine viac, ale Španielsko sa určite bude spoliehať len na seba a nie na pomoc od iných. Snáď teda budeme svedkami zaujímavého stretnutia.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Maroko siahalo po senzácii. Španielsko vyrovnalo až v nadstavení