Austrálsky brankár Mathew Ryan reaguje po inkasovanom góle.
Austrálsky brankár Mathew Ryan reaguje po inkasovanom góle. (Autor: TASR/AP)

MS vo futbale 2018, C-skupina:

Austrália - Peru 0:2 (0:1)

Góly: 18. Carrillo, 50. Guerrero

ŽK: Jedinak, Arzani, Rogic, Milligan - Yotun, Hurtado, rozhodovali: Karasev - Averianov, Kalugin (všetci Rus.), 44 073 divákov.

Austrália: Ryan - Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich - Jedinak, Mooy - Leckie, Rogic (72. Irvine), Kruse (58. Arzani) - Juric (53. Cahill)

Peru: Gallese - Advincula, Ramos, Santamaria, Trauco - Tapia (63. Hurtado), Yotun (46. Aquino Sanchez) - Carrillo (79. Cartagena), Cueva, Flores - Guerrero

SOČI. Hráči Austrálie prehrali v utorňajšom stretnutí C-skupiny na MS vo futbale 2018 v Soči s Peruáncami 0:2, čím definitívne stratili šancu na postup do osemfinále.

V záverečnom treťom kole potrebovali zdolať Peru a dúfať v prehru Dánska v paralelnom zápase s Francúzskom, po neúspechu však skončili na štvrtej priečke s jediným bodom.

Peruánci dosiahli na MS prvý triumf po 40 rokoch, naposledy sa na MS tešili z víťazstva 11. júna 1978 proti Iránu (4:1), bolo to na šampionáte v Argentíne.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Austrália - Peru: fotogaléria

26.6.2018

Peru obsadilo v Rusku v C-skupine tretie miesto s trojbodovým ziskom.

Juhoamerický tím nemal šancu postúpiť už pred týmto duelom. Po dvoch prehrách 0:1 dosiahol jeho prvý gól na šampionáte Andre Carrillo, výsledok stanovil kapitán Paolo Guerrero.

Austrálii zostal na konte bod za remízu s Dánskom 1:1, Francúzsku podľahla 1:2.

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: fifa.com, DPA/

Bert van Marwijk, tréner Austrálie: "Po zápase sú už pocity odlišné. Dozvedel som sa, že Dánsko uhralo remízu, takže aj keby sme vyhrali o tri alebo štyri góly, pomohlo by to len nálade. Užil som si toto pôsobenie, učil som sa z mentality zverencov. Zlepšili sa tak, ako to na tejto úrovni nevidíte často. Dúfam, že aj oni sa niečo za uplynulé mesiace naučili, dá sa čerpať z dobrých, ale aj zlých momentov."

Ukázali sme, že Peru sa hrou môže rovnať každému.

Paolo Guerrero, kapitán Peru

Ricardo Gareca, tréner Peru: "Nesmierne radi by sme sa prebojovali do osemfinále. Dosiahli sme aspoň víťazstvo, ktoré môžeme venovať všetkým priaznivcom Peru a Jeffersonovi Farfanovi (po zranení skončil v nemocnici, pozn. red.)."

Paolo Guerrero, kapitán a autor gólu Peru: "Tento triumf venujeme ľuďom v našej krajine a Jeffersonovi Farfanovi (po zranení skončil v nemocnici - pozn. red.). Na budúci rok máme pred sebou novú výzvu na Copa America v Brazílii. Ukázali sme, že Peru sa hrou môže rovnať každému."

Andre Carrillo, autor gólu Peru: "Som vďačný všetkým fanúšikom Peru, ktorí podstúpili nemožnú cestu do Ruska. Som šťastný, že sme im dopriali víťazstvo."

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

V úvode bola lopta častejšie na kopačkách Austrálčanov, ktorí si však nevypracovali výraznejšie príležitosti. Z krídelných priestorov sa síce snažili o prihrávky do pokutového územia, ale tie zachytávali obrancovia súpera.

Peru malo problémy v koncovke v predchádzajúcich stretnutiach, zlomilo to v 18. minúte, keď sa po centri z ľavej strany presnou krížnou strelou presadil Carrillo a dosiahol prvý gól svojho tímu na šampionáte.

Austrálska víťazná úloha sa stala ešte náročnejšou a o pár minút jej hrozil aj druhý inkasovaný gól, keby po priamom kope Guerrero zakončil lepšie. Až potom sa aj Austrália dostala do veľkej šance, Rogic sa dostal cez obrancov, jeho pokus zlikvidoval brankár Gallese.

Rogic o chvíľu založil ďalšiu nebezpečnú akciu, po jeho prihrávke Kruse našiel Leckieho, ktorému zabránil v skórovaní peruánsky obranca. Austrálčania nevyužili ani priamy kop v blízkosti šestnástky a po polčase prehrávali 0:1.

II. polčas:

Austrálske nádeje dostali druhú ranu zakrátko po zmene strán. Peruánsky kapitán Guerrero sa po zblokovanej strele Cuevu presadil v náročnej pozícii v pokutovom území a Ryan v austrálskej bránke kapituloval druhýkrát.

Austrália zareagovala dvoma striedaniami v rýchlom slede, do hry prišli Cahill a Arzani. Zahrávala viacero rohových kopov, po jednom z nich zakončil Behich, ktorý však tesne minul priestor troch žrdí.

Po ďalšej štandardnej situácii mal možnosť striedajúci Cahill, ale nepochodil ani on.

Austrálčania sa vrhali do útoku, čo súperovi otváralo priestor na rýchle protiútoky. Skóre sa už nezmenilo a Peru vďaka prvému víťazstvu na šampionáte predstihlo Austráliu v konečnej tabuľke.

Online prenos: Austrália - Peru (MS vo futbale 2018, C-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina C 2017/2018
26.06.2018 o 16:00
Austrália
0:2
(0:1, 0:1)
90+4 minúta
Peru
Góly: 18. Carrillo, 50. Guerrero. ŽK: 10. Jedinak (AUS), 62. Arzani (AUS), 66. Rogic (AUS), 88. Milligan (AUS) – 44. Yotún (PER), 79. Hurtado (PER). Rozhodca: Karasev – Averjanov, Kalugin (všetci Rusko) – Sato (Japonsko).
V druhom polčase sa Peru ešte podarilo streliť gól, keď sa v 50. minúte presadil hriešnik Guerrero a tak zariadil víťazstvo Peru 2:0! Austrália tak nezvláda boj o postup do osemfinále a v skupine končí na poslednom mieste s jedným bodom. Do osemfinálne tak zo skupiny C postupe Francúzsko a Dánsko

Dnešný hrací deň ešte pokračuje dvoma zápasmi v skupine D, keď o 20:00 zabojujú o postup ešte tri tímy a to Island, Argentína a Nigéria. Určite sa tak máme na čo tešiť, oba zápasy a to medzi Nigériou a Argentínou a Islandom a Chorvátskom vám ponúkame formou nášho online textového prenosu.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+4
90+3
Zápas sa už len dohráva. Austrália toto stretnutie vôbec nezvládla, takto sa o postup nebojuje. Peru naopak môže byť spokojné, v skupine napokon obsadí tretie miesto.
90+1
Rohový kop už nič zaujímavého nepriniesol, druhý polčas sa ešte predlžuje o 4 minúty!
90
Guerrero sa v pokutovom území súpera dostal k strele a jeho pokus bol zblokovaný do bezpečia.
89
Riadny hrací čas tohto zápasu sa už čoskoro naplní. Očakávame údaj o nadstavenom čase, ale ten zrejme nijak vysoký nebude. Zmena skóre nenastáva ani v zápase Dánsko s Francúzskom.
88
88
yellowCardŽltú kartu dostáva Mark Milligan (Austrália).
87
Ani tento center pred bránu Peru nič zaujímavého nepriniesol, loptu má vo svojej moci brankár Gallese. Pomaly už môžme odpočítavať záverečné minúty tohto stretnutia.
86
Boli sme však svedkami rohového kopu zo strany Austrálie, ale tieto štandardné situácie dnes austrálskej reprezentácii nevychádzajú. Pre oba celky sa už začínajú posledné minútky na šampionáte v Rusku.
85
Opäť sa k lopte dostal Leckie, ktorý prihrávkou pod seba hľadal Cahilla, ale obrana súpera dostáva loptu do bezpečia a Peru sa púšťa do rýchleho protiútoku.
84
V pokutovom území súpera sa do šance predieral Leckie, ale lopta končí v rukaviciach brankára Gallesa. Peruánsky brankár sa tak so šampionátom môže rozlúčiť s čistým kontom.
83
Austrália získala priamy kop z veľmi dobej pozície, ale pokus od Jedinaka smeruje vysoko nad bránu súpera. Na tomto šampionáte do Austrálii v útočnej fáze moc nevychádza.
82
Dostali sme sa už tak to záverečnej časti tohto zápasu a dovolím si tvrdiť, že o situácii v skupine C je rozhodnuté. Austrália sa ani na tomto šampionáte do osemfinále nedostane.
81
81
importantMohlo to byť 3:0 pre Peru! Guerrero poslal presnú prihrávku pred bránu súpera na Cuevu, jeho strelecký pokus skončil na tyčke! Napokon sa však zrejme jednalo o ofsajd.
79
yellowCardŽltú kartu dostáva Paolo Hurtado (Peru).
78
changeStriedanie v tíme Peru: z ihriska odchádza André Carrillo, prichádza Wilder Cartagena.
77
Peru momentálne kombinuje na svojej polovici a nikam sa neponáhľa. Ako sa blíži záverečná časť zápasu, tak tempo hry čoraz viac opadá.
76
Ani tento útok austrálskej reprezentácii nevychádza, Risdon sa ocitol v postavení mimo hru a tak Peru získava loptu na svojej polovici. Už to teda vyzerá, že nieje o čo moc hrať, čas sa Austrálii rýchlo kráti.
75
Dánsko stále drží bezgólovú remízu s Francúzskom a tak sa Austrália už pomaly môže lúčiť so šampionátom v Rusku. Navyše, ak tieto výsledky ostanú v platnosti až do konca, tak Austrália obsadí v skupine poslednú priečku.
74
Peru po realizácii rohového kopu ešte kombinovalo pred bránou súpera, ale napokon sme boli len svedkami nepresnej prihrávke, ktorá doputovala za postrannú čiaru. Ryan sa pripravuje k odkopu od brány.
73
Po postupnom útoku sa na súperovu polovicu prepracovalo Peru a po nevydarenom výkope austrálskej obrany získava Peru svoj druhý rohový kop v tomto zápase.
72
changeStriedanie v tíme Austrália: z ihriska odchádza Thomas Rogic, prichádza Jackson Irvine.
70
Austrália ešte nijak výrazne neotvára svoju obranu, ale za takéhoto stavu a s pribúdajúcim časom to bude musieť čoskoro spraviť. Peru však momentálne drží hru ďaleko od svojej brány.
69
Napokon však zo strany Austrálie prišla len nepresná prihrávka a pri lopte je tak Peru. Táto reprezentácia sa však nemá kam ponáhľať, užíva si svoje posledné vystúpenie na šampionáte v Rusku.
68
Do pokutového územia Peru smerovala nebezpečná lopta, pred bránou však dobre zasiahol Aquino a upratal ju aj so šťastím do bezpečia. Austrália však naďalej kombinuje v tesnej blízkosti súperovej brány.
67
importantSledovali sme pekný útočný výpad zo strany Austrálie, pred pokutovým územím súpera sa dostal do zakončenia Arzani, ale jeho pokus smeruje tesne nad bránu súpera!
66
66
yellowCardŽltú kartu dostáva Thomas Rogic (Austrália).
65
Austrália ešte svoje zbrane neskladá, ale po celý zápas sa len veľmi ťažko presadzuje v útoku. Na postupovej matematike sa tak stále nič nemí, v týchto chvíľach sa do vyraďovacích bojov dostáva Francúzsko a Dánsko.
63
changeStriedanie v tíme Peru: z ihriska odchádza Renato Tapia, prichádza Paolo Hurtado.
62
yellowCardŽltú kartu dostáva Daniel Arzani (Austrália).
61
Po streleckom pokuse od Cahilla zahrávala Austrália ďalší rohový kop. V pokutovom území Peru to teraz poriadne vrie, ale austrálska reprezentácia sa stále nevie presadiť.
60
60
Austrália získala ďalší rohový kop, po ktorom sa k odrazenej lopte v pokutovom území dostal Behich, jeho pokus bol zblokovaný na ďalší rohový kop. Peru je pod tlakom a naďalej sa musí brániť.
59
Sme tak ešte určite zvedaví, či sa Austrálii podarí s týmto výsledkom niečo spraviť. S pribúdjaúcimi minútami sa ich osemfinálové ambície vzďaľujú, Dánsko sa naopak raduje. Ale ešte je do konca zápasu dostatok času.
58
changeStriedanie v tíme Austrália: z ihriska odchádza Robbie Kruse, prichádza Daniel Arzani.
56
Centrovaná lopta od rohovej zástavky priniesla zmätok pred bránou Peru, ale napokon sa nikto z Austrálčanov do zakončenia nedostal. Peru si preberá loptu na svoje kopačky a nikam sa neponáhľa.
55
Austrálsky tlak sa však začína stupňovať a Peru muselo čeliť nebezpečnému priamemu kopu. Mooye sa rozhodol k priamej strele, od múru sa lopta odráža na rohový kop.
54
Na ihrisko sa už dostala aj jedna z najväčších hviezd austrálskej reprezentácie Tim Cahill. Autor druhého gólu Guerrero tak píše zaujímavý príbeh na tomto šampionáte, keďže tu pôvodne pre dopingový škandál štartovať nemal, ale bol omilostený a odvďačil sa svojim priaznivcom gólom.
53
changeStriedanie v tíme Austrália: z ihriska odchádza Tomi Juric, prichádza Tim Cahill.
52
Aj sa tak stáva a po útočnom výpade zahrávala Austrália rohový kop. Center od rohovej zástavky posielal Jedinak, ale lopta doputovala len k pripravenému brankárovi Gallesovi.
51
Austrálčanom už neostáva nič iné, ako začať riskovať. Dánsko stále drží remízu 0:0 s Francúzskom a tak sa dianie v tabuľke nemení. Peru dnes hrá skvelý zápas a môže sa so šampionátom rozlúčiť výsledkom.
50
50
goalTím Peru práve strelil gól!
Vynikajúci vstup Peru do druhého polčase a postup Austrálie je čoraz viac vzdialený! Peruánci založil pekný útočný výpad po ľavej strane, následne sa v pokutovom území dostal k skvelej prihrávke PAOLO GUERRERO a jeho výborné zakončenie doputovalo až do austrálskej brány, Ryan nemal žiadnu šancu na zákrok a Peru teda vyhráva 2:0!
49
Tlak reprezentácie Peru pokračoval ďalej, ale napokon sme boli len svedkami nepresnej prihrávke do pokutového územia a loptu si prevzal brankár Ryan.
48
A práve Peru sa ihneď presúva na útočnú polovicu a tak sa Austrália musí brániť. S osemfinálovými ambíciami tejto reprezentácie to teda nevyzerá najlepšie.
47
Druhý polčas tohto zápasu je už v plnom prúde, výkopom ho odštartovala Austrália. Tréner Peru spravil jednu zmenu v zostave do druhého dejstva, Austrália nastupuje v rovnakej základnej jedenástke.
46
changeStriedanie v tíme Peru: z ihriska odchádza Yoshimar Yotún, prichádza Pedro Aquino.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak už čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas tohto zápasu medzi Austráliou a Peru. O postup bojuje Austrália, ktorá má častejšie loptu na svojich kopačkách, ale momentálne sa nachádza v zložitej situácii. Peru vychádzajú rýchle brejky a po jednom z nich v 18. minúte zaznamenal pekný gól Carrillo a tak Peru vyhráva po prvom polčase 1:0! Dáni po 45 minútach remizujú s Francúzskom 0:0 a tak za takýchto výsledkov ide ďalej Francúzsko a Dánsko.

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas tohto zápasu, ktorý sa začne približne o 17:02.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
45
V závere riadneho hracieho času sa Peru dostalo do útoku a získava rohový kop. To zrejme už bude posledná akcia prvého polčasu. Nadstavuje sa 1 minúta k tomuto dejstvu.
44
yellowCardŽltú kartu dostáva Yoshimar Yotún (Peru).
43
Pri lopte je však teraz Peru, ktoré sa nemá kam ponáhľať a drží loptu na svojich kopačkách. Austrália sa aj naďalej snaží o vysoké napádanie, táto reprezentácia musí mať loptu čo najčastejšie.
42
A čo viac, pri takýchto výsledkoch je Peru na treťom mieste, čo môže byť pre túto krajinu veľkým úspechom. Ešte však nepredbiehajme, čaká nás celé druhé dejstvo a záver prvého polčasu.
41
Čo chvíľa sa naplní prvý polčas tohto zápasu. Austrália prehráva 0:1 a tak je momentálne od osemfinále dosť vzdialená. Dánsko aj naďalej drží s Francúzskom remízu a je tak druhým postupujúcim zo skupiny C.
40
K priamemu kopu sa postavil Mooy a rozhodol sa pre center do pokutového územia. Do hlavičkového zakončenia sa tam dostal Sainsbury, ale nemieril presne. Odkop od brány Peru.
39
Pred pokutovým území súpera sa snažil individuálne presadiť Risdon, ktorý bol však faulovaný a tak získava pre svoj celok veľmi zaujímavý priamy kop. Austrália získava štandardnú situáciu, z ktorej môže dôjsť k ohrozeniu súperovej brány.
38
Futbalisti v žltých dresoch sa však už presúvajú na útočnú polovicu a tak dostávajú súpera pod tlak. Peru však dnes hrá zatiaľ s veľkým pokojom, nerobí zbytočné chyby a tak drží výborný výsledok.
37
Austrálčania si už musia dávať pozor opäť aj v defenzíve. Peru sa pokúša o útočné výpady a ako sa už dnes raz presvedčili, vedia byť veľmi nebezpečné. Po tomto útoku to však bude len odkop od Ryanovej brány.
36
Ani rohové kopy austrálskej reprezentácii nevychádzajú podľa predstáv. Peru sa tak znova úspešne ubránilo a snaží sa presadiť postupnou kombináciou na súperovu polovicu.
35
importantTakéto situácie však Austrália musí premieňať, ak ešte pomýšľa na postup! Rogic našiel výbornou prihrávkou v pokutovom území Kruseho, ktorý hľadal strieľanou prihrávkou Leckieho, ale tomu sa do zakončenia hodil jeden z obrancov a loptu posiela na rohový kop.
34
34
Sledovali sme rýchly protiútok Peru, po ktorom sa k strele z väčšej vzdialenosti odhodlal Yotún, ale nemieril presne. Brankár Ryan už rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.
33
Peruánci opäť vytláčajú súperovu kombináciu preč zo svojho územia a tak Austrália zakladá ďalší útok zo svojej polovice. Dnes to bude mať teda Austrália v útoku veľmi ťažké.
32
Teraz to pekne vrelo v pokutovom území Peru! Austrálčania sa tam dostali hneď so štvoricou hráčov, k zakončeniu sa dostal Leckie, ktorého pokus opäť vyrazil brankár Gallese, ale napokon sa píska ofsajd.
30
Polhodina z tohto zápasu už uplynula, Peru prekvapivo vyhráva o jeden gól a tak sa zatiaľ sen Austrálie o postupe do osemfinále rozplýva. Času do konca zápasu je však ešte dosť, ale defenzíva Peru dnes pracuje úspešne.
29
Po pravej strane založil útočný výpad Leckie, ktorý aj odcentroval do pokutového územia Peru, ale obrana súpera dostala loptu do bezpečia a následne prišiel len nedovolený zákrok austrálskych reprezentantov.
28
Rohový kop už nič zaujímavého neponúkol, ale Austrália sa opäť dostáva k lopte. Svoje ďalšie útočné ťaženie však zakladá až zo svojej polovice a čelí ďalšiemu vysokému napádaniu zo strany súpera.
27
27
importantMohlo byť vyrovnané! K lopte sa pred pokutovým územím súpera dostal Rogic, ktorý sa krásne zbavil obrancov a prepracoval sa až do zakončenia na bránu, ale v dobrej pozícii trafil len brankára Galleseho, ktorý loptu vyráža na rohový kop!
26
Opäť sa však k svojej hre vracia Austrália, ale stále má problémy s prechodom do útoku. Peru sa tak zrejme na toto stretnutie pripravilo veľmi dobre, presa len hrá uvoľnenejšie.
25
Mali sme možnosť sledovať peknú rozohrávku priameho kopu zo strany Peru. Yotún centroval do pokutového územia súpera, jeho centrovaná lopta našla hlavu Guerrera, ale tomu jeho zakončenie už nevyšlo. Možno sa jednalo aj o ofsajd.
24
24
Na útočnej polovici sa teraz dlho držalo Peru a po nedovolenom zákroku získava priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Austrália sa tak teraz bude musieť brániť pri tejto štandardnej situácii súpera.
22
Strelený gól však Peru celkom dosť nakopol a futbalisti v červeno-bielych dresoch sa čoraz viac púšťajú do útočných akcií. Austrália potrebuje čo najrýchlejšie vyrovnať, s takýmto priebehom zrejme táto reprezentácie nerátala.
21
Ďalší center do pokutového územia Peru poslal Juric, ale jeho pokus nebol presný a bude to len odkop od Gallesovej brány. Obaja brankári zatiaľ nemali žiadnu robotu, ale Ryan už lovil loptu zo svojej siete.
20
Opäť však sledujeme útočné výpady austrálskej reprezentácie. V pokutovom území súpera sa po dobrom centri dostal do zakončenia hlavou Leckie, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu súpera.
19
Austrália hrala od úvodného výkopu aktívne, ale napokon prišlo jedno malé zaváhanie a razom sa táto reprezentácia dostáva do problémov. Takýto výsledok určite teší Dánsko, ktoré drží remízu 0:0 s Francúzskom.
18
18
Komplikácie pre Austráliu! Reprezentanti tejto krajiny sa snažili vysoko vytiahnuť svoj útok, ale v strede poľa došlo k strate lopty a tak dopredu vyrazilo Peru. Za obranu súpera si výborne nabehol Guerrero, ktorý potiahol loptu až do pokutového územia, tam sa pekne zbavil obrany, odcentroval na voľného ANDRÉHO CARRILLOA a ten krásnou strelou z voleja dáva prvý gól Peru na svetovom šampionáte v Rusku a posiela svoj celok do vedenia 1:0!
17
Peruáncom sa však teraz darí držať loptu na svojich kopačkách a pokúšajú sa už aj o útočné výpady. Austrália sa tak teraz musí aj brániť, čo im do karát určite nehrá.
16
K lopte sa dostal Kruse, ale jeho prihrávka nebola presná a pri lopte je tak Peru. Austrália sa teraz sťahuje späť na svoju polovicu, ale okamžite sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.
15
Austrália sa s loptou presúva na útočnú polovicu, ale stále hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy. Peru dokazuje, že v obrannej činnosti je veľmi úspešné, predsa len zatiaľ inkasovali len dva góly. S ofenzívou je to hrošie, Peru sa ešte z gólu na šampionáte v Rusku nedarilo.
14
Po dlhšej dobe sme sledovali aj útočný výpad na druhej strane, ale dlhú a nepresnú prihrávku si bez menších problémov prevzal brankár Ryan a loptu už rozohráva na svojich spoluhráčov.
13
Peruánci však stále predvádzajú vysoké napádanie a tak Austrália sa len ťažko dostáva do zakončenia na Gallesovu bránu. Aktivita futbalistov v žltých dresoch však stále pretrváva.
12
Austrálčania sa však opäť snažia o postupné útoky na súperovu polovicu. Peru sa tak sťahuje späť na svoje územie a opäť sa rozostavuje do hlbokého bloku.
11
V týchto chvíľach je však už pri lopte Peru, ktoré po nedovolenom zákroku získalo priamy kop v strede poľa a snaží sa tak čo najdlhšie držať loptu na svojich kopačkách. Predsa len, Peru sa nemá kam ponáhľať.
10
10
yellowCardŽltú kartu dostáva Mile Jedinak (Austrália).
9
Postupne sa už reprezentanti Peru snažia aj o vysoké napádania a tak sa Austrália presúva s loptou na svoju polovicu, odkiaľ sa snaží založiť ďalší útočný výpad. Zrejme budeme často svedkami, ako Austrália bude dobíjať súperovu defenzívu.
8
Aspoň takýmto spôsobom sa Austrália preukazuje v ofenzíve a drží svojho súpera pod tlakom. Predsa len, väčšiu motiváciu má v tomto zápase Austrália, ale Peru už ukázalo v zápasoch v skupine, že vie byť nepríjemným súperom.
7
Teraz sme však sledovali ďalší prienik austrálskych reprezentantov do pokutového územia. Juric sa pokúsil o takú strieľanú prihrávku z uhla, ale loptu schoval do svojich rukavíc brankár Gallese.
6
Od úvodu stretnutia má Austrália častejšie loptu na svojich kopačkách a darí sa jej operovať aj na útočnej polovicu. Defenzíva súpera však pracuje úspešne a súpera do šancí nepúšťa.
5
Peknú útočnú akciu po ľavej strane teraz ukázal Leckie, ktorý sa prebojoval až do pokutového územia, následne sa snažil o center, ale ten zblokovala peruánska obrana do bezpečia. Spoza pokutového územia však ešte pálil Jedinak, ale ten už nemieril presne.
4
Futbalisti v žltých dresoch museli zakladať útočnú akciu až od svojho brankára. Následne sa presunuli do stredu poľa a tak prišiel nedovolený zákrok súpera a tak je celá akcia Austrálie spomalená.
3
Peru sa však momentálne úspešne bráni a hra sa presúva do stredu poľa. Austrália po strate lopty okamžite vysoko napáda súperovu rozohrávku a snaží sa tak hrať s loptou čo najdlhšie.
2
Austrália sa však rýchlo dostáva k lopte a snaží sa o prienik na útočnú polovicu. Reprezentanti tejto krajiny dobre vedia v akej sú situácii a čo potrebujú na postup zo skupiny.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Peru, ktoré odohrá toto stretnutie v červených-dresoch. Austrália odohrá posledný zápas v skupine v žltých dresoch.
1
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Na programe sú ešte štátne hymny oboch krajín, po ktorých sa naplno odštartuje tento zápas.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné futbalové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Trinásti hrací deň MS pokračuje ďalšími zápasmi. V skupine C ešte nieje definitívne rozhodnuté o druhom postúpujúcom do osemfinále.

Francúzsko už s určitosťou postupuje zo skupiny a v zápase s Dánskom tak môže hrať uvoľnene. Dánsko a Austrália však ešte hrajú o postup a tak musia do svojich stretnutí ísť naplno a hrať na víťazstvo.

Austrália v zápase s Peru musí vyhrať a spoliehať sa, že Dánsko nebude bodovať proti Francúzsku. Austrália však má horšie skóre a ani tri body ju nemusia posunúť ďalej, preto musí hrať v tomto zápase aj na skóre.

V Soči je tak už na stretnutie medzi Austráliou a Peru všetko pripravené, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásime.

Austrália: Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Jedinak (C), Mooy – Leckie, Rogic, R. Kruse – Juric

Náhradníci: Jones, Vukovic – Degenek, Meredith, Cahill, Jurman, Luongo, Nabbout, MacLaren, Arzani, Petratos, Irvine

Peru: Gallese – Advíncula, Ch. Ramos, Santamaría, Trauco – Tapia, Yotún – Carrillo, Cueva, E. Flores – Guerrero (C)

Náhradníci: Cáceda, Carvallo – Araujo, Corzo, Loyola, A. Rodríguez, Aquino, Cartagena, Hurtado, Polo, Ruidíaz

Rozhodca: Karasev – Averjanov, Kalugin (všetci Rusko) – Sato (Japonsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Austrálie a Peru. Zápas sa začína o 16:00.

V tomto týždni sa odohrajú posledné zápasy v základných skupinách na MS vo futbale 2018 a vo veľa z nich ešte pôjde o veľmi dôležité boje o postup do osemfinále. Na programe budú každý deň po štyri stretnutia a hracie časy sa už budú aj prekrývať.

V našom online textovom prenose sa zameriame na základnú skupinu C, v ktorej ešte o postupe nieje rozhodnuté.

Austrália:
Táto reprezentácia začala svoju púť na svetovom šampionáte v Rusku prehrou 1:2 proti Francúzsku, ale zanechala celkom dobrý dojem a favorita zápasu dlho trápila. V druhom stretnutí nastúpila Austrália proti Dánsku a z hľadiska postupu to bolo dôležité stretnutie. Napokon sa zrodila remíza 1:1, ktorá trocha skomplikovala nádeje Austrálie, ale ešte ju úplne z hľadiska osemfinálne neodpísala.

Peru:
Peru už nemá šancu na postup zo skupiny. Na svojom konte nemá táto reprezentácia ani jeden bod a tak ju dnes čaká už posledné vystúpenie na svetovom šampionáte. V oboch zápasoch však Peru podľahlo svojmu súperovi len 0:1, najprv to bolo proti Dánsku a potom proti Francúzsku. Dnes tak už hrá Peru len o prestíž, ale ešte môže skomplikovať postup Austrálii.

Favoritom tohto zápasu je Austrália, ktorá ak chce postúpiť, musí jednoznačne vyhrať a to aj vyšším gólovým rozdielom, pretože má momentálne horšie skóre ako druhé Dánsko a zároveň sa spoliehať, že Dánsko podľahne Francúzsku. Sme tak teda zvedaví, ako toto stretnutie dopadne.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Pred zápasom ešte mala šancu na postup. Austrália podľahla Peru a na šampionáte končí