Dán Christian Eriksen si žiada pokutový kop.
Dán Christian Eriksen si žiada pokutový kop. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. jún 2018 o 00:00

Oba tímy idú do osemfinále.

MS vo futbale 2018, C-skupina:

Dánsko - Francúzsko 0:0

ŽK: Jörgensen. Rozhodcovia: Ricci - De Carvalho, Vigliano (všetci Braz.), 78.011 divákov.

Dánsko: Schmeichel - Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Larsen - Delaney (90+2. Lerager), Jörgensen, Eriksen - Sisto (60. Fischer), Cornelius, Braithwaite

Francúzsko: Mandanda - Sidibé, Varane, Kimpembe, Lucas (50. Mendy) - Kante, N'Zonzi - Dembele (78. Mbappe), Griezmann (68. Fekir), Lemar - Giroud

MOSKVA. Hráči Francúzska remizovali v utorňajšom zápase C-skupiny na MS vo futbale 2018 v Moskve s Dánskom 0:0 a spečatili postup z prvého miesta tabuľky.

Prvý bezgólový výsledok na prebiehajúcom šampionáte zároveň posunul do osemfinále aj Dánov, ktorí skončili na druhom mieste.

Francúzi narazia vo vyraďovacej časti v sobotu o 16.00 na druhý tím z D-skupiny, Dánov čaká v nedeľu o 20.00 víťaz D-skupiny.

Francúzi mali po dvoch víťazstvách už istý postup bez ohľadu na výsledok, Dáni však potrebovali na definitívu postupu získať aspoň bod, ak sa nechceli spoliehať na výsledok stretnutia Austrália - Peru.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Dánsko - Francúzsko: fotogaléria

27.6.2018

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: fifa.com/

Age Hareide, tréner Dánska: "Vedeli sme, že na postup potrebujeme získať bod. Hrali sme proti jednému z najlepších tímov v protiútokoch, takže by bolo hlúpe, aby sme bezhlavo útočili. S výsledkom 0:0 sme veľmi spokojní.

Bolo ťažké nájsť slabé miesta v dánskej defenzíve. Sme však tam, kde sme chceli byť a to je dôležité.

N'Golo Kante, stredopoliar Francúzska

Za uplynulých 16 rokov sme mali asi najťažšiu skupinu na vrcholnom podujatí. Museli sme čeliť rôznym štýlom hry. Dnes to bol disciplinovaný výkon našich hráčov, ktorí veľa obetovali, aby sa dostali do ďalšej fázy."

Didier Deschamps, tréner Francúzska: "Obrana Dánska bola veľmi kvalitná, napriek tomu sme mali zopár možností ju prekonať. Bolo dobré, že sme nemuseli riskovať. Vyhrali sme základnú skupinu, hoci tento zápas nebol veľmi vzrušujúci. Každý tím, s ktorým sa môžeme stretnúť, je výborne organizovaný, takže musíme byť pripravení na náročné zápasy."

N'Golo Kante, stredopoliar Francúzska: "Bolo ťažké nájsť slabé miesta v dánskej defenzíve. Sme však tam, kde sme chceli byť a to je dôležité. Teší nás, že sme si udržali prvé miesto."

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

Prvý polčas duelu medzi istými postupujúcimi Francúzmi a o postup bojujúcimi Dánmi nenadchol. Po štvrťhodine hry sa Giroud dostal k lopte v šetnástke, ale pohotovou ľavačkou namieril nad bránku.

Francúzi mali v prvom polčase miernu hernú prevahu, ale aj v ich hre dominovala skôr pozorná defenzíva.

V 30. minúte sa Dánom takmer vydaril rýchly brejk, keď na Corneliusov center nabehol Eriksen, ale francúzsky brankár Mandanda včas vybehol a zmaril šancu súpera. O tri minúty skúsil šťastie strelou spoza šestnástky Dembele, ale netrafil bránku.

Oba tímy odprevadil do šatní piskot nespokojných divákov, no tí neboli príliš nadšení ani v druhom počase.

II. polčas:

V 54. minúte mal Mandanda problémy so strelou Eriksena, ale Dán neuspel ani o päť minút, keď spoza pokutového územia netrafil bránku.

V 70. minúte zaujala šanca striedajúceho Fekira, ktorého strela tesne minula bránku. Bezgólové skóre sa nezmenilo ani v 83. minúte, keď Fekirov pokus zmaril brankár Schmeichel.

Ani záverečné minúty nič nezmenili na opatrnom výkone oboch tímov. Vážnejšiu gólovú príležitosť si nevypracoval ani jeden z tímov a aj po záverečnom hvizde boli hráči "odmenení" piskotom z tribún.

Po prvom bezgólovom výsledku na MS v Rusku však mohli byť spokojné oba tímy. Francúzi potvrdili prvé miesto v C-skupine, Dáni sa prebojovali do osemfinále.

Online prenos: Dánsko - Francúzsko (MS vo futbale 2018, C-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina C 2017/2018
26.06.2018 o 16:00
Dánsko
0:0
(0:0, 0:0)
90+3 minúta
Francúzsko
ŽK: 45+2. M. Jörgensen (DEN). Rozhodca: Ricci – De Carvalho, Vigliano (BRA).
Ja vám ďakujem za pozornosť pri sledovaní onlajnu a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Textovým prenosom vás sprevádzal Viktor Kalinács.
Zaslúžený piskot divákov v Moskve. Tento duel bol jednoznačne antireklamou na futbal, no realita bola taká, že ako Francúzsko, tak ani Dánsko nepotrebovalo na postup nič iné, ako remízu, pričom Les Blues mali postup do osemfinále istý už po druhom kole skupiny.

V paralelne hranom stretnutí zvíťazilo Peru nad Austráliou 2:0, zatiaľ čo v Lužnikách sa zrodila prvá bezgólová remíza v tejto edícii majstrovstiev sveta.

V skupine C tak končí na prvom mieste Francúzsko, druhú priečku berie Dánsko. O tretej pozícii sa rozhodlo vo vzájomnom meraní síl medzi Peru a Austráliou, získali ju Juhoameričania. Poslední tak končia protinožci z Austrálie.
90+3
90+3
Benjamin Mendy len čaká na to, koľko hráčov ho bude napádať. V momente, keď sa mu jeden zo súperov priblížil, napálil doňho loptu a tá skončila za postrannou čiarou.
90+2
changeThomas Delaney bol ošetrovaný na trávniku, napokon ale záverečný zápas skupiny nedohrá. Chuť majstrovstiev si vyskúša Lukas Lerager.
90+1
Trochu vzruchu priniesol prienik Mbappého do šestnástky Dánska. Využil pád Delaneyho aj Dalsgaarda, avšak v prehustenom území zakončiť nedokázal.
90+1
Nadstavujú sa tri minúty. Aj to je asi zbytočne veľa.
90
Nachádzame sa už v poslednej minúte riadneho hracieho času, Kasper Schmeichel ešte raz vykopne loptu do stredového kruhu.
89
Center Sidibého na päty Mbappého, ktorý posiela loptu iba za bránkovú čiaru.
88
Akýkoľvek počet nadstavených minút väčší ako jedna by bola strata času. Každému je jasné, že dnes sa toto meranie síl skončí bezgólovou remízou.
87
Fékir to skúšal na pravej strane, no jednoducho nemá podporu spoluhráčov. Márne sa mu snažil sekundovať Djibril Sidibé.
86
Tak to je naozaj neuveriteľné. Stopéri Dánska si neskutočne pomaly vymieňali loptu medzi sebou, následne ju odkopli až k Mandandovi.
85
Kasper Dolberg s Viktorom Fisherom neúspešný z rýchleho ataku. Isto si už všetci prajú, aby bol koniec.
84
Simon Kjaer v junáckej pasovačke s Olivierom Giroudom. Francúzsky útočník padol na zem, no jednoducho stratil rovnováhu. Toto jedenástka v žiadnom prípade nemohla byť.
83
Teraz Francúzi obkolesili šestnástku Dánska. Futbalisti v červených dresoch bránia v plnom počte, pre Les Blues je nemožné tento val prekonať.
82
82
importantPokúšal sa to zmeniť Nabil Fékir. Zakončenie futbalistu Lyonu otestovalo pozornosť Schmeichela, ktorý prudkú koncovku radšej iba vyrazil späť do hry.
81
Diváci v Moskve dávajú na jav svoj hnev s týmto stretnutím. Minimum aktivity, zápas sa nemôže páčiť hádam nikomu.
80
Pripomínam, že Peru stále vyhráva nad Austráliou 2:0. Dáni tak majú postup do play-off prakticky istý, stále sa tam však môžu pozrieť z prvej priečky. Potrebujú na to ale zvíťaziť.
79
79
Olivier Giroud s kyslým úsmevom na tvári. Strela po otočke šla určite desať metrov nad bránu Schmeichela. Čo viac k tomu dodať.
78
changeStriedanie krídelníka za krídelníka. Na posledných zhruba pätnásť minút prichádza Kylian Mbappé, ktorý poslal na lavičku Ousmana Dembèlého.
77
Danish Dynamite odmietol šancu na bleskový brejk, čo je jasným znakom toho, že ani jedna z reprezentácií nechce útočiť. A to je pre futbal veľká škoda.
76
Začala sa nám už záverečná štvrťhodina. V každom z doterajších duelov na šampionáte zatiaľ gól padol. Zmení sa na tom niečo po záverečnom hvizde Brazílčana Ricciho?
75
changeNa ihrisko prichádza mladý Kasper Dolberg hrajúci za Ajax Amsterdam. Vystriedal riadne uboleného Corneliusa, ktorý si dnes veľa vytrpel pri stopérskej dvojici Kimpembe – Varane.
74
Po dlhej dobe prichádza center na Girouda. Ten sa dostal do hlavičky skrz bránenie Simona Kjaera a Mathiasa Jörgensena. Skúsenosťami ošľahaný zakončovateľ ale míňa bránu.
73
Cornelius si nabiehal na pas Eriksena, no kúzelník s loptou ju poslal iba na kopačku Varana.
72
Eriksenova idea pätičky na Fischera neúspešná, Djibril Sidibé o niekoľko momentov posiela na zem Delaneyho, ktorý si po návrate na nohy drží ruku.
71
Vo vzduchu sa nepríjemne stretli Steven N'Zonzi a Thomas Delaney. Obaja si vzájomne uštedrili nejaké rany do tváre, píska sa proti bráne Dánska.
70
70
Čerstvý Fékir si pýtal loptu od Sidibého. Najprv ju nedostal, no o pár sekúnd neskôr vypálil spoza Christensena do bočnej siete vedľa pravej žrde Schmeichelovej siete.
69
Odmávaný ofsajd Corneliusa, zatiaľ čo po súboji s Dembélém sa na zemi pri lavičkách ocitol Jens Stryger Larsen.
68
changePád Griezmanna a následný nešťastný faul na Delaneyho bolo to posledným, čo dnes tento hviezdny hráč vymyslel. Na záverečných niečo vyše dvadsať minút prichádza Nabil Fékir.
67
Henrik Dalsgaard hľadal stredne dlhým centrom Eriksena, v mieste konca prihrávky už bol ale Mandanda.
66
Olivier Giroud kríva na nohu, Dáni sa tak dopredu neponáhľajú. Obaja tréneri môžu ešte zo dva razy striedať.
65
Nezáživný futbal pokračuje. Ruskí fanúšikovia to zase raz dávajú najavo. Pripomínam, že za takéhoto stavu a výhry Peru nad Austráliou nemá ani jedna z európskych krajín strach z nepostupu.
64
Tá je maximálne nevyužitá, ani Thomas Lemar dnes nehrá životný zápas. To by sa ale dalo povedať o veľkej časti futbalistov na trávniku.
63
Mandanda loptu iba vyboxoval. Odrazená lopta sa dostala za šestnástku, kde už pálil pripravený dánsky hráč. Ten trafil iba svojho spoluhráča, avizovaný ofsajd je prevedený do výhody.
62
Rohový kop pre Dánov môže oživiť tento duel. Vybojoval ho Delaney v strete s Kimpembem.
61
Faul Kantého po zákroku na Delaneyho. Rozohrávať bude Andreas Christensen.
60
changeMálo výrazný Pione Sisto dnes skončil, nahradil ho iný útočník – Viktor Fischer.
59
59
Christian Eriksen bleskovo pálil z hranice šestnástky po ďalšom z nedôrazov Sidibého. Rana najlepšieho dánskeho hráča za posledné roky však skončila mimo brány Francúzska.
58
Steve Mandanda musí ísť von z brány po prihrávke Sidibého. Skúsený ochranca svätyne si ale dal pozor.
57
Dánsky dynamit striedať nemusí, stále márne čakáme na čistú gólovú možnosť...
56
Presnel Kimpembe nehrá v rukavičkách a cíti to najmä "hroťák" Cornelius. Urastený zakončovateľ musí byť ošetrovaný.
55
Lemarova zblokovaná rana spoza šestnástky po výhode na Girouda. Desať minút z druhého polčasu je minulosťou.
54
54
importantPrudké priame ohrozenie brány od Christiana Eriksena Mandandovi z náručia vypadla, na dorážku sa poponáhľal Cornelius. Ten sa k lopte už nedostal, keďže Steve Mandanda svoju chybičku rýchlo napravil. Vôbec prvá strela Dánska do priestoru brány v dnešnom stretnutí.
53
Presnel Kimpembe s nedovoleným zákrokom pri postrannej čiare. O niekoľko sekúnd neskôr fauloval aj druhý stopér Francúzov. Kapitán Raphaël Varane si vyšliapol na Andreasa Corneliusa, bude z toho štandardka.
52
Ofenzíva Les Blues sa začína roztáčať, stále je to ale pomalé. Thomas Lemar nestihol vystreliť po priťuknutí od Griezmanna.
51
Peru už vyhráva nad protinožcami z Austrália 2:0! Austrálčania tak potrebujú minimálne tri góly na to, aby mali nádej na postup do osemfinále.
51
Aktívny Griezmann chcel predhodiť na Dembélého, prípadne na Girouda. Francúzom však chýba to najpodstatnejšie – prednosť.
50
changePrvý raz na šampionáte sa predstaví Benjamin Mendy. Ten naskakuje za Lucasa Hernándeza.
49
Griezmann obdržal pas a mohol ísť do súboja jeden na jedného, no nemal dostatočnú rýchlosť. Špílmacher Atlética Madrid navyše stratil loptu, vhadzovanie pre Dánov.
48
48
Olivier Giroud dostáva napomínanie po súboji s Mathiasom Jörgensenom vo veľkom vápne súpera. Držanie bolo obojstranné, Giroudovi sa krivdí. Oprávnene.
47
Druhé dejstvo na začiatku bezo zmien.
46
Začal sa druhý polčas.
Za piskotu fanúšikov na štadióne v Lužnikách odchádzajú obe mužstvá do kabín. Veľa vzrušenia sme nevideli, takýto stav vyhovuje obom mužstvám. Francúzsko by postupovalo z prvého miesta, Dáni z druhého. Snáď nám zmena strán prinesie viac energie a myšlienok do hláv futbalistov.

Druhý polčas sa začne približne o 17:03.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
yellowCardŠtandardka spoza rohovej zástavky bola ubránená, Antoine Griezmann vybehol do protiútoku, ktorý bol zastavený faulom zozadu od Mathiasa Jörgensena. Domáci záložník vidí za tento zákrok žltú kartu.
45+2
Zrazený pokus Eriksena znamená rohový kop pre Dánov.
45+1
Prepojenie Griezmanna so Giroudom nevyšlo, urastený hrotový zakončovateľ sa nechystal do behu, zatiaľ čo prvý menovaný to tak zamýšľal.
45+1
Nad rámec hracieho času sa pridajú ešte dve minúty.
45
Druhá nepresná koncovka Dembèlého zo strednej vzdialenosti. Kasper Schmeichel počas svojho výkopu zistí, koľko sa bude nadstavovať v prvom polčase.
44
44
importantAž na konci tohto dejstva vidíme obrovskú príležitosť Francúzska. Dlhý pas Lemara našiel Griezmanna, ktorý nezakončil, ale iba prihral do druhej vlny na Girouda. Útočník londýnskej Chelsea zakončil nad svätyňu Kaspera Schmeichela, gól by aj tak neplatil. S riadnym oneskorením sa predsa len odmával ofsajd.
43
Steven N'Zonzi teraz nemá komu a drží tak loptu ďaleko od brány Schmeichela. Do kombinácie sa zapájajú aj stopéri Varane s Kimpembem.
42
Čas prvého polčasu sa rýchlo kráti, prestávka by mohla pomôcť všetkým aktérom na trávniku. Tí si museli vypočuť aj piskot z tribún moskovského štadióna.
41
41
Do otvorenej obrany šprintoval Ousmane Dembèlé. Mladý Francúz centroval pod seba z hranice bránkovej čiary, adresát prihrávky však zastihnutý nebol.
40
Je naozaj škoda, že všetky akcie jedného či druhého celku končia pred hranicou pokutového územia. Martin Braithwaite prihral na Eriksena, ten však otáľal s ďalším pasom a je tak po útoku.
39
Dáni po dlhšej dobe na súperovej polovici po zlom prenesení hry. Dlho to tomuto národu nevydržalo, bol z toho protiútok súpera. Na jeho konci sme zaznamenali strelu doprostred brány, jej autorom bol Griezmann. Kasper Schmeichel si s nevýraznou koncovkou hravo poradil.
38
Djibril Sidibé a jeho úmysel o prechod do veľkého vápna stroskotal pred šestnástkou. Predchádzala tomu pekná a najmä rýchla výmena lopty.
37
Snahu Francúzov uprieť nemožno, no celá dánska defenzíva si dáva maximálny pozor pri nábehoch Griezmanna či Dembélého s Lemarom.
36
Antoine Griezmann stratil balans na hranici šestnástky, keď si ho kryl Simon Kjaer. Loptu vzduchom na spoluhráča posielal Olivier Giroud. Griezmann však dobre vie, že si za túto stratu koordinácie môže sám.
35
Sledujeme nezáživný futbal s minimom zakončení. Samozrejme, takýto stav maximálne vyhovuje obom európskym reprezentáciám.
34
Štandardka Dánov rozohraná narýchlo, Steve Mandanda nemal so situáciou vážnejšie problémy.
33
33
Thomas Delaney sa pošmykol pri spracovaní lopty od Eriksena, akcia zadarmo pre európskeho giganta. Rezultovala z toho napokon strela Ousmana Dembèlého, Kasper Schmeichel zasahovať nemusel.
32
Francúzsky krídelník musel byť aj ošetrovaný, v zápase však môže pokračovať.
31
Pád Lemara na zem po zákroku Henrika Dalsgaarda, Sandro Ricci prehliadol ďalší nedovolený zákrok.
30
30
importantBol z toho brejk, ktorý fantasticky zlikvidol Steve Mandanda. Skúsený gólman v bráne Francúzska zmenšil strelecký uhol pred nabiehajúcim Eriksenom, ktorý len krúti hlavou nad touto príležitosťou. Veľkú časť práce pri útoku zastal Andreas Cornelius.
29
Lemar s Griezmannom si mierne zavadzali, čo nakoniec Les Blues vadiť nemuselo. Nákop Griezmanna šiel iba do územia nikoho, loptu zachytil Jens Stryger Larsen.
28
Po tvrdom hlavičkovom súboji zostáva ležať na zemi práve kapitán Dánska. Simon Kjaer dostal úder do hlavy od Girouda, hra je prerušená, loptu budú mať Francúzi.
27
A opäť sa Martin Braithwaite nepredviedol. Jeho faul na súpera sa už pískal. Thomas Lemar poslal jemnú loptu do ohňa, Simon Kjaer pre istotu odvracia na rohový kop.
26
Mierny mikrospánok Braithwaita na pravej strane. Ľavý obranca Francúzska Lucas Hernández túto možnosť nevyužil, keď centrovanú loptu poslal iba do húštiny dánskych futbalistov.
25
Žiadosť penalty číslo dva. Zdalo sa, že jeden z dánskych obrancov zahral rukou, no Sandro Ricci takúto možnosť kategoricky odmieta.
24
Polovica prvého dejstva je minulosťou, Francúzsko zakladá nový atak cez os ihriska.
23
Pred Mandandom došlo k viacerým vzájomným súbojom, Sidibé dokonca postrčil jedného z hráčov v červenom drese. Hlavný rozhodca z Brazílie to za faul nepokladal.
22
Presnel Kimpembe tentoraz už nestihol odvrátiť loptu pred Andreasom Corneliusom. Christian Eriksen rozohrá rohový kop.
21
Dánsky dynamit, ako znie prezvývka reprezentácie tejto krajiny, upokojili dianie na ihrisku a vyčkávajú na vhodný moment na zaútočenie.
20
Dvadsať minút stretnutia je za nami a my stále čakáme na vážnu šancu jedného, či druhého celku. Zakončenie Girouda totiž Schmeichel vyrazil mimo bránu len pre istotu.
19
Mathias Jörgensen odtlačil rýchleho Griezmanna a nedovolil sa mu zmocniť lopty v šestnástke.
18
V paralelne hranom dueli Peruánci vyhrávajú nad Austráliou 1:0 čo znamená, že Dánom by za takéhoto stavu stačila na postup aj prehra.
18
Djibril Sidibé prehadzoval loptu do ohňa na Girouda, avšak zatiaľ všetky ataky protivníka si Dáni dokonale postrážili.
17
Les Bleus si naďalej vymieňa loptu pred pokutovým územím súpera. Dáni bránia so všetkými hráčmi, ťažko je tak dobyť bránu Schmeichela.
16
Nábeh niekoľkých borcov v bielom, do koncovky sa presadil Raphaël Varane. Stopér Realu Madrid však zakončenie hlavou posiela úplne mimo cieľa.
15
15
importantHenrik Dalsgaard vo vlastnej šestnástke nefauloval Hernándeza, hoci sa to mohlo zdať. Lopta sa dostala k Giroudovi, ktorý na nič nečakal a vypálil na bránu z ťažkej pozície. Kasper Schmeichel vyškriabal loptu na rohový kop.
14
Dôrazný Raphaël Varane zablokoval Corneliusa na krídle, Francúzi tak pokračujú v držaní lopty.
13
Antoine Griezmann prehadzoval na Hernándeza jemným lobom, Henrik Dalsgaard poslal guľatý nezmysel za postrannú čiaru.
12
Olivier Giroud za dvanásť minút hry vypojený z kombinácii. Kasper Schmeichel svojím výkopom poslal loptu až ku svojmu kolegovi. Steve Mandanda rozohráva rukou nakrátko.
11
Naďalej čakáme na prvé strelecké zakončenie. Francúzi skúšajú hrať postupne z obrany, Dáni vyčkávajú na brejky.
10
Súboj aktívneho Braithwaita s Kimpembem a Hernándezom. Hráč anglického Middlesbrough si pýtal roh, píska sa však jeho útočný faul.
9
Lucas Hernández nespracoval pas na svojej ľavej strane. Hernández dostáva prednosť pred Mendym, ktorý stále čaká na svoju šancu na lavičke náhradníkov.
8
Vidíme pekný futbal, na strane domácich je jeho motorom kto iný, než Christian Eriksen. Záložník hrajúci za Tottenham Hotspurs diriguje útoky svojich spoluhráčov na jednotku, hoci zatiaľ bez úspechov.
7
Simon Kjaer sa tlačil do hlavičky na prednej tyči. Presadil sa, zakončil, no nad svätyňu Mandandu. Skúsený stopér avizuje druhý rohový kop pre Dánsko, avšak bude sa kopať iba od brány Francúzov.
6
Opäť raz Martin Braithwaite, ktorý robí problémy defenzíva finalistu EURA 2016. Výborný pressing, N'Golo Kanté nakoniec zblokoval center útočníka s číslom jedenásť na rohový kop.
5
Futbalisti v bielych dresoch tak prežili chvíľkový hneď na začiatku a je jasné, že Dáni nebudú jednoduchým sústom.
4
4
importantMartin Braithwaite padá v pokutovom území Francúzska po kontakte s Kimpembem. Rozhodca z Brazílie ale mlčí a akékoľvek diskusie o penalte odmieňa. Braithwaite dlho váhal, až sa napokon pod tlakom pošmykol o loptu a padol.
3
Náznak ataku aj od Dánov. Andreas Cornelius síce sklepol loptu pre spoluhráčov, no Eriksenova prihrávka skončila na kopačke protivníka.
2
Niekoľko zmien v oboch zostavách, najmä Francúzi si ich mohli dovoliť. Djibril Sidibé hľadal polovysokým centrom Griezmanna, ten loptu nezískal a iba fauloval Pione Sista.
1
Úvodný výkop zaobstaral už istý postupujúci do osemfinále. Galský kohút kombinuje na vlastnej polovici.
1

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Delaney, M. Jörgensen, Eriksen – Sisto, Cornelius, Braithwaite.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – Knudsen, Vestergaard, Krohn-Dehli, Kvist, Lerager, Schöne, Dolberg, Fischer, N. Jörgensen.

Francúzsko: Mandanda – Sidibé, Varane (C), Kimpembe, Hernández – Kanté, N'Zonzi – O. Dembèlé, Griezmann, Lemar – Giroud.
Náhradníci: Aréola, Lloris – Mendy, Pavard, Rami, Umtiti, Matuidi, P. Pogba, Tolisso, Fékir, Mbappé, Thauvin.

Rozhodca: Ricci – De Carvalho, Vigliano (BRA).
Situácia v skupine

Francúzi si triumfami 2:1 nad Austráliou a 1:0 nad Peru predčasne zabezpečili postup do osemfinále. Z prvého miesta nepostúpia len vtedy, ak Dánsku podľahnú.

Druhí Dáni majú postup vo vlastných rukách. Na pokračovanie v turnaji im stačí vlastná remíza, prípadne nevýhra Austrálčanov. Práve v súboji so Socceroos sa zrodila deľba bodov po výsledku 1:1.

Ak by priebežne tretia Austrália s jedným bodom predsa len zvíťazila, musela by veriť v triumf Francúzska. Na rad prichádzajú aj ďalšie kalkulácie, ktoré hovoria o počte strelených gólov Dánska a protinožcov. O tom ale viac počas samotného stretnutia.

Na konci C-skupiny figuruje Peru, ktoré prehralo zhodne 0:1 ako s Francúzskom, tak i s Dánskom. Postup Juhoameričanov je nemožný, stále sa však môžu posunúť pred Austráliu.
NOMINÁCIE

DÁNSKO

Brankári: Frederik Ronnow (Brondby), Jonas Lossl (Huddersfield), Kasper Schmeichel (Leicester).

Obrancovia: Andreas Christensen (Chelsea), Henrik Dalsgaard (Brentford), Jannik Vestergaard (Borussia Monchengladbach), Jens Stryger Larsen (Udinese), Jonas Knudsen (Ipswich), Mathias Jorgensen (Huddersfield), Simon Kjaer (Sevilla).

Stredopoliari: Christian Eriksen (Tottenham), Lasse Schone (Ajax), Lukas Lerager (Bordeaux), Michael Krohn-Dehli (Deportivo La Coruna), Thomas Delaney (Werder Bremen), Willian Kvist (FC Copenhagen).

Útočníci: Andreas Cornelius (Atalanta), Kasper Dolberg (Ajax), Martin Braithwaite (Bordeaux), Nicolai Jorgensen (Feyenoord), Pione Sisto (Celta Vigo), Viktor Fischer (FC Copenhagen), Yussuf Yurary Poulsen (RB Leipzig).

FRANCÚZSKO

Brankári: Alphone Areola (Paris St Germain), Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique de Marseille)

Obrancovia: Lucas Hernandez (Atletico Madrid), Presnel Kimpembe (Paris St Germain), Benjamin Pavard (VfB Stuttgart), Benjamin Mendy (Manchester City), Djibril Sidibe (Monaco), Adil Rami (Olympique de Marseille), Samuel Umtiti (Barcelona), Raphael Varane (Real Madrid)

Stredopoliari: Blaise Matuidi (Juventus), N'Golo Kante (Chelsea), Steven N'Zonzi (Sevilla), Paul Pogba (Manchester United), Corentin Tolisso (Bayern Munich)

Útočníci: Olivier Giroud (Chelsea), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Kylian Mbappe (Paris St Germain), Thomas Lemar (Monaco), Nabil Fekir (Olympique Lyonnais), Florian Thauvin (Olympique de Marseille), Ousmane Dembele (Barcelona)
Ako postúpili do Ruska?

DÁNSKO

Dánsky národný tím sa neúspešne pokúšal o priamy postup na ruský mundial. V E-skupine európskej časti kvalifikácie obsadil druhé miesto za Poľskom. Barážovým súperom severanov bolo Írsko. Doma s ním remizovali 0:0 a vonku v šiestej minúte prehrávali 0:1. Potom však strelili päť gólov (Christian Eriksen tri) a získali miestenku na 21. majstrovstvá sveta.

FRANCÚZSKO

Mužstvo Didiera Deschampsa postúpilo do Ruska priamo z prvého miesta tabuľky A-skupiny európskej kvalifikácie. V desiatich stretnutiach získali 23 bodov a za seba odsunuli Švédov i Holanďanov.
Všetkým športovým priaznivcom prajeme príjemné utorkové poobede!

21. majstrovstvá sveta vo futbale pokračujú trinástym hracím dňom. Otvorí ho okrem iného aj duel C-skupiny medzi Dánskom a Francúzskom, o ktorého priebehu vás budeme informovať v tomto priamom prenose.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Diváci ich po zápase vypískali. Francúzi a Dáni odohrali prvú bezgólovú remízu na MS