Nemecko prehralo s Južnou Kóreou a na MS senzačne končí v skupine

Sklamaný nemecký reprezentant Thomas Muller po zápase neudržal slzy.
Sklamaný nemecký reprezentant Thomas Muller po zápase neudržal slzy. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|27. jún 2018 o 00:00

Zo skupiny postúpili Švédi a Mexičania.

MS vo futbale 2018 v Rusku:

F-skupina, 3. kolo:

Kórejská republika - Nemecko 2:0 (0:0)

Góly: 90.+1 Kim Jong-kwon, 90.+5 Son Hung-min. ŽK: Čong U-jong, I Sung-u, Mun Son-min, Son Hung-min. Rozhodcovia: Geiger - Anderson (obaja USA), Fletcher (Kan.), 41.835 divákov.

Kórejská republika: Čche Hjon-u - I Jong, Kim Jong-kwon, Kim Jong-kwon, Hong-čchol - I Sung-u, Čong U-jong, Ki Song-jung, Mun Son-min (69. U Se-jong) - Ku Ča-čchol (56. Hwang Hi-čchan, 79. Ku U-han) Son Hung-min

Nemecko: Neuer - Kimmich, Hummels, Süle, Hector (78. Brandt) - Khedira (58. Gomez), Kroos - Goretzka (63. T. Müller), Özil, Reus - Werner

<>

KAZAŇ. BRATISLAVA. Ich hra sa v posledných rokoch najviac približovala k dokonalosti. Štyri roky vládli Nemci futbalu, určovali herné trendy a počúvajú ódy. Majú povesť perfekcionistov, ktorí aj keď sa im nedarí, na koniec všetko zvládnu.

Od roku 2006 nikdy neodišli z veľkého turnaja bez medaily. Takmer vždy dokázali vyladiť formu v pravý čas.

Pritom Nemecko vychováva stále veľa talentov. Vlani jeho béčko ovládlo Pohár FIFA a národný tím do 21 rokov sa stal majstrom Európy.

Aj na Nemcov však došlo. Prežívajú rovnakú trpkosť ako Taliani v roku 2010 a Španieli 2014.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Južná Kórea - Nemecko: fotogaléria

28.6.2018

Aj v skupine poslední

Tretíkrát za sebou platí, že úradujúci majster sveta svoju obhajobu nezvládol a skončil už v základnej skupine.

Futbalisti Nemecka vo svojom treťom zápase na svetovom šampionáte prehrali šokujúco s Južnou Kóreou 0:2. Oba góly inkasovali majstri sveta až v nastavenom čase.

V závere vrhlo všetky sily do útoku, dopredu sa dokonca vydal aj brankár Neuer. To sa mu však vypomstilo. Po dlhom pase šiel na opustenú bránku Son Heung-min a pohodlne skóroval.

Vo svojej skupine skončil najväčší favorit posledný. Za prvým Švédskom, druhým Mexikom a treťou Kóreou.

Najhoršie v histórii

Tak zle ešte nikdy na svetovom šampionáte neskončili. Nemci sa prvýkrát v dejinách nedostali ani medzi šestnásť najlepších.

Predtým najhoršie dopadli v roku 1938 – desiati. Nemci do vyraďovacích bojov nepostúpili prvýkrát po 40 rokoch.

Sú najväčším sklamaním prebiehajúceho šampionátu. Robili veľké chyby v defenzíve, bez iskry boli v strede poľa a ich strelci totálne neefektívni. Tréner Joachim Löw, ktorý od roku 2006 zbieral iba medaily, možno skončí.

Manažér nemeckej futbalovej reprezentácie Oliver Bierhoff to však nepredpokladá. "'Jogi' má stále platnú zmluvu. Vychádzam z toho, že bude pokračovať," citoval slová Bierhoffa internetový portál sport1.de.

V druhom vzájomnom zápase F-skupiny Švédsko zdolalo Mexiko 3:0, oba tímy postúpili do osemfinále.

Hlasy po zápase:

Čo Hjon-u (brankár Kórejskej republiky): "Doteraz som nikdy neodchytal taký perfektný zápas. Platí to o celej kariére. Dnešné strely súpera som akoby nechytal sám, ale pomáhali aj obaja naši brankári na súpiske. Celý náš tím vrátane trénera bojujeme za všetkých kórejských ľudí. Výsledok druhého stretnutia našej skupiny sme sa dozvedeli až po súboji, preto viacerí z nás na ihrisku plakali."

Joachim Löw, tréner Nemecka: "Je to veľké sklamanie. Je to ako smrtiace ticho."

Mats Hummels, obranca Nemecka: "Je veľmi ťažké nájsť slová. Verili sme až do konca, že uspejeme. Posledný zápas, v ktorom sme podali presvedčivý výkon, sme odohrali ešte na jeseň 2017. Ani dnešný taký nebol."

Šin Tchä-jang (tréner Kórejskej republiky): "Po tomto triumfe sa cítim na jednej strane vynikajúco, ale na druhej strane, keďže sme nepostúpili, sa cítim aj trochu prázdny. Hráčom som povedal, aby bojovali až do úplného konca. Opakoval som im, že nastúpia proti obhajcom titulu a lídrovi rebríčka. Podnecoval som v nich túžbu zdolať takého súpera. A podarilo sa mi to."

Stručný priebeh stretnutia:

I. polčas

Favorizovaní Nemci nemali istotu postupu a od úvodných minút sa snažili diktovať tempo. Svoju prevahu však v prvom polčase neprejavili aj v ofenzíve a vypracovali si iba minimum gólových príležitostí.

Naopak, v 19. minúte si vydýchli, keď brankár Neuer síce s problémami, ale predsa len zvládol priamy kop Čong U-jonga i následný pokus o dorážku.

Až v závere prvého polčasu sa Nemcom podarilo dostať súpera pod tlak. Hummels však v 41. minúte v sľubnej šanci trafil iba do brankára.

II. polčas

Veľká príležitosť Nemcov prišla však už dve minúty po zmene strán, ale proti hlavičke Goretzku výborne zareagoval brankár Čche Hjon-u. V úvode druhého polčasu išli do vedenia Švédi v zápase s Mexikom a Nemci akoby o tom vedeli a zvýšili aktivitu.

Z pokračujúcej územnej prevahy vyplynula akcia v 68. minúte, ale striedajúci Gomez hlavičkoval iba do brankára. O desať minút mohol Nemcov šokovať Son Hung-min, prízemnú strelu z protiútoku však namieril tesne vedľa bránky. V druhom polčase pribudlo streleckých pokusov v podaní Nemcov, doplácali však na nepresnosť či unáhlenie sa.

Gól nepriniesol ani prienik Kroosa so zakončením z hranice šestnástky, keď výborne zasiahol brankár Čche Hjon-u. Knokaut nemeckých nádejí na postup prišiel v nadstavenom čase. Kim Jong-kwon sa dostal k lopte po rohovom kope a zblízka prekonal Neuera. Nemecký brankár v úplnom závere podporil ofenzívu svojho tímu s cieľom dosiahnuť malý futbalový zázrak, ale Son Hung-min pridal do prázdnej bránky druhý gól ázijského tímu.

Online prenos: Južná Kórea - Nemecko (MS vo futbale 2018, F-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina F 2017/2018
27.06.2018 o 16:00
J. Kórea
2:0
(0:0, 2:0)
90+10 minúta
Nemecko
Góly: 90+4. Kim Jong-kwon, 90+6. Son Hung-min. ŽK: 9. Čong U-jong (KOR), 23. I Če-song (KOR), 49. Mun Son-min (KOR), 65. Son Hung-min (KOR). Rozhodca: Geiger (USA) – Fletcher (CAN), Anderson (USA)..
Ani na tomto svetovom šampionáte sa úradujúci majster sveta neprebojoval do osemfinále! Nemecko nezvládlo toto stretnutie o postup zo skupiny, nepredviedlo žiadny oslnivý výkon a malo tak maximálne dve šance. Južná Kórea dnes pozorne bránila, vyrážala do rýchlych brejkov a v nadstavenom čase dokázala streliť dva góly a tak sa lúči so šampionátom krásnym výsledkom a posiela Nemecko domov.

Do osemfinálne sa tak dostáva Švédsko z prvého miesta, druhým postupujúcim je napokon Mexiko. Tretia končí Južná Kórea a napokon posledné je Nemecko.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+10
90+8
Nemecko sa ešte pokúša niečo vymyslieť, ale toto je už beznádejná pozícia. A čo viac, Nemecko obsadí poslednú priečku v skupine.
90+7
Stále sa však ešte hrá, aj keď sa nadstavovalo len šesť minút. Tretí krát za sebou tak majster sveta neposkytuje zo základnej skupiny!
90+6
goalJužná Kórea dala gól!
Veľké prekvapenie na šampionáte v Rusku je na svete! Nemci už so všetkými hráčmi operovali na útočnej polovici, do útočnej aktivity sa už zapojil aj brankár Neuer a tak ostala nemecká brána prázdna. Južná Kórea získala loptu a tak vyrazila do rýchleho útoku, k lopte sa dostal
SON HUNG-MIN a kapitán ázijského celku posiela loptu do prázdnej brány – 2:0 pre Južnú Kóreu!
90+6
90+5
Nadstavený čas sa určite ešte natiahne, pretože sa posudzovala gólová situácia. Aj tak je Nemecko už v zložitej situácii a na dva góly už času neostáva.
90+4
Pohroma pre Nemecko! Po rohovom kope vznikol poriadny zmätok pred nemeckou bránou, k lopte sa pred Neuerom dostal KIM JONG-KWON a sám pred nemeckým brankárom nezaváhal a úspešnou strelou pod brvno posiela Južnú Kóreu do vedenia 1:0! Ešte sa posudzovalo, či Kwon nebol v ofsajde, ale video tento gól potvrdilo ako aj hlavný rozhodca Geiger.
90+4
90+2
importantToto mohla byť pohroma pre Nemecko! Po rohovom kope sa dostala Južná Kórea do vedenia, ale celú situáciu ešte ide posúdiť video!
90
Momentálne však prebieha ošetrenie jedného z kórejských reprezentantov. Druhý polčas sa predĺži ešte o 6 minút, to dáva akú takú nádej Nemecku!
89
Do útoku sa v závere riadneho hracieho času dostala Južná Kórea, ktorá získava rohový kop. To Nemecku vôbec nevyhovuje, musia hrať na súperovej polovici.
88
Ďalšie zakončenie na juhokórejskú bránu predviedol Kroos, ale jeho pokus dokázal pokryť brankár Čche Hjon-u. Tomuto pokusu nemeckého reprezentanta chýbala väčšia razancia.
87
87
V pokutovom území sa do zakončenia hlavou dostal Hummels, ale nemieril presne. Po dlhšej dobe je tu však šanca Nemecka, ale čas sa už začína rýchlo krátiť.
86
Nemci bez problémov ubránili spomínaný rohový kop a okamžite vyrážajú na útočnú polovicu. Južná Kórea sa však stihla včas vrátiť a opäť súpera do ničoho nepúšťa.
85
Sledovali sme rýchly útočný výpad ázijského celku, Hung-min centroval pred nemeckú bránu a získava pre svoj celok rohový kop. Nemecko sa tak teraz bude musieť brániť.
84
Stále však neprichádza nápor zo strany Nemecka, ktorý by viedol ku gólovým situáciám. Švédsko a Mexiko sú tak momentálne postupujúcimi celkami.
83
Nemecko drží loptu na svojich kopačkách a snaží sa vypracovať si gólovú siutáciu. Južná Kórea však dnes súpera do šancí moc nepúšťa a smerujeme sa peknou rozlúčkou na svetovom šampionáte.
81
Ani zakončenie od Wernera nič zaujímavého neponúklo, brankár ázijského celku bude rozohrávať od svojej brány. Uvidíme, či sa Južná Kórea ešte bude púšťať do ofenzívnych výletov.
80
Desať minút ostáva do konca riadneho hracieho času. Nemecko sa stále tlačí na útočnú polovicu, ale márne hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy. Reus sa navyše teraz ocitol v ofsajde.
79
changeStriedanie v tíme Južná Kórea: z ihriska odchádza Hwang Hi-čchan, prichádza Ko Jo-han.
78
78
changeStriedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Jonas Hector, prichádza Julian Brandt.
77
Južnej Kórey sa však darí držať hru ďaleko od svojej brány. Pre ázijský celok by bola remíza určite peknou rozlúčkou so svetovým šampionátom, navyše týmto výsledkom pomáha Mexiku.
76
Momentálne sledujeme veľký tlak Nemecka, ktoré si je vedomé, že musí toto stretnutie vyhrať. Čaká nás tak zaujímavý záver celej skupiny F.
74
Švédsko zvyšuje svoj náskok na 3:0! Veľmi dôležité bude aj skóre, ktoré má Nemecko lepšie, ale stále je len na tretej pozícii. Musí nútene streliť gól, aby sa prepracovalo na postupovú priečku.
73
Ázijský tím sa však dostáva aj do rýchlych brejkov a tak zamestnáva Nemecko v obrane. Nemci si však vysokým napádaním berú loptu späť na svoje kopačky.
72
K odrazenej lopte sa dostal Gómez, ale jeho pokus zblokovala obrana súpera. Nemecko stále márne dobíja súperovu defenzívu, postup do osemfinále sa začína vzďaľovať.
71
Pred nemeckú bránu smerovala nevydarená prihrávka, k lopte sa teda dostáva brankár Neuer, ktorý teda okamžite posiela svojich spoluhráčov dopredu.
70
Spoza pokutového územia sa dostal k strele Kroos, ale nemieril presne a bude to len odkop od Čche Hjon-uovej brány. Južná Kórea momentálne kombinuje na svojej polovici.
69
69
changeStriedanie v tíme Južná Kórea: z ihriska odchádza Mun Son-min, prichádza Ču Se-čong.
67
Ázijský tím sa začína čoraz viac osmeľovať smerom dopredu a tak si Nemecko musí dávať pozor v zadných radoch. Prípadný gól v sieti Nemecka by už bol veľkou pohromou.
66
importantJužná Kórea založila rýchly protiútok a mohla sa pri troške šťastia dostať aj do vedenia o jeden gól! Mun Son-min získal loptu v pokutovom území, ale premáhal dobrú situáciu na strelu a napokon len padol na zem. Škoda, z tohto sa určite dal gól vyťažiť, minimálne gólová príležitosť.
65
65
yellowCardŽltú kartu dostáva Son Hung-min (Južná Kórea).
64
Nemcom tak nič iné neostáva ako sústrediť všetky svoje sily do útoku. Ázijský celok sa však dnes vzhľadom k defenzíve pripravil výborne a drží pre neho prijateľný výsledok.
63
changeStriedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Leon Goretzka, prichádza Thomas Müller.
62
Ale pozor! Švédsko sa po pokutovom kope dostáva v zápase s Mexikom do vedenia 2:0 a tak sa posúva na prvé miesto v skupine! Opäť sa tak všetko poriadne zamotáva, Nemci potrebujú streliť dva góly.
61
61
Stále však pokračuje útočná aktivita Nemecka, ktoré sa ale v koncovke trápi. Určite sa tak ešte máme do konca tohto zápasu na čo tešiť, dianie v skupine F je poriadne dramatické.
60
Hodina z tohto zápasu už uplynula, Nemecko je stále v problémoch. Južná Kórea sa úspešne bráni na svojej polovici a súpera do žiadnej šance nepúšťa. Do konca zápasu je však ešte dostatok času.
59
Svoju prvú zmenu v tomto zápase už realizoval aj nemecký tréner Joachim Löw. Z hry odišiel dnes veľmi nevýrazný Khedira, ktorého nahradil Mario Gómez. Nemecko tak podľa očakávania posilňuje ofenzívu.
58
changeStriedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Sami Khedira, prichádza Mario Gómez.
57
Boli sme svedkami prvého striedania v zápase, ktoré sa odohralo na strane Južnej Kórey. Bola to vynútená zmena, Ku Ja-Čeol opúšťa ihrisku v opatere lekárov.
56
changeStriedanie v tíme Južná Kórea: z ihriska odchádza Ku Ja-Čeol, prichádza Hwang Hi-čchan.
55
Na pozore sa však teraz musela mať aj defenzíva Nemecka, center na zadnú tyč upratal do bezpečia Hummels. Nemci na nič nečakajú a okamžite vyrážajú do útoku.
54
Spoza pokutového územia sa k strele dostal Khedira, ale brankár ázijského celku bol pozorný a chytá loptu do svojich rukavíc. Aktivita Nemecka sa tak stále stupňuje, ale ku gólu nevedie.
53
Nemecko zahrávalo rohový kop, center od Kroosa však k zmene skóre neviedol. Južná Kórea sa dostáva k lopte a skúša ju čo najdlhšie podržať na svojich kopačkách.
52
Správa u druhého zápasu teda poriadne zamotáva situáciu v tejto skupine. Nemecko si je však vedomé, že musí čo najrýchlejšie streliť gól a dostať sa v tomto zápase do vedenia.
51
51
importantZrejme dostali nemeckí reprezentanti túto správu a ihneď sa pustili do útočenia. V pokutovom území sa dostal k výbornej prihrávke Werner a jeho pokus z voleja míňa bránu súpera!
51
Švédsko sa dostáva v zápase s Mexikom do vedenia 1:0! To teda znamená, že momentálne je Nemecko až na treťom mieste! Nemci tak musia ísť za víťazstvom.
50
Nemci výrazne ožili v druhom polčase, nič iné im ani neostáva. Ak sa nechcú spoliehať na pomoc ostatných, potrebujú ísť v tomto zápase za víťazstvom.
49
yellowCardŽltú kartu dostáva Mun Son-min (Južná Kórea).
48
48
importantNemecko sa mohlo dostať do vedenia o jeden gól! Kimmichov center do pokutového územia smeroval na hlavu Goretzku a jeho pokus výborným zákrokom zneškodnil brankár Čche Hjon-u!
47
Nemci sa už presúvajú na útočnú polovicu a snažia sa niečo nebezpečné vymyslieť. Ázijský celok sa tak teraz musí brániť, podobne ako tomu bolo aj v prvom polčase, Nemecko však také veľké šance nemalo.
46
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop patril Južnej Kórey. Ani jeden z trénerov nespravil zmenu vo svojej zostave. Neuer musel ihneď zasahovať, pozorným zákrokom však loptu za svoj chrbát nepustil.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak už čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas tohto zápasu, gól sme v ňom napokon nevideli. Nemecko malo častejšie loptu na svojich kopačkách, ale nijak oslnivý výkon nepredviedlo a v ofenzíve sa dosť trápilo. Južná Kórea vyrážala do rýchlych protiútokov a dostala sa aj k dvom dobrým príležitostiam. Gól nepadol ani v zápase Mexika so Švédskom a tak by za takýchto výsledkov išlo ďalej Mexiko a Nemecko.

Čaká nás však ešte veľmi dôležitý druhý polčas, ktorý sa začne približne o 17:03.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Son Hung-min to vyskúšal po rýchlom prechode strelou spoza pokutového územia, ale nemieril presne a to už bolo z prvého polčasu všetko.
45+1
Nemci sa ešte aj v nadstavenom čase pokúšajú niečo nebezpečné vymyslieť, ale stále to nieje optimálny výkon tejto reprezentácie, od ktorej sa očakávalo viacej.
45
Prvý polčas sa predĺži o 3 minúty!
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa už čoskoro naplní. Zrejme sa niečo málo ešte aj nadstaví, ale hra sa v prvom dejstve výrazne neprerušovala. Nemecko je však čoraz viac aktívne.
43
43
Tlak Nemecka však začína postupne stúpať a tak ázijský celok čakajú ešte krušné chvíle. Uvidíme, či prídu aj ďalšie zaujímavé situácie.
42
Menšie zdravotné problémy hlásil Če-song, ale je už v poriadku a bude môcť v zápase pokračovať. Pri lopte je stále Nemecko, ktoré sa ešte snaží pred koncom prvého polčasu niečo vymyslieť.
41
Záver prvého polčasu sa už blíži, stále sme nevideli presný zásah. Nemecko sa však už dostalo do šance, ale bolo to až v tejto časti zápasu. Nemci tak budú musieť výrazne pridať v druhom polčase.
40
importantPrvá gólová situácia pre Nemecko! Po rohovom kope predĺžil loptu hlavou pred bránu Goretzka, na zadnej tyči sklepol Werner loptu pre Hummelsa, ktorý to ihneď skúšal strelou na bránu súpera, ale dobre zasiahol brankár Čche Hjon-u a tak nepustil tento pokus za svoj chrbát.
39
39
39
Teraz sme už boli svedkami aj zakončenia zo strany Nemecka, po presnej prihrávke sa prezentoval streleckým pokusom Werner, jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop.
38
S útočnou aktivitou to teraz prehnal Goretzka a tak sa k lopte na svojej polovici dostáva Južná Kórea. Nemecko sa ihneď snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.
37
Na zadnú tyč súperovej brány centroval Kimmich, ale jeho pokus nebol nijak presný a tak je už pri lopte ázijský celok. Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvého polčasu.
36
Nemecko kombinuje na útočnej polovici a dostáva súpera pod menší tlak. Defenzíva Južnej Kórey je však stále pozorná a zatiaľ nečelila žiadnej nebezpečnej situácii.
34
Štatistika v držaní lopty hovorí v prospech Nemecka, ale to tejto reprezentácii nieje nič platné. Stále však gól nepadol ani v druhom zápase a tak by Mexiko postupovalo z prvého miesta a z druhého by išiel majster sveta z Brazílie.
33
Po dlhej dobe sa Nemecko dostalo aj do zakončenia, ale Hector hlavičkoval v ofsajdovej pozícii. Čche Hjon-u rozohrá loptu od svojej brány.
32
Stále však platí, že sa Nemecko do žiadnej šance nedostalo, nebol to ani len náznak. Južná Kórea sa tak na toto stretnutie pripravila veľmi dobre, škoda že jej nevyšli predchádzajúce zápasy.
31
Južná Kórea sa na krátku dobu usadila na útočnej polovici, ale opäť sa do žiadnej šance nedostala. Nemecko tak na nič nečaká a snaží sa o ďalší ofenzívny výpad.
30
Center od rohovej zástavky pred bránu súpera posielal Kroos, ale nič zaujímavého sme nevideli a loptu už má na svojich kopačkách ázijský celok, ktorý sa nikam neponáhľa.
29
Budeme svedkami ďalšieho rohového kopu zo strany Nemecka. Južná Kórea zatiaľ úspešne odoláva náporu súpera a do žiadnej šance ho nepúšťa.
28
Pred pokutové územie smerovala prihrávka na Wernera, ale túto ťažkú loptu nedokázal spracovať. Dlho však netrvalo a Nemecko je opäť pri lopte a sťahuje sa na súperovu polovicu.
27
Ďalšiu útočnú akciu Nemecka sa snaží rozbehnúť brankár Neuer. Aj v zápase medzi Mexikom a Švédskom ešte gól nepadol a tak momentálne postupuje ďalej Mexiko a Nemecko.
26
Zatiaľ teda mali šance len reprezentanti Južnej Kórey. Ázijský celok trpezlivo čaká na stratu lopty od súpera a následne vyráža do rýchleho brejku. Zrejme sa tak ešte máme na čo v tomto zápase tešiť.
25
25
importantDo pokutového územia Nemecka nabehli hneď dvaja hráči, Son Hung-min sa dostával do veľkej šance, ale napokon sa mu nepodarilo loptu ideálne zasiahnuť!
24
Častejšie majú loptu na svojich kopačkách podľa očakávania Nemci, ale do výraznejšej šance sa táto reprezentácia nedostala. Momentálne kombinuje na útočnej polovici Južná Kórea.
23
yellowCardŽltú kartu dostáva I Če-song (Južná Kórea).
22
Pred bránu súpera posielal centrovanú loptu Kimmich, ale dobre zasiahol brankár Čche Hjon-u, ktorý tak zmaril šancu Goretzkovi, ktorý sa už tlačil do zakončenia.
21
Aj Nemecko získalo priamy kop na súperovej polovici, ale nebolo to z nebezpečnej vzdialenosti a tak sledujeme krátku výmenu lôpt od reprezentantov tejto krajiny.
20
Rohový kop už nič zaujímavého nepriniesol. Nemci si tak prebrali loptu na svoje kopačky a skúšajú sa usadiť na súperovej polovici. Určite tak sledujeme veľké odhodlanie oboch celkov, hrá sa oveľa.
19
19
importantVeľa nechýbalo a Južná Kórea sa mohla dostať do vedenia! Priamy kop si zobral na starosť Čong U-jong, ktorý to skúsil tvrdou strelou na bránu súpera a Neuer nebol pri zákroku najistejší, ale stihol ešte zareagovať na vyrazenú loptu a následne ju posiela na rohový kop!
18
Po dlhej dobe tu bol aj útok Južnej Kórey, ktorá si na súperovej polovici vypýtala faul a tak získava priamy kop z nádejnej pozície. Nemci sa budú musieť teraz brániť.
17
Hra sa musela teraz na chvíľu prerušiť, na trávniku ostal ležať Ja-Čeol. Prebehlo však jeho krátke ošetrenie a tak bude môcť v zápase pokračovať. Oba tímy sa tak ešte aj občerstvili.
16
Nemecko zahrávalo druhý rohový kop v zápase. Od rohovej zástavky sa však lopta dostala len k brankárovi Čche Hjon-ueovi, ktorý ju už stihol rozohrať na svojich spoluhráčov.
15
Aj tak stále čakáme na prvú vážnejšiu situáciu v tomto zápase. Nemecko však drží loptu na svojich kopačkách a hrá na súperovej polovici, čo je určite veľmi podstatné.
14
14
Boli sme teda svedkami prvého rohového kopu v tomto zápase, Južná Kórea sa však opäť ubránila. Nemci však od úvodného výkopu diktujú tempo hry a idú jednoznačne sa víťazstvom.
13
Sledovali sme ďalší pekný útočný výpad Nemecka, do zakončenia sa po prízemnej prihrávke dostával Goretzka, ale jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop.
12
Nemci zahrávali po faule priamy kop, ale center pred bránu dokázali futbalisti v červenom odvrátiť do bezpečia. Nemecko však aj naďalej kombinuje na súperovej polovici.
11
Ďalší center pred bránu Južnej Kórey posielal Kroos, ale obrana súpera dobre zasiahla hlavou a Nemecko do žiadnej šance nepustilo. Nemci však stále držia svojho súpera pod tlakom.
10
Po peknom prenesení hry sa dostal k lopte na pravej strane Kimmich, ktorý sa snažil odcentrovať pred bránu súpera, ale jeho pokus zblokovala obrana Južnej Kórey do bezpečia.
9
9
yellowCardŽltú kartu dostáva Čong U-jong (Južná Kórea).
8
Nemci však už znova operujú na útočnej polovici, hlavne Hector vstúpil do zápasu veľmi aktívne a snaží sa niečo vymyslieť svojimi presnými prihrávkami.
7
Do pokutového územia súpera posielal loptu Reus, do zakončenia sa tlačil Goretzka, ale nemieril presne. Čche Hjon-u už rozohral loptu na svojich spoluhráčov.
6
Rýchly útočný výpad Nemecka zakladal Hector, ale nepodarilo sa mu už nič zaujímavého vymyslieť. Nemci sú však stále pri lopte a operujú na súperovej polovici.
5
Nemecká kombinácia sa presunula do stredu poľa, ale tam sme boli svedkami nepresnej prihrávky a lopta doputovala za postrannú čiaru. Južná Kórea tak získava autové vhadzovanie.
4
Postupne sa však už smerom dopredu presúva Nemecko, sledujeme výmenu lôpt medzi Khedirom a Özilom. Južná Kórea sa však ihneď snaží o vysoké napádanie.
3
Ázijský celok ešte kombinoval v tesnej blízkosti súperovej brány, ale dobrý obranný zákrok predviedol Süle a bude to odkop od nemeckej brány. Celkom sympatický úvod zo strany Južnej Kórey.
2
Nemci sa už pokúšali o svoj prvý útočný výpad v tomto zápase, ale pri lopte je už Južná Kórea. Do pokutového územia smerovala nebezpečná lopta, ale Özil upratal loptu do bezpečia.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Nemecko, ktoré odohrá toto stretnutie v zelených dresoch. Južná Kórea zvolila červené dresy.
1
Štátne hymny oboch krajín dozneli, prvý polčas sa tak už čoskoro začne. Situácia v tejto skupine je poriadne zamotaná, rozhodovať môže prakticky všetko. Uvidíme, ako to napokon celé v tejto skupine dopadne.

Ak však Nemci toto stretnutie vyhrajú, nemusia sa na nikoho a na nič spoliehať a postupujú do osemfinále.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Na programe sú ešte štátne hymny oboch krajín, po ktorých sa naplno odštartuje tento zápas.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné futbalové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním.

Boje o postup do osemfinále pokračujú aj v základnej skupine F. Od 16:00 sú na programe posledné dve stretnutia v skupine a v každom z nich ešte uvidíme súboj o postup do vyraďovacích bojov. Celá situácia je ešte poriadne zamotaná.

V tomto prenose sa teda zamierame na stretnutie medzi Južnou Kóreou a Nemeckom. Podstatné je, že to Nemci majú vo vlastných rukách a tak musia hrať na víťazstvo. Zatiaľ si teda môžte prezrieť zostavy oboch celkov, v akých vybehnúť na trávnik. Z pozície rozhodcov povedú toto stretnutie Geiger (USA) – Fletcher (CAN), Anderson (USA).

Kazaň Arena je už tak na všetko pripravená, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia. Tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásime.

Južná Kórea: Čche Hjon-u – I Jong, Jun Jong-Sun, Kim Jong-kwon, Hong-čchol – I Če-song, Čong U-jong, Čang Hjon-su, Mun Son-min – Ku Ja-Čeol, Son Hung-min (C)

Náhradníci: Kim Sung-kju, Kim Čin-Hjon – Čong Song-hjon, O Pak-suk, Pak Ču-ho, Ču Se-čong, Kim Šin-uk, I Sung-u, Hwang Hi-čchan, Kim Min-u, Ki Song-jung, Ko Jo-han

Nemecko: Neuer (C) – Kimmich, Hummels, Süle, Hector – S. Khedira, Kroos – Goretzka, Özil, Reus – Werner

Náhradníci: Trapp, ter Stegen – Plattenhardt, Ginter, Draxler, T. Müller, Rüdiger, Rudy, Brandt, Gündoğan, Mario Gómez

Rozhodca: Geiger (USA) – Fletcher (CAN), Anderson (USA)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Južnej Kórey a Nemecka. Zápas sa začína o 16:00.

V tomto týždni sa odohrajú posledné zápasy v základných skupinách na MS vo futbale 2018 a vo veľa z nich ešte pôjde o veľmi dôležité boje o postup do osemfinále. Na programe budú každý deň po štyri stretnutia a hracie časy sa už budú aj prekrývať.

V našom online textovom prenose sa zameriame na základnú skupinu F, v ktorej ešte o postupe nieje rozhodnuté.

Južná Kórea:
Ázijský celok zatiaľ na svetovom šampionáte ešte nebodoval. V prvom zápase podľahol Švédsku tesne 0:1 po góle z pokutového kopu. Toto stretnutie bolo z hľadiska postupu pre Južnú Kóreu dosť dôležité, ale napokon ho tento ázijský celok nezvládol. V druhom zápase narazila táto reprezentácia proti ambicióznemu Mexiku, ktorému podľahla 1:2, keď sa až v nadstavenom čase presadil Son Heung-Min. V stretnutí proti Nemecku tak už pôjde ázijskému celku už len o prestíž, keďže stratil šancu na postup.

Nemecko:
Majster sveta z Brazílie má momentálne nôž na krku. V prvom zápase sa zrodila prekvapivá výhra Mexika nad touto reprezentáciou a tak si Nemecko skomplikovalo situáciu za postupom zo skupiny. V druhom zápase tak muselo Nemecko vyhrať a trojbodový zápis sa rodil veľmi ťažko. Nemci so Švédskom najprv prehrávali, ale napokon sa radovali z víťazstva v nadstavenom čase a tak v tomto zápasu musia bodovať naplno, aby mali šancu postúpiť do vyraďovacích bojov.

Favoritom tohto stretnutia je Nemecko, ktoré musí jednoznačne vyhrať, aby sa nemuselo spoliehať na ostatné výsledky. Podstatné bude aj skóre, takže Nemecko si musí vylepšiť aj túto situáciu. Uvidíme, ako sa to napokon v tejto skupine vyvinie.

Z pozície komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Nemecko prehralo s Južnou Kóreou a na MS senzačne končí v skupine