Tunisan Wahbi Khazri sa raduje zo svojho gólu.
Tunisan Wahbi Khazri sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)

Góly: 33. Meriah (vlastný) - 51. F. Ben Youssef, 66. Khazri

ŽK: Avila, Gomez, Tejada - Sassi, Badri, Chaalali. Rozhodovali: Shukralla - Tulefat (obaja Bahr.), Al Marri (Katar), 37 168 divákov

Panama: Penedo - Machado, R. Torres (56. Tejada), Escobar, Ovalle - Barcenas, Godoy, Gomez (46. Cummings), Avila (81. Arroyo), J. Rodriguez - G. Torres

Tunisko: Mathlouthi - Naguez, Bedoui, Meriah, Haddadi - Sassi (46. Badri), Skhiri, Chaalali - F. Ben Youssef, Khazri (89. Srarfi), Sliti (76. Khalil)

SARANSK. Hráči Tuniska vyhrali vo štvrtkovom dueli tretieho kola G-skupiny na MS vo futbale 2018 v Saransku nad Panamou 2:1.

Tunisania otočili skóre v druhom polčase a v tabuľke obsadili tretiu priečku. Ani jeden z tímov už nemal pred zápasom šancu postúpiť do osemfinále.

Panama, debutant na MS, sa v Mordovia Aréne ujala v prvom polčase vedenia, keď si po strele Joseho Luisa Rodrigueza loptu do vlastnej siete zrazil Yassine Meriah.

Tunisko po zmene strán strhlo víťazstvo na svoju stranu, po dvoch vydarených kombináciách sa presadili Fakhreddine Ben Youssef a Wahbi Khazri.

Postup z G-skupiny si vybojovali Belgicko a Anglicko.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Panama - Tunisko: fotogaléria

28.6.2018

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: FIFA, DPA/

Hernan Gomez, tréner Panamy: "Na šampionáte sú silné a slabšie tímy. My sme mali v skupine dvoch, vlastne až troch veľmi náročných súperov s dostatočnými skúsenosťami z takýchto turnajov. Verím, že sa Panama ešte vráti na MS a nebude najhoršia."

Nabil Maaloul, tréner Tuniska: "Dnes to bolo naše zaslúžené víťazstvo. Už keď sme spoznali zloženie skupiny, vedeli sme, že naše prianie bude asi skončiť na treťom mieste. Je pravda, že sme dostali na turnaji veľa gólov, ale bolo to v súbojoch s mimoriadne silnými protivníkmi."

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

Súboj dvoch bezbodových tímov mal od začiatku slušné tempo, ale do šancí sa ani jeden z aktérov nedostával. Tunisania mali herne mierne navrch, no cez obranu súpera sa dlho nevedeli presadiť.

Brankár Peneda zasiahol až v 19. minúte, keď ho k tomu prinútila hlavička Bedouiho po centri z pravej strany.

Afričania mali územnú prevahu a trpezlivo čakali na svoju príležitosť.

Panamčania sa viac spoliehali na brejky a po polhodine hry otvorili skóre. V 33. minúte si strelu J. Rodrigueza tečoval do vlastnej bránky Meriah.

O šesť minút neskôr mal vyrovnanie na hlave F. Ben Youssef, po centri Haddadiho ale tesne minul priestor troch žrdí.

Na konci prvého polčasu ešte Khazri vystrelil z voleja nad a tomu istému hráčovi zlikvidoval v nadstavení ďalšiu šancu brankár Penedo.

II. polčas:

Tunisania vstúpili do druhej časti opäť aktívne v snahe čo najskôr vyrovnať a dočkali sa v 51. minúte. Pohľadnú akciu zakončil po ideálnej prihrávke Khazriho presnou strelou F. Ben Youssef - 1:1.

Už o dve minúty si mohol autor vyrovnania gólovú radosť zopakovať, po rýchlej akcii a ponúknutej výhode od rozhodcu mu ale veľkú šancu zmaril nohou brankár Penedo.

Tunisanov potom vyľakalo ošetrovanie brankára Mathlouthiho, pretože na striedačke nemali pre zranenia pripravenú náhradu, ale pokračoval v hre a jeho spoluhráči v 66. minúte otočili skóre.

Na konci ďalšej vydarenej kombinácie bol Khazri - 1:2.

V 73. minúte sa Panamčania chvíľku tešili z vyrovnania po presnej strele Barcenasa, no rozhodca predtým odpískal faul útočiaceho hráča.

Paname ešte mohol zachrániť aspoň bod v nadstavení Godoy, ale Tunisko si tesný náskok udržalo a so šampionátom sa rozlúčilo víťazstvom.

Online prenos: Panama - Tunisko (MS vo futbale 2018, G-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina G 2017/2018
28.06.2018 o 20:00
Panama
1:2
(1:0, 0:2)
90+7 minúta
Tunisko
Góly: 33. Maríá (vla.) – 51. F. bin Júsif, 66. Chazrí. ŽK: 78. Ávila (PNM), 80. G. Gómez (PNM), 90+6. Tejada (PNM) – 44. Sasí (TUN), 72. Badrí (TUN), 90+2. Chalíl (TUN). Rozhodca: Nawaf Shukralla (Bahrajn) – Yaser Tulefat (Bahrajn), Taleb Al Marri (Katar) – Mehdi Abid Charef (Alžírsko).
V druhom polčase sa podarilo africkému celku otočiť vývoj skóre vo svoj prospech, postarali sa o to svojimi gólmi Júsifa a Chazrího. Aj napriek tomu, že oba celky už nemali šancu na postup, sme sledovali zaujímavé stretnutie a boj o tretiu priečku, ktoré lepšie zvládlo Tunisko.

Belgicko zvíťazilo nad Anglickom 1:0 a tak sa stáva víťazom skupiny G. Z druhého miesta tak ďalej putuje Anglicko.

Dnes sa teda skončili boje v základných skupinách a po nich sme spoznali všetky osemfinálové dvojice. Zajtra je deň voľna a v sobotu sa naplno rozbehne vyraďovacia časť.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+7
90+6
yellowCardŽltú kartu dostáva Luis Tejada (Panama).
90+5
Aj sa tak stalo, k priamemu kopu sa postavil Bárcenas, jeho pokus však vyrovannie nepriniesol. Pred brankárom Maslúsíom ešte prišlo k menšej strkanici, ale všetko upokojuje hlavný rozhodca.
90+4
Chalíl zahral rukou a Panama ešte získava priamy kop na súperovej polovici. Toto bude zrejme priame ohrozenie tuniskej brány.
90+3
importantPredsa len sa Panama mohla radovať z vyrovnania! V pokutovom území sa k lopte dostal Godoy, ale jeho volej v nádejnej pozícii ide tesne vedľa súperovej brány!
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Ahmad Chalíl (Tunisko).
90+1
Druhý polčas sa predlžuje o 5 minút!
90
90
Arroyo sa v pokutovom území súpera dostával do nádejnej príležitosti, ale napokon mu je signalizovaný ofsajd a tak nemohol vo svojom útočnom ťažení pokračovať.
88
changeStriedanie v tíme Tunisko: z ihriska odchádza Vahbí Chazrí, prichádza Basím Srarfí.
87
Do hry sa dnes nedostal panamský reprezentant Erick Davis, ktorého môžeme vidieť na našich trávnikoch v drese DAC Dunajská Streda. Toho zachviľu budú čakať pohárové povinnosti v predkole Európskej ligy.
86
Čas na vyrovnanie sa pre Panamu kráti, ale aj naďalej je pri lopte Tunisko. Africký celok cíti šancu na peknú rozlúčku so šampionátom.
84
V druhom hranom zápase Belgicko stále vyhráva 1:0 nad Anglickom. Predbežné poradie v skupine je teda nasledovné: Belgicko, Anglicko, Tunisko a Panama.
83
Individuálnu akciu teraz predviedol Chazrí, ktorý sa už chystal k strele, napokon mu však obrana súpera loptu vzala. Skóre zápasu sa tak nemení.
82
Pri lopte je momentálne Tunisko, ktoré sa nemá kam ponáhľať a tak kombinuje na svojej polovici. Panama sa však snaží o vysoké napádanie, ale africký celok si dáva pozor na stratu lopty.
81
changeStriedanie v tíme Panama: z ihriska odchádza Ricardo Ávila, prichádza Abdiel Arroyo.
80
yellowCardŽltú kartu dostáva Gabriel Gómez (Panama).
79
Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto zápasu, africký celok smeruje sa víťaznou rozlúčkou. Panama sa však ešte určite nevzdáva.
78
yellowCardŽltú kartu dostáva Ricardo Ávila (Panama).
76
changeStriedanie v tíme Tunisko: z ihriska odchádza Najím Slití, prichádza Ahmad Chalíl.
75
Panama zahrávala priamy kop na súperovej polovici, ale žiadnu zaujímavú situáciu sme nevideli. Tunisko ustálo aj tento tlak a získava loptu na svoje kopačky.
74
V tomto stretnutí sa nečakane mení obraz hry z minúty na minúta. Momentálne hrá aktívnejšie Panama, ktorá sa snaží o vyrovnanie. Tunisko má na dosah tretiu priečku v skupine.
73
importantPanama sa radovala z vyrovnanie, ale tento gól neplatí! Bárcenas dostal síce loptu do siete, ale pomohol si faulom a tak hlavný rozhodca jeho zásah neuznal.
72
yellowCardŽltú kartu dostáva Anís Badrí (Tunisko).
71
importantMaslúsí sa musel mať na pozore! Rodríguez sa v pokutovom území dostal do zakončenia, ale jeho strelu pokryl pozorný brankár Tuniska.
70
Teraz sa však Paname podarilo založiť rýchly protiútok a po nedovolenom zákroku získava priamy kop na súperovej polovice. Tunisko sa teda pripravuje na bránenie tejto situácie.
69
Aj keď sa teraz Panama dostane k lopte, tak má problémy so založením útoku. Tunisku tak nerobí problémy držať svoje tesné vedenie, snaží sa ho ešte navýšiť.
67
Zopakovala sa teda situácia, ako pri góle Panamy. Aj vtedy bol aktívnejší súper, ale gól dosiahlo brániace sa mužstvo. Stále je však do konca stretnutia ešte dostatok času.
66
66
goalTunisko práve strelilo gól!

Africký celok otáča vývoj zápasu vo svoj prospech! Na výbornú prihrávku od spoluhráča si nabehol Haddadí, ktorý sa však neulakomil na strelu a loptu ešte posunul na VAHBÍA CHAZRÍHO a ten na zadnej tyči posiela Tunisko do vedenia 2:1!
65
Maslúsí je ošetrovaný a tréner určite dúfa, že bude môcť v zápase pokračovať. Ako som spomínal v úvode zápasu,Tunisku sa zranili dvaja brankári a keby musel Maslúsí odstúpiť, do brány by sa postavil Júsif ako hráč z poľa. Bol by to však určite ďalší unikát na svetovom šampionáte.
64
importantNebezpečenstvo v pokutovom území Tuniska! Brankár Maslúsí musel hneď dvakrát zasahovať, najprv išiel proti centrovanej lopte, ktorú pred Tejadom vyboxoval preč, ale do zakončenia sa ešte dostal Bárcenas a Maslúsí proti nemu úspešne z blízka zasiahol, ale schytal peknú ranu do nosa.
63
63
K lopte sa opäť dostáva Panama, ktorá tak drží súpera pod tlakom. Tunisko sa teda musí momentálne brániť, ale všetko zvláda bez problémov.
62
Znova sa tak začínajú striedať útočné výpady na oboch stranách, na čo reagujú aj diváci na tribúne. Hlavne panamskí fanúšikovia prežívajú každý útok svojho tímu.
61
Na útočnú polovicu sa podarilo preniknúť Paname, ale sledovali sme len nepresnú prihrávku. Tunisko sa však ešte bude musieť brániť, panamskí reprezentanti sú stále pri lopte.
60
Hodina hry už teda uplynula, stále platí vyrovnaný stav 1:1! Skóre zápasu sa menilo v súboji o prvé miesto v skupine, Belgicko vyhráva 1:0 nad Anglickom.
58
Sledovali sme dva rohový kop Tuniska, ale ani jeden z nich nič zaujímavého neponúkol. Panama odolala tomuto tlaku súpera a dostáva sa k lopte.
57
Africký celok aj naďalej pokračuje vo svojej aktivite a vybojoval si ďalší rohový kop. Tunisko tak skúša ísť za víťazstvom, aj keď mu na tretiu priečku v skupine stačí remíza. Rozlúčiť sa s víťazstvom by však bolo krajšie.
56
changeStriedanie v tíme Panama: z ihriska odchádza Román Torres, prichádza Luis Tejada.
56
Už nasledoval spomínaný rohový kop, po ktorom sa dostal do zakončenia na bránu Badrí, ale nový muž na ihrisku nemieril presne. Torres sa do hry nevracia a zrejme tak dohral posledné stretnutie na tomto šampionáte.
55
Na rohový kop si však budeme musieť počkať, pretože na trávniku ostáva ležať panamský kapitán Torres. Zatiaľ to s ním nevyzerá dobre a bude musieť zrejme vynútene striedať.
54
importantVeľa nechýbalo a Tunisko mohol otočiť vývoj stretnutia vo svoj prospech! Opäť sa do zakončenia na panamskú bránu po peknej akcii dostal Júsif, ale teraz už bol pozorný brankár Penedo, ktorý loptu vyráža na rohový kop!
52
Za takéhoto stavu obsadzuje tretiu priečku v skupine Tunisko. Do konca zápasu je však ešte dostatok času a stať sa teda môže čokoľvek.
51
51

Výborný vstup afrického tímu do druhého polčasu a stav zápasu je vyrovnaný 1:1! Futbalisti v bielych dresoch podnikli krásnu ofenzívnu akciu, na konci ktorej stál pred bránou súpera FACHRADDÍN BIN JÚSIF a ten z blízka prekonáva Peneda!
49
Túto útočnú snahu afrického tímu však prerušuje postranný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd. Loptu späť do hry uvedie brankár Penedo.
48
K lopte sa dostáva Tunisko, ktoré sa už okamžite snaží o prienik na súperovu polovicu. Futbalisti v bielom stále prehrávajú o jeden gól a tak sa ženú sa vyrovnaním.
47
Druhý polčas tohto zápasu je už v plnom prúde, výkopom ho odštartovala Panama. Obaja tréneri spravili po jednej zmene v základnej zostave.
46
changeStriedanie v tíme Tunisko: z ihriska odchádza Fardžaní Sasí, prichádza Anís Badrí.
46
changeStriedanie v tíme Panama: z ihriska odchádza Gabriel Torres, prichádza Harold Cummings.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak už čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas zápasu medzi Panamou a Tuniskom, v ktorom sme napokon videli jeden presný zásah. Postarala sa oň Panama, keď sa v 33. minúte oprel do strely Rodríguez a loptu si nešťastne do vlastnej siete zrazil Maríá. Celkovo sme však sledovali vyrovnané stretnutie, Tunisko mohlo minimálne vyrovnať, ale buď zlyhali strelci, alebo dobre zasiahol panamský brankár.

Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začína približne o 21:03.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
45+1
importantTretia gólová príležitosť pre Tunisko! V pokutovom území sme sledovali zakončenie od Khazriho, ale brankár Penedo výborným zákrokom podržal svoj celok a tak Panama stále vyhráva 1:0!
45
Prvý polčas sa predlžuje o dve minúty!
44
yellowCardŽltú kartu dostáva Fardžaní Sasí (Tunisko).
43
Už sa teda blíži záver prvého dejstva, Panama sa snaží udržať svoje vedenie až do polčasovej prestávky.
42
Po dvoch dobrých príležitostiach sa dopredu dostala aj Panama, ale nič zaujímavého nám táto reprezentácia neponúkla. To ju však mrzieť nemusí, stále vyhráva najtesnejším rozdielom.
41
importantNo a opäť mohlo byť vyrovnané! Opäť sa o centrovanú loptu pred bránu súpera postaral Haddadí, do zakončenia sa dostal Chazrí, ale jeho volej putuje nad Penedovu bránu.
40
Do konca prvého polčasu ostáva približne päť minút. Tempo hry sa začína stupňovať, veľmi tomu pomohol úvodný gól stretnutia. Za takéhoto stavu by tretiu pozíciu v skupine obsadilo Tunisko.
39
39
importantVeľa nechýbalo a stav zápasu mohol byť vyrovnaný! Haddadího presný center do pokutového územia súpera našiel hlavu Júsifa, ktorého pokus len tesne minul bránu Panamy!
37
Tunisko sa podarilo usadiť na útočnej polovici, takže momentálne sledujeme zápas ako na hojdačke. Do konca prvého polčasu ešte nejaký ten čas ostáva.
36
Sledovali sme priamy kop Panamy, po ktorom sa v pokutovom území dostal do zakončenia hlavou Machado, ale nemieril presne. Tunisko si tak teraz môže vydýchnuť.
35
No a Panamu tento moment povzbudil a futbalisti v červených dresoch sa opäť usadili na útočnej polovici. Tunisko sa tak musí brániť, obraz hry sa teda razom mení.
34
Jedná sa už o deviaty vlastný gól na tomto svetovom šampionáte. MS v Rusku určite vstúpia čo sa týka štatistík do histórie, často sme svedkami pokutových kopov a vlastných gólov.
33
33
goalTím Panama práve strelil gól!
No a napokon je tu prvý presná zásah v tomto zápase! Panama dosiahla druhý gól na svetovom šampionáte, aj keď sa jedná o vlastný gól. Futbalisti v červenom sa usadili na útočnej polovici, Torres našiel presnou prihrávkou pred pokutovým územím Rodrígueza, ktorý sa oprel do strely a tento pokus sa nešťastne odrazil od
JASÍNA MARÍÚ do siete Tuniska, Panama vyhráva 1:0!
31
Útočné výpady sa opäť striedajú na oboch stranách, snáď čoskoro prídu aj zaujímavé situácie. Tempo hry predsa len čoraz viac opadá.
30
Ani po polhodine hry sme presný zásah v tomto zápase nevideli. Podobne je tomu aj v zápase Anglicka s Belgickom. Predsa len sa jedná už o tretí zápas v skupine, zrejme troška aj ubúdajú sily.
29
Tunisko zahrávalo ďalší rohový kop, ale aj v tomto prípade dobre zasiahla obrana súpera a upratala loptu do bezpečia. Africký tím je tak stále usadení na útočnej polovici.
28
Panama je stále pod tlakom, ale zatiaľ všetky centrované lopty pred jej bránu dokáže odrážať do bezpečia. Tunisko môže teda ešte pokračovať vo svojej útočnej aktivite.
27
Teraz sa však už futbalistom v bielych dresoch podarilo usadiť na útočnej polovici, po zrazenej prihrávke pred pokutové územie získava Tunisko autové vhadzovanie.
26
Celá útočná snaha Panamy vyvrcholila len nepresnou prihrávkou. Tunisko sa tak opäť dostáva k lopte, ale momentálne má problémy s prechodom do útoku.
25
Panama sa už presúva na útočnú polovicu, takže po dlhšej dobe sa Tunisko musí brániť. Africký celok sa rozostavil v okolí svojho pokutového územia.
24
Júsif potiahol loptu pred pokutové územie, ale jeho prihrávka nenašla nikoho z jeho spoluhráčov. Pri lopte je už teda Panama, ktorá sa snaží o postupný prechod dopredu.
23
Stále však je pri lopte častejšie Tunisko, ktoré znova operuje na útočnej polovici. Panama sa tak momentálne musí brániť, ale futbalisti v bielych dresoch čakajú na svoju prvú väčšiu príležitosť.
22
Uplynula už polovica z prvého polčasu, zatiaľ sme teda presný zásah nevideli. Najbližšie k gólu mala Panama, ale dobre zasiahol brankár Maslúsí. Presný zásah nepadol ani v ostro sledovanom stretnutí Anglicka a Belgicka.
20
Aj naďalej platí, že aktívnejšie hrá momentálne Tunisko, ktoré bolo pred zápasom označovaný ako favorit. Africký celok bojuje o tretie víťazstvo tohto kontinentu na svetovom šampionáte v Rusku.
19
19
importantPrvá situácia v zápase, ktorú môžme označiť ako gólovú šancu! Po rohovom kope sa v pokutovom území dostal do zakončenia Godoy, ale reprezentant Panamy neprekonal brankára Maslúsiho!
18
Tunisko hrá momentálne aktívne a opäť operuje na útočnej polovici. K individuálnej akcii sa rozhodol Slití, ale bol faulovaný a tak je jeho snaha prerušená.
17
Táto akcia Tuniska však už bolo nebezpečnejšia. Na peknú prihrávku za obranu súpera si nabehol Júsifa, prenikol až do pokutového územia, ale jeho následný strelecký pokus bol zblokovaný do bezpečia.
16
Nasledovali dva pokusy o centrovanú loptu do pokutového územia Panamy, ale ani jeden z nich sa neujal a tak sme opäť nič zaujímavého nevideli.
15
Momentálne je pri lopte Tunisko, ktoré sa snaží preniknúť na súperovu polovicu pomocou krátkych prihrávok. Panama sa však prezentuje vysokým napádaním.
14
Aj keď je úvod stretnutia aktívny z oboch stranách, zatiaľ čakáme na vyloženú gólovú situáciu. Skóre zápasu sa zatiaľ nemení ani v zápase Anglicka s Belgickom.
13
Rohový kop Tunisanov však už nič zaujímavého neponúkol, futbalisti v bielych dresoch sa sťahujú späť na svoju polovicu. Panama sa však momentálne nikam nehrnie.
12
Teraz to však už priamy kop bude. Z pravej strany smerovala centrovaná lopta pred bránu Panamy, obrana v červených dresoch však loptu odvrátila do bezpečia.
11
V pokutovom území súpera sa do zakončenia hlavou dostal G. Torres, ale jeho slabý pokus nič zaujímavého neponúkol. Kapitán Panamy reklamoval rohový kop, ale u hlavného rozhodcu nepochodil.
10
O rýchlu odpoveď sa snažili reprezentanti Tuniska, zo strednej vzdialenosti sa k strele odhodlal Slití, ale takisto nebol úspešný. Je sa však na čo v úvode stretnutia pozerať.
9
Sledovali sme rýchly útočný výpad zo strany Panamy, ale boli sme len svedkami takého propagačného pokusu na bránu Tuniska, s ktorým brankár Maslúsí nemal žiadne problémy.
8
Od úvodného výkopu sa však striedajú útočné výpady na oboch stranách. Sledujeme boj o tretiu priečku v skupine, čo je tiež nejaká tá motivácia pre oba celky.
7
Teraz sme však už boli svedkami prvej zaujímavejšej situácie. Slití sa dostal k lopte a pekným prízemným centrom poslal loptu pred bránu súpera, do zakončenia sa chystal Júsifa, ale loptu ideálne nezasiahol.
6
Napokon sme boli svedkami dlhej centrovanej lopty do pokutového územia, ale nikto z futbalistov v bielych dresoch nedokázal na túto loptu reagovať.
5
Svoj prvý priamy kop získava aj Tunisko. Bránenie štandardnej situácie si tak vyskúšajú aj reprezentanti Panamy. Tento priamy kop však nieje z nijak nebezpečnej vzdialenosti.
4
Centrovaná lopta však smerovala len do miest, kde stál pripravený brankár Maslúsí. Malá zaujímavosť, Tunisku sa zranili hneď dvaja brankári a tak je dnes do brány pripravený Júsif, ktorý je v základnej jedenástke, ale keby bolo treba striedať brankára, je pripravený sa zhostiť tejto úlohy.
3
Smerom dopredu sa už podarilo preniknúť aj reprezentantom Panamy. Po nedovolenom zákroku bude musieť Tunisko čeliť priamemu kopu v tesnej blízkosti svojej brány.
2
Tunisko získalo loptu na svoje kopačky a tak sa ihneď pustila do útoku. Obrana v červených dresoch sa musela mať na pozore, ale nebezpečnú prihrávku do pokutového územia dokázala upratať do bezpečia.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mala Panama, ktorá odohrá svoje posledné stretnutie na šampionáte v červených dresoch. Tunisko o tretiu priečku v skupine zabojuje v bielych dresoch.
1
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Na programe sú ešte štátne hymny oboch krajín, po ktorých sa naplno odštartuje tento zápas.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemný futbalový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Od 20:00 nás čakajú posledné dva zápasy v rámci základných skupín, definitívne sa uzavrie už aj skupina G a na rad tak príde vyraďovacia časť.

O jej účasti sa už vo zvyšných dvoch zápasoch rozhodovať nebude, určí sa len konečné poradie, keďže v priamom súboji bojujú o prvé mieste Anglicko a Belgicko.

My sa však zameriame na druhé stretnutie v skupine G, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Panamy a Tuniska. Ani jeden celok na tomto šampionáte ešte nebodoval a tak dnes hrajú o tretiu priečku v skupine. Lepšie skóre má momentálne Tunisko a tak by v prípade remízy obsadilo spomínané tretie miesto. Snáď teda uvidíme zaujímavé stretnutie.

Panama: Penedo – Machado, Torres (C), Escobar, Ovalle – Bárcenas, Godoy, G. Gómez, Ávila, Rodríguez – G. Torres

Náhradníci: Á. Rodríguez, Calderón – Cummings, Pérez, Pimentel, Davis, Abdiel Arroyo, Tejada, Baloy

Tunisko: A. Maslúsí (C) – Naggúz, Baduí, Maríá, Haddadí – Sasí, Schirí, Čaalalí – F. bin Júsif, Chazrí, Slití

Náhradníci: Binaluání, Chauí, Badrí, Maalúl, bin Amúr, Chalíl, Srarfí, Chalífa

Rozhodca: Nawaf Shukralla (Bahrajn) – Yaser Tulefat (Bahrajn), Taleb Al Marri (Katar) – Mehdi Abid Charef (Alžírsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Panamy a Tuniska. Zápas sa začína o 20:00.

V tomto týždni sa odohrajú posledné zápasy v základných skupinách na MS vo futbale 2018 a vo veľa z nich ešte pôjde o veľmi dôležité boje o postup do osemfinále. Na programe budú každý deň po štyri stretnutia a hracie časy sa už budú aj prekrývať.

V našom online textovom prenose sa zameriame na základnú skupinu G, v ktorej je však už o všetkom rozhodnuté.

Panama:
Panama teda už stratila šancu na postup zo skupiny a stále čaká na svoj prvý bodový zápis na svetovom šampionáte v Rusku. V prvom zápase podľahla táto reprezentácia Belgicku 0:3 a ani v druhom zápase Panama nijak neoslnila, keď podľahla Anglicku vysoko 1:6 a zaznamenala tak najhorší výsledok na tomto šampionáte s pomedzi všetkých tímov, dočkala sa však historického gólu na MS. V tomto stretnutí tak už bude hrať len o vylepšenie si reputácie.

Tunisko:
Aj Tunisko sa už teda do vyraďovacích bojov nedostane. Prvý zápas však začalo Tunisko veľmi slušne, dlho držalo nerozhodný stav s Anglickom, ale napokon podľahla Three Lions 1:2. V druhom stretnutí s Belgickom sa už zrodila prehra 2:5 a tak Tunisko stratilo nádej na postup. V poslednom zápase však má šancu aspoň na bodový zápis.

Podľa vypísaných kurzov je favoritom zápasu Tunisko. Oba tímy sa však chcú čo najlepšie rozlúčiť so šampionátom a tak sa snáď pri sledovaní tohto zápasu nudiť nebudeme.

Z pozície komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Panama pri premiére na MS nezískala ani bod, podľahla aj Tunisku