Brazílčan Neymar si schováva tvár po prehre s Belgickom.
Brazílčan Neymar si schováva tvár po prehre s Belgickom. (Autor: TASR/AP)

Neymar sa nestane majstrom sveta.

MS vo futbale 2018, štvrťfinále:

Brazília - Belgicko 1:2 (0:2)

Góly: 76. Augusto - 13. Fernandinho (vl.), 31. De Bruyne

ŽK: Fernandinho, Fagner - Alderweireld, Meunier. Rozhodcovia: Mažič – Ristič, Durdevič (všetci Srb.), 42 873 divákov

Brazília: Alisson - Fagner, Silva, Miranda, Marcelo - Paulinho (73. Augusto), Fernandinho - Wilian (46. Firmino), Coutinho, Neymar - Gabriel Jesus (58. D. Costa)

Belgicko: Courtois - Alderweireld, Kompany, Vertonghen - Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (83. Vermaelen) - De Bruyne, Lukaku (87. Tielemans), E. Hazard

SAMARA. Hráči Belgicka sa stali druhými semifinalistami na MS vo futbale 2018 v Rusku. V piatkovom štvrťfinálovom zápase zdolali Brazíliu 2:1 a postúpili medzi štyri najlepšie tímy šampionátu.

Belgičania išli do vedenia v prvom polčase po vlastnom góle Fernandinha z 13. minúty a zásahu Kevina De Bruyneho z 31. minúty.

Brazílčania sa kontaktného gólu dočkali v 76. minúte, keď sa presadil striedajúci Augusto, ale vyrovnať už nedokázali.

Zatiaľ čo Belgicko natiahlo šnúru bez prehry na 24 stretnutí, Brazília prehrala prvý raz po 15 dueloch.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Brazília - Belgicko: fotogaléria

7.7.2018

Neúspech Brazílie znamená, že medzi najlepšími štyrmi mužstvami prebiehajúcich MS nebude krajina z Južnej Ameriky, čo sa naposledy stalo na MS 2006 v Nemecku.

Vtedy bolo semifinálové zloženie rovnako čisto európske, podobne záležitosťou európskych tímov bude aj teraz.

Pre Belgičanov znamená účasť v semifinále vyrovnanie ich doterajšieho maxima, ktoré dosiahli na MS 1986 v Mexiku (na turnaji skončili napokon štvrtí - pozn. red.).

V zápase o postup do finále sa stretnú s Francúzmi, ktorí v prvom štvrťfinále zdolali Uruguaj 2:0. Duel je na programe v utorok 10. júla o 20.00 v Petrohrade.

Hlas po stretnutí:

/zdroj: BBC/

Roberto Martínez, tréner Belgicka: "Dokázali to. Videli ste neuveriteľné srdce tohto tímu. Ak pristúpite na hru Brazílie, nemáte šancu. My sme sa vzopreli. Chlapci dosiahli niečo výnimočné a doma si zaslúžia výnimočný prístup.

Skvelo plnili taktické pokyny. Veľmi túžili po víťazstve a podarilo sa im to. Zdolali sme Brazíliu na majstrovstvách sveta a utvorili si spomienku na celý život."

Tite, tréner Brazílie: "Bol to výborný zápas. Mali sme držanie lopty, vytvorili sme si príležitosti, ale nestrelili sme góly. Súper svoje šance premenil. Rozhodla efektivita na trávniku.

Pre mňa bol rozdielovým hráčom brankár Belgicka Thibaut Courtois. Prehrali sme, a preto ma bolí povedať to, ale dnes sme videli krásny zápas. Oba tímy predviedli veľkú kvalitu. Ak máte radi futbal, musel sa vám duel páčiť.

Aby ste uspeli, musíte vyrásť ako hráči aj ako tím. My sme prišli skúsiť získať titul, všetci to chceme. K finále nám chýba jediný krok.

Kevin De Bruyne, stredopoliar Belgicka

Thibaut Courtois, brankár Belgicka: "Je to neskutočné. Tento tím chce vyhrať každý zápas, pred Anglickom ľudia hovorili, že bude lepšie prehrať, ale zvíťazili sme, a to nám dodalo sebadôveru.

Počas sezóny ma nespravodlivo kritizovali, ale dnes som dokázal, kto som a prečo som tu. Viem ako Neymar zvykne strieľať, takže som bol pripravený. Mali sme skvelú taktiku a cítili sme, že dnes je náš deň. Splnili sme si detský sen."

Kevin De Bruyne, stredopoliar Belgicka, strelec víťazného gólu a najlepší hráč zápasu: "Nikdy nie je jednoduché hrať proti Brazílii, má vynikajúce mužstvo. My sme však ukázali našu tímovú silu. V prvom polčase sme boli fantastickí. Druhá polovica bola náročná. V posledných 15 minútach sme prejavili veľký charakter.

Na svoj gól na MS som chvíľu čakal. Videl som voľný priestor a sadlo mi to pekne. Aby ste uspeli, musíte vyrásť ako hráči aj ako tím. My sme prišli skúsiť získať titul, všetci to chceme. K finále nám chýba jediný krok."

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

Ofenzívnu kvalitu Belgičanov sa už v 2. minúte snažil potvrdiť De Bruyne, ale jeho prízemná strela mierila mimo bránky.

Zaujímavejšia situácia prišla v 8. minúte, keď Brazílčania zahrali roh, lopta sa dostala k stopérovi Silvovi, ktorý ju však netrafil ideálne a brankára Courtoisa zachránila žrď.

Odpoveďou bol belgický protiútok, ani Chadli však netrafil bránku. Brazílčania sa v úvodnej štvrťhodine snažili diktovať tempo, ale do vedenia išli Belgičania. Po ich rohovom kope v 13. minúte si Fernandinho loptu zrazil do brány - 0:1.

Gól dodal Belgičanom iskru, tesný náskok bránili aktívnejšou hrou a najmä pozorným strážením Neymara.

Po polhodine hry opäť ukázali silu svojich protiútokov, keď Lukaku potiahol loptu stredom ihriska, posunul ju De Bruyneovi, na ktorého strelu spoza šestnástky brankár Alisson nedosiahol - 0:2.

Brazílčania sa ocitli v náročnej situácii a dlhé minúty mali problémy dostať sa do výhodných streleckých pozícií. V 37. minúte to skúsil spoza šestnástky Coutinho, ale Courtois vyboxoval loptu na roh.

Na opačnej strane si Alisson prvý zákrok pripísal až v 41. minúte po priamom kope De Bruyna.

II. polčas:

Brazílčania vstúpili do druhého polčasu aktívnym pohybom a snažili sa o kontaktný gól. Strely Firmina, Costu ani Hazarda na opačnej strane však skóre nezmenili.

Postupne sa Brazílčanom čoraz častejšie darilo prenikať do pokutového územia a v 76. minúte sa dočkali, keď striedajúci Augusto ideálne vyskočil na center Coutinha a prekonal Courtoisa - 1:2.

Ten istý hráč mohol pridať aj druhý gól Brazílie, otvorený priestor v defenzíve súpera však využil iba na nepresnú strelu a gólom sa neskončila ani Coutinhova strela po rýchlom brejku a prihrávke Neymara.

Brazílčania v závere stupňovali tlak, v nadstavenom čase to spoza šestnástky skúsil Neymar, ale jeho dobre mierenú strelu vytlačil na roh Courtois.

Online prenos: Brazília - Belgicko (MS vo futbale 2018, 2. štvrťfinále)

Majstrovstvá sveta Štvrťfinále 2017/2018
06.07.2018 o 20:00
Brazília
1:2
(0:2, 1:0)
90+6 minúta
Belgicko
Góly: 76. Renato Augusto – 13. Fernandinho (vla.), 31. De Bruyne. ŽK: 85. Fernandinho (BRA), 90. Fagner (BRA) – 47. Alderweireld (BEL), 70. Meunier (BEL). Rozhodca: Mažić – Ristić, Đurđević (všetci Srbsko).
Červení diabli sa radujú na ihrisku, kanárici smútia. V druhom polčase sa Brazília snažia čo najskôr vyrovnať a vrátiť sa tak späť do boja o semifinále, ale kontaktný gól prišiel až v 76. minúte z hlavy striedajúceho Renata Augusta. Aj napriek tomu mala Brazília šance na vyrovnanie, ale najprv Renato Augusto tesne minul belgickú bránu, Coutinho v dobrej pozícii ju prestrelil a Neymarovu strelu pod brvno vyrazil famóznym zákrokom Courtois.

Belgicko tak vyradilo päťnásobného majstra sveta z Brazílie po výsledku 2:1 a v semifinále si zahrá proti Francúzsku. Čierny kôň tohto turnaja tak po 32 rokoch postupuje medzi najlepšiu štvoricu a to nemusí byť z jeho strany ešte posledné slovo.

Dnes sme teda spoznali prvých dvoch semifinalistoch. Zajtra nás čakajú ďalšie dva zápasy, proti sebe nastúpia Švédsko – Anglicko a Rusko – Chorvátsko, čo budú takisto veľmi zaujímavé stretnutia. Aj z nich vám ponúkame náš online textový prenos.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
importantBelgicko postupuje do semifinále, kde ho už čaká Francúzsko! Sledovali sme veľmi zaujímavé stretnutie, ktoré sa končí šťastnejšie pre Belgicko a ďalší veľký favorit turnaja Brazília končí na MS v Rusku!
90+6
90+5
Červení diabli sa držia s loptou na útočnej polovice, Belgicko už búcha na semifinálovú bránu, ktorá sa začína otvárať. Fanúšikovia Brazílie už smútia.
90+4
Brazília ešte zahrávala rohový kop, ale ten nič zaujímavého neponúkol. V pokutovom území bol už aj brankár Alisson, ktorý sa musí rýchlo vrátiť späť do svojej brány.
90+4
90+4
importantCourtois zachránil Belgicko! Neymar svoju strelu krásne namieril pod brvno a len čakal, či z toho bude góle. Belgický brankár však vytiahol famózny zákrok a stáva sa hrdinom v Belgicku!
90+3
Nasledoval nedovolený zákrok reprezentantov Brazílie a súper sa tak môže usadiť na útočnej polovici. Hazard sa však tiež previnil faulom a tak Brazília ide okamžite dopredu.
90+2
Belgicko vyváža loptu do bezpečia a snaží sa kombinovať na súperovej polovici. Očakávaný veľký tlak Brazílie stále neprechádza, Belgicko začína klopať na semifinálovú bránu.
90+1
Druhý polčas sa predlžuje o 5 minút! Neymar opäť padol v pokutovom území na zem, keď súperil o loptu s Alderweireldom po centri na zadnú tyč od Fagnera. Ani v tomto prípade sa však o nedovolený zákrok jednať nemohlo.
90
90
yellowCardŽltú kartu dostáva Fagner (Brazília).
89
Stále však neprichádza potrebný nápor Brazílie. Červení diabli teda ukázali veľkú silu a nepodľahli panike po inkasovanom góle. Futbalisti v žltom musia rozohrávať zo svojej polovice.
88
Kanárici už musia začať aj riskovať smerom dopredu. Neymar opäť úspešne prenikol do pokutového územia súpera, ale loptu si dal ďaleko pred seba a bude to len odkop od brány Belgicka.
87
changeStriedanie v tíme Belgicko: z ihriska odchádza Romelu Lukaku, prichádza Youri Tielemans.
86
Približne päť minút ostáva do konca riadneho hracieho času v tomto polčase, ale podľa mňa môžme zrejme takúto porciu minút očakávať aj v nadstavenom čase.
85
yellowCardŽltú kartu dostáva Fernandinho (Brazília).
84
84
importantKrásny rýchly brejk zo strany Brazílie, loptu do pokutového územia potiahol Neymar, výbornou prihrávkou našiel pred bránou súpera Coutinha, ale jeho pokus smeruje nad bránu Courtoisa!
82
changeStriedanie v tíme Belgicko: z ihriska odchádza Nacer Chadli, prichádza Thomas Vermaelen.
81
81
A tu sa len potvrdzujú moje slová, že ešte nás čaká zaujímavý zvyšok zápasu. Stále je však bližšie k semifinále Belgicko, ktoré zrejme čakajú najrušnejšie chvíle na tomto šampionáte.
80
importantĎalšie zaváhanie belgickej obrany mohlo priniesť vyrovnanie! Renato Augusto sa mohol stať národným hrdinom, kedže sa po zaváhaní súperovej obrany dostal k presnej prihrávke pred pokutovým územím a jeho pokus ide tesne vedľa Courtoisovej brány! Teraz fakt veľa nechýbalo, Belgicku spadol veľký kameň zo srdca.
78
Otázne aj je, či tréner Belgicka spraví nejakú zmenu v zostave, alebo už to nechá tak a bude sa spoliehať, že základná jedenástka ukope víťazstvo.
77
Nestraní fanúšikovia sa tak ešte majú na čo tešiť! Kanárici sú gólom posilnení a pokúšajú sa už aj o druhý. Belgicko tak zrejme čakajú krušné chvíle, ale Brazília musí myslieť na smrtiace brejky súpera.
76
76
goalBrazília dala gól!
Kontaktný gól Brazílie prichádza v 76. minúte! Kanárici pokračovali vo svojom menšom nápore na súperovu bránu, pred ňu smeroval presný center od Coutinha na hlavu striedajúceho RENATA AUGUSTA a ten ako správny žolík z lavičky znižuje na 1:2! Tu môžme konštatovať prvé menšie zaváhanie belgickej obrany, ktoré je teda ihneď potrestané.
74
Kanárici operovali v pokutovom území súpera, sledovali sme hneď niekoľko zakončení z ich kopačiek, ale k ohrozeniu belgickej brány nedošlo.
73
Brazílsky tréner Tite tak už využil všetky svoje striedania. Roberto Martínez má k dispozícii ešte všetky tri, zrejme si ich ponecháva na záver druhého polčasu ako taktické.
72
changeStriedanie v tíme Brazília: z ihriska odchádza Paulinho, prichádza Renato Augusto.
71
71
Strelu zo strednej vzdialenosti do stredu brány pohodlne kryje brankár Courtois, ktorý tak podržal dovolený čas loptu vo svojich rukaviciach a následne ju rozohráva na svojich spoluhráčov.
70
yellowCardMeunier nedovolene zastavil prenikajúceho Neymara a vidí za to žltú kartu. Brazílsky futbalista však tomuto poriadne pridal a pre belgického reprezentanta to znamená stopku do prípadného semifinále.
69
Lukaku prenikol s loptou až do pokutového územia súpera, ale nepodarilo sa mu už presne zakončiť a bude to len odkop od brány Brazílie. Belgicko sa teda vracia späť na svoje územie.
68
V zápase sa už pokračuje ďalej, pri lopte je Brazília. Oba tímy hrajú krátko s desiatim hráčmi, dvaja hráči čakajú za postrannou čiarou na pokyn, aby sa mohli vrátiť na trávnik.
67
Na tribúne vidíme zamyslené tváre priaznivcov Brazílie, ale aj rozradostených fanúšikov Belgicka. Oba tímy teraz využívajú krátke prerušenie na občerstvenie.
66
Stať sa však ešte môže naozaj čokoľvek, napokon to ukázalo samotné Belgicko v zápase s Japonskom. Kanárikom sa však v tomto stretnutí v koncovke nedarí, raz bola proti konštrukcia brány a hneď niekoľko dôležitých zákrokov predviedol brankár Courtois.
65
Navyše je teraz pri lopte práve Belgicko, ktoré drží hru v strede poľa. Pribúdajúci čas futbalistom v žltom na nálade určite nepridáva, začína sa prejavovať aj nervozita.
63
Stále však nemôžme hovoriť o nejakom drvivom tlaku zo strany Brazílie. Červení diabli pokračujú vo svojej úspešnej hre z prvého polčasu a držia postupový výsledok. Žeby čierny kôň turnaja vyradil jedného z najväčších favoritov? Ešte si na odpoveď musíme počkať.
62
importantNa druhej strane mal zníženie na kopačke nový muž na ihrisku Costa! Ten takisto prenikol až do pokutového územia, bol v lepšej pozícii ako nedávno Hazard, ale jeho strelecký pokus krásnym zákrokom vyrazil do bezpečia brankár Courtois!
62
62
62
importantBelgicko ukázalo svoju silnú zbraň! V strede poľa získal De Bruyne loptu a vyslal dopredu svojho kapitána Hazard, ktorý pekne prenikol až do pokutového územia, ale z mierneho uhla posiela loptu tesne nad bránu súpera!
61
K lopte sa však už dostáva Belgicko, ktoré sa nemá kam ponáhľať. Červení diabli sa však pokúšajú takisto útočiť, na zavretie sa do obrany je ešte času dosť.
60
Hodina z druhého štvrťfinálového zápasu už uplynula. Zatiaľ to teda vyzerá na semifinálovú dvojicu: Francúzsko – Belgicko. Na takéto závery je však ešte priskoro.
59
Aj naďalej platí, že častejšie sú pri lopte futbalisti v žltých dresoch, ale nedarí sa im presadiť v útoku. Courtois tak drží čisté konto a vedenie svojho tímu 2:0!
58
changeStriedanie v tíme Brazília: z ihriska odchádza Gabriel Jesus, prichádza Douglas Costa.
56
56
Mažić k obrazovke nejde, ale v pohotovosti sú videorozhodcovia. Napokon srbský rozhodca dal pokyn k pokračovaniu v zápase, penalta to nebude. Bola to však hraničná situácia.
55
importantJesus sa s loptou prebojoval do pokutového územia, nasadil pekné jasličky Vertonghenovi, ale padá pri tom na zem a z tohto by už penalta byť mohla!
54
Kanárici sú stále usadení na útočnej polovici a snažia sa niečo nebezpečné vymyslieť. Druhý polčas zatiaľ nemá také tempo ako mal prvý.
53
53
Hra však plynie ďalej, aj keď brazílsky tréner sa dožaduje videa. Opakované závery však ukazujú, že Neymar tento faul nafilmoval a doslova si poň išiel sám. Zrejme tu mohla prísť žltá karta pre brazílskeho reprezentanta.
52
importantNeymar páda na zem v pokutovom území, ale hlavný rozhodca Mažić rozpažil ruky, takže penalta sa nepíska. Neprichádza ani ku konzultácii s VAR, ale zrejme k tomu ešte dôjde po prerušení hry.
51
importantV pokutovom území sa k strieľanému centru pred belgickou bránou dostal Firmino, ale v páde len loptu mierne šuchol, ale tá nebezpečne preletela okolo Courtoisa.
50
Prvých päť minút druhého polčase zatiaľ nič zaujímavého neprinieslo, Brazília však po zisku lopty okamžite preniká na súperovu polovicu a snaží sa streliť kontaktný gól. Zdá sa to však byť ako veľmi náročná úloha.
49
Nasledoval však rýchly brejk Belgicka. Kompany zachytil nepresnú prihrávku a poslal dobrým pasom dopredu De Bruyneho, ktorý sa prebojoval až do pokutového územia, ale tam si loptu vysoko hodil pred seba a do svojich rukavíc ju zobral brankár Alisson.
48
Nový muž na ihrisku Firmino sa prebojoval až do pokutového územia súpera, ale jeho pokus bol zblokovaný do bezpečia. Brazília ešte ostáva usadená na útočnej polovici.
47
47
yellowCardJe tu prvá žltá karta v tomto zápase! Alderweireld nedovolene zastavil prenikajúceho Fernandinha.
46
Druhý polčas, ktorý bude nesmierne dôležitý sa už naplno rozbehol, výkop patril Belgicku. Sme teda určite zvedaví, či sa Brazília dokáže vrátiť späť do boja o semifinále.
46
changeStriedanie v tíme Brazília: z ihriska odchádza Willian, prichádza Roberto Firmino.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas druhého štvrťfinálového zápasu. Po ňom vyhráva Belgicko 2:0, čo je možno trocha nečakané, že takýto výsledok svieti už po prvom dejstve. Brazília vstúpila do zápasu o čosi aktívnejšie, ale už v 13. minúte zahrávalo Belgicko rohový kop a Fernandinho si nešťastne poslal loptu do vlastnej siete. V 31. minúte sme sledovali vynikajúci rýchly brejk Belgicka, ktorý druhým gólom v Alissonovej sieti zakončil De Bruyne a tak Brazíliu čaká v druhom polčase veľmi náročná úloha.

Druhý polčas sa začne približne o 21:03.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Do pokutového územia súpera prenikol Neymar, jeho zakončenie bolo tečované a Brazília sa chystala k rohovému kopu. Napokon však po zdvihnutej zástavke postranného rozhodcu sa jednalo o ofsajd.
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní, zrejme sa nejaká tá minútka či dve ešte nadstavia. Brazília je pri lopte a snaží sa ešte niečo nebezpečné vymyslieť.
43
Veľa času do konca prvého polčasu už neostáva, Belgicko si drží svoje vedenie o dva góly a nedávno pri troške šťastia ho mohlo aj navýšiť. Belgicko je teraz v opačnej situácii ako v zápase s Japonskom, tam o dva góly prehrávalo a dokázalo to otočiť. Teraz sa bude snažiť toto vedenie nepustiť.
42
42
Aj po ňom sme sledovali zakončenie na bránu Brazílie, ale toto až tak nebezpečné nebolo. Predsa len tam však došlo k ďalšiemu zaváhaniu obrany, hlavne na nej musí Brazília do druhého polčasu popracovať.
41
importantKonečne sa dôležitého zákroku dočkal aj Alisson! Brazílsky brankár čelil priamej strele pod brvno z priameho kopu, ale tento nebezpečný pokus od De Bruyneho vyrazil pozorným zákrokom na rohový kop!
40
Päť minút pred koncom prvého polčasu vyhráva Belgicko stále 2:0! Červení diabli sú pri lopte a držia hru ďaleko od svojej brány. Uvidíme, či ešte niečo zaujímavé prinesie prvé dejstvo tohto zápasu.
39
Po získanej lopte sa na útočnú polovicu presunulo Belgicko, ktoré predviedlo peknú kombináciu pred súperovou 16-tkou, ale žiadne zakončenie na bránu sme už nevideli.
38
Rohový kop už nič podobné neponúkol, ale Brazília ešte ostáva na útočnej polovici. Čelí však vysokému napádaniu zo strany súpera.
37
37
37
importantCoutinho mohol znížiť! Brazílsky reprezentant sa dostal k lopte a vyskúšal to strelou spoza pokutového územia, ale jeho pokus výborným zákrokom vyrazil na rohový kop Courtois!
35
V pokutovom území súpera sa do zakončenia hlavou dostal Paulinho, ale jeho pokus bol nepresný a Courtois tak zasahovať nemusel. Celkovo brankári nemajú toľko roboty, ale pre Alissona je to veľmi náročné stretnutie, kedže už inkasoval dva góly.
34
Brazílsky fanúšikovia na tirbúne sú v šoku, ale stále nieje o ničom rozhodnuté. Do konca zápasu je dostatok času, ale prekonať belgickú defenzívu dnes bude zrejme veľmi náročné.
33
Zaujímavo sa teda vyvíja toto stretnutie, takýto výsledok po viac ako polhodine hry zrejme nikto nečakal. Belgicko ukazuje veľkú trpezlivosť v tomto zápase, vyčká na chybu súpera a potom sa dokáže presadiť.
31
31
goalBelgicko dalo gól!
Červení diabli vyhrávajú 2:0! Brazília zahrávala rohový kop, ktorý však Belgičania odvrátili do bezpečia a následne založili rýchly protiútok. Celé to začalo u Lukakua, ktorý potiahol loptu až pred pokutové územie súpera, tam sa lopta dostala na KEVINA DE BRUYNA, ktorý využil Marcelove zaváhanie v obrane a úspešnou strelou prekonáva bezmocného brankára Alissona!
31
Tretí brazílsky roh zahrával Neymar, jeho center však bol nepresný a do rýchleho brejku vyrážajú futbalisti v červených dresoch. Brazília sa tak musí rýchlo vrátiť späť na svoju polovicu.
30
Willian centroval pred bránu súpera, Belgicko však odvrátilo loptu do bezpečia. Nasledovala ešte strela spoza 16-tky a Brazília získava aj rohový kop. Belgicko sa tak musí stále brániť.
29
Kanárici sa usadili na útočnej polovici a po nedovolenom zákroku získavajú priamy kop, ktorý označíme ako skrátený rohový. Jeho realizácie sa chopí Willian.
28
Momentálne hrá Brazília len s desiatimi hráčmi. Za postrannou čiarou je ošetrovaný Neymar, ale určite bude v poriadku a vráti sa späť do diania na ihrisku.
26
Belgicku sa takisto podarilo preniknúť do pokutového územia, Fellainiho získal loptu a chystal sa na strelu, napokon však bol včas od lopty odzbrojený súperovou obranou.
25
Na pozore sa teraz musel mať brankár Courtois, pretože Marcelovi sa podarilo preniknúť do pokutového územia, ale jeho strelu spoza obrany pohodlne kryje belgický brankár a loptu schoval do svojich rukavíc.
24
Teraz sme sledovali dlhšiu kombináciu Brazílie na útočnej polovici, ale napokon sme boli svedkami len nepresnej prihrávky a smerom dopredu išlo Belgicko. Kapitán červených diablov však vymyslel len nepresný center.
22
Aj v polovici prvého polčasu sledujeme rýchle útočné výpady na oboch stranách, očakávané stretnutia tak prináša výbornú futbal. Brazília sa však častejšie tlačí do zakončenia, predsa len predbežné skóre posúva ďalej jej súpera.
21
Ďalší rýchly útočný výpad reprezentantov Belgicka, k lopte sa dostal Hazard, presnou prihrávkou našiel Meuniera, ale jeho prízemný center už nič zaujímavého neponúkol.
20
Postupne sa už útočné výpady striedajú na oboch stranách, diváci sa teda rozhodne nenudia. Skóre zápasu sa však nemení, Belgicko vyhráva 1:0 po vlastnom góle Fernandina z 13. minúty.
19
Zakončenie však prišlo rýchlo na druhej strane, keď sa do lopty poriadne oprel Coutinho, ale jeho pokus kryje vo svojich rukaviciach brankár Courtois. Belgicko následne rozbieha ďalší postupný útok zo svojej polovice ihriska.
18
A mali sme možnosť sledovať aj belgický útočný výpad, zápas teda naberá na svojom tempe. Chadli centroval pred bránu súpera, ale tam vo vzduchu dobre zapracoval Miranda a loptu upratal do bezpečia.
17
Nepresná prihrávka teraz zobrala šancu Brazílii založiť niečo nebezpečné. Belgicko sa po zisku lopty snaží držať hru čo najďalej od svojej brány.
16
Kanárici sa dostávajú častejšie lopty a snažia sa tak ihneď o útočné výpady. Červení diabli však okrem toho jedného zaváhania pri rohovom kope predvádzajú úspešnú prácu v obrane a držia si svoje tesné vedenie o jeden gól.
15
Určite sa teda máme na čo tešiť, pretože futbalisti v žltom sa snažia o rýchlu odpoveď. Belgičania sa však dobre rozostavili v strede poľa a súpera do žiadnej šance nepúšťajú.
14
Zrejme aktívnejším celkom do tohto gólu bola Brazília, ktorá mala aj veľkú šancu na otvorenie skóre, ale o to sa postaral jej dnešný súper. Stále vak do konca zápasu ostáva dostatok času a tak nieje o ničom rozhodnuté.
13
13
Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Belgicko hneď po prvom rohovom kope ide do vedenia o jeden gól, keď skvelý center od rohovej zástavky vyslal pred súperovu bránu Chadli, dvaja brazílski reprezentanti sa zrazili a loptu si nešťastne poslal do vlastnej siete FERNANDINHO, Belgicko vyhráva 1:0!
12
Po úspešnom prechode pred súperovu 16-tku sme sledovali peknú prihrávku od De Bruyneho na Fellainiho, jeho tečovaný pokus prináša Belgicko prvý rohový kop v tomto zápase.
11
Futbalisti v červenom už sú pri lopte a postupnou kombináciou sa snažia preniknúť na útočnú polovicu. Zatiaľ sa teda červení diabli nikam neponáhľajú, zápas sa stále ešte len rozbieha.
10
Kanárici získali aj druhý rohový kop v tomto zápase, ale ten už nič zaujímavého neponúkol. Stále však pokračuje veľký tlak futbalistov v žltých dresoch a tak Belgicku neostáva nič iné, ako sa sústrediť len na defenzívu.
9
Červení diabli sa pokúsili o rýchly odpoveď a trocha vystrašili svojho súpera. Po peknej kombinácii sa k strele spoza pokutového územia dostal Chadli, ale jeho pokus nebol presný. Brazília však na nič nečaká a okamžite vyráža do útoku.
8
8
importantVeľká šanca pre Brazíliu! Neymar zahrával spomínaný rohový kop, jeho center od rohovej zástavky prepadol na hlavu Silvu, ale jeho pokus končí na konštrukcii brány, ktorá teda zachránila Belgicko!
7
Aj naďalej je lopta na brazílskych kopačkách, Marcelo sa snažil o prienik do pokutového územia po individuálnej akcii, čo sa mu však nepodarilo. Brazília ale získava prvý rohový kop v tomto zápase.
5
Útočnú snahu Belgicka prerušuje hlavný rozhodca Mažić, ktorý signalizuje faul od Fellainiho na Coutinha. Pri lopte sú tak opäť Kanárici, ktorí operujú na útočnej polovici.
4
Od úvodného výkopu sledujeme vysoké nasadenie na oboch stranách. Zrejme tak dnes budeme svedkami veľmi napínavého stretnutia, čo sa viac menej aj čakalo.
3
Teraz sme už sledovali aj útočnú snahu brazílskej reprezentácie. Neymar získal po peknej narážačke loptu, ale dokázal vymyslieť iba center, ktorý doputoval do rukavíc brankára Courtoisa.
2
2
Kanárici na nič nečakali a okamžite sa presunuli na útočnú polovicu. Tam však po nepresnej prihrávke loptu stratili a Kevin De Bruyne založil rýchly protiútok svojho celku. Sám menovaný sa napokon rozhodol k strele z väčšej vzdialenosti, ale jeho pokus nebol nijak nebezpečný.
1
Prvý polčas druhého štvrťfinálového zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mala Brazília, ktorá odohrá toto stretnutie v klasických žltých dresoch. Belgicko má na sebe tradičné červené dresy.
1
Obe národné mužstvá prichádzajú v sprievode rozhodcov na trávnik Kazaň Arény! Nasledovať tak budu hymny oboch krajín a prvý polčas druhého štvrťfinálového zápasu sa teda čoskoro rozbehne.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemný futbalový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Po dvoch dňoch voľna pokračujú ďalšími zápasmi 21. majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku. Ostalo posledných osem tímov a tak sú na programe štvrťfinálové stretnutia. Prvý zápas sa už odohral dnes o 16:00 a spoznali sme prvého semifinalistu, ktorým sa stalo Francúzsko po výhre 2:0 nad Uruguajom.

Od 20:00 nás čaká takisto zaujímavý súboj, jeden z najočakávanejších. Favorit na celkový triumf verzus čierny kôň turnaja, aj takto môžme označiť štvrťfinálové stretnutie medzi Brazíliou a Belgickom. Do jeho začiatku tak už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch celkov. V brazílskej zostave absentuje Danilo, ktorý sa zranil na tréningu a tak nebude môcť pomôcť svojmu tímu v tomto dôležitom zápase.

Stretnutie v Kazaň Arena povedú rozhodcovia zo Srbska, konkrétne Mažić – Ristić, Đurđević. Tesne pred výkopom sa vám tak opäť prihlásime, zatiaľ želám príjemný večer.

Brazília: Alisson – Fagner, Silva, Miranda (C), Marcelo – Paulinho, Fernandinho – Willian, Coutinho, Neymar – Jesus

Náhradníci: Cássio, Ederson – Geromel, Luís, Marquinhos, Renato Augusto, Fred, Costa, Firmino, Taison

Belgicko: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli – De Bruyne, R. Lukaku, E. Hazard (C)

Náhradníci: Casteels, Mignolet – Boyata, Dendoncker, Vermaelen, Carrasco, M. Dembélé, T. Hazard, Tielemans, Batshuayi, Januzaj, D. Mertens

Rozhodca: Mažić – Ristić, Đurđević (všetci Srbsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Brazílie a Belgicka. Zápas sa začína o 20:00.

Na 21. majstrovstvách sveta v Rusku už ostalo len osem tímov čo teda znamená, že prichádzajú štvrťfinálové stretnutia. Táto fáza turnaja je zložená aj s nejakých prekvapení, to však neplatí o aktéroch tohto stretnutia.

Brazília:
Jeden z favoritov celého turnaja sa snaží odčiniť neúspech z domácich majstrovstiev sveta, kde obsadil štvrté miesto. Brazília pôsobila v základnej skupine E, ktorú napokon aj vyhrala. Síce sa v prvom zápase zrodila remíza 1:1 so Švajčiarskom, potom však prišli dve výhry 2:0 a to s Kostarikou a Srbskom. V osemfinálne sa zrodil rovnaký výsledok nad reprezentáciou Mexika, keď góly padali až v druhom polčase, ale napokon to Brazília zvládla a ide turnajom ďalej.

Belgicko:
Už tradičný čierny kôň MS sa podľa očakávania dostal do štvrťfinále. Predchádzali tomu súboje v skupine G, ktorú Belgicko vyhralo. Najprv sa zrodili pohodlné víťazstvá 3:0 nad Panamou a 5:2 nad Tuniskom. V zápase o prvenstvo v skupine porazilo Belgicko súpera z Anglicka tesne 1:0 a v osemfinále narazilo na Japonsko. V tomto zápase sa rodilo veľké prekvapenie, kedže Belgicko prehrávalo 0:2, ale dokázalo ešte zabrať a v 94. minúte napokon rozhodlo o svojom postupe ďalej.

Pochopiteľne, tento zápas jasného favorita nemá. Budeme svedkami jedného z najočakávanejších súbojov na MS a už teraz je jasné, že jeden z favoritov nebude v Rusku pokračovať v semifinále. Určite sa tak pri sledovaní tohto zápasu máme na čo tešiť.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Brazília na šampionáte končí, vo štvrťfinálovom šlágri nestačila na Belgicko