Trenčín vyhral v Žiline, bude hrať v predkole Európskej ligy

Zľava: Miroslav Káčer z MŠK Žilina, Lukáš Skovajsa z AS Trenčín, František Kubík z MŠK Žilina a brankár AS Trenčín Igor Šemrinec počas finálového zápasu play-off o účasť vo futbalovej Európskej lige. (Autor: SITA/Milo Fabian)
Sportnet|27. máj 2018 o 00:00

Zápas play off o pohárovú Európu dospel až do predĺženia.

Finále play off o EL:

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:2 po predĺžení (0:1, 1:1)

Góly: 65. Kaša - 36. a 99. Azango. ŽK: Káčer - Šemrinec, Julien. Rozhodovali: Pavlík - Hrčka, Weiss, 3059 divákov.

Žilina: Volešák - Chvátal, Kaša, Hancko, Kubík (27. Králik) - Pečovský - Klec (58. Jánošík), Káčer - Holúbek (110. Balaj), Mráz, Mihalík

Trenčín: Šemrinec - Julien (68. Slávik), Šulek, Lawrence, Skovajsa - El Mahdiou - Beridze, Van Arnhem (73. Gong), Ubbinka, Azango (119. Sleegers) - Čatakovič

ŽILINA. Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom finále baráže o účasť v Európskej lige UEFA 2018/2019 nad MŠK Žilina 2:1 po predĺžení.

Skompletizovali tak menoslov slovenských účastníkov v novej sezóne európskych pohárových súťaží. Hrdinom duelu sa stal Philip Azango, ktorý strelil oba góly hostí.

Okrem Trenčína sa v 1. kvalifikačnom kole EL predstaví aj držiteľ Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava a tretí tím po dlhodobej časti Fortuna ligy - DAC 1904 Dunajská Streda.

V rovnakej fáze Ligy majstrov bude reprezentovať slovenský futbal nový šampión Spartak Trnava. Mená súperov sa spomínané kvarteto dozvie 19. júna na žrebe v Nyone.

Úvodné zápasy 1. kvalifikačného kola LM sú na programe 10., resp. 11. júla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr 17., resp. 18. júla. Trojlístok slovenských tímov v EL bude v akcii 12. a 19. júla.

Posledný duel najvyššej súťaže v sezóne bol zároveň posledným duelom Adriána Guľu vo funkcii trénera MŠK Žilina.

Hlasy:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Bol to úžasný zápas, ktorý znesie extra kritériá. Hráči si za to, čo predvádzali 120 minút, zaslúžia uznanie a nie len krátke zhodnotenie. Takto by to malo vyzerať, bolo to divadlo a futbalový orgazmus. To, že skončíte štvrtí a potrebujete pokračovať, zlepšuje hráčov. Museli si siahnuť na dno síl, stál pri nich celý štadión. Chýbal možno kúsok šťastia vo finálnej fáze, aj kumšt hráča. Zápas sme výsledkovo nezvládli a do Európy ide súper. Gratulujem mu a prajem, aby vybojoval dobrý koeficient, ktorý potrebuje slovenský futbal. Klub s takýmto štýlom a hráčmi to má šancu dokázať. Žiline ďakujem za všetko. Môže mať staršieho, lepšieho či skúsenejšieho trénera, ako som ja, ale nemôže mať lepšieho majiteľa, filozofiu a smer, ako momentálne má. Ďakujem mu za všetko, ďakujem fanúšikom, ďakujem hráčom. Po ich chrbtoch som sa vyšplhal s mojím realizačným tímom niekde, kde mám šancu viesť reprezentáciu, ktorej dám všetko tak, ako som sa to snažil dať Žiline. Žilina prepáč, že neprišla európska bodka, ale pracovitosť, nastavenie hráčov, vzťahy, to je brutálna kvalita a za to im ďakujem. Sme smutní, ale verím, že aj takýto zápas posunul ich výkonnosť ďalej a ocenia to možno v baráži o účasť na Eure do 21 rokov. Ďakujem ešte raz, držím palce všetkým, ktorí budú účinkovať v európskych pohároch a prajem veľa šťastia Žiline."

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Zápas bol výborným vyvrcholením sezóny. Stretli sa dve ofenzívne mužstvá, ktoré chceli hrať futbal, chceli vyhrať a nikto nekalkuloval. Bolo to o efektivite, o premieňaní šancí, o šťastí, ale taký je šport a futbal. Šťastie sa dnes priklonilo viac k nám a preto sme radi."

Online prenos: MŠK Žilina - AS Trenčín (Fortuna liga 2017/2018, baráž o Európsku ligu, finále)

Fortuna liga Baráž 2017/2018
27.05.2018 o 17:20
Baráž o EL
Žilina
1:2
(0:1, 1:0, 0:1, 0:0)
121+1 minúta
Trenčín
Góly: 65. Kaša (Káčer) – 36. Azango (Čataković), 99. Azango. ŽK: 50. Káčer (ZIL) – 30. Šemrinec (TRE), 52. Keston (TRE). Rozhodca: Pavlík – Hrčka, Weiss. Diváci: 3059.
Máme tu záver a je jasné, že v budúcej sezóne sa v predkole Európskej ligy predstaví AS Trenčín. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia.
121+1
121+1
Tlak Žiliny už je absolútne zúfalý, domáci sa zo všetkých síl snažia pretlačiť loptu do Šemrincovej siete.
120
V druhom predĺžení sa bude nadstavovať minimálne jedna minúta.
119
Záver zápasu je poriadne hektický, predsa len, ide o veľa.
118
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Philip Azango, prichádza Joey Sleegers.
117
importantĎalšia veľká šanca Žiliny, Filip Balaj z veľkého uhla tesne minul pravú tyč bránky hostí!
116
importantNeuveriteľná možnosť domácich! Po centrovanej lopte sa ku strele z prvej v plnej rýchlosti dostal Samuel Mráz, no tesne minul priestor Šemrincovej bránky!
115
Defenzívny odkop hostí končí v náruči Miloša Volešáka.
114
Blíži sa nám záver druhého predĺženia a tomu úmerne sa zvyšuje aj nervozita domácich.
113
Desley Ubbink sa dostal do dobrej pozície po pravej strane, loptu však poslal vysoko nad bránku Miloša Volešáka.
112
Tak toto sú skutočne hektické momenty na žilinskej strane, domáci sa zo všetkých síl snažia o vyrovnanie.
111
importantNo a po centrovanej lopte ostal úplne sám pred Šemrincom práve striedajúci Filip Balaj, ktorý však na moment zaváhal, brankár hostí mu výborne zmenšil strelecký uhol a napokon jeho strelu bravúrne vytlačil na rohový kop!
111
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Holúbek, prichádza Filip Balaj.
110
Po rohovom kope domácich nastali pred bránkou hostí menšie zmätky, no domáci nedokázali dostať loptu na priame strelecké ohrozenie.
109
Po aktivite Lukáša Jánošika a defenzívnej hlavičke Adriána Slávika bude nasledovať rohový kop Žiliny.
108
Dávid Hancko na ľavej strane parádne vykrútil Adriána Slávika, no po jeho centri lopta napokon končí v rukaviciach Igora Šemrinca.
107
Dlhá lopta za obranu Žiliny pre Azanga, ktorý bol však v postavení mimo hru.
106
Úvodný výkop druhého predĺženia patrí futbalistom Žiliny.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
Prvé predĺženie jednoznačne patrilo Trenčanom, ktorí sa v 99. minúte zásluhou Azanga dostali do vedenia. Po krátkej prestávke bude nasledovať druhé predĺženie.
105
Prvé nadstavenie skončilo.
105
importantObrovská možnosť hostí. Domáca obrana znovu nechala Čatakovića osamoteného. Ten skúsil rovnako ako Azango prízemnú krížnu strelu, no Volešák loptu bravúrne nohou vyrazil!
104
Snaha domácich o rýchly útok, Lukáš Jánošík bol však v postavení mimo hru.
103
Trenčania v týchto minútach kontrolujú priebeh hry.
102
Lukáš Skovajsa sa dokázal presadiť cez troch hráčov Žiliny a dokonca vystreliť. Jeho strela však nemala potrebnú razanciu a Volešákovi tak problémy nenarobila.
101
Azango je v týchto momentoch mimoriadne pri chuti, po ďalšej jeho akcii, tentoraz po ľavej strane, budú hostia zahrávať ďalší rohový kop.
100
Nuž a domácim neostáva nič iné, len vrhnúť všetky sily do útoku.
99
goalTrenčín dal gól!
Krásna individuálna akcia PHILIPA AZANGA po pravej strane, pretože najskôr si obhodil obrancu Žiliny a následne krížnou prízemnou strelou nedal Volešákovi šancu na úspešný zákrok.
97
importantObrovská šanca pre Žilinu! Lukáš Jánošík sa spoločne so Samuelom Mrázom dostal do prečíslenia 2 na 1, no z pravej strany nedokázal pretlačiť loptu cez jediného obrancu hostí na svojho spoluhráča.
96
Znovu možnosť domácich na rýchly útok po pravej strane, Lukáš Jánošík však loptu nedokázal zachytiť a tá končí za postrannou čiarou.
95
Philip Azango sa snažil narážačkou so spoluhráčom dostať za obranu Žiliny, to sa mu však napokon nepodarilo.
94
Domáci sa dostali do útoku, lenže center Holúbeka z ľavej strany nedokázal nikto zo Žilinčanov zasiahnúť.
93
Lopta sa po centri hostí odrazila od Martina Králika ku Čatakovićovi, ktorý však loptu napálil znovu len do žilinského obrancu.
92
Treba povedať, že v tomto predĺžení neplatí pravidlo o tzv. Zlatom góle, čo znamená, že hrať sa budú obe predĺženia a v prípade, že na ich konci bude nerozhodný stav, budú nasledovať pokutové kopy.
91
Úvodný výkop predĺženia patrí futbalistom Trenčína.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Takže po druhom polčase máme v Žilne stav 1:1. Po krátkej prestávke bude nasledovať prvé predĺženie v dĺžke 15 minút.
90+2
Druhý polčas sa skončil.
90+2
V úplnom závere nadstaveného času ešte rohový kop Žiliny.
90+1
Philip Azango skúsil ešte v úplnom závere strelu, ktorú však obrana Žiliny tečovala na rohový kop.
90
Riadny hrací čas druhého polčasu sa v tomto momente naplnil.
89
V druhom polčase sa budú nastavovať minimálne dve minúty.
88
Lopta po rohovom kope domácich Žilinčanov končí v moci Igora Šemrinca.
87
Domáci budú zahrávať ďalší rohový kop.
86
Do konca riadneho hracieho času dnešného zápasu ostáva menej ako päť minút, čoraz reálnejšie sa zdá predĺženie.
85
Tentoraz ale pohrozil Hillary Gong, ktorý poslal z pravej strany výborný center pred Miloša Volešáka. Nereagoval naň však žiaden z jeho spoluhráčov.
84
Žilina je v týchto minútach skutočne nebezpečná, prakticky každý útok hráčov MŠK takpovediac smrdí gólom.
83
importantVýborný center domácich z pravej strany, Jánošíkovú následnú hlavičku ale bravúrne vytlačil Igor Šemrinec.
82
Lopta po centri Holúbeka spadla v šestnástke hostí na trávnik, no obrana Trenčína ju dokázala okamžite upratať do bezpečia.
81
Jakub Holúbek rozohrá štandardnú situáciu Žiliny z pravej strany.
80
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút. Stav zápasu je 1:1, ak to tak ostane, budú nasledovať dve predĺženia po 15 minút.
79
V týchto momentoch Žilinčania kombinujú na vlastnej polovici a snažia sa niečo zaujímavé smerom dopredu vymyslieť.
78
Jakub Holúbek ostal na pravej strane úplne osamotený, jeho centrovaná lopta pred Šemrinca však vôbec nebola presná a obrana Trenčína si tak mohla vydýchnuť.
77
Trenčania stále držia loptu vo svojej moci a kombinujú v strede poľa.
76
Volešák vykopáva loptu od svojej bránky, loptu však na vlastnej polovici získavajú do svojej moci futbalisti Trenčína.
75
Králik dlhým centrom za obranu hostí hľadal Jánošíka, ktorý však bol v postavení mimo hru.
74
importantVeľká šanca hostí, Gong z pravej strany našiel prihrávkou Hamzu Čatakovića, ktorý skúsil pätičkou zakončiť, no Miloš Volešák bol pripravený a podržal svoj tím.
73
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Philipp van Arnhem, prichádza Hilary Gong.
73
Preberajú sa aj žilinskí diváci, ktorí konečne ženú svoj tím mohutne dopredu.
72
Rýchly útok domácich potiahol Mihalík, následne našiel Lukáša Jánošíka, no jeho center pred Šemrinca nebol presný.
71
Žilinčania v týchto momentoch v obrovskom ofenzívnom tlaku.
70
Po rohovom kope Žiliny sa do lopty oprel Viktor Pečovský, no Šemrinec nemusel zasahovať, pretože loptu pred ním obetavo zastavil jeden z obrancov AS.
69
Žilinčania naďalej pokračujú v tlaku a snažia sa vsietiť vedúci gól.
68
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Julien Keston, prichádza Adrián Slávik.
68
Dnešné stretnutie sleduje 3059 divákov.
67
importantNepríjemná zrážka Dávida Hancka s Julienom Kestonom. Hancko hlavou trafil rameno Kestona a už len ten zvuk bol veľmi, ale veľmi zlý.
66
A domáci v týchto momentoch neuveriteľne tlačia svojho súpera! Rýchly útok Žiliny, center Lukáša Jánošíka však nenašiel adresáta pred Igorom Šemrincom.
65
goalŽilina dala gól!
Ďalší skvelý center Káčera, tentoraz pristál na hlave FILIPA KAŠU, ktorý hlavičkou ku vzdialenejšej žrdi vyrovnáva na 1:1!
63
importantZnovu výborná akcia domácich! Káčer z pravej strany posadil center na hlavu Jaroslava Mihalíka, ktorý loptu poslal pod brvno bránky Trenčína, no Šemrinec ju skvele vytlačil na rohový kop!
62
Nepríjemný center Káčera pred bránku hostí, Lukáša Skovajsa v poslednom momente loptu odvrátil na rohový kop!
61
Nuž a Keston končí na nosítkach, podľa gestikulácie lekára hostí ide o zadný stehenný sval.
60
Na trávniku ostáva bez cudzieho zavinenia ležať Julien Keston, ktorý musí byť ošetrený.
59
Hrá sa doslova na ostrie noža, oba tímy tvrdo bojujú o každý centimeter trávnika.
58
Azango je znovu veľmi nebezpečný. Jeho prízemný center z ľavej strany ale nedokázal Beridze zasiahnuť.
57
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Michal Klec, prichádza Lukáš Jánošík.
57
Strela hostí bola tečovaná, napriek tomu ju Miloš Volešák dokázal bez väčších problémov zastaviť.
56
Zápas má stále výborne tempo, predsa len, obom tímom ide o veľa.
55
importantNeuveriteľné! Šemrinec zle rozohral loptu od svojej bránky, našiel len Filipa Kašu, ktorý okamžite pálil na bránku, no trafil len brvno brány hostí. Lopta sa následne dostala ku Samuelovi Mrázovi, ktorý však v páde namieril príliš vysoko!
54
Dávid Hancko musel byť po zákroku Kestona ošetrovaný, no zdá sa, že napokon bude v poriadku.
53
Adrián Guľa chystá druhé dnešné striedanie.
52
yellowCardŽltú kartu dostáva Julien Keston (AS Trenčín).
52
Kolmica domácich do priestoru pre Samuela Mráza, no Igor Šemrinec výborne čítal hru a dokázal loptu pred útočníkom Žiliny skryť do svojich rukavíc.
51
Center hostí z ľavej strany prešiel celým pokutovým územím Žiliny, Volešák napokon nemusel zasahovať.
50
yellowCardŽltú kartu dostáva Miroslav Káčer (MŠK Žilina).
48
Prvá strela v druhom polčase patrí hosťom. Z diaľky sa oprel do strely Achraf El Mahdioui, no namieril nad Volešákovu bránku.
47
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
Úvodný výkop druhého polčasu v prospech futbalistov Žiliny.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase prehráva Žilina na domácej pôde s Trenčínom 0:1. Jediný doterajší gól dal v 36. minúte Philip Azango, ktorý využil chybu žilinskej defenzívy. Druhý polčas sa začne približne o 18:22.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V závere ešte šanca Žiliny, Káčer našiel na ľavej strane Dávida Hancka, ktorý však prestrelil bránku Igora Šemrinca.
45
V prvom polčase sa bude nadstavovať minimálne jedna minúta.
44
Blíži sa nám záver prvého polčasu a zdá sa, že ho vyhrajú futbalisti Trenčína.
43
Dlhý center domácich do obrany hostí, mierne zmätky Trenčanov však hráči MŠK nedokázali využiť.
42
Blíži sa nám záver prvého polčasu, domáci sú však stále akoby mierne otrasení po inkasovanom góle.
41
Rohové kopy zatiaľ hosťom nevychádzajú podľa predstáv, Volešák vôbec nemusel zasahovať.
40
Azango znovu aktívny na ľavej strane, skúsil center pred Volešáka, lenže loptu nakoniec na rohový kop poslal Juraj Chvátal.
39
Neuveriteľné, čo stvárajú žilinskí obrancovia. Lopta padla medzi Kašu a Chvátala. Obaja sa ostali na ňu len pozerať, takže ju získal do svojej moci Azango, ktorý okamžite nabil Beridzemu, no ten tvrdou strelou minul bránku Miloša Volešáka.
38
importantVeľká šanca pre domácich! Centrovaná lopta z ľavej strany prešla celou šestnástkou hostí, no ani Mráz a ani Chvátal ju nedokázali usmerniť za Šemrincov chrbát.
37
Nuž a tento moment doslova vystrelil Adriána Guľu k postrannej čiare. Tréner MŠK okamžite rázne rozdáva pokyny svojim hráčom.
36
Chyba žilinskej defenzívy, PHILIP AZANGO získal loptu v strede poľa, narazil si ju s Čatakovićom, a následne sám pred Volešákom namieril loptu presne pomedzi nohy nešťastného žilinského brankára do siete.
35
Trenčania sú opäť pred bránkou domáceho celku, lenže tentoraz to až príliš prekombinovali.
34
Ďalší rýchly útok domáceho tímu a Samuel Mráz bol opäť v postavení mimo hru.
33
Hostia sa znovu tlačia dopredu, dokázali aj ohroziť Volešáka, lenže išlo o pomerne slabú strelu, ktorá domácemu gólmanovi nenarobila žiadne problémy.
32
Tak snáď už sa všetci aktéri na trávniku upokojili a môžeme sa znovu venovať len a len futbalu.
31
Nuž a následne vládne na trávniku obrovská nervozita. Lawrence totiž ostal ležať na trávniku a domáci pokračovali v hre. Potom hostia faulovali Chvátala, ktorému následne Šemrinec vyčítal, že pokračoval v hre. Za zmienku však stojí, že po prerušení hry sa Lawrence zdvihol z trávnika a bez problémov odkráčal za postrannú čiaru.
30
yellowCardŽltú kartu dostáva Igor Šemrinec (AS Trenčín).
30
importantObrovská šanca Žiliny! Najskôr sa Chvátal rútil sám na bránku hostí, no delovkou napálil loptu do Šemrinca! Tá sa následne odrazila pred Michala Kleca, ktorý rovnako tvrdou strelou opečiatkoval brvno bránky hostí!
29
Domáci futbalisti sa snažia napádať rozohrávku Trenčína s trojicou hráčov.
28
Rohový kop Žiliny zahral Jaroslav Mihalík, lenže ten neznamenal pre obranu Trenčína žiadne nebezpečenstvo.
27
Je to teda tak, z trávnika odkrivkal zranený František Kubík, ktorý si vyslúžil potlesk žilinských tribún.
27
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza František Kubík, prichádza Martin Králik.
26
Zdá sa, že Žilina chystá prvé dnešné striedanie, do hry príde Martin Králik.
25
Nuž a z následného rohového kopu hostia znovu nič nevyťažili.
24
importantObrovská šanca hostí! Ubbink narysoval parádny center z ľavej strany priamo na nohu nabiehajúceho Giorgiho Beridzeho, ktorý však z prvej napálil loptu len do Miloša Volešáka!
23
Dlhá lopta za obranu hostí po pravej strane pre Juraja Chvátala. Ten síce nabral rýchlosť, ale ani on nestihol loptu zastaviť pred čiarou. Napokon ju teda bude rozohrávať Igor Šemrinec.
22
Viktor Pečovský dnes nastúpil ako kapitán Žiliny a znovu je to starý dobrý Viktor, motorová myš žilinskej defenzívy a stredu poľa.
21
Michal Klec sa šikovne zbavil dvojice stredopoliarov hostí, tretí ho už musel takticky faulovať.
20
Jakub Holúbek v strede poľa získal loptu, časovanou prihrávkou do priestoru vyzval Mráza k úniku, lenže mladučký topkanonier našej najvyššej súťaže zareagoval príliš neskoro a lopta tak skončila v moci Igora Šemrinca.
19
importantČataković dostal dobrú prihrávku do stredu šestnástky Žiliny, otočil sa s loptu a okamžite vystrelil, no jeden z domácich obrancov jeho pokus obetavo zblokoval.
18
Snaha domácich o rýchly protiútok, lenže Samuela Mráza výborným obranným zákrokom zastavil James Lawrence.
17
Trenčania v týchto momentoch obliehajú žilinskú bránku, k priamemu ohrozeniu Miloša Volešáka zatiaľ nedošlo.
16
Ďalšia útočná snaha domácej Žiliny, tentoraz je z toho postavenie mimo hru.
15
importantObrovská šanca Žiliny! Káčer v strede poľa skvele vybojoval loptu, potiahol ju stredom a následne našiel naľavo úplne voľného Kubíka. Ten skúsil strelu z prvej, lenže ju tečoval obranca Trenčína a lopta napokon skončila v rukaviciach Igora Šemrinca!
15
Na trávniku ostáva ležať hosťujúci Azango, no po krátkej chvíli sa za pomoci spoluhráča dvíha z trávnika.
14
Výborná akcia hostí, Beridze sa po pravej strane predral cez žilinského obrancu, našiel prihrávku Hamzu Čatakovića, ktorý však namiesto strely volil ešte prihrávku na Azanga a tú dokázala domáca obrana zastaviť.
13
Na žilinskom štadióne dnes vládne dobrá futbalová atmosféra, starajú sa o ňu fankluby oboch tímov.
12
Ani z druhého rohového kopu Trenčania nič zaujímavé nevymysleli. Loptu do svojej moci získavajú Žilinčania.
11
Hamza Čataković si spracovával loptu pred vápnom MŠK, po zákroku domáceho obrancu z toho bude druhý rohový kop hostí v dnešnom zápase.
10
Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu a rozhodne sa na nudu nemôžeme sťažovať.
9
Na opačnej strane dobrá šanca v podaní Samuela Mráza, lenže toho zastavila píšťalka hlavného rozhodcu Pavlíka, ktorý odpískal hráčovi Žiliny útočný faul.
8
Ubbink zahral roh hostí z ľavej strany, pred Volešákom boli menšie zmätky, no žilinský brankár napokon všetko vyriešil.
7
Rýchly protiútok hostí, Ubbink vletel do šestnástky Žiliny ako víchor, no Filip Kaša loptu čistým sklzom poslal na rohový kop.
6
Filip Kaša výborne vyviezol loptu z obrany takmer cez pol ihriska, následne centrom našiel Františka Kubíka, ktorý však bol v postavení mimo hru.
5
Juraj Chvátal operoval napravo s Jakubom Holúbekom, no tentoraz im spolupráca nevyšla podľa predstáv a dopredu idú znovu futbalisti AS Trenčín.
4
Domáci futbalisti po prvý raz v zápase majú loptu dlhšie na svojich kopačkách a kombinujú v strede poľa.
3
Trenčania sú stále aktívnejší, Beridze tentoraz napriahol k strele, no minul priestor Volešákovej bránky.
2
importantTrenčín síce dal gól, ale ten neplatí pre faul na Miloša Volešáka! Lukáš Skovajsa centroval z pravej strany, Volešák šiel do súboja s Beridzem, odrazená lopta padla priamo pred Azanga, ktorý ku poslal do siete Žiliny. Lenže Beridze napokon Volešáka v súboji fauloval.
1
Hneď v úvode výborná akcia domácich, Kubík zľava našiel Michala Kleca, ktorý skúsil prelobovať obrancu a nájsť Samuela Mráza, no to sa mu napokon nepodarilo.
1
Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Trenčína.
1
Pred samotným začiatkom zápasu ešte dostáva žilinský útočník Samuel Mráz cenu pre najlepšie hráča Fortuna ligy za mesiac Apríl.
Oba tímy práve nastupujú na trávnik štadióna pod Dubňom v Žiline.
Zaujímavou zmenou v zostave Žiliny je absencia Michala Škvarku (zranenie), ktorého nahradil kapitán B-tímu Žiliny Michal Klec.

MŠK Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Kubík – Káčer, Pečovský (C), Klec – Mihalík, Mráz, Holúbek.
Náhradníci: Mandous – Niňaj, Jánošík, Balaj, Vallo, Králik, Lačný.

AS Trenčín: Šemrinec – Keston, Šulek, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Beridze, Ubbink, van Arnhem, Azango – Čataković.
Náhradníci: Chovan – Sleegers, Kadák, Omar, Gong, Kvocera, Slávik.

Rozhodca: Pavlík – Hrčka, Weiss.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z finálového zápasu baráže o postup do EL futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov AS Trenčín. Zápas sa začína o 17:20, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina skončila aj po nadstavbovej časti Fortuna ligy na štvrtom mieste. V prvom zápase baráže o účasť v Európskej lige Žilinčania porazili Nitru vysoko 5:0 (góly 2x Mráz, 2x Holúbek, Káčer). Dnešný zápas bude posledným na lavičke MŠK pre trénera Adriána Guľu, ktorý odchádza k reprezentácii Slovenska do 21 rokov. Na poste kormidelníka Žiliny ho nahradí Jaroslav Kentoš.

Trenčín skončil po nadstavbovej časti Fortuna ligy na piatom mieste. V prvom zápase baráže o účasť v Európskej lige Trenčania porazili na domácej pôde Ružomberok pomerom 4:2, i keď po polčase prehrávali 1:2. Góly Trenčína zaznamenali Beridze, Lawrence, Gong, Čataković.

Zápasy Žiliny a Trenčína sú v tejto sezóne ako na hojdačke. Žilina doma porazila Trenčín 5:1 a aj prehrala 1:5, Trenčín doma so Žilinou vyhral 5:2 a prehral 1:2.

S istotou záverečný duel sezóny, ktorý má výkop o 17:20, povedie rozhodcovská trojica, ako hlavný Jozef Pavlík, na čiarach asistuje Dušan Hrčka a Erik Weiss. Z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:20.