Thiem potvrdil rolu favorita v Lyone, získal jubilejný titul

Dominic Thiem sa teší z triumfu nad Rafaelom Nadalom v Madride.
Dominic Thiem sa teší z triumfu nad Rafaelom Nadalom v Madride. (Autor: SITA/AP)
SITA|26. máj 2018 o 17:43

Rodák z rakúskeho Lichtenwörthu prehral prvý set 3:6, potom už bol lepší ako Francúz Simon.

LYON. Jednotka "pavúka", Rakúšan Dominic Thiem, zvíťazil nad nenasadeným Francúzom Gillesom Simonom za 146 minút 3:6, 7:6 (1), 6:1 v nedeľňajšom finálovom stretnutí dvojhry na antukovom tenisovom turnaji vo francúzskom Lyone (dotácia 561 345 eur, antuka).

Rodák z rakúskeho Lichtenwörthu Thiem prehral prvý set 3:6, keď stratil svoje podanie v 6. hre. Druhé dejstvo dospelo až do tajbrejku, v ktorom jasne dominoval Thiem, keď Simonovi dovolil uhrať iba jeden bod.

Jednoznačný priebeh mal aj tretí set, Simon po strate dvoch svojich podaní prehrával už 0:4, Thiem neskôr využil svoj druhý mečbal pri podaní súpera a zvíťazil 6:1.

Finálové výsledky:

Dvojhra:

Dominic Thiem (Rak.-1) - Gilles Simon (Fr.) 3:6, 7:6 (1), 6:1 za 146 minút

Štvorhra:

Nick Kyrgios, Jack Sock (Aus./USA) - Roman Jebavý, Matwe Middelkoop (Hol.) 7:5, 2:6, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 64 minút

Dvadsaťštyriročný Rakúšan Thiem upravil vzájomnú bilanciu s o deväť rokov starším Francúzom na 7:2 vo svoj prospech (2:1 na antuke).

Thiem si pripísal jubilejný 10. titul na okruhu ATP, druhý v tomto roku. Vo februári triumfoval rovnako na antuke v argentínskom Buenos Aires, kde vo finále zdolal Slovinca Aljaža Bedeneho 6:2, 6:4.

Na nadchádzajúcom antukovom vrchole sezóny Roland Garros sa Thiem stretne v prvom kole s úspešným kvalifikantom Iľjom Ivaškom z Bieloruska. Simona čaká v úvodnom kole parížskeho turnaja Gruzínec Nikoloz Basilašvili.

Austrálčan Nick Kyrgios s Američanom Jackom Sockom sa stali víťazmi štvorhry. V sobotňajšom finále si poradili s česko-holandským tandemom Roman Jebavý, Matwe Middelkoop za 64 minút 7:5, 2:6, 11:9 (zápasový tajbrejk).