Súperke dala aj tzv. kanára. Rybáriková bez ťažkostí postúpila do druhého kola

Magdaléna Rybáriková v Melbourne.
Magdaléna Rybáriková v Melbourne. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. máj 2018 o 18:22

Slovenka strávila na kurte iba hodinu a desať minút.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako deväťnásta zvíťazila za 70 minút 6:3, 6:0 nad Thajčankou Luksikou Kumkhumovou v pondelňajšom zápase prvého kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži.

Po Viktórii Kužmovej je Rybáriková druhou Slovenkou v druhom kole singlovej súťaže tohtoročného podujatia na parížskej antuke.

Rybáriková (18. v rebríčku WTA) zvýšila vedenie vo vzájomnej bilancii Kumkhumovou (100.) na 2:0, takto v máji pred rokom zvíťazila Slovenka v semifinále turnaja ITF v japonskom Gifu 6:2, 6:2.

Roland Garros - 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR-19) - Luksika Kumkhumová (Thaj.)

6:3, 6:0 za 70 minút

V pondelok vyšiel Slovenke vstup do duelu, rýchlo unikla na 4:0, resp. 5:1. Súperka potom znížila na 3:5 a loptička ju delila od skorigovania na 4:5, ale Rybáriková napokon využila piaty setbal a v ďalšom priebehu už nedovolila uhrať Kumkhumovej ani gem.

Rybáriková štartuje jedenástykrát v hlavnej súťaži na parížskej antuke. Nikdy sa nedostala ďalej ako do druhého kola. Minulý rok síce vyhrala v prvom kole nad CoCo Vandeweghovou z USA 6:1, 6:4, v druhom kole však prehrala 6:1, 3:6, 6:8 s Kolumbijčankou Marianou Duqueovou-Marinovou.

Tentoraz sa pokúsi zlepšiť svojej maximum v súboji so švajčiarskou reprezentantkou Belindou Bencicovou, ktorá si s Taliankou Deborah Chiesovou poradila 3:6, 7:6 (2), 7:5.

Domov»Tenis»Roland Garros»Súperke dala aj tzv. kanára. Rybáriková bez ťažkostí postúpila do druhého kola