Slovensko nevyužilo tesný náskok, v príprave remizovalo s Holandskom

Slovenskí futbalisti sa radujú po góle Adama Nemca (v strede s číslom 11).
Slovenskí futbalisti sa radujú po góle Adama Nemca (v strede s číslom 11). (Autor: TASR)
Sportnet|31. máj 2018 o 00:00

Gól Slovenska strelil Adam Nemec.

Prípravné medzištátne stretnutie:

Slovensko - Holandsko 1:1 (1:0)

Góly: 8. Nemec - 59. Promes

ŽK: Depay (Hol.), rozhodovali: Frankowski - Boniek, Golis (všetci Poľ.), 15 432 divákov.

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Hubočan (73. Šatka), Škriniar, Mazáň - Lobotka - Mak (62. Pačinda), Kucka (62. Sabo), Hamšík (73. Duda), Rusnák (90. Mihalík) - Nemec (62. Ďuriš)

Holandsko: Zoet - Janmaat, De Ligt, De Vrij, Blind (66. Kongolo), Van Aanholt (75. Elia) - Van de Beek (46. Vormer), Pröpper (75. Berghuis), Strootman (81. De Roon) - Depay, Promes (83. Weghorst)

TRNAVA. Slovenskí futbaloví reprezentanti remizovali vo štvrtkovom prípravnom zápase v Trnave s Holandskom 1:1. Najbližší prípravný súboj Slováci odohrajú v pondelok 4. júna v Ženeve (20.00) proti účastníkovi tohtoročných majstrovstiev sveta Maroku.

Na Štadióne Antona Malatinského dostal domácich do vedenia už v 8. minúte jeho trinástym gólom v reprezentačnom drese Adam Nemec. Hostia vedení Ronaldom Koemanom vyrovnali v 59. minúte, keď sa presadil Quincy Promes, útočník Spartaka Moskva.

Pre Slovákov aj Holanďanov bol duel prípravou na jesennú Ligu národov, keďže si ani jeden z týchto tímov nevybojoval postup na šampionát do Ruska.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Holandsko: fotogaléria

3.6.2018

Tréner domácich Ján Kozák odkoučoval na reprezentačnej lavičke jubilejný 50. duel. V Trnave privítali aj miliónteho fanúšika na domácich dueloch výberu Slovenska, ktorým sa stal Šimon z Liptovskej Kokavy.

"Myslím si, že sme videli jeden veľmi kvalitný prípravný zápas. V tomto období, v akom sa hráči nachádzajú, teda dovolenkovom, mal zápas kvalitné tempo," uviedol po stretnutí Kozák.

"V prvom polčase sme boli lepší, kombinačne zdatnejší a mali sme viac šancí ako súper. Škoda, že sme nedali aj druhý gól. Šance sme mali - hlavička Hamšíka či brvno Kucku. Vyvíjalo by sa to inak. V druhom polčase boli lepší Holanďania. Predčili nás, podržal nás Dúbravka. Remíza je po tomto priebehu zaslúžená, som spokojný," dodal.

Zvyšné štvrtkové prípravné stretnutia:

Maroko - Ukrajina 0:0

Luxembursko - Senegal 0:0

Rumunsko - Čile 3:2 (1:1)

Online prenos: Slovensko - Holandsko (medzištátny futbalový zápas)

Medzinárodný prípravný zápas  2017/2018
31.05.2018 o 20:45
Slovensko
1:1
(1:0, 0:1)
90+4 minúta
Holandsko
Góly: 8. Nemec – 60. Promes. ŽK: 81. Depay (NED). Rozhodca: Frankowski – Boniek, Golis – Kráľovič. Diváci: 15432.
90+4
90+4
Prípravný zápas medzi Slovenskom a Holandskom sa skončil 1:1, keď skóre otvoril Adam Nemec v 8. minúte a v 60. vyrovnal Promes. Slovákom v druhej časti hry chýbala rýchlosť a myšlienka. Pekný večer z Trnavy.
90+3
Na druhej strane zakončoval v páde Pačinda, jeho lopte však chýbala razancia.
90+2
Strela nebráneného Depaya mierila do stredu brány a Dúbravka nemal žiadnu väčšiu prácu.
88
Slováci sa vymanili z tlaku súpera, Duda ukázal dve kľučky a následne bol faulovaný.
87
De Ligt sa dostal do hlavičkovej príležitosti, ale jeho snahu stopol ofsajd.
87
Roh pre hostí.
86
Duda chcel kolmicou vysunúť Ďuriša, lopta bola však príliš prudká.
85
Posledných päť minút zápasu, duel majú pevne v rukách hostia, naši už takmer stratili pohyb a musia sa brániť.
84
changeWeghorst nahradil Promesa.
82
Šatka nenašiel svojho kolegu z Dunajskej Stredy, Pačindovi by nestačili nohy Bolta aby loptu dohnal.
81
yellowCardMemphis Depay videl v 81. minúte vôbec prvú žltú kartu zápasu.
81
changeDe Roon nahradil Strootmana.
81
Kongolo sa už chystal na strelu, ale v poslednej minúte minul.
80
Roh pre Holandsko, Šatka odhlavičkoval pred útočníkom hostí.
79
Strela nad v podaní Vormera neohrozila Dúbravku. Stav je stále 1:1.
78
Priamy kop pre našich, všetci hráči sú na polovici hostí, ale nebezpečné zakončenie zatiaľ neprichádza.
77
importantDnešné stretnutie sleduje 15432 divákov.
76
Roh pre Slovensko.
75
changeV tíme Holandska dohral Aanholt a Proper, prišli Elia a Berghuis.
73
changeŠatka nahradil Hubočana.
73
changeDuda nahradil Hamšíka.
71
Diváci pískajú, naši hráči sú teraz bez pohybu, napokon sa dostali cez polovicu a držia tam loptu.
70
Do konca zápasu ostáva 20 minút, stav je vyrovnaný, ale hra patrí hosťom.
69
Súper Slovákov v druhom polčase úplne ovláda hru, naši sú v pozícii protiútokov a nepripravených útokov.
66
changeKongolo nahradil Blinda.
64
Takmer sme dostali gól za chybu v strede poľa. Hostia však ponúknutú akciu nedotiahli do konca, svojim vybehnutím prispel aj Dúbravka.
62
changeNoví hráči na ploche: Sabo, Pačinda, Ďuriš. Dohrali: Kucka, Mak, Nemec.
62
Slovenský tím pripravuje striedanie.
60
60
goalHolandsko dalo gól!
Z ničoho nič sa dostal k strele QUINCY PROMES a lopta končí za chrbátom gólmana Dúbravku. Tlak v druhom polčase tak Holanďania pretavili do gólu.
58
Depay skúsil opäť strelu z nemožného uhlu, bránu pochopiteľne minul, dnes má síce snahu, ale príliš mu to nejde.
57
Súboj kapitánov, Hamšík si takmer skočil do vlasov s Strootmanom. Priamy kop pre hostí.
56
Diváci vyjadrili svoj nesúhlas s tlakom hostí, ich poslednú akciu prerušil ofsajd.
54
importantDepay unikol našej obrane a po zasekávačke sa dostal k strele. Dúbravka bol pozorný a vyrazil do bezpečia. Pekný a pohotový zákrok.
54
Nemec výborne pracoval pre defenzívu, blokoval center Blinda, Slováci sú opäť pri lopte a môžu ísť vpred.
52
Hubočan, Nemec a po nich aj Rusnák odhlavičkovali loptu zo svojej šestnástky do bezpečia.
51
Ďalší roh po strele Depaya, hostia sú pomerne aktívnejší ako v prvej časti hry.
49
Holandsko od úvodu druhej časti hry tlačí Slovákov na ich polovicu, uvidíme roh Oranjes.
47
Tréner Ján Kozák dnes trénuje svoj 50. zápas ako hlavný tréner A tímu, zatiaľ verí pôvodnej zostave.
46
changeVormer nahradil Van de Beeka.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas sa skončil výhrou domáceho celku 1:0. Gól dával po prihrávke Mareka Hamšíka Adam Nemec hlavou. Druhý polčas sa začína asi o 21.50.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Promes fauloval Dúbravku, je tu koniec polčasu.
45+1
Rusnák vytancoval obrancu na ľavej strane a našiel nabiehajúceho Kucku. Ten si sekol brániaceho hráča a vystrelil. Na smolu domácich, letela lopta nad bránu.
45
45
Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času. Mak bol faulovaný pri snahe uniknúť hosťujúcej obrane.
43
Depay bol mierne zahnaný do zlého uhlu, ale dokázal vystreliť. Jeho pokus Dúbravka chytá s prehľadom.
42
Van Aanholt sa dostal k dobrej šanci, skúsil obaľovačku, ale lopta minula bránu.
41
41
Holanďania skúšajú preniknúť vpred cez rozohrávku cez stopérov, naši sú v dvoch vlnách a držia líniu.
39
39
Blíži sa záver prvého polčasu, Slováci stále aktívni, držia loptu na polovici súpera.
38
K strele sa dostali okamžite aj naši, po prihrávkach pred šestnástkou si skúsil vystreliť Kucka. Gólman hostí chytá.
37
importantDepay trafil loptu ukážkovo, ale v bráne Slovenska stojí Dúbravka a ten ešte krajšie loptu vytlačil.
36
Priamy kop pre Holandsko, lopta je takmer na hranici šestnástky pred Dúbravkom.
34
Mak sa dostal po chybe k lopte a bežal s ňou až k šestnástke. Tam hľadal Juraja Kucku, ale toho už stihli hostia obsadiť.
34
Dúbravka berie zo vzduchu aj dlhý center Van Aanholta.
33
De Vrij sa síce dostal k hlavičkovému zakončeniu, ale jeho pokus mieri vysoko nad bránu Dúbravku.
32
Roh pre Holandsko. Po zrazenej Van de Beekovej strele.
31
De Vrij hľadal spoluhráča na ľavej strane útoku, ale naši si dali pozor a kontrolovali loptu za čiaru.
30
Máme za sebou polhodinu hry a môžeme konštatovať, že sme lepší ako súper.
29
Holanďania športovo vrátili loptu Dúbravkovi.
28
Oba celky sa občerstvujú, Nemec už je na nohách.
27
importantKucka sa dostal k strele zo strednej vzdialenosti a napálil bombu do spojnice. Nemec chcel hlavičkovať, ale je zranený po kontakte s brankárom Zoetom.
26
26
Lopta je u Zoeta, súper Slovákov môže začať útok od obrany.
25
Kucka je faulovaný na našej polovici, poľský rozhodca iba napomína. Po chvíli hráme ďalej.
24
Depay doslova vymazaný Škriniarom. Milan ukázal, prečo hrá v Interi Miláno a prečo ho chcú svetové kluby.
23
23
Ani Depay nič pred Dúbravkom nevymyslel, Hamšík a Nemec vyviezli loptu a pokračujeme v útoku.
22
Lobotka ukázal svoju extratriedu, predskočil súpera a čisto mu zobral loptu, naši mohli ísť vpred.
20
importantSlovensko zatiaľ dominuje. Pekaríkov center z pravej strany a Hamšík mal dosť priestoru a takmer hlavou poslal loptu tam kam chcel. Napokon však mierne minul a skóre sa nemení.
19
Nemec si prebral loptu a pomalými kľučkami chcel oklamať brániacich stopérov hostí. Nepodarilo sa, súper mal s našim útočníkom dosť práce.
18
Unikajúceho Maka a jeho strelu zastavil ofsajd, nemusíme ľutovať, strela minula bránu.
18
Spolupráca Promes – Depay stroskotala na Hubočanovi a diváci sa opäť poďakovali potleskom. Hráme na polovici hostí.
16
Lobotka si sekol sólo cez polovicu ihriska, našiel Rusnáka a akcia ďalej pokračovala cez Pekaríka. Ten už centrom Nemca nenašiel, ale diváci svojich odmenili potleskom za dobrú akciu.
15
Po štvrťhodine vedie Slovensko nad Holandskom 1:0, presadil sa hlavičkujúci Nemec.
14
14
importantVan de Beek zakončil akciu po osi Mazáň – chybná prihrávka – Depay a vystrelil na Dúbravku. Ten v pohode chytá.
12
Kombinácia Hamšík – Lobotka si vymenila loptu a druhý menovaný hľadal Maka. Tomu lopta nenašla nohu a budú hrať hostia.
11
Slováci opäť pri lopte, súper už dáva na Hamšíkove prihrávky väčší pozor. Tak či tak, domáci zatlačili súpera na jeho polovicu.
9
Rýchly gól prišiel v podstate z ničoho nič, Slováci využili zaváhanie obrany Oranjes a vedú v Trnave 1:0.
8
8
goalSlovensko dalo gól!
Marek Hamšík si prebral loptu na ľavej strane a poslal pred bránu nadýchaný center priamo na hlavu ADAMA NEMCA. Útočník Slovenska nezaváhal a po hlavičke prekonal Zoeta v bráne hostí.
7
Mak sa snažil umne posunúť na vybiehajúceho Nemca, ale lopta nebola presná a vysoký útočník sa vrátil na svoje miesto.
6
Zapojila sa aj pravá strana, Pekarík a spol. už toľko šťastia nemali a po snahe hostí musíme začínať od obrancov.
5
Rusnák a Hamšík sa snažili čosi vymyslieť na ľavej strane, spolupráca s Mazáňom celkom vyšla a naši stále pri lopte.
4
Promes si skúšal nájsť miesto za obranou domácich, ofsajdový verdikt však zmaril celú akciu Holandska.
3
Po úvodnom držaní lopty v podaní Slovákov, to skúsili hostia na van Aanholta, ale útočník si loptu nedokázal prebrať.
2
Štadión v Trnave je takmer vypredaný, ostávajú voľné miesta iba v rohoch tribún.
1
Domáci tím nastúpil v nových dresoch s ľudovým motívom, hostia v klasickej oranžovej farbe.
1

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Hubočan, Mazáň – Lobotka – Mak, Kucka, Hamšík (C), Rusnák – Nemec
Náhradníci: Šulla, Rodák, Sabo, Sekulič, Šatka, Valjent, Pačinda, Duda, Hrošovský, Ďuriš, Mihalík, Greguš

Holandsko: Zoet – Janmaat, De Ligt, De Vrij, Blind – Proper – Van De Beek, Strootman (C) – Depay, Promes, Van Aanholt
Náhradníci: Hateboer, Cillessen, Van Dijk, Aké, De Roon, Berghuis, Vormer, Babel, Wijnaldum, Vilhena, Elia, Padt, Weghorst, Kongolo

Rozhodca: Frankowski – Boniek, Golis – Kráľovič.
Jubilejný 50. zápas pod trénerskou taktovkou čaká slovenskú reprezentáciu proti výberu Holandska 31.5.2018 o 20.45 v Trnave.

Druhý prípravný zápas čaká kozákovcov v Ženeve v pondelok 4. júna proti Maroku.

Oba duely sú chápané ako príprava na prvý ročník Ligy národov, ktorá štartuje v septembri.

Pre 64-ročného Jána Kozáka bude duel s Holanďanmi jubilejný 50. na lavičke tímu SR. Stane sa tak prvým trénerom v histórii slovenského futbalu, ktorý pokorí túto hranicu.

Holandsko je samo o sebe veľká motivácia. Jeho najväčšia ofenzívna hviezda je momentálne asi Memphis Depay, bude to proti nemu zaujímavé. Holanďania možno teraz nemajú takú generáciu hráčov ako predtým, ale stále majú svoju kvalitu," vyhlásil 16-násobný slovenský reprezentant Milan Škriniar pre agentúru SITA ktorý pri neúčasti kapitána Martina Škrtela zrejme dostane príležitosť na stopérskom poste.

Holanďania sa podobne ako Slováci na blížiace MS v Rusku neprebojovali.

Nominácia SR na Holandsko a Maroko:

BRANKÁRI: Martin Dúbravka (Newcastle United), Michal Šulla (Slovan Bratislava), Marek Rodák (FC Rotherham United)

OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Boris Sekulič (Slovan Bratislava), Milan Škriniar (Inter Miláno), Tomáš Hubočan (Trabzonspor AS), Norbert Gyömbér (FC Bari 1908), Lukáš Štetina (Sparta Praha), Ľubomír Šatka (DAC 1904 Dunajská Streda), Róbert Mazáň (Celta Vigo)

STREDOPOLIARI: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Ján Greguš (FC Kodaň), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Marek Hamšík (SSC Neapol), Juraj Kucka (Trabzonspor), Róbert Mak (PAOK Solún), Albert Rusnák (Real Salt Lake City), Ondrej Duda (Hertha Berlín)

ÚTOČNÍCI: Erik Pačinda (DAC Dunajská Streda), Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta), Adam Nemec (Dinamo Bukurešť)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovensko nevyužilo tesný náskok, v príprave remizovalo s Holandskom