Kristína Kučová si v hlavnej súťaži v Eastbourne nezahrá.
Kristína Kučová si v hlavnej súťaži v Eastbourne nezahrá. (Autor: TASR)
SITA|29. máj 2018 o 15:58

Karolína Schmiedlová strávila na kurte viac ako tri hodiny.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala za 199 minút 4:6, 7:5, 7:9 s Rumunkou Irinou-Carmeliou Begovou.

Begová sa v 2. kole stretne s Číňankou Šuaj Čang, ktorá v 1. kole vyradila Kristínu Kučovú.

Podanie bolo slabou stránkou

Fedcupová reprezentantka SR Schmiedlová nevyužila v prvom sete desať z jedenástich brejkových príležitostí. Doplatila na to stratou prvého dejstva v pomere 4:6.

Dvojhra žien - 1. kolo:

Šuaj Čang (Čína-27) - Kristína Kučová (SR) 6:0, 7:5 /za 77 minút/

Irina-Camelia Begová (Rum.) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:4, 5:7, 9:7 /za 199 minút/

Druhý set priniesol vyrovnaný priebeh, rozhodla až 12. hra a využitý prvý setbal zo strany Slovenky, ktorá tak vyrovnala stav setov na 1:1.

V rozhodujúcom dejstve bolo podanie slabou stránkou pre obe súperky, výhodu jedného brejku navyše využila Rumunka na víťazstvo v treťom sete v pomere 9:7.

Dvadsaťtriročná Schmiedlová (77. v rebríčku WTA) a o štyri roky staršia Begová (40.) odohrali piaty vzájomný zápas.

Rumunka zvíťazila v druhom stretnutí proti Schmiedlovej. Niekdajšia 26. žena svetového rebríčka WTA vo dvojhre Schmiedlová sa predstavila piatykrát v hlavnej súťaži na parížskej antuke.

Karolína Schmiedlová na Roland Garros vypadla v prvom kole.
Karolína Schmiedlová na Roland Garros vypadla v prvom kole. (Autor: TASR)

Kučová utŕžila tzv. kanára

Druhá slovenská tenistka Kristína Kučová prehrala s favorizovanou Číňankou Šuaj Čang (27.) za 77 minút 0:6, 5:7.

Kučová po utŕženom tzv. kanárovi v prvom sete v druhom dejstve zdvihla hlavu.

Čínsku súperku s renkingom 27. na svete brejkla na 3:2, aj 4:3, ale keďže si potom nevedela udržať svoje podanie, napokon set prehrala po strate svojho podania v 12. hre a tým aj celý zápas.

Dvadsaťosemročná Kučová je momentálne v rebríčku WTA až na 260. priečke, v Paríži hrala na základe tzv. chráneného renkingu v podobe 95. miesta, keďže celú druhú polovicu minulej sezóny premaródovala po atroskopii pravého kolena.

Domov»Tenis»Roland Garros»Slovenské derby na Roland Garros nebude, Kučová aj Schmiedlová vypadli