Utorok, 23. júl, 2019 | Meniny má Oľga

Rybáriková zdolala Benčičovú, na Roland Garros postúpila premiérovo do tretieho kola

Slovenská tenistka triumfovala v dvoch setoch.

Magdaléna Rybáriková.Magdaléna Rybáriková.(Zdroj: TASR/AP)

PARÍŽ. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa prvýkrát v kariére prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V druhom kole si na parížskej antuke ako nasadená devätnástka poradila so Švajčiarkou so slovenskými koreňmi Belindou Benčičovou 6:2, 6:4.

Rybárikovej vyšiel úvod zápasu

Ďalšou súperkou vlaňajšej wimbledonskej semifinalistky bude v sobotu Ukrajinka Lesia Curenková, ktorá vyradila pätnástu nasadenú CoCo Vandeweghovú z USA 3:6, 6:4, 6:0.

Rybárikovej vyšiel úvod zápasu s Benčičovou, keď v treťom geme prelomila podanie súperky a ujala sa vedenia 2:1.

Švajčiarka síce bleskovo kontrovala rebrejkom, no v ďalších minútach získala Rybáriková štyri gemy v rade a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Benčičová sa snažila diktovať tempo, no robila priveľa nevynútených chýb.

Výrazné problémy jej robil bekhendový slajz Rybárikovej, ktorá hrala údery tesne nad sieťou. O osude druhého dejstva rozhodol brejk slovenskej jednotky na 4:3.

V desiatom geme predviedla Rybáriková tri skvelé údery na sieti, premenila v poradí šiesty mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Benčičovou na 2:1.

Bojovný výkon Rybárikovej

V Paríži má už istú prémiu 130-tisíc eur pred zdanením a 130 bodov do svetového rebríčka WTA.

Vo štvrtok podvečer sa ešte v Paríži predstaví v 1. kole štvorhry po boku krajanky Viktórie Kužmovej.

Z postupu Rybárikovej do 3. kola dvojhry mal veľkú radosť jej tréner Peter Huber.

"Som rád, že sa Magde podarilo v Paríži konečne prejsť cez druhé kolo. Dnes to bol z jej strany skôr bojovný výkon, ale aj také dni patria k tenisu.

Verím, že jej víťazstvo nad Benčičovou, ktorá bola v minulosti v elitnej svetovej desiatke, dodá sebavedomie do ďalšieho kola na druhom grandslamovom turnaji roka," povedal pre TASR Huber.

Online prenos: Magdaléna Rybáriková - Belinda Benčičová (Roland Garros 2018, 2. kolo)

Prenos
To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
6:4GEM, SET, ZÁPAS Magdaléna Rybáriková!
Druhý mečbal sa už podarilo našej tenistke využiť a tak sa stáva víťazkou tohto zápasu, keď zdolala Belindu Benčičovú 2:0 na sety po hrách 6:2 a 6:4. Magdaléna tak postupuje do ďalšieho kola na French Open, čo bude jej najlepším výsledkom na tomto podujatí.
40-30Prvú hrozbu Benčičová odvracia.
40-15Dva mečbaly pre Magdalénu Rybárikovú!
30-15Druhá loptička v rade pre našu tenistku.
15-15Po 15 na oboch stranách.
0-15Úvod podania jej však nevychádza a tak tu je fiftín pre švajčiarsku tenistku.
5:4Ten sa jej už podarilo využiť a tak sa ešte udržala v zápase, keď znižuje stav v druhom sete na 5:4! Magdaléna Rybáriková však pôjde podávať na víťazstvo v tomto zápase.
40-AGembal pre švajčiarsku tenistku.
40-40Ani ten sa jej však nepodarilo využiť.
A-40Štvrtý mečbal pre našu tenistku!
40-40Zhoda.
A-40Tretí mečbal pre Magdalénu!
40-40Benčičová si pomohla kvalitným podaním a tak stále pokračujeme v dramatickom geme.
A-40Druhý mečbal pre našu tenistku!
40-40Ani ten sa jej však nepodarilo využiť. Sme tak na ďalšej zhode.
40-ABenčičová ešte bojuje a získava ďalší gembal.
40-40Ďalšia zhoda.
40-AGembal pre Benčičovú.
40-40Ten sa však našej tenistke nepodarilo využiť a tak pokračujeme ďalej.
A-40Mečbal pre našu tenistku!
40-40A ani tú druhú! Magdaléna predviedla úspešný prechod na sieť a tak sa dostávame na zhodu 40:40.
30-40Prvú možnosť švajčiarska tenistka nevyužíva.
15-40Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.
15-30Benčičová znova vyhráva o jeden fiftín.
0-15Úvod dôležitého podania Benčičovej vyšiel.
5:3Čistou hrou potvrdzuje Magadléna získaný brejk a tak ide v druhom sete do vedenia 5:3! Belinda Benčičová pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase.
40-0Prvé eso v zápase pre Magdalénu, dostáva sa tak k trom gembalom.
30-0Druhá loptička v rade pre našu tenistku.
15-0Benčičová posiela loptičku do pásky, Magdaléna tak získava fiftín.
4:3Hneď prvú možnosť naša tenistka využíva a tak sa ujíma vedenia 4:3 v druhom sete a pôjde podávať na potvrdenie brejku!
40-15Sú tu dva brejkbaly pre našu tenistku!
30-15Loptu získava Benčičová.
15-0Úvod tohto podanie švajčiarskej tenistke nevyšiel.
3:3Po chybe súperky sa našej tenistke podarilo využiť gembal a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 3:3!
A-40Gembal pre našu tenistku.
40-40Benčičová však neuspela na sieti a tak tu je zhoda 40:40!
30-40Je tu brejkbal pre Benčičovú!
30-30Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15Magdaléna znova vyhráva o jeden fiftín.
15-0Na úvod svojho podania získava naša tenistka fiftín.
2:3Benčičová potvrdzuje brejk a tak ide v druhom sete do vedenia 3:2!
40-40Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak tu je ďalšia zhoda.
A-40Ďalší brejkbal pre našu tenistku!
40-40Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak pokračujeme v tomto geme ďalej.
40-30Je tu brejkbal pre našu tenistku!
15-30Loptu získava Rybáriková.
0-30Druhá loptička v rade pre podávajúcu hráčku.
0-15Benčičová zahajuje svoje podanie úspešne.
2:2Ktorý sa jej aj podarilo využiť a tak si berie späť svoje stratené podanie. Vyrovnáva tak na 2:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
40-ATreťou loptičkou v rade získava Benčičová brejkbal!
40-40Naša tenistka stráca aj druhý gembal, dostávame sa tak na zhodu 40:40.
40-30Prvý gembal Magdaléna nevyužíva, loptičku poslala len do siete.
40-15Sú tu dva gembaly pre našu tenistku.
30-15Dvojchyba našej tenistky, Benčičová tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0Druhá loptička v rade pre našu tenistku, dostáva sa tak do vedenia o dva fiftíny.
15-0Magdaléna zahajuje svoj servis úspešne.
2:1Benčičová poslala forhend do autu a tak naša tenistka využíva prvú brejkbalovú možnosť, čím sa dostáva v druhom sete do vedenia 2:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
40-15Magda vytiahla presný forhend a získava tak dva brejkbaly!
30-15Druhá loptička v rade pre našu tenistku, pomohla jej k tomu chyba súperky.
15-15Po 15 na oboch stranách, Magdaléna ukázala presný volej na sieti.
0-15Benčičová zahajuje svoje podanie ziskom fiftínu.
1:1Túto možnosť sa podarilo našej tenistke zúžitkovať a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!
40-40Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak tento gem pokračuje ďalej.
40-APrichádza však druhá brejkbalová možnosť pre Benčičovú!
40-40Ten sa však podarilo našej tenistke odvrátiť a tak pokračujeme v jej prvom podaní druhého setu.
30-40Napokon prichádza brejkbal pre Benčičovú!
30-30Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.
15-30Benčičová vyhráva znova o jeden fiftín.
15-15Po 15 na oboch stranách, Benčičová posiela loptičku von z kurtu.
0-15Úvod podania našej tenistke nevyšiel a tak tu je fiftín pre jej súperku.
0:1Ďalšiu možnosť už Benčičová využíva a tak sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete.
15-40Loptu získava Rybáriková.
0-40Tri gembaly pre Benčičovú.
0-15Benčičová zahajuje úvod druhého setu ziskom fiftínu.
0:0Koniec prestávky, podávať bude Belinda Benčičová.
0:0Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:2Ten sa jej aj podarilo využiť a tak sa stáva víťazkou prvého setu pomerom 6:2! Úvod prvého setu naznačoval vyrovnanejší priebeh, ale napokon to Magda všetko prevzala do svojich rúk a hravo zvládla úvodné dejstvo. Uvidíme, čo teda prinesie druhý set.
A-40Prichádza setbal pre Magdalénu Rybárikovú!
40-40Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
40-AĎalší gembal pre švajčiarsku tenistku.
40-40Ten sa jej však nepodarilo vyžiť a tak je stále v prvom sete ohrozená.
30-40Napokon tu je brejkbal pre švajčiarsku tenistku!
30-30Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude teda nasledovať ďalej.
15-30Druhá loptička v rade pre Benčičovú.
15-0Magdaléna zahajuje dôležité podanie ziskom fiftínu.
5:2Benčičová poslal loptičku von z kurtu a tak stráca aj toto svoje podanie, čím sa naša tenistka dostáva do vedenia 5:2 a pôjde teda podávať na víťazstvo v prvom sete!
40-15Výborne! Magdaléna si presným úderom na čiaru vybojovala dva brejkbaly.
30-15Druhý fiftín v rade pre našu tenistku.
15-15Po chybe od švajčiarskej tenistky to je po 15 na oboch stranách.
0-15Magdaléne nevyšiel úder z bekhendu a tak tu je fiftín pre jej súperku.
4:2Aj tento úder od Benčičovej zastavila páska a tak ide naša tenistka po potvrdení brejku do vedenia 4:2 v prvom sete!
A-40Našej tenistke naopak prechod na sieť vyšiel a tak získava gembal.
40-40Benčičová nevyšiel prechod na sieť a napokon jej úder zastavila páska. Je tu ďalšia zhoda 40:40.
40-AJe tu brejkbal pre Benčičovú!
40-40Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak v tomto geme pokračujeme ďalej.
40-30Napokon je tu gembal pre našu tenistku.
15-30Druhá loptička v rade pre tenistku zo Švajčiarska.
15-15Po 15 na oboch stranách, podobne sa teraz previnila aj naša tenistka.
15-0Benčičovej forhend doputoval do autu, Magdaléna vyhráva o jeden fiftín.
3:2Výborne! Magdaléna využíva brejkbal a tak si berie späť svoje podanie, čím sa dostáva do vedenia 3:2 v prvom sete.
40-30Je tu brejkbal pre našu tenistku, Benčičovej nevyšiel pokus o skrátenie hry!
15-30Naša tenistka posiela loptičku len do pásky, takže Benčičová znova vyhráva o jeden fiftín.
0-15Magdaléna posiela loptičku len do autu a tak tu je fiftín pre jej súperku.
2:2Ten sa jej aj podarilo využiť a tak si berie späť svoje stratené podanie. Benčičová teda vyrovnáva na 2:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
30-40Napokon tu je prvý brejkbal v zápase pre Benčičovú.
30-30Benčičová predviedla úspešný prechod na sieť a tak zrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-0Švajčiarka sa prezentovala podobným spôsobom a tak naša tenistka vyhráva o dva fiftíny.
15-0Magdaléna získava fiftín, pretože jej súperka poslal loptičku len do pásky.
2:1Benčičová poslal svoj forhend do autu a tak Magdaléna získava prvé podanie svojej súperky a v prvom sete sa tak ujíma 2:1!
A-40Druhý brejkbal v zápase pre našu tenistku!
40-40Benčičová sa previnila dvojchybou, je tu ďalšia zhoda.
40-40Tak to je už neuveriteľné! Ani teraz sa nepodarilo Benčičovej ukončiť tento gem a tak pokračuje ďalej za stavu 1:1.
40-ABenčičová presným úderom na čiaru získala gembal.
40-40Magdaléna poslal svoj úder len do pásky, takže druhé podanie jej súperky pokračuje ďalej.
A-40Prvý brejkbal v zápase pre našu tenistku!
40-40Magdaléne vyšiel aj tento pokus o skrátenie hry a tak sledujeme veľmi vyrovnaný gem aj naďalej.
40-AAut z rakety našej tenistky, výhoda a gembal pre jej súperku.
40-40Švajčiarka poslal svoj úder len do pásky, takže vyrovnaný gem ešte nekončí.
40-ABenčičová previedla úspešný prechod na sieť a získava tak ďalšiu gembalovú možnosť.
40-40Švajčiarka však stráca aj túto možnosť. Sledujeme tak veľmi vyrovnaný gem, ktorý ešte má pokračovanie.
40-ABekhend od Magdalény putoval do autu, jej súperka tak získava tretí gembal pri tomto servise.
40-40Ani ten sa jej však nepodarilo využiť. Benčičová poslal loptičku do autu a tak stále pokračujeme v tomto dramatickom geme.
40-AÚder našej tenistky putoval do autu a tak tu je ďalší gembal pre podávajúcu hráčku.
40-40Ten sa jej však nepodarilo využiť, jej úder teraz zastavila páska a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
30-40Naša tenistka však teraz loptičku zahrala len do autu, takže Benčičová získava gembal.
30-30Magdaléne teraz vyšiel ukážkový kraťas a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30Švajčiarka poslal loptičku von z kurtu a tak Magdaléna znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30Druhý fiftín v rade pre Benčičovú.
0-15Magdaléna sa tesne pred páskou pokúsila o úder z bekhendu, ale ten jej nevyšiel a tak fiftín získava jej dnešná súperka.
1:1Aj naša tenistka využíva hneď prvý gembal po presnom údere na čiaru a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1.
40-15Podobne sa však teraz prezentovala aj tenistka zo Švajčiarska a tak sa Magdaléna dostáva k dvom gembalom.
30-15Magde však následne nevyšiel úder z forhendu a tak si Benčičová pripisuje fiftín.
30-0Druhý fiftín v rade pre našu tenistku.
15-0Magdaléna si na úvod pomáha kvalitným podaním a tak fiftín putuje na jej konto.
0:1Hneď prvú možnosť Benčičová využíva a tak sa po udržaní prvého podania dostáva v prvom sete do vedenia 1:0.
15-40Ďalším presným úderom si podávajúca hráčka vybojovala dva gembaly.
15-30Tento úder už poslal podávajúca hráčka presne na čiaru, takže opäť vyhráva o jeden fiftín.
15-15Benčičovej forhend doputoval len do autu, po 15 na oboch stranách.
0-15Benčičová zahajuje podanie ziskom fiftínu, Magdaléna poslal svoj úder len do pásky.
0:0Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvá začne na servise Belinda Benčičová.
Obe tenistky sú už prítomné na kurte, po ich krátkej rozcvičke sa tak už toto stretnutie môže začať. Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Príjemné dopoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. V rámci tenisového podujatia French Open háji slovenské farby už len Magdaléna Rybáriková, ktorá o malú chvíľu nastúpi proti Belinda Benčičová, ktorá má korene zo Slovenska, ale má švajčiarske občianstvo. Postavenie v rebríčku do úlohy favoritky tohto stretnutia stavia našu tenistku. Držme teda Magdaléne prostredníctvom nášho prenosu palce, aby sa jej podarilo postúpiť ďalej.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Magdaléna Rybáriková a Belinda Benčičová. Začiatok zápasu je predbežne naplánovaný na 11:00.

Tenisový turnaj Roland Garros v Paríži pokračuje druhým kolom a v ňom sa v ženskej časti predstaví aj naša Magdaléna Rybáriková. V histórii sa Magdaléne podarilo prejsť do druhého kola už ôsmy raz, ale ďalej to už dotiahnuť nedokázala. Sme tak určte zvedaví, ako sa jej bude dariť v tomto meraní síl.

Magdaléna Rybáriková:
Naša 29-ročná tenistka sa v rebríčku WTA nachádza na 18. mieste. V poslednej dobe sa jej až tak nedarí, poväčšine končí na turnajoch už v druhom, respektíve treťom kole. Na French Open dokázala v prvom kole vyradiť Kumkhumovú z Thajska 2:0 na sety, pričom jej v druhom sete nasadila kanára.

Belinda Benčičová:
Stále ešte len mladá 21-ročná tenistka zo Švajčiarska s momentálne v rebríčku WTA nachádza na 71. mieste. Ani tejto talentovanej tenistke sa v poslednom období až tak nedarí. Na French Open dokázala v prvom kole vyradiť taliansku tenistku Chiesovú, dosť sa však na víťazstvo musela natrápiť, ale napokon postúpila ďalej po výsledku 2:1.

Podľa postavenia v rebríčku WTA je favoritkou tohto zápasu naša tenistka. Doposiaľ sa tieto tenistky proti sebe sebe stretli dvakrát, každá si pripísala po jednom víťazstve. Pred dvoma rokmi sa zrodilo práve víťazstvo našej tenistky s tak držme palce, aby sa jej podarilo na French Open postúpiť ďalej.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.