Slovenskí futbalisti po stretnutí ďakujú fanúšikom.
Slovenskí futbalisti po stretnutí ďakujú fanúšikom. (Autor: TASR)

ŽK: Depay (Hol.), rozhodovali: Frankowski - Boniek, Golis (všetci Poľ.), 15.432 divákov.

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Hubočan (73. Šatka), Škriniar, Mazáň - Lobotka - Mak (62. Pačinda), Kucka (62. Sabo), Hamšík (73. Duda), Rusnák (90. Mihalík) - Nemec (62. Ďuriš)

Holandsko: Zoet - Janmaat, De Ligt, De Vrij, Blind (66. Kongolo), Van Aanholt (75. Elia) - Van de Beek (46. Vormer), Pröpper (75. Berghuis), Strootman (81. De Roon) - Depay, Promes (83. Weghorst)

Priebeh zápasu Slovensko - Holandsko

I. polčas:

Pred výkopom si aktéri uctili minútou ticha a aj potleskom zosnulého trénera Slovenska do 18 a 19 rokov Milana Malatinského. Slováci nastúpili v nových dresoch a po úvodnej opatrnej hre ich pokrstili už v 8. minúte otváracím gólom.

Skvelý Hamšíkov center hlavou presne k ľavej tyčke umiestnil Nemec. Hostia to prvýkrát nebezpečnejšie skúsili v 14. minúte, ale strelu Van de Beeka chytil s prehľadom Dúbravka.

V 20. minúte sa hlavou po Pekaríkovom prudkom centri dostal do zakončenia Hamšík, no nenamieril presne. Na 2:0 mohol zvýšiť ešte pred koncom prvej polhodiny Kucka, dostal sa k lopte pred šestnástkou a tvrdou bombou napálil brvno Zoetovej brány.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Holandsko: fotogaléria

3.6.2018

Holanďania mohli vyrovnať v 33. minúte, po rohu hlavičkoval na päťke osamotený De Vrij, pre domácich našťastie nad. V 37. minúte sa prezentoval skvelým zákrokom Dúbravka, ktorý spod hornej tyčky vyrazil skvelo kopnutý priamy kop Depaya.

Domáci odpovedali strelou Kucku, no oveľa tvrdšia a nebezpečnejšia bola tá Hamšíkova, skóre sa ale nezmenilo. Na druhej strane nepochodil prudkou a technickou strelou Van Aanholt.

Zaujímavý prvý polčas mohol vyšperkovať Kucka, pred pokutovým územím si zasekol obrancu a tvrdo napálil pod hornú tyč, ale Zoet končekmi prstov vyrazil na roh.

II. polčas:

Začiatok druhého polčasu najprv veľké šance neponúkol, až v 54. minúte musel tvrdú strelu Depaya vyraziť Dúbravka. Holanďania hrali aktívnejšie, domácich pritlačili a profitovali z toho v 59. minúte.

Promes dostal až príliš veľa priestoru, pripravil si pozíciu a prudkou technickou strelou na ľavú ruku Dúbravku vyrovnal.

Domáci kopili chyby, po rýchlej akcii hostí zakončoval Vormer, ale Hubočan v poslednej chvíli odvrátil. Po hodine hry sa začalo hromadne striedať, domáci sa snažili držať loptu na kopačkách, ale agilní Holanďania im poriadne strpčovali život a boli lepší.

V 86. minúte to mohol potvrdiť zvnútra šestnástky Vormer, ale Dúbravka spoluhráčov zachránil a jeho strelu zlikvidoval. Skóre sa v závere už nezmenilo a tak sa v treťom vzájomnom súboji oboch reprezentácií po predchádzajúcich dvoch výhrach Holanďanov zrodila remíza.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovensko remizovalo s Holandskom 1:1 - Priebeh zápasu