Anglicko doma zdolalo Nigériu, Neuer bol pri prehre Nemecka

Futbalisti Anglicka sa radujú po jednom z gólov.
Futbalisti Anglicka sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. jún 2018 o 20:19

Duel v Klagenfurte sa začalo s takmer dvojhodinovým oneskorením.

LONDÝN. Hráči Anglicka vyhrali v sobotňajšom prípravnom stretnutí pred MS vo futbale 2018 nad ďalším účastníkom šampionátu Nigériou 2:1.

V londýnskom Wembley otvoril skóre už v 7. minúte presnou hlavičkou po rohovom kope Gary Cahill a ešte do prestávky zvýšil Harry Kane prízemnou strelou na 2:0. Po zmene strán skorigoval skóre Alex Iwobi z Arsenalu Londýn.

Futbalisti Nemecka prehrali v Klagenfurte s Rakúskom 1:2. Duel sa začal s takmer dvojhodinovým oneskorením pre silný dážď a vietor. Pôvodne sa malo začať o 18.00, no úvodný hvizd hlavného rozhodcu zaznel až o 19.43.

V bránke hostí sa po dlhej pauze predstavil Manuel Neuer, ktorý vynechal pre zlomeninu nohy takmer celú sezónu a za Nemecko nechytal od októbra 2016.

Favorit sa síce ujal vedenia po presnom zásahu Mesuta Özila v 11. minúte, no Rakúšania otočili skóre gólmi Martina Hintereggera a Alessandra Schopfa.

Švédi v Štokholme remizovali s Dánskom 0:0, rovnaký výsledok sa zrodil aj v Bruseli v stretnutí Belgicka s Portugalskom. Za hostí nenastúpil útočník Cristiano Ronaldo.

Góly:
30. Finnbogason (z 11 m), 70. G. Sigurdsson - 15. Johnsen, 80. King, 85. Sorloth

13. G. dos Santos

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Anglicko doma zdolalo Nigériu, Neuer bol pri prehre Nemecka