Slováci prehrali vo Švédsku, naďalej majú na konte iba jedno víťazstvo

TASR|2. jún 2018 o 21:22

Slovenskí volejbalisti nezvládli koncovky setov.

Zlatá európska liga 2018, A-skupina:

Švédsko - Slovensko 3:0 (25, 30, 21)

Zápas trval 92 minút, rozhodovali: Maroszek (Poľ.) a Hagström (Švéd.), 350 divákov

Švédsko: Lindberg 9, Ahremark 7, Gustavsson 20, Sundberg 9, Pettersson 8, Lushtaku 4, libero Eriksson (Link 1, Nilsson 0)

Slovensko: Paták 7, Prešinský 3, Mlynarčík 17, Kriško 11, Kohút 9, J. Hriňák 0, libero Vitko (Jančura 0, Ihnát 0, M. Petráš 1, Macko 3, Firkaľ 3)

Ďalší výsledok:

Belgicko - Estónsko 3:0 (27, 19, 19)

NYKÖPING. Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v predposlednom 5. kole A-skupiny Zlatej európskej ligy v Nyköpingu s domácim Švédskom 0:3. Zverenci Andreja Kravárika mali v prvých dvoch setoch navrch, ale pokazili koncovky a zaznamenali tak štvrtú prehru v súťaži.

Slováci majú na konte len jedno víťazstvo, keď v Poprade zdolali práve Švédsko 3:1 a v tabuľke im patrí tretie miesto so štyrmi bodmi. Posledný zápas v súťaži odohrajú slovenskí volejbalisti v stredu 6. júna v Rakvere proti domácemu Estónsku.

Hlas po zápase:

Andrej Kravárik, tréner SR: "Prvé dva sety sme mali dobre rozohraté, neviem, čo ešte chceme viac... Viesť 21:18 a potom 21:17 a nevyhrať ani jeden set a navyše s takýmto súperom je neprípustné. Prehru beriem na seba, nemalo sa to stať. Aj keď sme už nehrali o Final Four, prístup k zápasu musí byť úplne iný, nášmu výkonu chýbali bojovnosť a nasadenie. Musíme sa z toho poučiť, ale opakujem, prehru beriem na seba."

Tabuľka A-skupiny:

1.Estónsko54112:612 b
2.Belgicko54113:611 b
3.Slovensko5146:134 b
4.Švédsko5146:123 b

Domov»Ďalšie športy»Slováci prehrali vo Švédsku, naďalej majú na konte iba jedno víťazstvo