Maroko zdolalo Slovensko 2:1 pred MS vo futbale 2018 - Priebeh zápasu

Róbert Mak (vľavo) v súboji o loptu s Karimom El Ahmadim.Róbert Mak (vľavo) v súboji o loptu s Karimom El Ahmadim.(Zdroj: TASR)

Góly: 64. El Kaabi, 74. Belhanda - 59. Greguš.

Rozhodovali: Tschudi - Zeder, Wicht (Švajč.), ŽK: Boussoufa, Fajr - Škriniar, 7000 divákov.

Maroko: Bounou - Hakimi, Benatia, Saiss (46. Da Costa), Mendyl (46. Harit) - El Ahmadi (83. Ait Bennasser), Boussoufa (75. Fajr) - Amrabat, Belhanda, Ziyech (75. Carcela-Gonzalez) - Boutaib (60. El Kaabi)

Slovensko: Šulla - Sekulič, Šatka, Škriniar, Hubočan (79. Valjent) - Kucka (46. Greguš), Hrošovský (58. Lobotka) - Duda, Hamšík (46. Pačinda), Mak (46. Rusnák) - Ďuriš (46. Nemec)

Priebeh zápasu Maroko - Slovensko

I. polčas:

Slovenský tím nastúpil so šiestimi zmenami v základnej zostave v porovnaní so štvrtkovým duelom s Holandskom (1:1). Maročanom patril úvod zápasu, Slovákov dokázali dostať pod tlak a v 8. minúte Ziyech takmer prekvapil Šullu, keď ďalekonosnou strelou opečiatkoval ľavú žrď.

Slovenský brankár sa onedlho vyznamenal pri strele Boussoufu vo fáze, keď mal africký tím na ihrisku jasnú prevahu. V 30. minúte hralo s Kozákovými zverencami šťastie, keď v skrumáži vo vlastnej šestnástke s vypätím všetkých síl odkopli loptu do bezpečia.

O dve minúty neskôr Ďuriš ideálnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Hamšíka, volej slovenského kapitána zvnútra pokutového územia však skončil tesne nad marockou bránou. Bola to prvá ofenzívna akcia slovenského tímu a súčasne najväčšia šanca dovtedajšieho priebehu stretnutia.

Marocký tlak na konci prvého dejstva mierne ustal a mužstvá tak išli do kabín za bezgólového stavu.

II. polčas:

V 49. minúte nebezpečne vypálil Ziyech, ktorého strela presvišťala vedľa Šullovej bránky. V 55. minúte Nemec vybojoval loptu a posunul ju Pačindovi, ktorý však nezvolil ideálne riešenie a pohrdol šancou.

Prečítajte si tiež: Slovensko vyhrávalo, účastníkovi majstrovstiev sveta Maroku napokon podľahlo Čítajte

V 59. minúte sa začala gólová akcia na vlastnej polovici Slovákov u nového muža na trávniku Lobotku. Lopta sa cez ľavú stranu dostala až ku Gregušovi, ktorý spoza šestnástky trafil tvrdo a presne k pravej žrdi - 0:1.

Z vedenia sa však Slováci dlho netešili, o päť minút sa po rohu vďaka zaváhaniu Šullu a Sekuliča presadil zblízka hlavou El Kaabi - 1:1. Maročania napokon strhli zaslúžené víťazstvo na svoju stranu, keď Belhanda spoza šestnástky prekvapil Šullu - 2:1.

V závere už sa Slovákom nepodarilo zovrieť súpera a v druhom vzájomnom zápase s Marokom si zapísali druhú prehru.