Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. jún 2018 o 17:36

Bude súperom Slovákov v Lige národov.

BRATISLAVA. Belgičania zdolali Egypťanov hladko 3:0 v prípravnom stretnutí dvoch účastníkov nadchádzajúcich majstrovstiev sveta v Rusku (14.6. - 15.7.).

O góly jedného z možných favoritov šampionátu sa v Bruseli postarali hráči z anglických klubov. Ešte v prvom polčase zabezpečili domácim vedenie 2:0 Romelu Lukaku z Manchestru United a Eden Hazard z Chelsea.

Egypťanom chýbal Salah

V nadstavenom čase druhého polčasu pečatil belgický triumf ďalší hráč ManUtd Marouane Fellaini.

Egypťanom chýbal ich najlepší útočník a topkanonier Premier League Mohamed Salah z FC Liverpool, ktorý si stále doliečuje zranenie ramena z nedávneho finále Ligy majstrov.

Na Belgičanov ešte čaká jeden prípravný zápas, v pondelok 11. júna si zahrajú proti Kostaričanom.

"Nemyslím si, že naše vystúpenie bolo perfektné. Máme od toho ešte ďaleko, aby sme boli spokojní. Páči sa mi však kolektívna snaha odstraňovať chyby, ktoré sa počas zápasu vyskytnú.

To som predtým neregistroval," uviedol tréner Belgicka Roberto Martinez.

Nigéria generálku nezvládla

"Čo sa týka Salaha, hráč jeho kalibru by chýbal každému. On nie je len skvelý zakončovateľ, ale aj vodca tímu. Želám mu skoré uzdravenie a dúfam, že sa vidíme v Rusku," dodal Martinez.

Českí futbaloví reprezentanti zvíťazili nad Nigériou tesne 1:0 v stredajšom prípravnom stretnutí v rakúskom Schwechate.

Jediný zásah dosiahol v 25. min 25-ročný obranca Fulhamu Tomáš Kalas.

Pre africkú reprezentáciu išlo o generálku na majstrovstvá sveta 2018 v Rusku.

Nigéria sa predstaví na svetovom šampionáte v D-skupine spoločne s Argentínou, Islandom a Chorvátskom.

Ďalší účastník MS 2018 Panama prehral v Osle s domácim Nórskom 0:1.