Tatarova asistencia nepomohla. Washington získal Stanleyho pohár

Washington oslavuje triumf v piatom finálovom zápase NHL a zisk Stanleyho pohára. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. jún 2018 o 05:56

Hráči z hlavného mesta USA sa dočkali premiérového titulu po 43 rokoch od vstupu do profiligy.

LAS VEGAS. Hokejisti Washingtonu Capitals získali prvýkrát v klubovej histórii Stanleyho pohár. V noci na piatok zvíťazili v piatom súboji finále play off NHL na ľade Vegas Golden Knights 4:3 a v celej sérii triumfovali 4:1 na zápasy.

Vegas nepomohla ani asistencia slovenského útočníka Tomáša Tatara, ktorý bodoval prvýkrát vo finálovej sérii.

Pozrite sa, ako prebiehal piaty finálový zápas NHL a následná oslava Washingtonu: fotogaléria

18.6.2018

Prvý titul po 43 rokoch

Hráči z hlavného mesta USA sa dočkali premiérového titulu po 43 rokoch od vstupu do profiligy. Dosiaľ najväčším úspechom bol ich postup do finále v roku 1998.

Nováčik z Las Vegas prienikom do finále vo svojej prvej sezóne v NHL šokoval hokejovú verejnosť, na prvú trofej si však bude musieť ešte počkať.

Pozrite si obrovskú radosť fanúšikov Washingtonu z historicky prvého Stanleyho pohára: fotogaléria

8.6.2018

Alexander Ovečkin sa tak dočkal vytúženého pohára, ako kapitán Washingtonu mohol po záverečnej siréne ako prvý zdvihnúť strieborný grál nad hlavu. Ruský útočník zároveň získal aj Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off.

"Je to absolútne úžasné. Splnil sa nám sen, títo chlapci sú úžasní. Neviem sa dočkať návratu do Washingtonu," vyznal sa brankár Capitals Braden Holtby.

Oshie: Najkrajší pocit

Po bezgólovej prvej dvadsaťminútovke priniesla tá druhá až päť presných zásahov. Knights najprv dvakrát zmazali súperov náskok a v závere tretiny sa dokázali dostať do vedenia.

2 - Colorado Avalanche, Los Angeles Kings, Philadelphia Flyers

1 - Anaheim Ducks, Carolina Hurricanes, Calgary Flames, Dallas Stars, Tampa Bay Lightning, Washington Capitals

Pod druhý gól domácich sa výrazne podpísal Tatar, slovenský krídelník v 33. minúte umne tečoval strelu obrancu Colina Millera a puk dopravil do siete dôrazný David Perron.

Washington ale šiel v lasvegaskej T-Mobile Arene tvrdo za triumfom, v 50. minúte vyrovnal Devante-Smith Pelly a o tri minúty neskôr sa postaral o víťazný zásah hostí dánsky center Lars Eller.

"Ťažko sa slovami opisuje, čo práve cítim. Je to obrovská úľava, parádny pocit. O tomto sme všetci snívali," povedal v prvej televíznej reakcii center Washingtonu Nicklas Bäckström.

"Dokázali sme to! Je to najkrajší pocit, aký som dosiaľ zažil v živote," rozplýval sa jeho spoluhráč T.J. Oshie.

Pohár tak unikol Knights i Tatarovi.

Slovenský krídelník, ktorý dostal druhýkrát vo finále šancu v zostave Vegas, odohral v piatom zápase 12:08 min a okrem asistencie si pripísal aj dva bodyčeky a dvojminútový trest za hákovanie.

Štastný kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin si preberá Stanleyho pohár z rúk šéfa NHL

Piaty zápas finálovej série play off NHL (o Stanleyho pohár)

/na štyri víťazstvá/:

VEGAS - WASHINGTON 3:4 (0:0, 3:2, 0:2)

Góly: 30. Schmidt (Smith, Marchessault), 33. Perron (TATAR, Miller), 40. Smith (Tuch, Theodore) - 27. Vrána (Wilson, Kuznecov), 31. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 50. Smith-Pelly (Orpik), 53. Eller (Connolly, Burakovsky). Rozhodovali: McCauley, Joannette - MacPherson, J. Murray, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Vegas: Fleury - Engelland, McNabb, Schmidt, Theodore, Miller, Sbisa - Smith, Karlsson, Marchessault - Neal, Haula, Tuch - TATAR, Eakin, Perron - Carrier, Bellemare, Nosek

Washington: Holtby - Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Djoos, Orpik - Wilson, Kuznecov, Ovečkin - Oshie, Bäckström, Vrána - Connolly, Eller, Burakovsky - Smith-Pelly, Beagle, Stephenson

5.Sidney CrosbyPittsburgh9

Domov»Hokej»NHL»Tatarova asistencia nepomohla. Washington získal Stanleyho pohár