Richard Gasquet nedal svojmu súperovi žiadnu šancu.
Richard Gasquet nedal svojmu súperovi žiadnu šancu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. jún 2018 o 17:15

Vo finále sa predstavili Francúzi.

'S-HERTOGENBOSCH. Francúzsky tenista Richard Gasquet nasadený ako druhý sa stal celkovým víťazom dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 na tráve v holandskom 's-Hertogenboschi.

's-Hertogenbosch - finále:

Richard Gasquet (Fr.-2) - Jérémy Chardy (Fr.) 6:3, 7:6 (5)

/za 92 minút/

V nedeľňajšom finále si Gasquet za 92 minút poradil s nenasadeným krajanom Jérémym Chardym 6:3, 7:6 (5). Tridsaťjedenročný Gasquet sa predstavil vo svojom 30. finále na hlavnom profiokruhu, získal 15. titul.

Chardy sa s Gasquetom stretol šiestykrát v kariére, zatiaľ dokázal zvíťaziť iba raz - tento rok v Miami.

Víťaz si z turnaja odniesol 109 310 eur pred zdanením a 250 bodov do renkingu. Zdolanému finalistovi pribudne na účet 57 570 eur a 150 bodov.

Domov»Tenis»Gasquet vyhral turnaj v 's-Hertogenboschi, získal svoj pätnásty titul na okruhu ATP