Rus sa cítil byť Španielom. Z odchovanca Realu je teraz hrdina národa

Denis Čeryšev je spolu s Cristianom Ronaldom najlepším strelcom turnaja. Dal tri góly. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|20. jún 2018 o 06:18

Rusi majú takmer istý postup.

BRATISLAVA. Keby sa mali prebiť cez kvalifikáciu, tak by sa na majstrovstvá sveta zrejme nedostali. Zhruba takú povesť mal ruský futbalový tím pred turnajom, ktorý sám organizuje.

Domácim nikto neveril. Stávkové kancelárie, fanúšikovia, dokonca ani prezident Putin.

Pred majstrovstvami sveta nevyhrali Rusi sedem zápasov za sebou. V tíme nemajú jediného hráča, ktorý by bol hviezdou v niektorej z elitných európskych líg.

„Mužstvo je slabé. Možno je to najslabšia generácia v ruskej i sovietskej histórii. Obávam sa, že Rusko bude predvádzať škaredý a nudný futbal,“ vravel pred štartom šampionátu aj novinár Georgij Černov z denníka Sport Express.

Pred začiatkom turnaja čelil tréner Stanislav Čerčesov masívnym vlnám kritiky, prvé dva zápasy na majstrovstvách však jeho tím jasne vyhral. Najprv zmietol Saudskú Arábiu 5:0 a v utorok zdolal Egypt 3:1.

Pozrite si momentky zo zápasu Rusko - Egypt (MS vo futbale 2018): fotogaléria

20.6.2018

Na 150 percent

Ak v stredu neprehrá Uruguaj so Saudskou Arábiou, budú mať Rusi už pred záverečným zápasom v A-skupine istotu prvej účasti v osemfinále od roku 1986.

Na začiatku druhého polčasu sme využili, že Egypťania boli nervózni a v priebehu štvrťhodiny sme im strelili tri góly.

Stanislav Čerčesov, tréner Ruska

„Zvíťazili sme 3:1, ale nebolo to vôbec jednoduché. Všetci hráči išli na 150 percent a v druhom polčase sme zlomili odpor húževnatého súpera,“ priznal stredopoliar Rusov Roman Zobnin pre fifa.com.

Rusi zatiaľ nečelili najlepším, Saudská Arábia ani Egypt nepatria medzi svetovú elitu. Napriek tomu je vysoké skóre po dvoch zápasoch 8:1 veľkým prekvapením.

Aj preto, že väčšina favoritov turnaja v prvom kole proti slabším súperom nepresvedčila.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Rus sa cítil byť Španielom. Z odchovanca Realu je teraz hrdina národa