Sklamaný Lionel Messi.
Sklamaný Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|21. jún 2018 o 23:59

Argentína je na pokraji vypadnutia.

BRATISLAVA. V obtiahnutom čiernom tričku pôsobil ako paródia na mafiána. Malý, plešatý, plnoštíhly. Na rukách samé tetovania. Tréner Argentíny Jorge Sampaoli behal počas celého zápasu popri lavičke náhradníkov ako pojašený.

Boj jedovatý, neraz hromžil na rozhodcu, sršala z neho veľká nervozita. A akoby to preniesol na celý svoj tím. Futbalisti Argentíny síce šli do zápasu s bojovnosťou, ale hrali vo veľkom kŕči.

A šikovnejší, sviežejší a jednoznačne lepší súper to totálne využil.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Argentína - Chorvátsko: fotogaléria

24.6.2018

Hráči Chorvátska na majstrovstvách sveta vo futbale 2018 zdolali Argentínu 3:0 a po druhom víťazstve v základnej skupine si v predstihu zabezpečili postup do osemfinále.

O ich víťazstve v Nižnom Novgorode rozhodli po prestávke Ante Rebič, Luka Modrič a Ivan Rakitič.

Naopak, vicemajstrom sveta z Argentíny pred posledným kolom hrozí, že skončia už v základnej skupine.

Maradona si hrýzol nechty

Chorvátsku patrí v tabuľke D-skupiny so šiestimi bodmi a so skóre 5:0 prvé miesto, Argentína má po dvoch zápasoch len bod.

„Zatiaľ sa nám nepodarilo nájsť cestu, ako z našich hráčov vyťažiť maximum. Chorváti dnes predviedli skvelý výkon. Prehra ma veľmi bolí, no ešte nie je koniec,“ tvrdil Sampaoli pre fifa.com.

Fanúšikovia Argentíny, ktorých prišlo do Ruska okolo 40-tisíc, ronili slzy. Veľa naznačovali aj zábery na gestá legendárneho Diega Maradonu.

Kapitán majstrov sveta z roku 1986 na tribúne pri debakli rozhadzoval rukami, hrýzol si nechty, pozeral sa k nebu a potom si len šúchal oči.

„Viem, že našich fanúšikov prehry trápia, no necítim hanbu. Skôr je to bolesť. Bojujeme, ale nedarí sa nám strieľať góly,“ dodal Sampaoli.

Hrozná chyba brankára

Argentínu výrazne podlomila obrovská chyba. V 53. minúte brankár Willy Caballero namiesto odkopu na istotu pred dotierajúcim Rebičom zvolil technický oblúčik.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Messi má pri hlave revolver. Ak nevyhrá, zabije ho, tvrdí tréner