SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Rybáriková si zahrá o titul v Birminghame, zdolala Strýcovú

Vo finále Slovenku čaká ďalšia Češka Petra Kvitová.

Magdaléna Rybáriková.Magdaléna Rybáriková. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila už do finále na turnaji WTA Premier Birmingham Classic v britskom Birminghame.

V sobotňajšom semifinálovom stretnutí zdolala za 108 minút 7:6 (1), 6:4 rovnako nenasadenú Češku Barboru Strýcovú.

Vo finále ju čaká Kvitová

Vo finálovom zápase ju čaká ďalšia Češka Petra Kvitová, ktorá si poradila s Rumunkou Mihaelou Buzarnescovou hladko 6:3 a 6:2.

Pre Slovenku to bude prvá tohtoročná finálová účasť na turnaji WTA.

Skryť Vypnúť reklamu

Dvadsaťdeväťročná Rybáriková (19. v rebríčku WTA) a o tri roky staršia Strýcová (24.) odohrali šiesty vzájomný zápas, piaty na okruhu WTA.

Rybáriková si pripísala druhé víťazstvo.

Bára je veľmi nevyspytateľná hráčka a veľká bojovníčka, výborne returnuje. Bola favoritka, veď v uplynulých štyroch zápasoch ma zdolala.

Magdaléna Rybáriková, slovenská tenistka

"Vedela som, že to bude ťažké. Bára je veľmi nevyspytateľná hráčka a veľká bojovníčka, výborne returnuje. Bola favoritka, veď v uplynulých štyroch zápasoch ma zdolala," uviedla Rybáriková v prvom pozápasovom interview.

"Za stavu 5:3 a 30:0 podávala na víťazstvo v prvom sete, no stále som verila, že to ešte môžem otočiť. Tajbrejk mi vyšiel na jednotku, ona v ňom naopak urobila dosť chýb. V druhom sete bolo dôležité, že sa mi podaril rebrejk," pokračovala slovenská tenistka.

"S Bárou sme veľmi dobré kamarátky. Je to super baba, srandistka a aj tu v Birminghame sme spolu zažili veľa zábavy. Keď ste však na kurte, kamarátstvo ide stranou a myslíte iba na to, aby ste podali čo najlepší výkon. V Birminghame som dosiahla fantastický výsledok, už sa teším na finále."

Skryť Vypnúť reklamu

Rybáriková má už istých 305 bodov

Úvodný set priniesol vyrovnaný priebeh, keď Slovenka nevyužila vedenie 3:1 a rozhodnúť musel až tajbrejk. V ňom ukázala pevnejšie nervy Rybáriková, keď dovolila súperke uhrať iba jeden bod.

V druhom sete pokračovali obe hráčky vo vyrovnaných výkonoch. Za stavu 3:3 stratila Rybáriková svoje podanie, následne však získala tri hry za sebou a zvíťazila aj v druhom sete v pomere 6:4.

V Birminghame má Rybáriková už istú prémiu 86.840 dolárov pred zdanením a 305 bodov do svetového rebríčka WTA.

Online prenos: Magdaléna Rybáriková - Barbora Strýcová (WTA Birmingham, semifinále)

WTA Birmingham Semifinále 2018
23. June 2018 o 12:40 | Ann Jones Centre Court - Edgbaston Priory Club, Birmingham (ENG)
StrýcováStrýcová
6:7 (1), 4:6
Koniec
RybárikováRybáriková
Prenos
Magdaléna Rybáriková vykročila do zápasu dobře a rychle vedla s brejkem v zádech, jenže Barbora Strýcová jí poté dvakrát podání sebrala a podávala na zisk první sady, což byla klíčová chvíle, protože rodačka z Plzně o podání přišla a zkrácenou hru ovládla slovenská tenistka. Ve druhém setu vedla naopak s brejkem Barbora Strýcová, jenže vítězka z Birminghamu z roku 2009 předvedla rebrejk a nakonec postoupila do finále po setech 7:6 a 6:4.

Náhled
Konec zápasu

4:6Magdaléna Rybáriková se dostala do hry a Barbora Strýcová ukončila dnešní zápas nevynucenou chybou, když netrefila forhend podél pravé postranní čáry! Slovenská tenistka potvrdila má slova, že hraje velice dobře a postupuje do finále, které si na turnaji WTA v Birminghamu zahraje podruhé v kariéře!
30-40
30-40Barbora Strýcová se vydala k síti, kde zahrála forhendový volej a Magdaléna Rybáriková ji parádně přehodila! Mečbol!
30-30Barbora Strýcová špatně podala a poté udělala chybu, po které jí nepomohlo ani následné jestřábí oko.
30-15
30-15Barbora Strýcová parádně podala ven z kurtu, jenže Magdaléna Rybáriková zahrála vítězný forhendový return podél pravé postranní čáry, který dopadl přesně na lajnu.
30-0Barbora Strýcová napálila míč do pásky, od které se míč odrazil do autu. Následoval znovu druhý servis. Magdaléna Rybáriková se tentokrát dostala do hry, jenže její forhend od základní čáry zastavila páska. Druhá nevynucená chyba v řadě.
15-0Rodačka z Plzně je pod tlakem, protože podává na udržení se v zápase. První podání ven z kurtu nebylo přesné, a tak musela jít přes druhý servis. Magdaléna Rybáriková předvedla bekhendový return, který těsně minul levý roh kurtu.
4:5Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
4:5Následuje přestávka a výměna stran.
4:5Magdaléna Rybáriková využívá hned první gembol, když parádně podala na téčko a připsala eso, po kterém Barbora Strýcová bude po přestávce podávat na udržení se v zápase!
15-40Magdaléna Rybáriková si pomohla dobrým servisem, přestože šla přes druhé podání, a má k dispozici dva gemboly.
15-30Magdaléna Rybáriková podcenila return své soupeřky a zbytečně poslala forhendový úder pouze do sítě.
0-30Barbora Strýcová nevyužila další množnost a je to 30:0.
0-15Barbora Strýcová nedokázala využít druhého podání své slovenské soupeřky a poslala forhendový return do sítě.
4:4Magdaléna Rybáriková předvedla rebrejk poté, co Barbora Strýcová vyhodila míč do autu a jestřábí oko jí nepomohlo!
40-A
40-AMagdaléna Rybáriková si parádním způsobem vypracovala brejkbol! Obě hráčky na síti zahrály několik fantastických úderů, úspěšnější ale nakonec byla slovenská tenistka, který zahrála nabíhaný forhend k levé postranní čáře a byl vítězný!
40-40Magdaléna Rybáriková se hodně vzteká poté, co Barbora Strýcová zahrála skvělý vítězný úder podél levé postranní čáry.
30-40
30-40Barbora Strýcová znovu využít druhý servis a Magdaléna Rybáriková se dostala do hry. Slovenská tenistka poté zahrála skvělou kombinaci, když poslala diagonální bekhendový čop do pravého rohu a poté u sítě zahrála smeč do levého rohu, která byla vítězná a znamená brejkbol!
30-30Rodačka z Plzně musela jít přes druhý servis a následovala dlouhý výměna, během které Magdaléna Rybáriková rychle získala převahu a na síti předvedla bekhendový volej, po němž česká tenistka zahrála forhend podél pravé čáry do sítě.
30-15Barbora Strýcová znovu dobře podala na téčko, Magdaléna Rybáriková se ale dlouho držela ve hře a po jejím bekhendovém úderu česká tenistka poslala míč do sítě.
30-0Barbora Strýcová kvalitně podala na téčko a Magdaléna Rybáriková poslala return podél levé postranní čáry do sítě.
15-0Magdaléna Rybáriková chtěla hrát agresivně a vydala se k síti, jenže Barbora Strýcová ji opět prohodila, když zahrála další vítězný forhend přesně podél pravé postranní čáry.
4:3Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
4:3Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
4:3Magdaléna Rybáriková se vydala k síti, kde předvedla bekhendový volej, a Barbora Strýcová ji fantasticky prohodila vítězným forhendem podél pravé postranní čáry! Brejk, po kterém česká tenistka vede 4:3!
40-15Magdaléna Rybáriková a další její nevynucená chyba, kterou darovala Barboře Strýcové hned dva brejkboly!
30-15Barbora Strýcová a její další kvalitní return, po kterém Magdaléna Rybáriková nedokázala míč vrátit zpět do kurtu.
15-15Barbora Strýcová opět byla ve hře a naběhla si po bekhendovém čopu k síti, jenže Magdaléna Rybáriková ji z forhendu fantasticky dokázala prohodit podél levé postranní čáry.
15-15
15-0Barbora Strýcová velice dobře returnovala k základní čáře a dlouhý forhend Magdalény Rybárikové skončil v autu.
3:3Magdaléna Rybáriková si vzala jestřábí oko, které potvrdilo, že druhý servis české tenistky dopadl přesně na čáru – 3:3.
40-15Barbora Strýcová parádně podala na téčko a zaznamenala své druhé eso v dnešním semifinálovém zápase.
30-15Barbora Strýcová velice dobře podala a na síti už hrát nemusela, protože Magdaléna Rybáriková nezvládla míč vrátit.
15-15Magdaléna Rybáriková předvedla kvalitní return a po krátké výměně předvedla forhend, po němž česká tenistka poslala bekhend do sítě a jen bezmocně zakroutila hlavou.
15-0Barbora Strýcová po prvním servisu velice dobře podala na tělo své soupeřky, která poslala return za základní čáru.
2:3Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
2:3Následuje přestávka a výměna stran.
2:3Magdaléna Rybáriková a další její skvělé podání, po kterém se ujímá ve druhém setu vedení 3:2. Zatím bez brejku.
15-40Magdaléna Rybáriková parádně podala a vede 40:15.
15-30
15-30Barbora Strýcová se dostala do hry a její soupeřka se dlouho úspěšně bránila a nakonec uspěla, protože českou tenistku nabíhající k síti prohodila fantastickým vítězným diagonálním bekhendem k pravé postranní čáře!
15-15Magdaléna Rybáriková parádně podala a mohla si vybrat, kam míč pošle. Nakonec se rozhodla pro forhend podél pravé postranní čáry, jenže její úder byl nepřesný a dlouhý.
0-15Barbora Strýcová se na sebe hodně hněvá poté, co forhend od základní čáry poslala mimo kurt. Nevynucená chyba.
2:2Devětadvacetiletá tenistka ze Slovenska se opět dostala do hry a opět se snažila zahrát bekhendový čop, jenže na konci delší výměny opět zamířil podél levé postranní čáry do sítě.
40-15Magdaléna Rybáriková zahrála skvělý bekhendový return podél levé čáry a Barbora Strýcová poslala úder za základní čáru.
40-0Rodačka z Plzně musela jít přes druhé podání a její soupeřka byla opět ve hře, jenže druhý bekhendový čop skončil v síti. Barbora Strýcová vede 40:0 a má náběh na čistou hru.
30-0Magdaléna Rybáriková se hodně dlouho úspěšně bránila a opět si pomohla bekhendovým čopem, jenže poté napálila forhend podél pravé postranní čáry za základní lajnu.
15-0Barbora Strýcová musela jít v úvodu čtvrtého gemu přes druhý servis, jenže Magdaléna Rybáriková bekhendový return nezvládla, když ho ze středu kurtu poslala za základní čáru.
1:2Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
1:2Následuje přestávka a výměna stran.
1:2Magdaléna Rybáriková musela o podání hodně bojovat, nakonec ho ale úspěšně podržela. Následuje přestávka.
40-ABarbora Strýcová nezvládla forhendový return a chytila se hlavu, tohle byla příležitost získat brejkbol a dobře to ví.
40-40
40-40Slovenská tenistka si vzala po podání na téčko jestřábí oko a musela jít přes druhé podání, čehož Barbora Strýcová využila, když po náběhu k síti zahrála pod ostrým úhlem vítězný forhendový volej, který dopadl přesně k levé postranní čáře.
40-AMagdaléna Rybáriková kvalitně podala a má gembol.
40-40Barbora Strýcová rychle zareagovala na drop shot své soupeřky a pod ostrým úhlem zahrála parádní vítězný míč!
30-40Magdaléna Rybáriková dobře podala a poté zahrála kvalitní forhend podél pravé čáry. Barbora Strýcová sice rychle rozkmitala své nohy, míč už ovšem do kurtu nevrátila.
30-30
30-30Barbora Strýcová se po dobrém returnu vydala k síti, kde zahrála tři nebo čtyři voleje, z nichž poslední byl vítězný! Magdaléna Rybáriková si ale zaslouží pochvalu za skvělou obranu.
15-30Barbora Strýcová zahrála velice kvalitní return podél pravé postranní čáry, který její slovenskou soupeřku zaskočil.
0-30Magdaléna Rybáriková kvalitně podala a vede 30:0.
0-15Magdaléna Rybáriková předvedla parádní bekhendový čopovaný míč podél levé čáry a poté zahrála forhendový volej, po kterém Barbora Strýcová nedokázala doběhnout míč včas.
1:1Barbora Strýcová esem podržela podání. Vyrovnáno 1:1.
40-30Magdaléna Rybáriková se pokusila dostat znovu do výměny, jenže její forhendový return zamířil obloukem vedle levé čáry.
30-30
30-30Rodačka z Piešťan se opět dostala do hry a po bekhendovém returnu do pravého rohu kurtu zahrála parádní vítězný forhend podél levé postranní čáry.
30-15Barbora Strýcová dobře podala na téčko, přesto se Magdaléna Rybáriková dlouho držela ve hře, jenže nakonec pokazila čopovaný míč, který nabrala jako na vidle.
15-15Barboře Strýcové byla potřetí v zápase nahlášena chyba nohou při podání a nakonec ji to možná rozhodilo, protože po krátké výměně poslala forhend z pravé strany do sítě.
15-0Držitelka dvou titulů WTA parádně podala ven z kurtu a po náběhu k síti zahrála vítěznou smeč do volného pravého rohu.
0:1Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
0:1
0:1Následuje přestávka a výměna stran.
0:1Magdaléna Rybáriková a její další parádní kombinace, když se po podání vydala k síti a zahrála znovu vítěznou smeč.
15-40Barbora Strýcová konečně po dlouhé době předvedla kvalitní return, se kterým se slovenská tenistka nedokázala srovnat.
0-40Magdaléna Rybáriková parádně podala ven z kurtu a poté si naběhla rychle k síti, kde zatloukla vítěznou smeč k pravé čáře.
0-30Barbora Strýcová nezvládla return po druhém servisu své soupeřky, která se rychle ujímá vedení 30-0.
0-15Magdaléna Rybáriková začala druhý set na podání a Barbora Strýcová poslala return za základní čáru.
0:0Magdaléna Rybáriková vykročila do zápasu dobře a vedla s brejkem, jenže Barbora Strýcová se zvedla a po dvou brejcích z její strany podávala na zisk prvního setu. Slovenská tenistka jí ale servis podruhé v zápase sebrala a nakonec o osudu úvodní sady rozhodla zkrácená hra, kterou ovládla Magdaléna Rybáriková.
6:7Magdaléna Rybáriková hrála hodně trpělivě od základní čáry a Barbora Strýcová po krátké výměně poslala bekhend pouze do sítě. Rodačka z Piešťan ovládla zkrácenou hru a vede 1:0, když úvodní vyrovnaný set vyhrála 7:6!
1-6Magdaléna Rybáriková získala při podání soupeřky oba dva míče a nyní může úvodní set dopodávat. Barbora Strýcová zahrála dobrý forhendový return, jenže po náběhu k síti pokazila volej, který letěl vedle levé postranní čáry a byl nakonec dlouhý. Slovenská tenistka má pět setbolů!
1-5Magdaléna Rybáriková velice dobře podala a Barbora Strýcová je hodně znepokojena poté, co nezvládla return.
1-4Magdaléna Rybáriková se dostala do hry zásluhou forhendového returnu podél pravé postranní čáry a po jejím následném forhendu Barbora Strýcová předvedla nevynucenou chybu.
1-3
1-3Barbora Strýcová podala ven z kurtu a vypadalo to hodně dobře, jenže nakonec musela jít přes druhý servis a Magdaléna Rybáriková se dostala do hry, kterou ukončila vítězným bekhendem podél levé postranní čáry! Minibrejk!
1-2Vítězka z Birminghamu v roce 2009 musela jít přes druhé podání, přesto Barbora Strýcová poslala return do sítě.
1-1Barbora Strýcová si řekla sama pro sebe klídek poté, co zbytečně vyhodila forhendový úder za základní čáru.
1-0
1-0Barbora Strýcová předvedla první servis, po kterém Magdaléna Rybáriková nevrátila míč na returnu do kurtu.
6:6Magdaléna Rybáriková z pravé strany krásně podala ven z kurtu a poté zahrála smeč do středu kurtu, která byla vítězný. O osudu prvního setu rozhodne zkrácená hra.
15-40Magdaléna Rybáriková dokázala na druhý pokus dobře podat a bekhendový return rodačky z Plzně byl příliš dlouhý.
15-30Magdaléna Rybáriková předvedla nádhernou kombinaci, když po podání a náběhu k síti zahrála bekhendový volej do pravého rohu a poté smeč, po které soupeřka míč nevrátila.
15-15Magdaléna Rybáriková si ihned po podání naběhla k síti, kde poté zahrála vítěznou smeč do pravého rohu kurtu.
15-0Barbora Strýcová po returnu zahrála skvělý bekhend přesně do levého rohu, odkud Slovenka trefila síť.
6:5Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
6:5Následuje přestávka a výměna stran.
6:5Barbora Strýcová podržela podání a Magdaléna Rybáriková půjde podruhé podávat na udržení se v první sadě.
40-15Barbora Strýcová na konci delší výměny zahrála forhend podél pravé postranní čáry, který měl fantastickou délku, a Magdaléna Rybáriková poslala bekhendový úder pouze do sítě.
30-15Barbora Strýcová šla po podání agresivně za ziskem míče a po náběhu k síti zahrála vítěznou forhendovou smeč.
15-15
15-15Barbora Strýcová předvedla drop shot, který Magdaléna Rybáriková dokázala u pravé čáry u sítě doběhnout a ještě zahrát míč pod ostrým úhlem. Její úder poté dopadl přesně na vzdálenější levou čáru, jenže také Barbora Strýcová dokázala míč doběhnout a zahrála forhend podél pravé postranní čáry, který výměnu ukončil.
0-15
0-15Barbora Strýcová běhala ze strany na stranu a Magdaléna Rybáriková zahrála nádherný bekhendový úder, který pod ostrým úhlem dopadl k pravé postranní čáře a byl vítězný.
5:5Magdaléna Rybáriková po nebezpečném forhendu své soupeřky dokázala zahrát podél pravé postranní čáry vítězný forhend a čistou hrou potvrdila předchozí brejk – 5:5!
0-40Magdaléna Rybáriková dobře podala a return její české soupeřky v boji o finále skončil za základní čárou.
0-30Rodačka z Piešťan se úspěšně bránila a Barbora Strýcová měla navrch, jenže nedokázala zahrát forhend podél lajny.
0-15
0-15Magdaléna Rybáriková servíruje po brejku na to, aby srovnala stav prvního setu na 5:5 poté, co dvakrát v řadě ztratila podání. Barbora Strýcová se sice dostala do hry a už si nabíhala k síti, jenže Magdaléna Rybáriková zahrála parádní vítězný bekhend podél levé čáry.
5:4Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
5:4Následuje přestávka a výměna stran.
5:4Magdaléna Rybáriková brejkbol využívá, protože předvedla parádní return! Rebrejk! Úvodní set bude pokračovat – 5:4!
30-40
30-40Barbora Strýcová hodně nadává poté, co Magdaléna Rybáriková zahrála vítězný forhend podél pravé postranní čáry! Slovenská hráčka sice přišla o podání, nyní má ale brejkbol!
30-30Barbora Strýcová mohla mít dva setboly, kdyby ovšem dokázala dobře podat a nepředvedla svou druhou dvojchybu.
30-15Magdaléna Rybáriková bránila základní čáru a podařilo se jí to, protože bekhend české tenistky byl příliš dlouhý.
30-0Slovenská tenistka je hodně dole a tentokrát nedokázala na returnu využít druhého podání Barbory Strýcové.
15-0Barbora Strýcová velice dobře podala a její slovenská soupeřka vyhodila forhendový return za základní čáru.
5:3Magdaléna Rybáriková se po podání vydala k síti, kde nedokázala uspět, protože Barbora jí parádně prohodila! Česká tenistka předvedla druhý brejk v řadě a půjde podávat na zisk prvního setu!
A-40Magdaléna Rybáriková se dostala pod tlak poté, co se jí nepovedl drop shot, a po doběhnutí míče zahrála obranný lob, který skončil těsně za základní čárou. Další brejkbol!
40-40Barbora Strýcová měla obrovskou šanci získat druhý brejk v zápase, jenže se jí nepovedl bekhendový úder. Shoda.
A-40
A-40Barbora Strýcová předvedla skvělý return a poté bekhendový volej podél levé postranní čáry, který byl vítězný! Rodačka z Plzně má k dispozici brejkbol!
40-40Barbora Strýcová tak dlouho tlačila do bekhendu soupeřky, až na síti zahrála vítězný bekhendový drop shot. Paráda!
30-40Magdaléna Rybáriková zariskovala při druhém servisu, který skončil mimo, a předvedla svou druhou dvojchybu.
15-40
15-40Barbora Strýcová se hodně dlouho bránila a poté zahrála parádní forhend do pravého rohu, jenže Magdaléna Rybáriková se ubránila a po skvělém lobu k základní čáře u sítě zahrála vítězný bekhendový volej pod ostrým úhlem!
15-30Barbora Strýcová se dostala do hry, kterou rychle ukončila vítězným diagonálním forhendem, který vymetl levý roh kurtu.
0-30
0-30Magdaléna Rybáriková se po dalším skvělém podání vydala k síti, kde nedokázala zahrát dostatečně razantně tři voleje, poslední smeč do volné pravé strany kurtu už ale byla vítězná.
0-15Magdaléna Rybáriková po dobrém podání zahrála forhend do levého rohu kurtu, odkud rodačka z Plzně míč nevrátila.
4:3Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
4:3Následuje přestávka a výměna stran.
4:3Magdaléna Rybáriková nezvládla bekhendový return a Barbora Strýcová po potvrzení brejku vede 4:3!
40-0Magdaléna Rybáriková se snažila zahrát po delší výměně forhendový úder podél pravé postranní čáry, který byl málem vítězný, jenže nakonec skončil v autu, protože byl dlouhý.
30-0Magdaléna Rybáriková se dlouho bránila, jenže na konci dlouhé výměny vyhodila forhend do autu za základní čárou.
15-0
15-0Barbora Strýcová je na koni a hraje velice agresivně. Nyní si česká hráčka naběhla k síti a zahrála parádní diagonální forhendovou smeč, která zamířila přesně k levé čáře.
3:3Barbora Strýcová se dostala do hry a Magdaléna Rybáriková trestuhodně poslala forhend do sítě. Česká tenistka si vzala ztracené podání zpět a vyrovnala na 3:3!
40-15Magdaléna Rybáriková těsně vyhodila forhend za základní čáru, což ukázalo jestřábí oko. Rodačka z Plzně má dva brejkboly!
30-15Barbora Strýcová předvedla parádní forhendový return, který jemně lízl pravou postranní čáru, a tak byl vítězný.
15-15Magdaléna Rybáriková si hned po servisu na téčko naběhla k síti, kde zahrála forhendovou smeč přesně do míst, kde stála Barbora Strýcová. Češka ale míč očima do kurtu nezatlačila.
15-0Magdaléna Rybáriková podává s brejkem v zádech a velice ráda by se ujala vedení 4:2, jenže předvedla dvojchybu.
2:3Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
2:3Následuje přestávka a výměna stran.
2:3Rodačka z Plzně šla přes druhé podání a Magdaléna Rybáriková nezvládla bekhendový return, který skončil v síti.
40-15Magdaléna Rybáriková se dlouho držela ve hře, jenže nezvládla nakonec zahrát forhend podél pravé postranní čáry. Míč z její rakety byl příliš dlouhý.
30-15Magdaléna Rybáriková zvládla parádní forhendový return, po kterém Barbora Strýcová napálila bekhend do sítě.
30-0Barbora Strýcová měla obrovské štěstí, jelikož její forhend se od pásky odrazil na polovinu její soupeřky.
15-0
15-0Magdaléna Rybáriková se dokázala dostat do hry, jenže Barbora Strýcová si naběhla k síti a zahrála parádní vítězný bekhendový volej podél levé postranní čáry! Výborně.
1:3Magdaléna Rybáriková měla obrovské štěstí, jelikož Barbora Strýcová zazdila forhendový volej, když ho napálila do sítě.
15-40Další velice dobrý servis v podání slovenské hráčky, po kterém Barbora Strýcová returnovala za základní čáru.
15-30Rodačka z Piešťan parádně podala na téčko a Barbora Strýcová velice těžký bekhendový return nezvládla.
15-15Magdaléna Rybáriková si opět zopakovala servis a výsledkem byla delší výměna. Slovenská tenistka na jejím konci zahrála skvělý bekhendový čop do pravého rohu kurtu, odkud Barbora Strýcová poslala bekhend do sítě a skončila na zadku.
15-0Magdaléna Rybáriková poslala první servis do sítě, zatímco druhý už byl v pořádku. Barbora Strýcová se dostala do hry a slovenská tenistka se snažila hrát agresivně, jenže po náběhu k síti nezvládla zahrát bekhendový volej.
1:2Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
1:2
1:2Následuje přestávka a výměna stran.
1:2Barbora Strýcová zvolila dobré podání na téčko, po kterém Magdaléna Rybáriková vyhodila forhend do autu.
A-40Magdaléna Rybáriková na konci další dlouhé výměny nezvládla zahrát forhend podél pravé postranní čáry. Gembol pro Barboru Strýcovou.
40-40Barbora Strýcová předvedla další parádní bekhendový drop shot na konci delší výměny, po kterém Magdaléna Rybáriková dokázala míč vrátit, proti následnému voleji už ale byla bezmocná. Česká tenistka odvrátila druhý brejkbol soupeřky v řadě.
40-ABarbora Strýcová vzteky praštila raketou o zem, protože další úder od základní čáry poslala do sítě. Další brejkbol!
40-40
40-40Magdaléna Rybáriková předvedla dobrý forhendový return po druhém servisu české tenistky, jenže Barbora Strýcová na konci delší výměny vykouzlila parádní bekhendový drop shot, po kterém Slovenka poslala úder vedle levé čáry.
40-ABarbora Strýcová vyhodila úder za základní čáru, což znamená, že Magdaléna Rybáriková má další brejkbol!
40-40Barbora Strýcová si musí dávat pozor na nohy, protože už podruhé byla upozorněna na chybu. Obě hráčky svedly další dlouhou výměnu, na jejímž konci Barbora Strýcová nezvládla u sítě bekhend podél levé postranní čáry, který těsně minul roh kurtu.
40-30Magdaléna Rybáriková se dostala do hry a Barbora Strýcová předvedla šest forhendů v řadě, z nichž poslední poslala přesně do pravého rohu. Slovenka poté trefila síť.
30-30Magdaléna Rybáriková opět měla šanci dostat se do hry, jenže opět po druhém servisu své české soupeřky napálila forhendový return daleko za základní čáru. Další šance nevyužita.
15-30Barbora Strýcová má na podání obrovské problémy a zatím jí první podání vůbec nechodí. Šestá nevynucená chyba.
15-15Barbora Strýcová musela jít přes druhé podání, které šlo ven z kurtu, a slovenské tenistce se nepovedl return.
0-15Barbora Strýcová předvedla první dvojchybu v zápase, a přestože měla pochybnosti, jestřábí oko nakonec nevyužila.
0:2Magdaléna Rybáriková předvedla dobrý čopovaný míč, po kterém Barbora Strýcová nedokázala zahrát forhend podél pravé postranní čáry. Slovenská tenistka potvrdila brejk a vede 2:0!
30-40
30-40Magdaléna Rybáriková parádně podala ven z kurtu a poté zahrála u sítě vítězný nabíhaný bekhendový volej do pravého rohu.
30-30Barbora Strýcová předvedla dobrý bekhendový return, po kterém slovenská tenistka vyhodila forhend mimo kurt.
15-30
15-30Magdaléna Rybáriková parádně podala na téčko a poté zahrála skvělý a vítězný forhendový drop shot. První v zápase.
15-15Magdaléna Rybáriková odpověděla podáním na téčko, po kterém zaznamenala první eso dnešního semifinále.
15-0Barbora Strýcová zahrála skvělý bekhendový return podél levé postranní čáry a Magdaléna Rybáriková minula kurt.
0:1Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
0:1Následuje přestávka a výměna stran.
0:1Magdaléna Rybáriková a její další dobrý return, po kterém česká tenistka poslala forhend za základní čáru. Brejk!
40-AMagdaléna Rybáriková předvedla parádní return, po kterém Barbora Strýcová opět poslala forhend pouze do sítě. Brejkbol!
40-40
40-40Barbora Strýcová skvěle podala a poté si naběhla k síti, kde zahrála skvělý forhendový stop ball. Magdaléna Rybáriková míč nevrátila, protože její forhend minul pravou postranní čáru.
30-40Barbora Strýcová podala na první pokus na téčko, jenže míč skončil v autu, takže musela jít potřetí v řadě přes druhý servis. Magdaléna Rybáriková se dostala do hry a česká tenistka po jejím bekhendovém returnu poslala forhend do sítě! Brejkbol pro Slovenku!
30-30Rodačka z Plzně musela jít znovu přes druhé podání a Magdaléna Rybáriková tak dlouho tlačila z forhendu, až Barbora Strýcová od základní čáry vyhodila forhend daleko do autu.
30-15Magdaléna Rybáriková předvedla velice dobrý forhendový return a poté zahrála dva diagonální forhendy do levého rohu kurtu, odkud Barbora Strýcová poslala forhend z úhlu do sítě.
30-0Barbora Strýcová zvolila podání na tělo své slovenské soupeřky, která nedokázala zkorigovat pohyb a forhendový return zamířil do země.
15-0Magdaléna Rybáriková vyhrála los a vybrala si, že začne na returnu. Slovenská tenistka se hned v úvodu zápasu dostala do hry, jenže poslední bekhend poslala od základní čáry do sítě.
0:0Utkání právě začalo.
Obě tenistky se rozehrávají a úvodní dnešní semifinále bude moci za pár okamžiků začít. Favoritkou utkání je podle mého osobního názoru Magdaléna Rybáriková, která hraje opravdu skvěle, ale uvidíme, kdo vyhraje.

Barbora Strýcová právě přišla na Ann Jones Centre Court a vzápětí už ji následuje slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková, která vyhrála turnaj WTA v Birminghamu v roce 2009 během svého debutu.
Birmingham se letos stane určitě svědkem finále, které bude mít českou nebo slovenskou účast. Také se může stát, že se dočkáme ryze českého finále. Vše záleží na tom, zda Barbora Strýcová dokáže zastavit v sobotu v úvodním semifinále rozjetou Magdalénu Rybárikovou. Rodačka z Piešťan hraje ve fantastické formě a je zajímavé, že jak turnaj začala, tak ho i končí. V prvním kole totiž vyřadila Karolínu Plíškovou a nyní se jí do cesty postavila v semifinále její krajanka. Barbora Strýcová postoupila do semifinále přes Lesju Curenkovou, která ve druhém setu zápas skrečovala, zatímco její nadcházející soupeřka vyřadila na cestě mezi nejlepší čtyři hráčky slovinskou hráčku Dalilu Jakupovićovou. Mnohem důležitější byl ovšem zápas předtím, když Magdaléna Rybáriková ukázala obrovskou sílu a dokázala otočit duel s Kristinou Mladenovicovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 7. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 8. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 9. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 1. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 2. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 3. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 5. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
 6. Škola môže vyzerať aj inak!
 7. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 8. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 9. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 10. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 941
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 334
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 22 510
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 123
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 745
 6. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 11 816
 7. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 11 478
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 425
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 561
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 541
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Online prenosy

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Magdaléna Rybáriková
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič.
Dobré ráno

Dobré ráno: Boj o moc, ambície a pomsta. Kauza STU

Čo sa to dialo na Slovenskej technickej univerzite.

Podcast Dobré Ráno.
Komentár Petra Schutza

Najsilnejšie protipandemické opatrenie je osobný lockdown

Zabudli povedať najdôležitejšiu informáciu.

Peter Schutz