Federer si zahrá v Halle o titul, môže získať desiatu miestnu trofej

Švajčiar vo finále nastúpi proti Chorvátovi Bornovi Čoričovi.

HALLE - semifinále:

(dotácia 2 116 915 eur, tráva)

Roger Federer (Švaj.-1) - Denis Kudla (USA) 7:6 (1), 7:5

Borna Čorič (Chor.) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-4) 2:3 - skreč

HALLE. Švajčiarsky tenista Roger Federer postúpil do finále dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Halle Open v nemeckom Halle.

Tridsaťšesťročný bazilejský rodák ako najvyššie nasadený zdolal v sobotňajšom semifinále Denisa Kudlu z USA za 89 minút 7:6 (1), 7:5.

Fotogaléria zo zápasu Roger Federer - Denis Kudla: fotogaléria

23.6.2018

Vo vyrovnanom dueli na tráve rozhodol v prvom sete tajbrejk. V skrátenej hre líder svetového poradia viedol už 6:0 a až potom dovolil prekvapeniu podujatia Kudlovi získať jediný bod. V druhom sete Federer za stavu 5:5 brejkol amerického protivníka a následne pri vlastnom servise premenil prvý mečbal.

9-krát

už dokázal Roger Federer vyhrať turnaj v Halle.

Švajčiar sa na čele rebríčka ATP udrží iba v prípade celkového víťazstva na turnaji.

V nemeckom Halle už v minulosti dokázal triumfovať deväťkrát, v nedeľu bude vo finále bojovať o jubilejnú desiatu trofej.

Federer získal dosiaľ 98 turnajových titulov v kariére, tri (Australian Open, Rotterdam, Stuttgart) v tomto kalendárnom roku.

V boji o titul narazí Švajčiar na Chorváta Bornu Čoriča, ktorý postúpil do finále po tom, ako jeho súper Roberto Bautista Agut zo Španielska skrečoval semifinálový duel už v prvom sete za stavu 3:2.

Domov»Tenis»Federer si zahrá v Halle o titul, môže získať desiatu miestnu trofej