Lacko vyradil v osemfinále v Eastbourne turnajovú jednotku Schwartzmana

Lukáš Lacko.
Lukáš Lacko. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. jún 2018 o 16:03

Vo štvrťfinále sa stretne s Britom Cameronom Norriem.

EASTBOURNE. Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil do štvrťfinále dvojhry na trávnatom turnaji ATP v Eastbourne.

Dvojhra - osemfinále:

Lukáš LACKO (SR) - Diego Schwartzman (1-Arg.) 4:6, 6:4, 7:5

V stredajšom osemfinálovom súboji vyradil najvyššie nasadeného Diega Schwartzmana z Argentíny po trojsetovom boji 4:6, 6:4 a 7:5. Zápas trval 2 hodiny a 16 minút.

Lacko v prvom sete raz stratil svoje podanie a prehral ho za 44 minút 4:6. Aktuálnej svetovej jedenástke bol však vyrovnaným súperom, postupne sa dostal do správneho tempa a druhý set získal pomerom 6:4.

V treťom dvakrát prelomil Argentínčanov servis a za stavu 6:5 využil svoj druhý mečbal.Vo štvrťfinále sa stretne s Britom Cameronom Norriem, ktorý si poradil s krajanom Jaysonom Clarkeom 6:4, 6:3.

Domov»Tenis»Lacko vyradil v osemfinále v Eastbourne turnajovú jednotku Schwartzmana