Denník SME vyhral turnaj Klubu športových redaktorov

Víťazný tím redakcie SME.
Víťazný tím redakcie SME. (Autor: SME - Pavol Spál)
SITA|27. jún 2018 o 16:55

Vo finále zdolal družstvo Slovenského olympijského výboru.

BRATISLAVA. Pri príležitosti Svetového dňa športovej žurnalistiky sa v stredu v areáli na bratislavských Pasienkoch uskutočnil pod patronátom výboru Klubu športových redaktorov (KŠR) futbalový turnaj redakcií.

V konkurencii šiestich zúčastnených tímov si na umelej trávnatej ploche najlepšie počínal tím denníka SME, ktorého hráči zdolali vo finále družstvo Slovenského olympijského výboru (SOV) v rozstrele z pok. kopu 4:3, v riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 3:3.

Účastníci (6):

I. skupina: Niké, Huste.tv, SME

II. skupina: Klub športových redaktorov (KŠR), TA3, družstvo Slovenského olympijského výboru (SOV)

Za SOV nastúpili aj dvojnásobný bronzový medailista z olympijských hier, strelec Jozef Gönci (Atlanta 1996, Atény 2004) či Marcel Lopuchovský, súčasný tréner slovenskej reprezentantky v atletike Ivety Putalovej.

Tretia pozícia patrí tímu Huste.tv po presvedčivom víťazstve nad TA3 7:2. Piate miesto obsadili spoločne Niké (víťaz ostatných dvoch ročníkov na tomto podujatí) a Klub športových redaktorov (KŠR).

V dvoch trojčlenných základných skupinách sa hralo systémom každý s každým na 2x15 minút, každé mužstvo malo brankára a päť hráčov v poli.

Víťazi skupín nastúpili vo finále, tímy na 2. mieste v skupinách hrali o konečnú 3. priečku, duel o 5. miesto sa neuskutočnil, hralo sa tiež 2x15 minút.

Všetci aktívni účastníci podujatia dostali tradičný darček - spomienkové tričko.

Súhrn výsledkov:

Základná časť (v dvoch trojčlenných skupinách sa hralo každý s každým na 2x15 minút)

3KŠR20026:100

Duely o konečné umiestnenie (víťazi skupín nastúpili vo finále, tímy na 2. mieste v skupinách hrali o konečnú 3. priečku, duel o 5. miesto sa neuskutočnil, hralo sa 2x15 minút):

Zápas o 3. miesto: Huste.tv - TA3 7:2

Finále: SME - SOV 3:3, na pok. kopy 4:3