Lukáš Lacko.
Lukáš Lacko. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. jún 2018 o 18:06

Lacko v semifinále nestratil ani set.

EASTBOURNE. Slovenský tenista Lukáš Lacko sa druhýkrát v kariére prebojoval do finále dvojhry na turnaji ATP.

V semifinále trávnatého podujatia v anglickom Eastbourne si poradil so štvrtým nasadeným semifinalistom Roland Garros Talianom Marcom Cecchinatom za 59 minút 6:3, 6:4.

V dueli o prvý titul na okruhu ATP nastúpi v sobotu proti Nemcovi Mischovi Zverevovi.

Dvojhra - semifinále:

Lukáš LACKO (SR) - Marco Cechinato (Tal.) 6:3, 6:4

Lacko bol vo februári 2012 vo finále halového turnaja ATP v chorvátskom Záhrebe, v ktorom podľahol Rusovi Michailovi Južnému.

V Eastbourne má už istú prémiu 62.115 eur pred zdanením a 150 bodov do svetového rebríčka ATP Entry. V jeho onlajn vydaní sa posunul na 73. miesto.

"Teší ma, že po vyše šiestich rokoch som opäť vo finále turnaja ATP. Využil som dobrý žreb. V priebehu turnaja som síce narazil na kvalitných hráčov, no tráva nie je ich najobľúbenejší povrch, čo som zužitkoval.

Počas celého turnaja dobre podávam a dnešný zápas nebol výnimkou. Od Cecchinata som čakal viac. Na antuke hral vynikajúco a aj v Eastbourne zdolal dobrých trávarov. Dnes však nemal svoj deň, nepadalo mu to tam v dôležitých stavoch, čo rozhodlo.

Slajzovaný bekhend hral príliš rýchlo, nie pomalšie a precízne, robil z neho veľa chýb. Stále som čakal, že sa rozohrá a začne to byť vyrovnané, no našťastie sa nedostal k žiadnym šanciam," povedal v rozhovore pre TASR Lacko.

Z úspešného ťaženia Lacka v Eastbourne mal radosť aj generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

"Lukáš potvrdil, že mu tráva sedí. Je takticky aj technicky výborne pripravený a vyhovuje mu, že na tomto povrchu sa nehrá až toľko výmen.

Dnes získal veľmi cenný skalp Cecchinata, ktorý bol najväčším prekvapením antukovej sezóny, veď postúpil do semifinále Roland Garros v Paríži. Pre Lukáša i celý slovenský tenis je to skvelý úspech.

Budem Lukimu držať palce vo finále. Myslím si, že má dobrú šancu získať prvý titul na okruhu ATP," povedal pre TASR Moška.

Domov»Tenis»Lacko zabojuje o prvý titul v kariére, od senzácie Roland Garros čakal viac