Lacko Federera neprekvapil, nezískal ani set a vo Wimbledone končí

Lukáš Lacko.
Lukáš Lacko. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|4. júl 2018 o 00:00

Lukáš Lacko nezískal proti legende ani set.

LONDÝN. Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Najvyššie nasadenému obhajcovi titulu Švajčiarovi Rogerovi Federerovi podľahol 4:6, 4:6, 1:6.

Federer výborne servoval a varioval údery

Jeho maximom na trávnatých dvorcoch All England Clubu zostáva 3. kolo z rokov 2016 a 2012.

Dvojhra - 2. kolo:

Roger Federer (1-Švajč.) - Lukáš LACKO (SR) 6:4, 6:4, 6:1

Poslednou slovenskou nádejou v singli zostala Dominika Cibulková, ktorá nastúpi vo štvrtok proti Britke Johanne Kontovej.

Lacko v prvom sete na centri držal s favoritom krok do stavu 3:3. V siedmom geme osemnásobný wimbledonský šampión prelomil podanie slovenskej jednotky a výhodu brejku pretavil v zisk úvodného dejstva.

Federer výborne servoval, varioval údery, často využíval stopbaly. O osude druhého setu rozhodol Federerov brejk na 3:2.

Môže sa vyrovnať Navratilovej

Na začiatku tretieho setu si po dvoch brejkoch vybudoval náskok 4:1 a zápas s prehľadom dotiahol do úspešného konca.

V siedmom geme premenil po víťaznom forhende hneď prvý mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Lackom na 3:0.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Roger Federer - Lukáš Lacko (Wimbledon 2018): fotogaléria

5.7.2018

Aj v roku 2014 na Roland Garros a v januári 2011 na Australian Open ho zdolal v troch setoch.

Federer v tomto roku štartuje vo Wimbledone jubilejný dvadsiatykrát, čo je rekord v Open ére.

Ak by získal deviaty titul, vyrovnal by zápis legendárnej Američanky Martiny Navratilovej.

Lacko: Teraz ma čaká séria turnajov v zámorí

Pre Lacka bol duel proti legende veľkým zážitkom.

"Myslím si, že prvé dva sety mali veľmi vysokú úroveň a z oboch strán to bol veľmi dobrý tenis. V treťom dejstve začal Roger skúšať nejaké veci, popadalo mu to do kurtu. Ja som netrafil nejaké lopty a nahrávky, preto mal tretí set hladší priebeh.

Zaujímavé bolo, že na začiatku zápasu hral Roger drajv bekhend. Myslím, že vo výmenách som bol v tejto fáze zápasu lepší, dokázal som ho zatlačiť a držal som s ním krok.

Postupne zistil, že tento štýl mi celkom sedí a začal hrať svoj typický slajzovaný bekhend. Varioval ho po čiare, dával do neho bočnú rotáciu a postupne získaval prevahu.

Ak som netrafil úder čisto alebo som ho zahral pomalšie, trestal ma forhendom, ktorý zrýchlil. Škoda, že som ho viac nepotrápil na returne. Mal vysoké percento prvého podania, servoval do rohov.

Dnes podával naozaj výborne. Hralo sa mu potom ľahšie, keď videl, že sa na returne nedostávam do výmen," povedal Lacko v rozhovore pre TASR.

Slovenský daviscupový reprezentant aj v tomto roku potvrdil, že mu tráva sedí.

"Od polovice trávnatej sezóny som hral tak ako som si predstavoval. Nakopol ma postup do hlavnej súťaže v Halle. Finále v Eastbourne považujem za veľký úspech. Teraz ma čaká séria turnajov v zámorí.

Ešte zvážim, či sa na budúci týždeň predstavím v Newporte, kde je katastrofálna tráva, čo je náročné na psychiku. Určite absolvujem hardové turnaje v Atlante a vo Washingtone."

Federer: Čakal som, že to nebude ľahký zápas

Federer bol po suverénnom víťazstve nad Lackom spokojný.

"Hral som veľmi dobre, na dvorci som sa cítil fajn. Pri svojom podaní som si udržal maximálnu koncentráciu, dobre som mixoval údery a kvalitne returnoval.

Výborne mi dnes fungoval bekhendový slajz. Čakal som, že to nebude ľahký zápas. Lacko hrá na tráve veľmi dobre, veď minulý týždeň bol až vo finále turnaja ATP v Eastbourne.

O to som radšej, že som to dnes zvládol v troch setoch a ušetril si sily a energiu na ďalšie zápasy," uviedol držiteľ 20. grandslamových trofejí v prvom rozhovore.

Online prenos: Roger Federer - Lukáš Lacko (Wimbledon 2018, 2. kolo)

Wimbledon - muži 2. kolo 2018
04.07.2018 o 15:39
Federer
3:0
(6:4, 6:4, 6:1)
Lacko
Lukáš Lacko sa však určite nemusí hanbiť, v prvých dvoch setoch bol dôstojným súperom, škoda len že sa nedostal náš hráč k brejkbalu, určite by ešte viac potrápil svojho súpera.

Tohtoročný Wimbledon tak opúšťa ďalší slovenský tenista a v mužskom singli tak už nemáme žiadneho zástupcu. V tom ženskom sa však v druhom kole predstaví Dominika Cibulková, ktorú čaká zajtra náročný súboj s Johannou Kontaovou. Zástupcu však ešte budeme mať aj v ženskej štvorhre, kde sa zajtra predstaví Magdaléna Rybáriková so svojou partnerkou Petrou Martičoviovou z Chorvátska proti dvojici Lesley Kerkhová a Lidziya Marozavová.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
6:1
importantGEM, SET, ZÁPAS Roger Federer! Ako ináč, švajčiarsky tenista ukončil zápas víťazným úderom a tretí set napokon získava jednoznačným pomerom 6:1! Toto bol teda jednoznačne najslabší set v podaní slovenského tenistu, už nedokázal tak vzdorovať veľkému favoritovi ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch a po prehre 0:3 na sety už aj on opúšťa tohtoročný Wimbledon.
40-30
importantSledovali sme peknú výmenu na oboch stranách, Roger Federer sa však prezentuje ďalší úspešným skráteným úderom a získava tak mečbal!
30-30
Tak predsa len ešte slovenský tenista bojuje, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo však bude nasledovať ďalej.
30-15
Loptu získava Lacko.
30-0
Lukáš pokračuje dvojchybou a tak sa už zrejme môže pomaly lúčiť s Wimbledonom.
15-0
Úvod podania mu však nevychádza.
5:1
importantTen druhý už nie a tak Roger Federer potvrdzuje brejk a vyhráva v treťom sete 5:1! To už zrejme bude nad sily nášho tenistu toto zvrátiť, ale aspoň si ešte vychutná posledné chvíle s tenisovou legendou.
40-30
Prvý gembal sa víťazným úderom podarilo nášmu tenistovi odvrátiť.
40-15
Dva gembaly na potvrdenie brejku pre Federera.
30-15
30-0
Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.
15-0
Cestu za potvrdením brejku začína Federer úspešne.
4:1
Koniec prestávky, podávať bude Roger Federer.
4:1
Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:1
importantA ten aj využíva, takže berie druhé podanie nášmu tenistovi v treťom sete a vyhráva už 4:1! Už to teda vyzerá, že sa stretnutie dohrá len z povinnosti.
40-30
importantPo nevynútenej chybe nášho tenistu tu je brejkbal pre švajčiarskeho tenistu!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Úvod servisu nášmu hráčovi nevyšiel, forhend putuje do pásky.
3:1
importantAj sa tak stáva, Roger Federer ide čistou hrou do vedenia 3:1 v treťom sete.
40-0
Pätnáste eso na konte švajčiarskeho tenistu a tak tu je ďalšia šanca na čistú hru.
30-0
Pokračuje priamym bodom z podania a tak vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Štrnáste eso v zápase na konte Rogera Federera.
2:1
2:1
2:1
importantSlovenský tenista musel ísť cez druhé podanie, ale napokon esom ukončil túto výmenu a znižuje stav v druhom sete na 1:2 z jeho pohľadu.
30-40
Esom si vybojoval Lukáš gembal.
30-30
Tento jeho úder však zastavuje páska a tak to je po 30 na oboch stranách.
30-15
Úspešný krížny forhend švajčiarskeho tenistu od siete, takže vyhráva pri súperovom podaní o jeden fiftín.
15-15
Roger Federer však vyťahuje ďalší víťazný úder, po 15 na oboch stranách.
0-15
Dôležité je, aby zvládol svoje podania a v tomto prípade začína úspešne.
2:0
importantČistou hrou potvrdil Roger Federer brejk a v treťom sete vyhráva 2:0! Zatiaľ sa teda napĺňa očakávaný scenár zápasu, ale Lukáš ešte môže vykresať iskierku nádeje.
40-0
Agresívnou hrou získava švajčiarsky tenista šancu na čistú hru a teda tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0
Po úspešnom voleji na sieti sa dostáva do vedenia o dva fiftíny.
15-0
Cestu sa potvrdením brejku začína Roger Federer priamym bodom z podania.
1:0
importantBrejkbal je využitý, kedže Roger Federer predviedol ďalší úspešný skrátený úder a potom už Lukáš zahral loptičku len do autu. Slovenský tenista tak stráca hneď prvé podanie v treťom sete.
A-40
importantSpomínaný brejkbal však už prichádza teraz po ukážkovom bekhende švajčiarskeho tenistu!
40-40
Ktorý však nevyužíva, pretože Roger Federer predviedol úspešné skrátenie hry a presúvame sa na zhodu 40:40!
30-40
Lukáš Lacko si však takúto situáciu nepripúšťa a po víťaznom údere získava gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Žeby sa hneď v úvode tretieho setu zrodil brejkbal?
15-30
Odčinil to však priamym bodom z podania, takže opäť vyhráva o jeden fiftín pri svojom podaní.
15-15
Po 15 na oboch stranách, teraz prišla nevynútená chyba nášho hráča.
0-15
Slovenský tenista začína na úvod servisu úspešne a získava fiftín.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Lacko.
0:0
6:4
importantTretím esom v rade ukončil Roger Federer výmenu a vyhráva rovnakým pomerom 6:4 aj druhý set! V podstate sme videli repete prvej sady, aj keď v tomto prípade Lukáš stratil skorej svoje podanie. Veľký favorit zápasu teda vyhráva 2:0 na sety a od postupu do tretieho kola ho delí posledný krok.
40-0
importantDvanástym esom získava tri setbaly!
30-0
Roger Federer pokračuje jedenástym esom v zápase.
15-0
Od siete prichádza víťazný úder švajčiarskeho tenistu.
5:4
5:4
5:4
importantVýborne! Lukáš zvládol náročnú úlohu a čistou hrou znižuje stav druhého setu na 4:5! Zopakovala sa tak situácia z predchádzajúceho setu, znova však pôjde Roger Federer podávať na víťazstvo.
0-40
Šiestim esom v zápase získava náš hráč tri gembaly na udržanie sa v druhom sete.
0-30
Nasledoval víťazný úder, Lukáš vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Dôležitý servis zahajuje piatym esom.
5:3
importantAj sa tak stáva, Roger Federer ide čistou hrou do vedenia 5:3 v druhom sete! Lukáš Lacko teda pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete, podobnú situáciu v predchádzajúcom dejstve zvládol.
40-0
Desiate eso na konte Federera, čím získava šancu na čistú hru.
30-0
Švajčiarsky tenista pokračuje v kvalitnom prvom podaní a vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Roger Federer zahauje servis deviatim esom.
4:3
4:3
4:3
importantTen druhý sa mu však už podarilo využiť po ďalšom priamom bode z podanie a znižuje stav druhého setu na 3:4 z jeho pohľadu!
30-40
Je tu však druhá dvojchyba v tomto zápase, čím teda stráca prvý gembal.
15-40
Lukáš Lacko zvládol prechod na sieť a získava dva gembaly.
15-30
Nasleduje priamy bod z podania pre nášho tenistu.
15-15
Po chybe jeho súpera to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Znova nezačína svoje podanie náš tenista úspešne.
4:2
importantPresným úderom na čiaru využíva hneď ten prvý a tak vyhráva v druhom sete 4:2! Narozdiel od prvého setu, Lukáš stratil svoje podanie skorej a tak je už v druhom sete v menších problémoch.
40-0
Švajčiarsky tenista získava tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0
Nasleduje víťazný úder z forhendu, ktorým sa dostáva do vedenia o dva fiftíny.
15-0
Roger Federer získava ôsme eso na svoje konto.
3:2
3:2
3:2
importantTú druhú však už nie a tak Roger Federer využíva aj tento brejkbal v zápase a ujíma sa vedenia 3:2 v druhom sete! Zrejme už švajčiarsky tenista prepol na vyšší výkonnostný režim, čo robí Lukášovi problémy. Nič však ešte nieje stratené.
40-30
Prvú hrozbu sa podarilo nášmu tenistovi odvrátiť.
40-15
importantRoger Federer sa prezentuje úspešným krátkym úderom a získava prvé dva brejkbaly v druhom sete!
30-15
Štvrté eso v zápase od slovenského tenistu.
30-0
Víťazný forhend v podaní švajčiarskeho tenistu, Lukáš pri svojom podaní prehráva o dve loptičky.
15-0
Slovenský tenista nezačína toto podanie úspešne, dlhý úder končí v aute.
2:2
importantDruhá čistá hra v tomto sete od švajčiarskeho tenistu, ktorou vyrovnáva stav na 2:2!
40-0
Tri gembaly a šanca na čistú hru pre Rogera Federera.
30-0
Siedme eso švajčiarskeho tenistu.
15-0
Úvody podania tenistom vychádzajú, fiftín na konte Federera.
1:2
1:2
1:2
importantLukáš Lacko ukončil výmenu priamym bodom z podania a tak vyhráva v druhom sete 2:1!
30-40
Nádherným skráteným úderom odvracia švajčiarsky tenista prvý Lukášov gembal.
15-40
Aj tento úder od Federera zastavuje páska, Lukáš sa dostáva k dvom gembalom.
15-30
Priamy bod z podania pre nášho tenistu, ktorý teda získava druhý fiftín v rade.
15-15
Situácia sa zopakovala aj na druhej strane, po 15 na oboch stranách.
15-0
Teraz úvod podania nášmu tenistovi nevyšiel, loptičku posiela len do siete.
1:1
importantAj sa tak stáva, po kvalitnom prvom podaní Roger Federer vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!
40-0
Napokon je tu šanca na čistú hru aj pre švajčiarskeho tenistu.
30-0
Po víťaznom údere vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Aj Roger Federer zahajuje prvé podanie v tomto sete úspešne.
0:1
importantVýborne! Slovenský tenista sa prezentuje prvou čistou hrou v tomto zápase a ujíma sa tak vedenia 1:0 v druhom sete.
0-40
Lukáš Lacko získava tri gembaly a šancu na čistú hru!
0-30
Pomáha si kvalitným podaním a vyhráva tak o dve loptičky.
0-15
Úvod podania Lukáš zvládol a získava fiftín.
0:0
0:0
6:4
importantRoger Federer ukončuje prvý set priamym bodom z podania a vyhráva ho pomerom 6:4! Lukáš však určite zanechal dobrý dojem, nezľakol sa veľkého súpera, ale napokon stratil za dôležitého stavu svoje podanie a túto situáciu jeho súper naplno zúžitkoval a dotiahol prvú sadu do víťazného konca. Švajčiarsky tenista vyhráva v tomto zápase 1:0!
40-0
importantPo víťaznom údere získava Roger Federer tri setbaly!
30-0
Je tu aj šieste eso v zápase a o osude prvého setu sa zdá byť rozhodnuté.
15-0
Roger Federer začína najlepšie ako sa dá, piatim esom v zápase.
5:4
5:4
5:4
importantLukáš Lacko sa prezentoval ďalším skvelým podaním a znižuje stav prvého setu na 4:5! Teraz však bude čeliť veľmi náročnej situácii, Roger Federer pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete.
40-A
Priamym bodom z podania získava Lukáš gembal na udržanie sa v prvom sete.
40-40
importantVýborné! Roger Federer sa prezentuje neúspešným forhendom a tak Lukáš Lacko odvrátila oba setbaly súpera.
40-30
Prvý setbal slovenský tenista odvracia tretím esom v zápase!
40-15
importantŠvajčiarsky tenista zahral drop shot, následne prišiel prechod na sieť a jeho volej mu prináša dva setbaly!
30-15
Druhé eso Lukáša Lacka v tomto zápase.
30-0
Roger Federer sa prezentuje ďalším úspešným drop shotom a tak vyhráva pri dôležitom podaní nášho tenistu o dva fiftíny.
15-0
Lukáš sa na úvod servisu pokúsil o lob, ktorý však dopadol za čiaru.
5:3
importantEsom na záver ukončil Roger Federer túto výmenu a po potvrdení brejku vyhráva 5:3! Lukáš Lacko tak pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete po polhodine hry.
40-30
Jeho bekhend je v tomto prípade nepresný, prvý gembal tak stráca.
40-15
Nasleduje však víťazný úder od siete, dva gembaly na potvrdenie brejku pre Rogera Federera.
30-15
Volej švajčiarskeho tenistu končí v sieti.
30-0
Pokračuje priamym bodom z podania a tak vyhráva o dve loptičky na ceste za potvrdením brejku.
15-0
Na úvod podania tretie eso v zápase pre Federera.
4:3
4:3
4:3
importantŠkoda! Roger Federer sa prezentuje úspešným lobom a následne už náš hráč posiela loptičku len von z dvorca a tak stráca svoje prvé podanie v tomto zápase. Lukáš sa prezentoval dobrým podaním, ale žiaľ Roger Federer ide do vedenia 4:3 a bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30
Slovenský tenista vyťahuje presný volej a tak prvú hrozbu odvracia.
40-15
importantÚspešný bekhend od Federera na čiaru a sú tu prvé dva brejkbaly v tomto zápase!
30-15
Švajčiarsky tenista získava druhý fiftín v rade po nevynútenej chybe.
15-15
Roger Federer znova ukazuje svoje majstrovstvo pri víťazných úderoch, forhend dopadol presne na čiaru. Po 15 na oboch stranách.
0-15
Lukáš sa presunul na sieť a nasledovala nevynútená chyba jeho súpera.
3:3
importantRoger Federer svoj tretí servis ukončil víťazným úderom a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 3:3!
40-30
Napokon tu je gembal pre Federer, ktorý si opäť pomohol kvalitným podaním.
30-30
Parádny return slovenského tenistu a je to po 30 na oboch stranách. Dostane sa Lukáš k brejkbalu?
30-15
Tento úder švajčiarskeho tenistu zastavila páska, Lukáš znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
V zápätí pridáva aj druhý po kvalitnom prvom podaní.
15-0
Na úvod tohto servisu sa Federer presunul na sieť a vybojoval si prvý fiftín tohto gemu.
2:3
importantKrátky drop shot od nášho tenistu a tak si udržal aj svoj tretí servis, čím sa v prvom sete dostáva do vedenia 3:2!
30-40
Federer z forhendu úspešne skrátil hru a tak odvracia aj druhý gembal nášho tenistu.
15-40
Jeho dlhý úder však končí v aute a tak stráca prvý gembal.
0-40
Lukáš Lacko sa prvýkrát v zápase dostáva k šanci na čistú hru.
0-30
Federer sa pokúsil o drop shot a veľa nechýbalo, aby bol aj úspešný. Napokon však loptičku zastavuje páska.
0-15
Dôležité je, že slovenský tenista zvládla úvody podania, čo potvrdil aj teraz a na svoje konto získava fiftín.
2:2
importantToto bola napokon rýchly záležitosť, Roger Federer predviedol kvalitné prvé podanie a stav je vyrovnaný 2:2!
40-15
Dva gembaly pre podávajúceho hráča.
30-15
Druhé eso v zápase pre švajčiarskeho tenistu.
15-15
Lukáš Lacko rozpohyboval svojho súpera a napokon umiestnil loptičku tam kam potreboval. Po 15 na oboch stranách.
15-0
Prvé eso v zápase pre Federera.
1:2
1:2
1:2
importantDlhý gem ukončil Lukáš priamym bodom z podania a v prvom sete vyhráva 2:1! Zatiaľ je skoro na nejaké hodnotenia, ale Lukáš sa zatiaľ prezentuje sympatickým výkonom, aj keď pri tomto servise mal menšie problémy.
40-A
Následne však chybuje pri údere z forhendu a tak Lukáš získava štvrtý gembal v treťom geme.
40-40
Roger Federer sa prezentuje úspešným krátkym úderom po veľmi peknej výmene a je tu tretia zhoda.
40-A
Slovenský tenista si to však nepripúšťa a kvalitným úderom presne na čiaru získava tretí gembal.
40-40
Teraz však Lukášovi nevyšiel pokus o forhend po čiare, takže tu je ďalšia zhoda a Roger Federer má šancu ešte zabojovať o podanie nášho tenistu.
40-A
Lukáš sa pustil do otvorenej výmeny, čím donútil súpera chybovať a tak získava druhý gembal pri tomto servise.
40-40
Ten sa mu však nepodarilo využiť, dlhý forhend nášho tenistu končí v aute a je tu prvá zhoda v tomto zápase!
30-40
Znova však Roger Federer posiela loptičku za základnú čiaru a tak tu je gembal pre Lukáša Lacka.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Roger Federer vynikajúcim bekhendom na čiaru nedal nášmu tenistovi žiadnu šancu na odpoveď.
15-30
Aut z rakety švajčiarskeho tenistu, Lukáš získava druhý fiftín v rade pri svojom podaní.
15-15
Slovenský tenista však už pri tomto podaní nezaváhal a víťazným forhendom po čiare vyrovnáva na 15:15.
15-0
Na úvod druhého podania robí Lukáš dvojchybu!
1:1
importantNásledne však vyťahuje pekný úder do protipohybu a tak si aj on udržal svoj prvý servis a vyrovnáva na 1:1!
40-30
Ten prvý sa mu však nepodarilo využiť po nevynútenej chybe.
40-15
Lukáš sa pokúsil o víťazný forhend po čiare, čo mu však nevyšlo a tak Roger Federer získava dva gembaly.
30-15
15-15
Následne končí return nášho tenistu v aute, po 15 na oboch stranách.
0-15
Roger Federer musel na úvod servisu ísť cez druhé podanie, ktoré mu napokon nevyšlo a loptičku zahral len do siete. Fiftín pre nášho tenistu.
0:1
importantEso na záver od slovenského tenistu, ktorý si teda udržal prvé podanie a dostáva sa do vedenia 1:0!
30-40
Slovenský tenista zahral úder na telo, po ktorom jeho súper posiela loptičku von z dvorca. Lukáš získava gembal.
30-30
Roger Federer zahral bekhend na bočnú lajnu a následne sa prezentoval winnerom na sieti. Po 30 na oboch stranách.
15-30
Lukáš znova vyhráva o jeden fiftín, pomohol si kvalitným podaním.
15-15
Dlhší úder zo strany nášho tenistu, takže to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Na úvod sme sledovali veľmi kvalitnú výmenu, Federerov úder skončil v aute a tak tu je prvý fiftín v zápase pre nášho tenistu.
0:0
Ako prvý začne na servise slovenský tenista Lukáš Lacko.
Obaja tenisti sa už dostavili na centrálny kurt All England Club a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Po nej sa už toto stretnutie môže začať, držme tak Lukášovi palce, aby zanechal v tomto zápase dobrý dojem.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Fanúšikovia tenisu sa teda konečne dočkali, v najbližších dňoch sa môžu tešiť na veľkolepé podujatie, v All England Clube je na programe tretí grandslam sezóny WIMBLEDON! Slovensko má v druhom kole singli už len dvoch zástupcov, Lukáša Lacka a Dominiku Cibulkovú.

Nášho mužského zástupcu Lukáša Lacka čaká v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone švajčiarska legenda Roger Federer, ktorý je jednoznačným favoritom tohto zápasu a očakáva sa jeho pohodlný postup do tretieho kola. My však verme, že Lukáš aspoň trocha potrápi svojho súpera a nazbiera nové skúsenosti.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne trocha natiahne, znova sa tak prihlásime, keď už oba tenisti budú na kurte. Zatiaľ teda prajem pekný deň.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Roger Federer a Lukáš Lacko. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 15:30!

Fanúšikovia kvalitného tenisu sa môžu tešiť na poriadnu porciu zaujímavých zápasov, od pondelka štartuje v Spojenom kráľovstve veľmi prestížne tenisové podujatie s názvom Wimbledon, teda tretí grandslam sezóny.

Slovensko má v druhom kole singli už len dvoch zástupcov. K Lukášovi Lackovi sa pridala aj Dominika Cibulková a tak máme po jedno zástupcovi v oboch častiach turnaja.

Práve na súboj v mužskej časti turnaja sa v tomto prenose zameriame, Lukáša čaká tenisový sviatok, keďže sa stretne na kurte s najväčším favoritom tohto podujatia, nasadenou jednotkou a celkovo druhým hráčom v rebríčku ATP Švajčiarom Rogerom Federerom.

Roger Federer:
36-ročný tenista zo Švajčiarska je teda jednotkou tohto turnaja a najväčším favoritom na jeho celkové víťazstvo. Na svojom konte má už osem titulov z Wimbledonu a bude obhajovať minuloročné prvenstvo. V prvom kole si bez menších problémov poradil so Srbom Lajovičom, ktorého zdolal 3:0 na sety a podľa očakávania postúpil ďalej. Aj v tomto zápase sa nič iné ako jeho víťazstvo neočakáva. Švajčiarska legenda je určite ešte viacej motivovaná za deviatim titulom na Wimbledone, kedže Federerovi nevyšlo finále na turnaji v Halle a bude sa to teda v Spojenom kráľovstve snažiť odčiniť.

Lukáš Lacko:
30-ročný slovenský tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza 94. mieste. Lukáš disponuje výbornou poslednou formou, na turnaju v Eastbourne do dotiahol až do finále, kde siahal na historický titul na okruhu ATP, ale napokon sa mu ho nepodarilo získať. Už v prvom kole tohtoročného Wimbledonu sa však trápil, kedže mal za súpera Francúza Benjamina Bonziho, ktorý sa v rebríčku ATP nachádza na 285. mieste, tak sa očakávalo pohodlné víťazstvo. Lukáš prehral úvodný set, ale potom získal hneď tri za sebou a postúpil tak do druhého kola, nezanechal však najlepší dojem. Maximum Lukáša na Wimbledone je tretie kolo, ale nepredpokladá sa, že po tomto stretnutí sa do neho prebojuje.

Vzájomná bilancia:
Doposiaľ sa proti sebe Roger Federer a Lukáš Lacko stretli dvakrát. Najprv to bolo v roku 2011 na Australian Open a potom v roku 2014 na French Open. V oboch prípadoch bol úspešnejší švajčiarsky tenista po výhre 3:0 na sety.

O favoritovi tohto stretnutie nemusíme viesť žiadne reči, je ním bezpochyby Roger Federer. Ako však sám Lukáš povedal, ide si užiť stretnutie s tenisovou legendou a my mu teda držme palce, aby uhral čo najlepší výsledok a prípadne aj trocha potrápil svojho súpera. Určite sa však toto stretnutie oplatí sledovať, každý deň predsa nemáme možnosť sledovať konfrontáciu našich tenistov so svetovou špičkou.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Domov»Tenis»Wimbledon»Lacko Federera neprekvapil, nezískal ani set a vo Wimbledone končí