Cibulková postúpila do tretieho kola, porazila vlaňajšiu semifinalistku

Sportnet|5. júl 2018 o 00:00

Cibulková nestratila s Kontovou ani set.

WIMBLEDON. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rovnako ako vlani prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone 2018.

Ženy - dvojhra - 2. kolo:

Dominika CIBULKOVÁ (SR) - Johanna Kontová (22-V. Brit.) 6:3, 6:4

Štvrťfinalistka z roku 2016 v 2. kole po výbornom výkone vyradila vlaňajšiu semifinalistku a nasadenú dvadsaťdvojku Britku Johannu Kontovú 6:3, 6:4.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi v sobotu proti pätnástej nasadenej Belgičanke Elise Mertensovej, s ktorou má bilanciu 1:1.

Cibulková počas celého duelu s Kontovou výborne podávala. Slovenka striedala servis na telo s podaním von z dvorca.

Zverenka trénera Mateja Liptáka mala navrch aj vo výmenách a vďaka agresívnej hre dokázala zatlačiť Kontovú do defenzívy.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Johanna Kontová - Dominika Cibulková (Wimbledon 2018): fotogaléria

6.7.2018

Za stavu 4:2 prelomila podanie Britky a po potvrdení brejku dotiahla prvý set do úspešného konca.

V druhom dejstve za stavu 1:1 vďaka sérii forhendových winnerov súperku opäť brejkla a šancu na postup medzi elitnú tridsaťdvojku už z rúk nepustila.

V desiatom geme premenila pri vlastnom podaní v poradí piaty mečbal a vyrovnala vzájomnú bilanciu s Kontovou na 2:2.

Cibulková: Fanúšikovia boli féroví

Cibulková bola so svojím výkonom veľmi spokojná.

"Som rada, že som na wimbledonskom centri podala takýto výborný výkon. Bol to na 2. kole ťažký žreb, Kontová je na tráve silná, navyše mala na svojej strane publikum.

Dominika (Cibulková) hrala veľmi dobre, neuveriteľne uvoľnene, chodila si za svojimi údermi. Diktovala tempo hry, hralo sa podľa jej nôt.

Johanna Kontová

Už som zvyknutá na to, že na turnajoch hrám proti domácim tenistkám. Musím povedať, že fanúšikovia boli dnes veľmi féroví, za čo im pekne ďakujem.

Už vôbec nešpekulujem nad tým, že na tohtoročnom Wimbledone nie som nasadená, je to minulosť.

Sústredím sa iba na tenis a na seba, tvrdo trénujem, aby som na kurte podala čo najlepší výkon," povedala v prvom pozápasovom rozhovore.

Kontová pochválila Cibulkovú

Kontová zložila Slovenke kompliment.

"Dominika hrala veľmi dobre, neuveriteľne uvoľnene, chodila si za svojimi údermi. Diktovala tempo hry, hralo sa podľa jej nôt.

Dnes jej všetko padalo na kurtu, dávala winnery aj z pozícií, keď stála päť metrov za základnou čiarou. Nepodarilo sa mi nájsť recept na jej hru.

Nechcem porovnávať tohtoročný Wimbledon s tým vlaňajším, som vo svetovom rebríčku inde, mám pred sebou iné výzvy. Nežijem v minulosti," citovala slová Britky oficiálna stránka WTA.

Online prenos: Johanna Kontová - Dominika Cibulková (Wimbledon 2018, 2. kolo)

Wimbledon - ženy 2. kolo 2018
05.07.2018 o 16:53
Konta
0:2
(3:6, 4:6)
Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková predviedla vynikajúci výkon a poráža favoritkou tohto stretnutia Johannu Kontovú bez strateného podania a tak ešte drží našu vlajku v singli tohtoročného Wimbledonu! Súperkou našej tenistky v treťom kole bude Elise Mertensová z Belgicka.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
4:6
importantGEM, SET, ZÁPAS Dominika Cibulková! Slovenská tensitka ukončila posledný výmenu priamym bodom z podania a tak vyhráva druhý set pomerom 6:4! Aj táto sada bola veľmi vyrovnaná, podstatné však bolo, že Dominika odvrátila brejkbal súperky a už potom všetko dotiahla do úspešného konca a po výhre 2:0 na sety po hrách 6:3 a 6:4 postupuje do tretieho kola tohtoročného Wimbledonu!
0-40
importantVíťazným úderom získala Dominika tri mečbaly!
0-30
Kontovej úder zastavila páska, slovenská tenistka vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Servis zahajuje Dominika úspešne a získava fiftín.
4:5
Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.
4:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:5
importantPo štyroch odvrátených mečbaloch Kontová využíva tento gembal a znižuje na 4:5 v druhom sete! Dominika pôjde však podávať na víťazstvo v tomto zápase, snáď jej to už teraz podarí.
A-40
Druhý gembal pre Kontovú.
40-40
Zhoda.
A-40
Gembal na udržanie sa v zápase pre Kontovú.
40-40
Ďalšia zhoda.
40-A
importantŠtvrtý mečbal pre našu tenistku!
40-40
Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak pokračujeme v dramatickej výmene ďalej.
40-A
importantTretí mečbal pre slovenskú tenistku!
40-40
Ani druhý mečbal naša tenistka nevyužil po chybnom údere, Kontová sa tak ešte drží v tomto zápase.
30-40
Dlhý úder našej tenistky končí v aute, čím teda stráca prvý mečbal.
15-40
importantKontovej úder zastavila páska a tak Dominika Cibulková získava dva mečbaly!
15-30
Loptu získava Kontová.
0-30
Kontová pokračuje dvojchybou, čo potvrdilo aj jastrabie oko.
0-15
Dôležité podania zahajuje úderom do autu, prvý fiftín výmeny patrí našej tenistke.
3:5
importantVýborne! Sledovali sme peknú výmenu na oboch stranách, na jej konci umiestnila Dominika svoj forhend presne na čiaru a vyhráva v druhom sete 5:3! Johanna Kontová tak pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase.
15-40
Slovenská tenistka získava dva gembaly.
15-30
Dlhý úder Kontovej končí za základnou čiarou, Dominika tak vyhráva opäť o jeden fiftín.
15-15
Aut z rakety našej tenistky, čo potvrdilo aj jastrabie oko.
0-15
Forhend od kontovej končí na sieti, fiftín pre slovenskú tenistku.
3:4
3:4
3:4
importantPriamym bodom z podania ukončila Kontová túto výmenu a znižuje stav v druhom sete na 3:4! Dominiku čaká teraz veľmi dôležité podanie, ktoré si potrebuje udržať.
40-15
Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.
30-15
Servis-volej od Kontovej, ktorá teda opäť vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Úvod podania jej vyšiel a získava tak fiftín.
2:4
importantDominika Cibulková sa prezentuje forhendovým winnerom a ujíma sa v druhom sete vedenia 4:2! Slovenská tenistka odvrátila brejkbal súperky, čo bolo veľmi dôležité. Uvidíme, či sa Kontová ešte dokáže vrátiť do zápasu.
40-A
Slovenská tenistka pokračuje kvalitným podaním a získava gembal.
40-40
Dominika vytiahla skrátený úder, na ktorý už jej súperka nestihla reagovať a tak sa presúvame na zhodu 40:40!
40-30
importantVíťazným úderom získava Kontová prvý brejkbal v tomto zápase! Náročná situácia pre našu tenistku.
30-30
Teraz však jej úder zastavuje páska, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Dominika musela ísť cez druhé podanie, čo zvládla a return súperky končí v aute.
15-15
Kontová ukázala presný prechod na sieť a je to po 15 na oboch stranách.
0-15
Úvod podania slovenskej tenistke vyšiel, na svoje konto si pripisuje ďalší winner.
2:3
2:3
2:3
importantAj Kontová sa napokon prezentuje čistou hrou a tak znižuje stav v druhom sete na 2:3! Stále je však v lepšej pozícii naša tenistka.
40-0
Pokračuje priamym bodom z podania a získava tri gembaly.
30-0
Siedme eso v zápase na konte podávajúcej hráčky.
15-0
Kontová začína svoj servis úspešne a získava fiftín.
1:3
importantVýborne! Čistou hrou potvrdila slovenská tenistka brejk a vyhráva tak v druhom sete 3:1! Teraz sledujeme parádny tenis od Dominiky, ale netreba nič zakríknuť.
0-40
Aut z rakety Kontovej a tak Dominika získava tri gembaly na potvrdenie brejku.
0-30
Pokračuje víťazným úderom a tak vyhráva o dve loptičky.
0-15
Cestu za obhajobou brejku začína Dominika ziskom fiftínu.
1:2
1:2
1:2
importantPresným úderom na čiaru ho Dominika a využíva a berie tak prvé podanie svojej súperke v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 2:1!
40-A
importantĎalšia skvelý výmena od našej tenistky, Dominika získava brejkbal, prvý v druhom sete!
40-40
Dominika predviedla víťazný úder a odvracia aj druhý gembal. Zhoda!
40-30
Prvý gembal slovenská tenistka odvracia.
40-15
Aut z rakety našej tenistky, podávajúca hráčka má k dispozícii dva gembaly.
30-15
Šieste eso na konte Kontovej.
15-15
15-0
Piate eso v zápase od Kontovej.
1:1
importantSlovenská tenistka si pomohla kvalitným podaním a vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!
15-40
Dlhý úder Kontovej končí v aute, dva gembaly pre Dominiku.
15-30
Druhá dvojchyba v zápase od slovenskej tenistky.
0-30
Nasleduje víťazný úder našej tenistky, ktorým sa dostáva vo výmene do vedenia o dva fiftíny.
0-15
Krásny úder od siete v podaní našej tenistky, ktorá tak zahajuje úvodný servis v druhom sete úspešne.
1:0
importantPriamym bodom z podania ho aj využíva a tak sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete!
40-30
Úspešným volejom na sieti získava Kontová gembal.
30-30
Dominika vytiahla víťazný úder z bekhendu a je to po 30 na oboch stranách.
30-15
Forhend slovenskej tenistky zastavuje páska, Kontová získava druhý fiftín v rade.
15-15
Teraz tu je však eso podávajúcej hráčky, po 15 na oboch stranách.
0-15
Úvod podanie Kontovej nevyšiel a tak prvý fiftín v druhom sete získava naša tenistka.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Johanna Kontová.
0:0
3:6
importantTeraz už return Kontovej nebol úspešný a tak Dominika vyhráva prvý set pomerom 6:3! Dlho sme sledovali vyrovnané dejstvo, ale slovenská tenistka využila brejkbal, získané podanie potom aj potvrdila a tak sa dostáva v zápase do vedenia 1:0! Bude tak do druhého setu vstupovať v lepšej pozícii, ale stále sledujeme vyrovnané stretnutie.
30-40
importantDominika získava setbal, jej súperka zahrala loptičku len do siete!
30-30
Kontová dobre returnovala a je to po 30 na oboch stranách. Príde brejkbal či setbal?
15-30
Slovenská tenistka sa previnila prvou dvojchybou v zápase.
0-30
Kontovej dlhý úder končí v aute a tak Dominika vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Dominika predviedla úspešný prechod na sieť a po víťaznom údere získava fiftín.
3:5
importantPo priamom bode z podania tu je eso a tak Konta znižuje stav prvého setu na 3:5 z jej pohľadu. Dominika Cibulková však teraz pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!
40-30
Priamym bodom z podania získava Kontová gembal na udržanie sa v prvom sete.
30-30
Kontová posiela loptičku len do siete a tak to je po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?
30-15
Forhend našej tenistky končí v aute, podávajúca hráčka tak opäť vyhráva o jeden fiftín.
15-15
15-0
Dôležité podania začína Kontová úspešne a získava fiftín.
2:5
2:5
2:5
importantVýborne! Dominika Cibulková čistou hrou potvrdila brejk a ujíma sa v prvom sete vedenia 5:2! Johanna Kontová teraz pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade hry.
0-40
Tri gembaly na potvrdenie brejku pre slovenskú tenistku.
0-30
Drop shot od Kontovej bol nepresný a tak Dominika vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Začína servis úspešne a na svoje konto získava fiftín.
2:4
importantDlhý úder od Kontovej končí v aute a tak Dominika využíva brejkbal a ujíma sa vedenia v prvom sete 4:2! Je tu teda prvé zaváhanie v tomto zápase, Kontová si tak komplikuje situáciu v prvom sete. Slovenská tenista teraz potrebuje potvrdiť brejk.
40-A
importantSledovali sme veľmi peknú výmenu, na konci ktorej prišla nevynútená chyba od Kontovej a Dominika získava druhý brejkbal v zápase!
40-40
Toto bolo s veľkým šťastím! Kontová zariskovala a pokúsila sa o skrátený úder, ktorý Dominika stihla dobehnúť, ale následne posiela loptičku len do pásky. Zhoda!
30-40
importantKontová musela ísť cez druhé podanie, čo sa jej nepodarilo a prvý brejkbal v zápase patrí našej tenistke!
30-30
O prvú dvojchybu v zápase sa postarala Kontová, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Podávajpcej hráčke nevyšiel bekhend a loptička dopadla za základnú čiaru. Dominika znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Druhé eso za sebou od podávajúcej hráčky!
15-0
Kontová zahajuje tento servis esom.
2:3
2:3
2:3
importantVíťazným úderom ukončila Dominika túto výmenu a vyhráva v prvom sete 3:2! Zatiaľ teda čakáme na zaváhanie na jednej či druhej strane, obe tenistky ešte nečelili brejkbalovej hrozbe.
15-40
Prvé eso v zápase na konte našej tenistky, čo jej prináša dva gembaly.
15-30
Dominika si pomohla kvalitným podaním a vyhráva o jeden fiftín.
15-15
15-0
Teraz úvod našej tenistke nevyšiel, Kontová požiadala o jastrabie oko a to potvrdilo, že loptička od Dominiky bola za čiarou.
2:2
importantSledovali sme ďalší víťazný úder podávajúcej hráčky a tak si aj ona udržala svoje druhé podanie, stav v prvom sete je vyrovnaný 2:2!
40-30
Po úspešnom prechode na sieť získava Kontová gembal.
30-30
Dlhý úder Kontovej končí v aute, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Loptu získava Cibulková.
30-0
Kontová vytiahla presný úder na čiaru a vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Úvod podania aj v tomto prípade podávajúca hráčka zvládla a získava fiftín.
1:2
1:2
1:2
1:2
importantSituácia sa zopakovala a tak si naša hráčka udržala aj druhé podanie, čím sa dostáva do vedenia 2:1!
15-40
Aut z rakety Kontaovej a tak Dominika získava dva gembaly.
15-30
Forhend našej tenistky zastavuje páska, Dominika však stále vyhráva o jednu loptičku.
0-30
Pokračuje víťazným úderom a vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Aj úvod tohto podania slovenská tenistka zvládla a získava fiftín.
1:1
importantKontaová zahrala našu hráčku do rohu dvorca a následne dobehla na sieť a volejom ukončila túto výmenu. Stav v prvom sete je vyrovnaný 1:1!
40-15
Esom získava podávajúca hráčka dva gembaly.
30-15
Kontaová sa presunula na sieť, ale jej forhend končí v aute. Dominika znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Podávajúca hráčka sa prezentuje víťazným úderom a vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Kontaová začína takisto úvodný servis úspešne a na svoje konto získava fiftín.
0:1
importantTen sa jej aj podarilo využiť, kedže Kontavej nevyšiel pokus o víťazný úder a tak Dominika vyhráva 1:0!
30-40
Aut z rakety britskej tenistky, Dominika získava gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Kontaová nedokázala reagovať na skrátený úder. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Kontaová získava druhý fiftín v rade, aj tento úder našej tenistky bol nepresný.
15-15
Dlhý úder našej tenistky končí v aute, po 15 na oboch stranách.
0-15
Dominika musela ísť na úvod cez druhé podanie, ale zvládla to a return súperky končí v aute.
0:0
Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie môže začať. Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Dominika Cibulková.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Fanúšikovia tenisu sa teda konečne dočkali, v najbližších dňoch sa môžu tešiť na veľkolepé podujatie, v All England Clube je na programe tretí grandslam sezóny WIMBLEDON!

O pár desiatok minút sa na centrálnom kurte predstaví slovenská tenistka Dominika Cibulková, ktorá je už posledným slovenským zástupcom v singli. Čaká ju však náročná prekážka, Johanna Kontaová, ktorá sa v rebríčku nachádza vyššie. Určite však Dominika nieje bez šance a tak jej držme palce, aby túto náročnú úlohu zvládla a prebojovala sa do tretieho kola.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne trocha natiahne, znova sa tak prihlásime, keď už obe tenistky budú na kurte. Zatiaľ teda prajem pekný deň.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Johanna Konta a Dominika Cibulková. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 16:00!

Fanúšikovia kvalitného tenisu sa môžu tešiť na poriadnu porciu zaujímavých zápasov, od pondelka štartuje v Spojenom kráľovstve veľmi prestížne tenisové podujatie s názvom Wimbledon.

Včera podľahol podľa očakávania Lukáš Lacko 0:3 na sety Rogerovi Federerovi a tak už v mužskom singli nemáme žiadneho zástupcu. Slovensko má na tohtoročnom Wimbledone ešte dvojnásobné zastúpenie. V ženskej štvorhre sa ešte po vypadnutí v singli predstaví Magdaléna Rybáriková so svojou partnerkou Petrou Martičoviovou z Chorvátska.

V ženskej dvojhre ešte slovenskú vlajku drží Dominika Cibulková, ktorú však čaká v druhom kole náročná prekážka, keďže sa stretne s britskou tenistkou Kontaovou. Favoritkou tohto stretnutia bude Kontaová, ktorá sa v rebríčku WTA nachádza na 24. mieste, čo je však len o deväť miest oproti našej tenistke. Obe tenistky disponujú približne rovnakou poslednou formou a určite sa tak pri sledovaní tohto stretnutia máme na čo tešiť.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Tenis»Wimbledon»Cibulková postúpila do tretieho kola, porazila vlaňajšiu semifinalistku