Roger Federer.
Roger Federer. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. júl 2018 o 16:21

Pozrite si súhrn pondelňajších výsledkov mužov vo Wimbledone.

LONDÝN. Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal prvým štvrťfinalistom mužskej dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny vo Wimbledone.

V osemfinálovom súboji zdolal 22. nasadeného Francúza Adriana Mannarina 6:0, 7:5, 6:4. "Ak by vyhral druhý set, zápas sa mohol vyvíjať odlišne. Vedel som, že bude lepší ako v úvode duelu, čo aj ukázal," povedal Federer pre BBC Sport.

Švajčiar dosiahol už jedenáste víťazstvo bez straty setu na wimbledonskej tráve za sebou. Túto sériu ťahá od semifinálovej prehry s Kanaďanom Milosom Raonicom v roku 2016.

Nasadená jednotka sa vo štvrťfinále stretne s Kevinom Andersonom. Juhoafričan potvrdil pozíciu osmičky turnaja a postúpil cez Gaela Monfilsa z Francúzska (3:1 na sety) prvýkrát do tejto fázy vo Wimbledone.

Bez straty setu pokračuje španielsky spolufavorit Rafael Nadal, ktorý v osemfinále zastavil Čecha Jiřího Veselého. Ten si zopakoval účasť medzi šestnástkou spred dvoch rokov.

Dvojhra mužov - osemfinále:

Roger Federer (Švaj.-1) - Adrian Mannarino (Fr.-22) 6:0, 7:5, 6:4

Rafael Nadal (Šp.-2) - Jiří Veselý (ČR) 6:3, 6:3, 6:4

Juan Martín Del Potro (Arg.-5) - Gilles Simon (Fr.) 7:6 (1), 7:6 (5), 5:7 - prerušené, dohrávka v utorok

Kevin Anderson (JAR-8) - Gael Monfils (Fr.) 7:6 (4), 7:6 (2), 5:7, 7:6 (4)

John Isner (USA-9) - Stefanos Tsitsipas (Gréc.-31) 6:4, 7:6 (8), 7:6 (4)

Novak Djokovič (Srb.-12) - Karen Chačanov (Rus.) 6:4, 6:2, 6:2

Milos Raonic (Kan.-13) - Mackenzie McDonald (USA) 6:3, 6:4, 6:7 (5), 6:2

Kei Nišikori (Jap.-24) - Ernests Gulbis (Lot.) 4:6, 7:6 (5), 7:6 (10), 6:1

Domov»Tenis»Wimbledon»Federer a Nadal nemali väčšie problémy, do štvrťfinále postúpil aj Djokovič