Cibulková najväčší úspech vo Wimbledone nedosiahla, prehrala v dvoch setoch

Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. júl 2018 o 00:00

Slovenská tenistka nestačila na Lotyšku Ostapenkovú.

LONDÝN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Dvanástej nasadenej minuloročnej šampiónke Roland Garros Lotyške Jelene Ostapenkovej podľahla 5:7. 4:6.

Cibulková bude novou slovenskou jednotkou

Slovensko tak prišlo na tráve All England Clubu aj o posledné želiezko. Cibulková vo Wimbledone vyrovnala svoje maximum z rokov 2016 a 2011.

Dvojhra žien - štvrťfinále:

Jelena Ostapenková (Lot.-12) - Dominika Cibulková (SR) 7:5, 6:4 /za 82 minút/

Ostapenková odplatila Cibulkovej predvlaňajšiu prehru z trávnatého povrchu v Eastbourne a upravila vzájomnú bilanciu na 1:2.

V dueli o postup do finále nastúpi vo štvrtok proti Nemke Angelique Kerberovej, ktorá zdolala Rusku Darju Kasatkinovú v dvoch setoch 6:3, 7:5.

Cibulková si z Wimbledonu odnáša prémiu 281-tisíc libier pred zdanením a 430 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní sa posunie na 25. miesto.

Po skončení tretieho podujatia veľkej štvorky bude staronovou slovenskou jednotkou, keď predstihne Magdaléna Rybáriková, ktorá v pozícii obhajkyne vlaňajšieho semifinále vypadla hneď v 1. kole s Rumunkou Soranou Cirsteovou.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Dominika Cibulková - Jelena Ostapenková (Wimbledon 2018): fotogaléria

10.7.2018

Ostapenková: Som spokojná s mojou hrou

Ostapenková hneď v úvodnom geme prelomila podanie Cibulkovej.

Slovenka v ďalších minútach otočila na 3:1, no Lotyška následne vyrovnala na 3:3 a v koncovke setu slávila vďaka agresívnej hre úspech. Za stavu 5:5 čistou hrou zobrala Cibulkovej servis a zisk úvodného dejstva spečatila dvomi esami.

Ostapenková hrala s maximálnou dávkou rizika, pri podaní Cibulkovej bol z toho väčšinou víťazný return alebo loptička z rakety Lotyšky skončila v sieti.

V druhom dejstve sa Ostapenková vďaka brejku v piatom geme ujala vedenia 3:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca. V desiatom geme premenila pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.

Ostapenková mala z prvého víťazstva nad Cibulkovou veľkú radosť.

"Som spokojná s mojou hrou. Očakávala som ťažký boj a naozaj to bol ťažký boj, o ktorého výsledku rozhodol prvý set. Nezranila som sa, ľad som si vyžiadala, lebo som sa pri servise buchla do stehna a cítila som bolesť.

Teším sa na ďalší zápas, v stredu ľahko potrénujem a budem čakať na nasledujúci deň," uviedla Lotyška v prvom pozápasovom interview.

Online prenos: Dominika Cibulková - Jelena Ostapenková (Wimbledon 2018, štvrťfinále)

Prenos
Dominika Cibulková sa do semifinále Wimbledonu opäť nepozrie. Vo štvrťfinále neuspela ani na tretí pokus. Dnes mala najväčšie šance, ale Jelenu Ostapenkovú nedokázala pretlačiť. Lotyška zahrala 32 víťazných úderov, pričom rodáčka z Bratislavy len šesť. Škoda situácie z prvého setu, keď Slovenka viedla 3:1 a mala gembal. Ten však nevyužila a následne prebrala opraty zápasu do svojich rúk vlaňajšia šampiónka z French Open. Ostapenková tak živí šancu na druhý grandslamový titul a v semifinále vyzve Nemku Angelique Kerberovú. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.
Koniec zápasu
4:6
importantJe dobojované! Jelena Ostapenková sa stáva prvou semifinalistkou tohtoročného Wimbledonu, keď Dominiku Cibulkovú zdoláva po setoch 7:5 a 6:4. Zápas ukončila víťazným úderom, čo je symbolické vzhľadom na priebeh dnešného stretnutia.
0-40
Jelena Ostapenková má k dispozícii tri mečbaly. Víťazným úderom po čiare nedala súperke šancu. Dominika Cibulková to bude mať už veľmi náročné s otočením tohto stavu.
0-30
Priamy bod z podania. Jelena Ostapenková skvelým servisom na telo takmer zostrelila súperku a už ju len dve loptičky delia od wimbledonského semifinále.
0-15
Jelena Ostapenková začína možno posledný gem zápasu veľmi dobre. Po kvalitnom servise zatlačila súperku do obrany a donútila ju nasmerovať loptičku len do siete.
4:5
Dominika Cibulková ešte žije v dnešnom zápase. Jelena Ostapenková svojimi chybami stráca deviaty gem, ale po krátkej prestávke a zmene strán pôjde podávať na postup do semifinále.
A-40
Ďalší darček dostáva Dominika Cibulková od svojej súperky. Po druhom servise si Jelena Ostapenková išla za víťazným úderom, ale netrafila priestor dvorca.
40-40
Deviaty gem druhého setu bude pokračovať ďalej. Jelena Ostapenková ťažila z vynikajúceho returnu, na ktorý jej súperka reaguje len úderom za základnú čiaru.
40-30
Ani teraz z toho mečbal nebude. Konečne slovenskej tenistke vyšlo prvé podanie. Jelena Ostapenková posiela return do autu, a tak sme svedkami gembalu.
30-30
Mečbal už bol takmer realitou, ale Jelena Ostapenková namiesto víťazného úderu zahrala nevynútenú chybu. Po nej je skóre deviateho gemu opäť vyrovnané.
15-30
Jelena Ostapenková je dve loptičky od dnešného triumfu. Jej razancia slávi úspech a Dominika Cibulková len ťažko hľadá recept na pribrzdenie rozbehnutej súperky.
15-15
Jelena Ostapenková predviedla vynikajúci return, ale napriek tomu neboduje. Dominika Cibulková vrátila loptičku na druhú stranu a napokon sa dočkala forhendovej chyby súperky.
0-15
Dominika Cibulková začína tým najhorším možným spôsobom. Na jej konto pripisuje ďalšiu dvojchybu, ktorá pootvára Jelene Ostapenkovej semifinálové brány.
3:5
Esom ukončuje Jelena Ostapenková dianie v ôsmom geme. Čistou hrou ho získava na svoju stranu, a tak pôjde Dominika Cibulková o chvíľu podávať na udržanie v turnaji.
0-40
V prípade lotyšskej tenistky vyzerá tenis neskutočne jednoducho. Po podaní von z dvorca si Jelena Ostapenková nakročila dopredu a zahrala víťazný úder z bekhendu.
0-30
Jelena Ostapenková sa približuje k postupu do semifinále ďalším víťazným úderom. Dominika Cibulková sa síce bránila, ale napokon tlaku súperky podľahla.
0-15
Jelena Ostapenková začína ôsmy gem priamym bodom z podania. Dominika Cibulková nedokázala dostatočne reagovať na jej kvalitné a razantné prvé podanie.
3:4
Dominika Cibulková zvládla kritický moment a drží svoje podanie. Teraz síce neskrátila najlepšie hru, ale Jelena Ostapenková z dobrej pozície minula priestor dvorca.
40-30
Dominika Cibulková získava tretiu loptičku po sebe. Opäť jej pomohla Jelena Ostapenková, ktorá z bekhendovej strany nasmerovala loptičku len do siete.
30-30
Stav siedmeho gemu je vyrovnaný. Jelena Ostapenková netrafila loptičku ideálne a nasmerovala ju ďaleko do autu.
15-30
Dominika Cibulková teraz mala veľké šťastie. Jej súperka mala pozíciu pripravenú na útok, ale z forhendovej strany namiesto víťazného úderu poslala loptičku do siete.
0-30
Dominika Cibulková posiela loptičku za základnú čiaru a jej šance na víťazstvo sa opäť minimalizujú. Jelena Ostapenková je momentálne šesť loptičiek od postupu do semifinále.
0-15
Slovenská tenistka tentokrát išla do výmeny cez prvý servis, no Jelena Ostapenková na to nebrala ohľad a zahrala ďalší víťazný úder priamo z returnu. Loptička skončila presne na čiare.
2:4
importantZhoda z toho napokon nebude. Dominika Cibulková po dobrom returne skrátila hru, ale Jelena Ostapenková loptičku dobehla a následne zahrala víťazný úder po čiare.
30-40
Prvú šancu na potvrdenie brejku lotyšská tenistka nedokázala využiť. Dominika Cibulková s problémami dostala loptičku na druhú stranu a následne sa dočkala zbytočnej chyby súperky.
15-40
Podobná chyba ako v predošlej výmene. Dominika Cibulková nasmerovala loptičku do autu, a tak svojej súperke daruje dve šance na potvrdenie brejku z predošlého gemu.
15-30
To je škoda. Jelena Ostapenková musela ísť do výmeny len cez druhé podanie, no Dominika Cibulková toho nevyužila. Jej úder končí len za základnou čiarou.
15-15
Veľmi zlé dve podania predviedla Jelena Ostapenková. Svojou piatou dvojchybou v dnešnom dueli daruje bod súperke, ktorú jej najbližší z tribúny hlasno povzbudzujú.
0-15
Jelena Ostapenková lepšie vstupuje do šiesteho gemu. Opäť bola dominantnou hráčkou, pripravila si pozíciu a výmenu ukončila forhendovým víťazným úderom.
2:3
importantJelena Ostapenková berie podanie našej tenistke. Po druhom servise zahrala kvalitný forhendový úder, na ktorý Dominika Cibulková reagovala len úderom za základnú čiaru.
15-40
Dominika Cibulková bude musieť odvracať ďalšie dve brejkbalové šance jej súperky. Bohužiaľ, dnes to na servise nie je z pohľadu slovenskej tenistky vydarené predstavenie.
15-30
Ani teraz prvý servis neprišiel. Jelena Ostapenková zahrala vynikajúci return do rohu ihriska a následne poslala víťazný úder do voľného priestoru.
15-15
Tentokrát chybuje aj lotyšská tenistka, keď minula priestor dvorca. Každopádne, stále je dominantou hráčkou na kurte a približuje sa ďalšiemu brejku.
0-15
Dominika Cibulková sa ani teraz nemohla oprieť o svoje prvé podanie. Jelena Ostapenková zaútočila a donútila ju chybovať, respektíve poslať loptičku len do siete.
2:2
importantDominika Cibulková už druhýkrát v zápase získava podanie súperky vďaka čistej hre. Jelena Ostapenková už trošku frustrovaná zahrala nedôrazne, čo jej súperka dokonale využila na zahranie víťazného forhendu.
40-0
Jelena Ostapenková chybuje, a tak to s jej šancami na potvrdenie brejku nevyzerá ružovo. Naopak, slovenská tenistka má tri šance na to, aby sa vrátila do druhého setu.
30-0
Dominika Cibulková to teraz zahrala veľmi dobre. Súperku si dokonale rozbehala a výmenu zakončila víťazným forhendovým úderom po čiare.
15-0
Jelena Ostapenková nezačína gem na servise dobre. Na svoje konto si totiž pripisuje ďalšiu dvojchybu, čím daruje bod svojej skúsenejšej súperke.
1:2
importantDominika Cibulková posiela loptičku len do siete. Ako prvá stráca v druhom dejstve podanie, a tak sa do trháku dostáva Jelena Ostapenková, ktorá bude potvrdzovať brejk.
30-40
Prvú šancu ešte lotyšská tenistka využiť nedokázala. Jelena Ostapenková dala do loptičky až príliš veľa sily a nasmerovala ju za základnú čiaru.
15-40
Jelena Ostapenková si opäť pochutnala na druhom servise súperky. Zahrala víťazný úder, a tak má dve šance na to, aby prelomila podanie Dominiky Cibulkovej.
15-30
Jelena Ostapenková teraz trošku pomáha našej tenistke, keď loptičku z pomerne jednoduchej pozície posiela do siete. Stále má však v prebiehajúcom geme navrch.
0-30
Ďalšia dvojchyba slovenskej tenistky. Jelena Ostapenková je aktuálne jasne lepšou hráčkou na dvorci a ešte dostáva aj takúto pomoc od svojej súperky.
0-15
Jelena Ostapenková predviedla vynikajúci return. Dominika Cibulková po svojom slabšom druhom podaní nemala šancu a na loptičku sa mohla len bezmocne prizerať.
1:1
Veľká chyba slovenskej tenistky. Tá mala šancu zaútočiť po druhom servise súperky, ale loptičku nasmerovala ďaleko za základnú čiaru. Jelena Ostapenková tak vyrovnáva skóre.
30-40
Jelena Ostapenková to teraz zahrala veľmi dobre. Dokázala si súperku pripraviť a následne výmenu ukončila forhendovým úderom do protipohybu bývalej singapurskej šampiónky.
30-30
Dominika Cibulková sa teraz na seba poriadne hnevá, pretože jej úder sa do kurtu nevošiel. Brejkbaly sa tak odkladajú a v druhom geme máme vyrovnané skóre.
30-15
Rodáčka z Rigy robí ďalšiu nevynútenú chybu a z druhej strany kurtu už možno počuť tradičný pokrik Dominiky Cibulkovej. Tá má šancu dostať sa k brejkbalom.
15-15
Toto sme tu už raz mali. Jelena Ostapenková sa zaskvela esom z druhého podania. Dominika Cibulková čakala servis do bekhendu, ale loptička smerovala k stredovej čiare.
15-0
Po zmene strán podáva Jelena Ostapenková, ale nezačína príliš dobre. Mala síce vo výmene prevahu, ale zakončila ju nevydareným forhendovým úderom.
1:0
Po predošlej dvojchybe si slovenská tenistka napravila reputáciu. Dokázala sa udržať v dlhšej výmene a napokon sa dočkala nevynútenej chyby súperky. Vďaka tomu sa dostáva do vedenia.
40-30
Ani druhý gembal koniec gemu nepriniesol. Dominika Cibulková si sama komplikuje situáciu dvojchybou, keď ani raz nedokázala prehodiť sieť.
40-15
Lotyšská tenistka teraz zahrala trošku šťastný return, no ten má napokon prívlastok víťazný. Loptička skončila presne v rohu ihriska, čo prekvapilo aj Dominiku Cibulkovú.
40-0
Ďalšie dobré podanie slovenskej tenistky. Jelena Ostapenková z náročnej pozície netrafila dvorec, a tak zrejme úvodný gem v druhom sete nezíska.
30-0
Tentokrát loptička z rakety lotyšskej tenistky skončila v polovici siete. Dominika Cibulková má dobre nakročené k tomu, aby sa dostala do vedenia aspoň v druhom sete.
15-0
Druhý set otvára na servise Dominika Cibulková a hneď si pripisuje na konto priamy bod. Jelena Ostapenková bola ešte trošku nekoncentrovaná a loptičku poslala do autu.
5:7
importantJelena Ostapenková získava prvý set na svoju stranu, keď ho zakončila svojim tretím esom. Dominika Cibulková bola v úvode lepšou hráčkou, ale nepodarilo sa jej potvrdiť brejk za stavu 3:1. Následne ju súperka zasypala víťaznými údermi a ide do vedenia.
0-40
Jelena Ostapenková si pomáha svojim druhým esom v zápase. To zároveň znamená, že lotyšská tenistka má tri šance na ukončenie prvého setu vo svoj prospech.
0-30
Siedmy bod za sebou získava lotyšská tenistka. Dominika Cibulková posiela loptičku mimo vymedzený priestor, a tak sa jej šance na zisk prvého setu minimalizujú.
0-15
Jelena Ostapenková začína lepšie než jej skúsenejšia súperka. Dominika Cibulková dala do svojho bekhendu až príliš veľa razancie a poslala ho za základnú čiaru.
5:6
importantJelena Ostapenková si pripisuje na konto ďalší víťazný úder a tretíkrát v zápase získava podanie bývalej svetovej štvorky. O malú chvíľu tak pôjde podávať na víťazstvo v úvodnom dejstve.
0-40
Jelena Ostapenková bude mať tri šance na zisk podania svojej súperky. Slovenskej hráčke úplne odišiel prvý servis, čo sa okamžite prejavuje aj na skóre.
0-30
Dominika Cibulková si komplikuje situáciu zbytočnou dvojchybou. Jej súperka sa tak dostáva na dosah brejkbalových šancí a v týchto chvíľach je rozhodne lepšou hráčkou.
0-15
Lotyšská tenistka je v týchto chvíľach nezastaviteľná. Počkala si na druhý servis bratislavskej rodáčky a následne zahrala krásny diagonálny víťazný úder.
5:5
Jelena Ostapenková vyrovnáva skóre prvého setu. Na záver desiateho gemu si pomohla kvalitným servisom, na ktorý Dominika Cibulková reagovala len úderom do siete.
15-40
No, už to vyzeralo na čistú hru lotyšskej tenistky, ale Jelena Ostapenková z dobrej pozície trošku nepochopiteľne nasmerovala loptičku niekoľko decimetrov za základnú čiaru.
0-40
Ďalší forhendový úder si na konto pripisuje lotyšská tenistka. K dispozícii tak má tri gembaly, ktorými môže predĺžiť dianie v prvom sete.
0-30
Jelena Ostapenková veľmi dobre zrýchlila hru forhendovým úderom po čiare. Dominika Cibulková sa dostala do problémov, z ktorých napokon pramenil až príliš dlhý úder z jej rakety.
0-15
Jelena Ostapenková vstupuje lepšie do dôležitého desiateho gemu. Jej bekhend síce pohladila páska, ale napokon je to z toho víťazný úder s poradovým číslom šestnásť.
5:4
Ďalšie problémy už slovenská tenistka nedopustila. Jelena Ostapenková posiela loptičku do siete, a tak po krátkej prestávke pôjde podávať na udržanie v prvom sete dnešného štvrťfinále.
40-15
Čistá hra z toho napokon nebude. Jelena Ostapenková sa dokázala udržať vo výmene, Slovenka mala síce prevahu, ale jej posledný úder z forhendu skončil len v sieti.
40-0
Dominika Cibulková si na konto pripisuje aj svoje prvé eso. Zdá sa, že po pár minútach vyrovnaného stavu sa dostane opäť do vedenia v úvodnom sete.
30-0
Jelena Ostapenková posiela loptičku len do siete, čo je dobrá správa pre slovenskú tenistku. Tá tak pomerne rýchlo získava nádejné vedenie v deviatom geme.
15-0
Bývalá svetová štvorka si pomohla dobrým servisom. Následne zatlačila súperku razantným forhendom, no a výmenu ukončila rutinným volejom pri sieti.
4:4
Jelena Ostapenková dokázala otočiť nepriaznivé skóre tohto gemu a vyrovnáva skóre prvého setu. Pomaly sa dostávame do jeho koncovky, pričom na podanie smeruje Dominika Cibulková.
30-40
Jelena Ostapenková si pomáha kvalitným servisom a priamym bodom. Namiesto brejkbalu tak budeme svedkami lotyšskej tenistky, ktorá nedávno oslávila 21. narodeniny.
30-30
Vynikajúca reakcia zo strany lotyšskej tenistky. Tá reagovala na teč pásky tým najlepším možným spôsobom a na konto si pripisuje už pätnásty víťazný úder v zápase.
30-15
Jelena Ostapenková opäť chybuje, keď loptičku posiela za základnú čiaru. Dominika Cibulková sa tak dostáva na dosah brejkbalových šancí.
15-15
Eso z druhého podania. Jelena Ostapenková prekvapila súperku podaní na T-čko a pomerne lacno získava svoj prvý bod v ôsmom geme prvého setu.
15-0
Parádny return teraz predviedla Dominika Cibulková. Loptička dopadla pred základnú čiaru, Jelena Ostapenková si nestihla odstúpiť, a tak nedokázala lepšie trafiť loptičku.
4:3
Jelena Ostapenková posiela return do autu, čo potvrdilo aj jastrabie oko, ktoré si rodáčka z Rigy vyžiadala. Opäť sa tak dostáva do vedenia Dominika Cibulková, no jej súperka bude mať po prestávke k dispozícii nové loptičky.
40-30
Teraz musíme pochváliť slovenskú tenistu. Dominika Cibulková to zahrala parádne, keď z bekhendovej strany poslala loptičku do protipohybu Jeleny Ostapenkovej.
30-30
Táto výmena bola jasne v znamení dominancie lotyšskej tenistky. Jelena Ostapenková si pozíciu na útok dokonale pripravila a výmenu zakončila forhendovým víťazným úderom.
30-15
Dominika Cibulková sa dostáva do opätovného vedenia. Pomohla jej k tomu chyba súperky, ktorá po trošku zvláštnom odraze nasmerovala loptičku len do siete.
15-15
Tentokrát to Jelena Ostapenková zahrala oveľa lepšie. Po druhom servise sa oprela do bekhendového úderu a loptičku poslala popri bočnej čiare.
15-0
Slovenská tenistka začína siedmu hru priamym bodom z podania. Na jej prudší prvý servis reagovala Jelena Ostapenková len úderom do autu.
3:3
Jelena Ostapenková vyrovnáva skóre prvého gemu. Po dobrom servise sa jej otvoril priestor a výmenu zakončila bekhendovým víťazným úderom. Na servis sa už chystá Dominika Cibulková.
15-40
Prvú šancu na ukončenie gemu nedokázala Jelena Ostapenková zužitkovať, pretože jej bekhendový úder skončil niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
0-40
Forhendovým víťazným úderom si Jelena Ostapenková vytvára komfortnú pozíciu na zisk vôbec svojho prvého gemu na servise. K dispozícii má trojicu gembalov.
0-30
Šťastie na strane lotyšskej tenistky. Loptičku opäť tečovala páska, no tentokrát tesne za sieť. Dominika Cibulková už loptičku nestihla dobehnúť, a tak stráca bod.
0-15
To je škoda. Dominika Cibulková predviedla po druhom servise súperky vynikajúci return, ale následne z dobrej pozície poslala loptičku z bekhendovej strany do autu.
3:2
importantJelena Ostapenková druhýkrát v zápase berie servis svojej súperke. Opäť si pomohla kvalitným returnom a následne ukončila výmenu kratším úderom tesne za sieť. Dominika Cibulková nemala šancu loptičku dobehnúť.
40-A
Podobná situácia ako spred niekoľkých sekúnd. Jelena Ostapenková si na konto pripisuje víťazný úder a dostáva sa k svojmu siedmemu brejkbalu.
40-40
Piaty gem pokračuje ďalej. Jelena Ostapenková si počkala na slabší druhý servis súperky a priamo z returnu zahrala nechytateľne víťazný úder.
40-30
Slovenská tenistka bude mať šancu na zisk štvrtého gemu po sebe. Jelena Ostapenková jej už po niekoľkýkrát pomohla nevydareným úderom do siete.
30-30
Jelena Ostapenková opäť vyrovnáva skóre piateho gemu a nevzdáva sa myšlienky na okamžitý zisk podania slovenskej tenistky. V tomto geme to ešte zrejme bude zaujímavé.
30-15
Loptičku z rakety lotyšskej tenistky tečovala páska, čo výrazne pomohlo Dominike Cibulkovej. Tá sa dostala do prevahy a výmenu zakončila víťazným úderom po čiare.
15-15
Slovenka musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. Jelena Ostapenková toho dokázala využiť na konto si pripisuje víťazný úder po čiare.
15-0
Dominika Cibulková začína piaty gem veľmi dobre. Na jej podanie reagovala Jelena Ostapenková len nevydareným úderom ďaleko za základnú čiaru.
3:1
importantJelena Ostapenková poslala loptičku len do siete, a tak prichádza o svoje podanie. Dominika Cibulková sa tradičným spôsobom potvrdzuje a teraz sa bude snažiť o potvrdenie brejku.
40-30
Jelena Ostapenková posiela loptičku len do siete. Dominika Cibulková juteraz dobre rozbehla a vypracovala si šancu na zisk tretieho gemu po sebe.
30-30
Hráčka na podaní si komplikuje situáciu ďalšou nevynútenou chybou. Najmä z bekhendovej strany to Lotyške zatiaľ lieta na všetky svetové strany.
15-30
Lotyška si teraz pomohla dobrým servisom. Dominika Cibulková síce vrátila loptičku na druhú stranu dvorca, ale následne nemohla reagovať na víťazný úder súperky.
15-15
Dominika Cibulková sa dostala do výmeny, ale nič z toho nedokázala vyťažiť. Naopak, zakončila ju nevydareným úderom, ktorý skončil niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
15-0
Rovnako ako druhý gem začína Jelena Ostapenková aj ten štvrtý. Obe jej podania smerovali do siete, a tak bod smeruje na konto jej súperky.
2:1
Ďalšia nevynútená chyba z rakety Jeleny Ostapenkovej. Šampiónka French Open z roku 2017 zatiaľ priveľmi chybuje, a tak po krátkej prestávke pôjde na podanie za nepriaznivého stavu.
40-30
V úvode zápasu sa kopia chyby na strane lotyšskej tenisky. Dá sa povedať, že Jelena Ostapenková daruje bývalej svetovej štvorke šancu na udržanie vlastného podania.
30-30
Brejkbaly zatiaľ neprichádzajú, pretože lotyšská tenistka opäť chybuje. Tentokrát loptička z jej rakety skončila len v mieste vyhradenom pre zápasy štvorhry.
15-30
Dominika Cibulková odpovedá rovnako negatívnym spôsobom. Loptičku posiela len do siete, a tak sa Jelena Ostapenková dostáva na dosah brejkbalových šancí.
15-15
Slovenská tenistka vyrovnáva skóre tretie gemu. Dlhšiu výmenu totiž ukončila Jelena Ostapenková opäť len úderom do polovice siete.
0-15
Bratislavská rodáčka nezačína práve najlepšie, pretože po jej nevynútenej chybe putuje bod na konto súperky. Úder slovenskej tenistky skončil tesne za základnou čiarou.
1:1
importantJelena Ostapenková posiela loptičku len do siete, a tak tu máme opäť vyrovnaný stav. Dominika Cibulková čistou hrou brejkla svoju súperku a o malú chvíľu pôjde v zápase druhýkrát na podanie.
40-0
Slovenská tenistka má tri šance na zisk podania lotyšskej súperky. Jelena Ostapenková robí tretiu nevynútenú chybu v rade, čím len potvrdzuje status nevyspytateľnej hráčky.
30-0
Jelena Ostapenková posiela loptičku len do siete, a tak sa Slovenka dostáva do dobrej pozície. Po úvodnej strate podania si rýchlo môže zobrať stratený brejk a vyrovnať skóre.
15-0
Jelena Ostapenková podáva na potvrdenie brejku z predošlého gemu, ale nezačína vôbec dobre. Ani na dvakrát nedostala loptičku do vymedzeného priestoru, a tak daruje bod súperke.
0:1
importantTentokrát sa to lotyšskej tenistke podarilo sa dostáva sa do vedenia. Po dobrom returne sa dostala do prevahy, následne si prešla na sieť a výmenu ukončila precízne zahraným volejom.
40-A
Jelena Ostapenková predviedla skutočne parádny return. Dominika Cibulková nemala šancu reagovať, a tak bude čeliť ďalšej hrozbe straty svojho podania.
40-40
Dominika Cibulková odvrátila aj piaty brejkbal lotyšskej súperky v tomto geme. Jelena Ostapenková jej však k tomu výrazne dopomohla svojim nepresným úderom z bekhendu.
40-A
Dominika Cibulková si komplikuje situáciu v úvodnom geme dvojchybou. Možno ju trochu vyviedlo z rytmu neúspešné jastrabie oko, ktoré si vyžiadala po prvom servise.
40-40
Aj tento brejkbal dokázala slovenská tenistka odvrátiť. Na svete je druhá zhoda a my veríme, že tentokrát sa dočkáme aj šance Dominiky Cibulkovej na ukončenie gemu.
40-A
Lotyšská tenistka má ďalšiu šancu na zisk úvodného brejku. Dominika Cibulková jej teraz výrazne pomohla, keď z pomerne ľahkej pozície poslala loptičku len do siete.
40-40
Dominika Cibulková si pomohla priamym bodom z podania. Jelena Ostapenková poslala loptičku ďaleko za základnú čiaru, a tak sme svedkami úvodnej zhody zápasu.
30-40
Ďalší mimoriadne nevydarený bekhend zo strany lotyšskej tenistky. Jelena Ostapenková si komplikuje situáciu v úvodnom geme, no ešte má k dispozícii jednu šancu na prelomenie podania.
15-40
Prvý bod v dnešnom zápase získava aj Dominika Cibulková. Výrazne jej však pomohla súperka, ktorá zahrala poriadne zvláštny úder. Sama sa tomu smeje, no stále má dva brejkbaly.
0-40
Jelena Ostapenková predviedla výborný return. Loptička spadla tesne pred základnú čiaru, na čo jej súperka reagovala len úderom do siete. Slovenka tak musí čeliť trom brejkbalom.
0-30
Slovenská tenistka sa dostáva do problémov hneď pri svojom prvom geme na podaní. Tentokrát jej úder skončil tesne vedľa vymedzeného priestoru, a tak boduje opäť lotyšská súperka.
0-15
Dominika Cibulková musela ísť do úvodnej výmeny len cez druhé podanie. Jelena Ostapenková toho dokázala využiť a víťazným forhendom sa zapisuje na tabuľu skóre.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Obe hráčky dnešného zápasu sú už na kurte a majú za sebou aj žreb. Ten vyhrala Dominika Cibulková, a tak začne štvrťfinálové stretnutie na servise. Vo vzájomnej bilancii vedie 2:0 a veríme, že nadviaže na triumfy z Indian Wells a Eastbourne.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu zo štvrťfinále tenisového Wimbledonu. Medzi najlepších osem hráčok turnaja sa na veľkú radosť slovenských fanúšikov prebojovala aj Dominika Cibulková, ktorú dnes na kurte číslo 1 čaká súboj proti Lotyške Jelene Ostapenkovej.

DOMINIKA CIBULKOVÁ

Dominika Cibulková je vo štvrťfinále najprestížnejšieho tenisového turnaja po tretíkrát. Predošlé dve účasti nedopadli práve najlepšie. Proti Marii Šarapovovej a Jelene Vesninovej uhrala dokopy len šesť gemov, a tak nemohla pomýšľať na postup do semifinále. V tohtoročnej edícii Wimbledonu ešte nestratila set a to čelila súperkám zvučného mena. Prekvapujúco uspela proti Johanne Kontovej či svetovej pätnástke Elise Mertensovej. Včera odohrala zaujímavý duel proti Hsieh Su-Wei. Úvodných osem gemov skončilo strateným servisom, ale napokon uspela Slovenka po setoch 6:4, 6:1. „Mám rada hru na tráve, pretože loptičky odskakujú nižšie, čo je mojou výhodou. Nemám síce silný servis, ale returnujem veľmi dobre,“ povedala médiám rodáčka z Bratislavy. Vo vzájomnej bilancii vedie 2:0, pričom v roku 2016 triumfovala nad Ostapenkovou na tráve v anglickom Eastbourne.

JELENA OSTAPENKOVÁ

Lotyšská tenistka predvádza v tejto sezóne pomerne nevyrovnané výkony. V americkom Indian Wells si zahrala vo finále, na konte má pár štvrťfinálových účastí, ale takisto aj vyradenie v prvom kole French Open. Prehra s Katerynou Kozlovovou ju stála viac než 2000 bodov a tiež spôsobila prepad z piateho na dvanáste miesto rebríčka WTA. V londýnskom All England Clube podobne ako Cibulková neprehrala ani set, no čelila podstatne slabším súperkám. Z nich bola najvyššie postavenou Kirsten Flipkensová, ale z kurtu sa porúčala po prehre 1:6, 3:6. Jelena Ostapenková patrí medzi najagresívnejšie hráčky na okruhu a aj dnes možno od nej očakávať nielen veľa víťazných úderov, ale aj kopu nevynútených chýb. Práve tento pomer bude kľúčový pre výsledok zápasu. Rodáčka z Rigy sa medzi najlepšiu osmičku Wimbledonu dostala aj vlani, ale neskoršej finalistke Venus Williamsovej podľahla v dvoch setoch 3:6, 5:7.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Domov»Tenis»Wimbledon»Cibulková najväčší úspech vo Wimbledone nedosiahla, prehrala v dvoch setoch