Novak Djokovič.
Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. júl 2018 o 17:02

Pozrite si súhrn stredajších výsledkov mužov vo Wimbledone.

WIMBLEDON. Švajčiar Roger Federer neobháji titul v dvojhre na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Najvyššie nasadený tenista prehral v stredajšom štvrťfinále s Kevinom Andersonom z Juhoafrickej republiky v piatich setoch 6:2, 7:6 (5), 5:7, 4:6, 11:13.

Dvojice v piatkovom semifinále:

Kevin Anderson (JAR-8) - John Isner (USA-9)

Novak Djokovič (Srb.-12) - Rafael Nadal (Šp.-2)

Federer stratil šancu na deviaty wimbledonský triumf, zápas mal pritom dobre rozohraný.

"V prvom sete som hral dobre, ale postupne som nemal súpera čím prekvapiť. Je to hrozný pocit. To sa v piatom sete ukázalo ako kľúčové," citovala slová Švajčiara agentúra AP.

Z účasti v semifinále sa naopak raduje srbský tenista Novak Djokovič.

Dvanásty nasadený hráč zdolal vo štvrťfinále Keia Nišikoriho z Japonska v štyroch setoch 6:3, 3:6, 6:2 a 6:2.

Muži - dvojhra - štvrťfinále:

Kevin Anderson (JAR-8) - Roger Federer (Švaj.-1) 2:6, 6:7 (5), 7:5, 6:4, 13:11

Rafael Nadal (Šp.-2) - Juan Martín Del Potro (Arg.-5) 7:5, 6:7 (7), 4:6, 6:4, 6:4

John Isner (USA-9) - Milos Raonic (Kan.-13) 6:7 (5), 7:6 (7), 6:4, 6:3

Novak Djokovič (Srb.-12) - Kei Nišikori (Jap.-24) 6:3, 3:6, 6:2, 6:2

Domov»Tenis»Wimbledon»Federer podľahol Andersonovi a titul vo Wimbledone nezíska, Djokovič postúpil do semifinále