Mike Bryan so Sockom po päťsetovom boji vyhrali štvorhru vo Wimbledone

Mike Bryan (vľavo) a Jack Sock vyhral štvorhru na Wimbledone 2018.
Mike Bryan (vľavo) a Jack Sock vyhral štvorhru na Wimbledone 2018. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. júl 2018 o 23:04

Mike Bryan bude novou deblovou svetovou jednotkou.

LONDÝN. Americkí tenisti Mike Bryan a Jack Sock nasadení ako siedmi zvíťazili nad trinástkami "pavúka" juhoafricko-novozélandským tandemom Raven Klaasen, Michael Venus za 220 minút 6:3, 6:7 (7), 6:3, 5:7, 7:5 v sobotňajšom finále štvorhry mužov n Wimbledone.

Víťazi si podelia odmenu 450 000 libier pred zdanením a do rebríčka si pripíšu 2000 bodov.

Štvorhra mužov - finále:

Mike Bryan, Jack Sock (USA-7) - Raven Klaasen, Michael Venus (JAR/N. Zél.-13) 6:3, 6:7 (7), 6:3, 5:7, 7:5 za 220 minút

Zdolaný pár obdrží prémiu vo výške 225 000 libier pred zdanením a 1200 bodov do renkingu.

Bez ohľadu na výsledok finálového stretnutia bolo isté, že od pondelka sa stane Mike Bryan novou deblovou svetovou jednotkou.

Dvojčatá Mike a Bob Bryanovci sú na prvom a druhom mieste v počte týždňov na čele deblového rebríčka.

Mike vedie poradie s 454 týždňami pred bratom Bobom, ktorý buď sám alebo spoločne s Mikom strávil na prvom mieste 439 týždňov.

Domov»Tenis»Wimbledon»Mike Bryan so Sockom po päťsetovom boji vyhrali štvorhru vo Wimbledone