Smutný Richie Porte po páde v deviatej etape na Tour de France 2018.
Smutný Richie Porte po páde v deviatej etape na Tour de France 2018. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|15. júl 2018 o 13:10

Priebežne bol desiaty.

BRATISLAVA. Na trojtýždňových pretekoch nikdy nedosiahol prenikavý výsledok, hoci pravidelne patril medzi veľkých favoritov.

Austrálsky cyklista Richie Porte mal aj tento rok na Tour de France útočiť na pódium a ohroziť britského obhajcu Christophera Frooma.

Úspechu podriadil všetko.

V deviatej etape však skončil na zemi po hromadnom páde už približne desať kilometrov po štarte a držal sa za rameno. Lekári boli pri ňom prakticky okamžite.

Líder tímu BMC Racing však musel z Tour odstúpiť ešte predtým, ako sa preteky dostali do kopcov.

Tím BMC Racing potvrdil, že Porte je na ceste do nemocnice. Závažnosť zranení zatiaľ nie je známa.

Porte patril medzi veľkých favoritov. V júni vyhral preteky Okolo Švajčiarska. Na Tour de France 2018 chcel vylepšiť svoje piate miesto z roku 2016.

Vlani slávne preteky nedokončil po hrozivom páde v zjazde. Bolo to, paradoxne, tiež v deviatej etape. Vtedy si zlomil kľúčnu kosť a bedrový kĺb.

"Dúfam, že tento rok nebudem mať smolu. Deviata etapa je hrozbou pre všetkých favoritov, ale verím, že sa nám to podarí otočiť na pozitívny deň, keďže nie každý má v tíme takého špecialistu na pavé, akým je Greg van Avermaet," hovoril Porte pred štartom Tour.

Tour de France 2018 - 9. etapa: Pozrite si najzaujímavejšie momentky: fotogaléria

16.7.2018

Po jeho odstúpení môže pozíciu lídra v tíme BMC Racing prevziať Američan Tejay van Garderen, ktorému v celkovom poradí patrí tretie miesto.

Portemu pred začiatkom deviatej etapy patrila desiata pozícia, na vedúceho Van Avermaeta strácal 57 sekúnd.

Domov»Cyklistika»Tour de France»Froome prišiel o veľkého konkurenta, Porte na Tour po páde skončil