Plzeň začala novú sezónu víťazstvom, boli pri tom traja Slováci

Futbalisti Viktorie Plzeň nevyhrali v lige už štyri zápasy za sebou. Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. júl 2018 o 20:40

O osude zápasu rozhodli dva góly v priebehu dvoch minút.

PRAHA. Futbalisti Viktorie Plzeň vyhrali v úvodnom zápase novej sezóny najvyššej českej súťaže na ihrisku Dukly Praha 3:1 a úspešne tak odštartovali cestu za obhajobou titulu.

Majster takmer 70 minút na ihrisku outsidera prehrával, ale vďaka obratu v záverečnej dvadsaťminútovke získal tri body.

V drese hostí odchytal 90 minút slovenský reprezetant Matúš Kozáčik, celý duel hral Patrik Hrošovský a do 57. minúty bol na ihrisku Roman Procházka.

O osude zápasu rozhodli dva góly v priebehu dvoch minút (69. a 71.), vďaka ktorým sa dostali hostia do vedenia 2:1.

ČR, liga - 1. kolo:

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 1:3 (1:0)
Góly:
7. Doudera - 69. Hořava, 71. Podaný (vl.), 88. Krmenčík (z 11 m)

/za hostí Kozáčik a Hrošovský odohrali celý zápas, Procházka hral do 57. minúty/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Plzeň začala novú sezónu víťazstvom, boli pri tom traja Slováci