Sebastian Vettel sa teší po kvalifikačnom víťazstve. (Autor: TASR/AP)

Obhajca titulu odštartuje až zo štrnásteho miesta.

1.Sebastian VettelNemeckoFerrari1:11,212 min
4.Max VerstappenHolandskoRed Bull+ 0,610 s
5.Kevin MagnussenDánskoHaas+ 0,988 s
6.Romain GrosjeanFrancúzskoHaas+ 1,332 s
14.Lewis HamiltonV. BritániaMercedes

HOCKENHEIM. Sebastian Vettel z tímu Ferrari sa stal víťazom sobotňajšej kvalifikácie na Veľkú cenu Nemecka motoristickej formuly 1.

Tridsaťjedenročný Nemec triumfoval časom 1:11,212 minúty a dosiahol 55. pole position v kariére, piatu v tejto sezóne.

Na druhom mieste s mankom 204 tisícin sekundy skončil Fín Valtteri Bottas na monoposte Mercedes. Tretiu priečku obsadil Vettelov tímový kolega Kimi Räikkönen s odstupom 335 tisícin sekundy.

Sebastian Vettel vyhral kvalifikáciu na Veľkú cenu Nemecka: fotogaléria

21.7.2018

"Je neskutočné vidieť toľko červených a nemeckých vlajok. Tá podpora je neuveriteľná," povedal po skončení kvalifikácie Vettel.

"V prvej časti som mal pocit, že to môžem dotiahnuť na prvú pozíciu. Stále som sa zlepšoval a vedel som, že v poslednom kole som do toho dal ešte viac. Bol som schopný dostať z auta maximum. Som veľmi šťastný," dodal.

55.

pole position vo svojej kariére vybojoval Nemec Sebastian Vettel.

Jeden z najväčších favoritov na majstrovský titul Lewis Hamilton z tímu Mercedes odštartuje iba zo 14. miesta.

Tridsaťtriročnému Britovi sa síce podarilo dostať do druhej časti kvalifikácie, ale ešte v prvej časti ho zradila strata hydraulického tlaku. Rodák zo Stevenage odstavil monopost na trati a chvíľu sa nejazdilo.

Nedeľňajšia Veľká cena Nemecka sa začne o 15:10.

Domov»Formula 1»Kvalifikáciu v Nemecku vyhral Vettel, Hamiltona v prvej časti zradil monopost