Slovan nečakane prehral na Malte, zo slovenských klubov uspel iba Trenčín

Sklamaný slovanista Adraž Šporar (v modrom), vzadu radujúci sa hráči FC Balzan.
Sklamaný slovanista Adraž Šporar (v modrom), vzadu radujúci sa hráči FC Balzan. (Autor: TASR)
Sportnet|26. júl 2018 o 00:00

Prehrala aj Dunajská Streda.

BRATISLAVA. Futbalisti AS Trenčín zvíťazli vo štvrtok v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy na ihrisku poľského tímu Górnik Zabrze 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v 39. minúte Philip Azango.

Odveta je na programe o týždeň 2. augusta o 17.30 na Myjave.

Víťaz tejto konfrontácie sa v ďalšom predkole stretne s holandským klubom Feyenoord Rotterdam.

V ňom majiteľ trenčianskeho klubu Tschen La Ling hrával v sezóne 1985/1986 a kouč AS Ricardo Moniz pôsobil ako asistent trénera na konci 90. rokov minulého storočia.

Hráči ŠK Slovan Bratislava prekvapujúco prehrali na pôde maltského FC Balzan 1:2.

Domáci išli do vedenia v prvom polčase po góle Bojana Kaljeviča v 17. minúte, po prestávke zvýšil v 67. minútena 2:0 Uroš Lubomirac. Za Slovan znížil v 74. minúte Vukan Savičevič.

Odveta je na programe o týždeň v Bratislave.

Víťaz dvojzápasu medzi Slovanom a Balzanom sa v treťom predkole stretne s rakúskym Rapidom Viedeň.

Európska liga: Pozrite si momentky zo zápasu FC Balzan - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria

1.8.2018

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda prehrali doma s Dinamom Minsk 1:3.

Hostia prvýkrát viedli po góle Romana Begunova, Erik Pačinda vyrovnal krátko pred prestávkou z jedenástky. O víťazstve Dinama rozhodol striedajúci Alexander Makas v 77. minúte, tretí gól pridal v nadstavenom čase Uroš Nikolič.

Domáci dohrávali od 39. minúty bez vylúčeného Milana Šimčáka.

Odveta je na programe o týždeň 2. augusta o 18.00 v bieloruskej metropole. Na postupujúceho čaká v 3. predkole ruský Zenit Petrohrad, kde pôsobí aj slovenský reprezentant Róbert Mak.

Erik Pačinda strieľa jediný gól Dunajskej Stredy v zápase proti Minsku.
Erik Pačinda strieľa jediný gól Dunajskej Stredy v zápase proti Minsku. (Autor: TASR)

Európska liga 2018/2019 - 2. predkolo, 1. zápasy:

FC Balzan - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 17. Kaljevič, 67. Ljubomirac - 74. Savičevič

Rozhodovali: Maae - Hummelgaard, Sörensen (Dán.), ŽK: Rabiu (Slovan)

FC Balzan: Sultana - Božovič, Johnson, Serrano, Bezzina - Silvič, Lepovič - Ljubomirac, Cadu (82. Camilleri), Lecao (76. Correa) - Kaljevič

ŠK Slovan Bratislava: Šulla - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Nono - Holman (46. Savičevič), Rabiu (72. Dražič), Moha - Čavrič (72. Cmiljanič), Šporar

Hlasy po stretnutí:

Martin Ševela, tréner Slovana: "Musím sa k tomu postaviť chlapsky, z našej strany to nebolo dobré. Viazla nám kombinácia a pohyb. Inkasovali sme po chybe obrancu, súper to využil. Potom sa stalo to, čo som predpokladal, domáci hrali defenzívne a my sme si museli dať pozor na ich brejky.

Smerom dopredu nám chýbala väčšia kreativita, hrali sme málo po stranách. Chceli sme vyhrať, cieľ sme nesplnili, ale je dobré, že sme dali gól. Súper bude hrať u nás na 95 percent to, čo doma, my musíme byť kreatívnejší."

Vukan Savičevič, hráč Slovana: "Nehrali sme dobre, musíme sa dať dokopy. Chceme postúpiť, ale to sa nám nepodarí s touto hrou. Najdôležitejšie bude, aby sme zabudli na tento zápas. Súper čakal na kontry, to sa mu darilo. Ale my si zápas s trénerom rozoberieme, budeme mať dôkladnú analýzu. Nemôžeme sa na nič vyhovárať."

Górnik Zabrze - AS Trenčín 0:1 (0:1)

Gól: 39. Azango

Rozhodcovia: Gestranius - Aravirta, Alakare (Fín.), ŽK: Wolniewicz, Smuga, Angulo - Yem, Šemrinec

Zabrze: Loska - Wolniewicz, Wisniewski, Suarez, Gryszkiewicz - Liszka (78. Biedrzycki), Matuszek, Žurkowski, Smuga (61. Urynowicz)- Angulo, Jimenez

Trenčín: Šemrinec - Yem, Šulek, Lawrence, Julien (89. Skovajsa) - Čatakovič (83. Ubbink), El Mahdioui, Zubairu - Sleegers (73. Bukari), Mance, Azango

DAC Dunajská Streda - Dinamo Minsk 1:3 (1:1)

Góly: 45. Pačinda (z 11 m) - 24. Begunov, 77. Makas, 90.+4 Nikolič

ŽK: Šimčák, Kalmár - Chvasčinski, Gurenko, ČK: 39. Šimčák (DAC) po 2. ŽK. Rozhodovali: Bojko - Alochin, Volodin (všetci Ukr.), 9227 divákov

Dunajská Streda: Macej - Koštrna, Šatka, Huk, Šimčák - Herc (42. Davis), Ljubičič, Kalmár (74. M. Vida) - Pačinda, Bayo, K. Vida (87. Treťjakov)

Minsk: Gorbunov - Žavnerčik, Galovič, Rodrigues, Šitov - Korzun (81. Trebotič), Yahaya - Begunov, Nikolič, Chvasčinski (61. Gurenko) - Ivanov (71. Makas)

/zdroj: RTVS/

Peter Hyballa, tréner DAC: "Hrali sme dlho bez vylúčeného hráča, trochu sme zmenili systém hry. Šance sme si vypracovali, aj keď nás bolo na ihrisku menej. Dostali sme tri góly a v Minsku musíme hrať ofenzívne."

Erik Pačinda, hráč DAC: "Začali sme dobre, ale duel ovplyvnila červená karta, ktorá nemala byť. Stiahli sme sa, no i tak bol zápas vyrovnaný. Dostali sme tri hlúpe góly a do odvety musíme ísť na 100 percent pripravení. Nový tréner zmenil systém hry len minimálne, pretože je s nami ešte len krátko."

Online prenos: Balzan - Slovan Bratislava (Európska liga 2018/2019, 2. predkolo)

Európska liga (predkolá) 2. predkolo 2018/2019
26.07.2018 o 18:00
Balzan
2:1
(1:0, 1:1)
90+4 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 17. Kaljević, 67. Ljubomirac – 74. Savičević. ŽK: 67. Rabiu (BAL). Rozhodca: Jens Maae – Heine Sørensen, Lars Hummelgaard – Morten Krogh (všetci Dánsko).
V druhom polčase hrali domáci o čosi lepšie, stále však pozorne bránili a čakali na každú chybu slovenského zástupcu. V 67. minúte opäť po rýchlom brejku skóroval za domácich Ljubomirac a so Slovan to už vyzeralo veľmi zle. Predsa len však belasí zaznamenali na pôde súpera cenný gól, keď sa v 74. minúte presadil striedajúci Savičević a stanovil konečný výsledok na 2:1 z pohľadu domácich. Belasí tak majú čo do odvety zlepšovať, ale doma určite nie sú bez šance, gól Savičevića bol veľmi dôležitý.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Dnes ešte hrajú aj ďalší dvaja slovenský zástupcovia, od 20:00 hrá Trenčín a poľskej pôde a od 21:00 hrá doma Dunajská Streda. Oba zápasy nájdene aj na našom športovom portáli.
90+4
90+3
Hosťom sa však nedarí v útočnej fáze a už to teda vyzerá, že Balzan toto stretnutie dotiahne do víťazného konca, čo bude veľkým prekvapením.
90+2
K strele sa teraz prepracoval Šporar, ale obrana domácich dobre zasiahla a dostala loptu do bezpečia. Belasí sú stále usadení na útočnej polovici.
90+1
Druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!
89
Slovan sa opäť usadil na útočnej polovici a snaží sa ešte niečo vymyslieť. Súper ho však nechce pustiť do zakončenia, neposkytuje mu takmer žiadnu priestor na strelu.
88
Domáci však stále čakajú na každé zaváhanie súpera a púšťajú sa potom do rýchlych protiútokov. Zrejme nás tak ešte čaká zaujímavý zvyšok tohto stretnutia.
87
Balzan sa pokúšal o rýchly protiútok, ale dlhú prihrávku pred pokutové územie hostí zachytil Apau a rozohráva loptu na svojich spoluhráčov. Ostáva dohrať posledné minútky druhého polčasu.
86
Belasí kombinujú na útočnej polovici, keby sa im podarilo vyrovnať, bol by to veľmi dôležitý faktor pred domácou odvetou. Vzhľadom na priebeh zápasu však hostia môžu byť spokojní aj s gólom na súperovej pôde.
85
Aj hostia sa pokúsili o zakončenie, ale strela z väčšej vzdialenosti končí len mimo súperovej brány. Sultana sa chystá k pomalej rozohrávke od svojej brány.
84
Domáci sa veľmi osmelili ku koncu stretnutia, Effiong sa napriahol k veľmi nebezpečnej strele, ale Šulla bol pozorný a loptu vyráža do bezpečia. Na podobné diery v obrane si však Slovan musí dávať pozor.
83
Balzan sa však zakrátko opäť dostal do útoku a vybojoval si aj rohový kop. Našťastie pre hostí nič vážneho neznamenal, Slovan sa už pokúša preniknúť na súperovu polovicu.
82
changeStriedanie v tíme Balzan FC: z ihriska odchádza Cadú, prichádza Camilleri.
81
Predsa len sa však ešte domáci dostali do útoku, ale Cadúova strela bola nepresná a bránu hostí neohrozila. Šulla rýchlo rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.
80
Do konca druhého polčasu ostáva dohrať posledných 10 minút, zrejme sa však ešte aj niečo nadstaví. Balzan sa už snaží udržať tento výsledok, ktorý ho necháva v hre o postup do tretieho predkola.
78
Pomaly sa blíži záverečná časť tohto zápasu, stále platí stav 2:1! Slovan hrá však veľmi aktívne a snaží sa ešte o vyrovnanie. Kto by to bol pred zápasom povedal, že náš zástupca bude mať na maltskej pôde takéto problémy.
77
Slovan pokračuje vo svojej aktivite, opäť sme sledovali útok nášho zástupcu, k strele spoza pokutového územia sa dostal Šporar, ale nemieril presne.
76
changeStriedanie v tíme Balzan FC: z ihriska odchádza Lecão, prichádza Correa.
75
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Čavrić, prichádza Cmiljanić.
74
74
goalSlovan dal gól!

Konečne, šťastná ruka pri striedaní Martina Ševelu! Slovan útočil aj naďalej a po tomto útoku dosiahol veľmi dôležitý gól na pôde súpera, keď nový muž na ihrisku VUKAN SAVIČEVIĆ dostal skvelú prihrávku pred pokutové územie a presnou strelou prekonáva Sultana – 2:1!
73
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Holman, prichádza Savićević.
72
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rabiu, prichádza Dražić.
70
Slovan sa po góle púšťa častejšie do útoku, ale obrana domácich je aj naďalej pozorná a drží vedenie o dva góly. Celkovo si slovenský zástupca nevypracoval žiadnu gólovú príležitosť.
68
Toto sú už predsa len komplikácie pre Slovan. Mal by sa aspoň pokúsiť dať na ihrisku súpera gól, aby mal pred domácou odvetou lepšie vyhliadky. Tento výsledok však ešte nemusí znamenať vypadnutie, ale Balzan predvádza dnes veľmi kompaktný výkon.
67
yellowCardŽltú kartu dostáva Rabiu (Balzan FC).
67
67
goalTím Balzan práve strelil gól!
Veľká radosť na domácej strane, toto môže byť veľmi podstatný moment celého dvojzápasu! Domáci futbalisti zachytili ďalšiu nepresnú rozohrávku hostí, pred pokutovom území dostal presnú prihrávku UROŠ LJUBOMIRAC a presnou strelou prekonáva Šullu – 2:0!
66
Ani hosťom sa na druhej strane nepodarilo zakončiť, takže pri lopte je opäť Balzan a skúša preniknúť na súperovu polovicu. Tempo zápasu však začína opadať.
65
Nový muž na ihrisku Effiong dokázal prepchať loptu cez obrancov Slovana až do pokutového územia, ale nikto z jeho spoluhráčov sa už do zakončenia nedostal.
64
Z ihriska tak odišiel zatiaľ autor jediného presného zásahu. Martin Ševela zatiaľ nestriedal, ale určite to chce zo strany Slovana nejaké oživenie a to by výmena hráčov mohla priniesť.
63
changeStriedanie v tíme Balzan FC: z ihriska odchádza Kaljević, prichádza Effiong.
62
Napokon získali priamy kop aj domáci futbalisti, ale center či strela od Serrana bola nepresná. Slovan je tak pri lopte a snaží sa o ďalší prienik na súperovu polovicu.
61
Po nedovolenom zákroku zahrávali futbalisti nášho zástupcu priamy kop na útočnej polovici, ale nepodarilo sa im dostať sa až do zakončenia. Balzan sa teraz snaží držať hru čo najďalej od svojej brány.
60
Hodina z tohto zápasu už uplynula, domáci futbalisti aj naďalej vyhrávajú najtesnejším rozdielom 1:0 a črtá sa tak určite veľké prekvapenie. Stále sa však ešte nič nedeje, Slovan má k dispozícii nejaký ten čas v tomto zápase a ešte aj domácu odvetu.
58
Opäť sa k lopte dostal Šporar, svojou prihrávkou našiel dobre postaveného Čavrića, ale jeho slabšie zakončenie nenarobilo domácemu brankárovi žiadne problémy.
57
O ďalší strelecký pokus sa postaral Šporar, ale mieril len do miest, kde stál pripravený brankár domáceho celku. Ten chvíľu natiahol čas a už loptu rozohral na svojich spoluhráčov.
56
Sledovali sme center z ľavej strany, ale tento prízemný pokus do pokutového územia domácich pohodlne prebral do svojho náručia brankár Sultana. Ten má viacej práce ako jeho náprotivok, ale stále si drží čisté konto.
55
Ani strela v podaní Bajrića neznamenala nič zaujímavého, lopta putuje za bránu domácich. Po rýchlej rozohrávke sa Balzan umiestnil na útočnej polovici a snaží sa nazbierať cenné sekundy.
54
Aj keď má Slovan častejšie loptu na svojich kopačkách, o nijakej nadvláde v tomto stretnutí sa hovoriť nedá. Domáci futbalisti pozorne bránia svoje územie a súpera do žiadnej šance nepúšťajú.
53
Rohový kop bol zahratý celkom zaujímavo, Sultana musel vysoko z brány, ale loptu sa mu zasiahnuť nepodarilo. Našťastie pre domácich hlavička súpera nebola presná.
52
Po dlhšej dobe sa na útočnú polovicu prepracoval aj Slovan a po zrazenej strele získavajú hostia rohový kop. Balzan sa tak teraz bude musieť brániť.
51
Takýto priebeh zápasu sa teda určite nečakal, slovenský zástupca je celkovým favoritom tohto dvojzápasu. Stále majú však hostia dostatok času, aby napravili tento nepriaznivý stav.
50
No a domáci sa už prezentovali aj streleckým pokusom, spoza pokutového územia to vyskúšal Lepovic, ale jeho pokus zastavuje kapitán Božikov a odvracia loptu do bezpečia.
49
Domáci futbalisti stále s loptou na kopačkách, nemajú sa kam ponáhľať. Balzan od úvodu predvádza disciplinovaný výkon, efektne využil zaváhanie súpera a do žiadnej šance ho nepúšťa.
48
Slovan sa postupnými prihrávkami dostal na útočnú polovicu, ale domáci si vysokým napádaním vybojovali loptu späť na svoje kopačky. Sme teda určite zvedaví, aký priebeh bude mať druhé dejstvo.
47
Balzan zachytil loptu v strede poľa a domáci sa tak pustili do prvej útočnej akcie v druhom polčase. Napokon sme však nič zaujímavého nevideli, pri lopte sú už belasí.
46
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mali hostia. Ani jeden z trénerov pred druhým dejstvom nestriedal.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Do zápasu vstúpil lepšie náš zástupca, mal častejšie loptu na svojich kopačkách a okupoval súperove územie. V 17. minúte však domáci vyrazili do rýchleho brejku a po veľkej chybe obrany poslal Balzan do vedenia 1:0 Kaljević. Po tomto momente hostia ešte viacej pridali, ale prakticky si nevypracovali žiadnu gólovú príležitosť. Po prvom polčase tak svieti prekvapivý stav, ale Slovan má celý druhý polčas, aby tento výsledok zvrátil.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Prvý polčas sa predlžuje o dve minúty!
45
Rohový kop nič zaujímavého neponúkol, ale domáci ostávajú pri lopte. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.
44
importantDomáci sa postarali o veľmi nebezpečné zakončenie na bránu hostí, Šulla však vyťahuje výborný zákrok a loptu vyráža na rohový kop! Druhý gól v sieti Slovana by už znamenal veľké nepríjemnosti.
43
Momentálne sa striedajú útoky na oboch stranách, čo určite viacej vyhovuje domácim futbalistom. Sme tak ešte zvedaví, čo záverečné minúty prinesú niečo zaujímavé.
42
Teraz držia loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti a snažia sa hrať na súperovej polovici čo najdlhšie. Slovan sa ešte snaží o vysoké napádanie, ale záver prvého polčasu sa blíži.
40
Ani tento pokus zo strednej vzdialenosti nebol úspešný a letel len mimo domácu bránu. Sultana nakrátko rozohral loptu na svojich spoluhráčov.
39
Bol to ďalší rýchly brejk zo strany Balzanu, ale ani v tomto prípade sme nič zaujímavého nevideli. Pomaly sa blížime do záverečnej časti prvého polčasu.
38
Rohový kop nič zaujímavého neponúkol, sledovali sme však rýchly brejk domáceho celku. Ten však nemal dlhého trvania a už je pri lopte opäť slovenský zástupca.
37
Aktivita nášho zástupcu stále narastá, Slovan bude zahrávať ďalší rohový kop. Balzan sa tak musí opäť brániť, brankár Sultana si už organizuje spoluhráčov pred svojou bránou.
36
Slovan je už usadený na útočnej polovici a snaží sa niečo nebezpečné vymyslieť. Domácim sa však stále darí držať tesné vedenie a súpera ešte do vyloženej šance nepustili.
35
O center do pokutového územia domácich sa postaral Suchockij, ale nikto z jeho spoluhráčov nedokázal loptu zachytiť a tak len doputovala za postrannú čiaru.
33
Po dlhom okupovaní domácej šestnástky sa k strele odhodlal Šporar, ale jeho pokus bol nepresný a bude to len odkop od domácej brány. Sultana si samozrejme dáva načas.
31
Už sa pokračuje ďalej, pri lopte sú hostia a snažia sa o ďalší prechod na útočnú polovicu. Uvidíme, či sa Slovanu podarí ešte tento stav do konca polčasu zvrátiť.
30
Znova sa však hra prerušuje, jeden z domácich ostáva ležať na trávniku. Oba celky sa tak môžu občerstviť a nazbierať sily do záveru prvého dejstva, ktoré nášmu celku vôbec nevychádza.
29
Teraz sa na pozore musel mať brankár Šulla, ktorý ale dobre čítal hru a včas vybehol z brány, aby dostal loptu do bezpečia. Balzan sa tak usadil na súperovej pôde.
28
Ani z tohto útoku hosťujúceho celku nič nebolo, domáci opäť získavajú loptu na svoje kopačky a snažia sa držať hru čo najďalej od svojej brány. Slovan sa však snaží o vysoké napádanie.
27
Domácim futbalistom sa teraz darilo držať sa na súperovej polovici a nazbierali tak veľmi cenné sekundy. Balzan tak prekvapivo stále drží tesné vedenie o jeden gól.
26
Hostia neprestávajú hrať aktívne, ale márne hľadajú recept na pokorenie domácej defenzívy. Uvidíme, kedy sa slovenskému celku podarí vyrovnať, snáď to teda bude aspoň do konca polčasu.
25
Opäť nám svoje kvality ukázal hosťujúci Šporar, ktorý po nedovolenom zákroku zahrával priamy kop svojho celku, ale center do pokutového územia si domáca obrana postrážila.
24
Spoza pokutového územia sme sledovali zakončenie z kopačky Šporara, ale aj to končí len u pozorného brankára domácich. Ten ja zatiaľ veľkou oporou svojho tímu.
23
Zakrátko sme boli svedkami ďalšej útočnej akcie hostí a po zrazenom centri bude nasledovať rohový kop. Balzan je tak stále pod tlakom, ale drží si svoje tesné vedenie.
22
Teraz už musel zasahovať aj brankár Sultana, ktorý si však dal pozor na odrazenú loptu a schoval ju vo svojich rukaviciach. Slovan opäť vysoko napáda súperovu rozohrávku.
21
Belasí sú však stále pri lopte a vytvárajú tlak na svojho súpera. Domáci teda budú mať čo robiť, aby ubránili všetky útoky nášho pohárového zástupcu.
20
Hostia sa už viacej tlačia do zakončenia, spoza pokutového územia to skúšal Božikov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu domácich. Balzan sa teda s rozohrávkou nikam neponáhľa.
19
Stále sa však nič nedeje, belasí majú dostatok času, aby tento nepriaznivý výsledok zvrátili. Domácich však naopak môže gól proti favoritovi veľmi povzbudiť, hostia si možno ťažšie zvykajú na podmienky v akých hrajú.
18
Slovan bol síce aktívnejším celkom ale to o čom som hovoril sa naplnilo. Domáci pozore bránia, po zisku loptu okamžite vyrazia do rýchleho protiútoku a po chybe obrany hosťujúceho celku sú momentálne v lepšej pozícii.
17
Tak to je teda šok! Domáci futbalisti sa ujímajú vedenia o jeden gól, keď sa im podarilo založiť ojedinelý útok, v pokutovom území nedokázala obrana hostí dostať loptu do bezpečia, tej sa zmocnil hrotový útočník BOJAN KALIJEVIĆ a presnou strelou prekonal brankára Šullu – 1:0!
15
Teraz prišlo zakončenie zo strednej vzdialenosti, ale brankár domácich Sultana nemal žiadny problém pri svojom zákroku. Už aj stihol rozohrať loptu na svojich spoluhráčov.
14
Po dlhšej dobe sme sledovali útok zo strany domáceho celku, ale nevydarená prihrávka do pokutového územia sa dostala len k brankárovi Šullovi, ktorý si už teda takisto siahol na loptu.
13
Na obraze hry sa stále nič nemení, častejšie je pri lopte slovenský celok, ale žiadne vysoké tempo toto stretnutie zatiaľ nemá. Domáci sa pozorne bránia na svojej polovici, hostia sa snažia nájsť medzierky v obrane.
12
Ani v tomto prípade sme nevideli nič zaujímavé, loptu opäť do hry uvedie brankár domáceho celku. Slovan teda stále hľadá recept na pokorenie pozornej defenzívy súpera.
11
Pred domácu bránu smeroval center z ľavej strany, ale lopta končí len v rukaviciach brankára Sultana. Ani jeden z brankárov zatiaľ nemusel riešiť žiadnu vážnu situáciu, zbierajú len takéto jednoduché lopty.
10
V zápase sa pokračuje ďalej, pri lopte je Slovan, ktorý sa už snaží preniknúť na súperovu polovicu. Hostia sa neboja zaútočiť aj vo väčšom množstve, musia si však dávať pozor na pootvorené zadné okienka.
9
Hra je teraz prerušená, jeden z domácich futbalistov ostáva ležať na trávniku. Oba tímy sa zatiaľ vo veľkej horúčave môžu občerstviť, zatiaľ podľa očakávania hrá aktívnejší slovenský celok.
8
Balzan sa zatiaľ spolieha na rýchle protiútoky, na ktoré si náš zástupca musí dávať veľký pozor. Už pred zápasom bolo avizované, že hlavnými zbraňami tohto celku je defenzíva a rýchle brejky.
7
Teraz však Slovan stratil loptu v strede poľa a domáci sa dostávali do rýchleho protiútoku, včas však dokázala zasiahnuť obrana a sa futbalisti v červenom už do zakončenia nedostali.
6
Hosťujúcemu celku sa zatiaľ darí dobre kombinovať na umelej tráve, Slovan má od úvodného výkopu častejšie loptu na svojich kopačkách a podľa očakávania diktuje tempo hry.
5
Dlho netrvalo a belasí sa opäť dostali až pred bránu súpera a po zrazenom centri zahrávali rohový kop. Ten sa však podarilo domácim futbalistom ubrániť, belasí sú však naďalej pri lopte.
4
Sledovali sme útočnú akciu slovenského zástupcu, ale žiadna zaujímavá situácia z toho nebola a bude to len odkop od domácej brány, loptu späť do hry uvedie brankár Sultana.
3
Belasí už kombinujú v strede poľa, snažia sa o prienik na súperovu polovicu. Zápas sa hrá mimochodom vo veľkej horúčave, ale domáci sú zrejme na takéto podmienky zvyknutí.
2
Oba celky už majú za sebou po jednom útočnom výpade, ale nič zaujímavého im nepriniesli. Momentálne je pri lopte Balzan, ktorý rozohráva zo svojej polovice.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa naplno rozbehol, výkop mali domáci futbalisti, ktorí odohrajú toto stretnutie v červených dresoch, hostia v modrých.
1
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro rozbehne!

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemný futbalový podvečer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia ja jeho sledovaním. Do začiatku prvého zápasu v rámci druhého predkola Európskej ligy medzi mužstvami Balzan FC a ŠK Slovan Bratislava už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch celkov. V zostave hostí je oproti ligovému stretnutiu jedna zmena, do základnej jedenástky sa vracia Čavrič. Slovenského zástupcu čaká prvý zápas na pôde súpera, takže cieľ je teda jasný, vybojovať si čo najlepší výsledok do domácej odvtedy, celkovo je Slovan v tomto dvojzápase favoritom a očakáva sa tak jeho víťazstvo. Stretnutie na maltskej pôde povedú rozhodcovia z Dánska a to konkrétne Jens Maae – Heine Sørensen, Lars Hummelgaard – Morten Krogh.

Na Centenary Stadium je už teda všetko pripravené, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia. Tesne pred výkopom sa tak opäť prihlásime.

Balzan FC: Sultana – Božović, Johnson, Serrano, Bezzina (C) – Slivić, Lepović – Ljubomirac, Cadú, Lecão – Kaljević

Náhradníci: Montoff – Grioli, Camilleri, Ascroft, Effiong, Ficardo Correa, Cipriott

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Bajrić, Božikov (C), Suchockij – Nono – Holman, Ibrahim, Rhasalla – Čavrić, Šporar

Náhradníci: Ružinský – Savičević, de Kamps, Dražić, Cmiljanić, Saláta, Hološko

Rozhodca: Jens Maae – Heine Sørensen, Lars Hummelgaard – Morten Krogh (všetci Dánsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zamierame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Balzan FC a ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa začína o 18:00.

V týždni opäť pokračujú predkolá európskych šúťaží a v nich sa predstavia aj všetci naši zástupcovia, ktorí sa dostali úspešne cez prvé predkolo. Štvrtok sú na programe zápasy druhého predkola Európskej ligy a futbalistov ŠK Slovan Bratislava čaká prvé stretnutie na pôde súpera, keď vycestujú na maltskú pôdu a zmerajú si sily s Balzan FC.

Balzan FC:
Maltský celok nieje futbalovému svetu až tak známy. Balzan sa v uplynulom ročníku tamojšej súťaže umiestnil na druhom mieste, keď na majstra stratil len tri body a tak si zabezpečil miestenku do prvého predkola Európskej ligy, následne Balzan ani neuspel vo finále poháru.Tam za súpera dostal azerbajdžanskú Keshlu, ktorú vyradil po výhre 4:1 doma a na postup stačila aj prehra na pôde súpera 1:2. Najvyššia futbalová súťaž na Malte sa ešte nerozbehla, začína sa až 17.8.

ŠK Slovan Bratislava:
Slovan Bratislava je náš najúspešnejší klub s najvyšším počtom získaných trofejí, čo potvrdil aj v uplynulej sezóne, keď sa mu podarilo vyhrať slovenský pohár. Dlho bojoval aj o ligový titul, ale ten napokon pár kôl pred koncom po dlhých rokoch vybojoval rival z Trnavy. V lige obsadil Slovan v skupine o titul druhé miesto a tak štartuje aj v prvom predkole Európskej ligy. Prvú prekážku Slovan zvládol s prehľadom, keď vyradil moldavský FC Milsami Orhei v súčte oboch zápasov 9:2. Slovan úspešne vstúpil aj do nového ročníka Fortuna ligy, keď si poradil so Zlatými Moravcami 4:1.

Celkovým favoritom na postup do tretieho predkola je slovenský celok. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne. Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovan nečakane prehral na Malte, zo slovenských klubov uspel iba Trenčín