Trnava prehrala s oslabenou Legiou. Vďaka gólom z Varšavy postúpila ďalej

Hráči Trnavy oslavujú postup do 3. predkola Ligy majstrov 2018/2019.
Hráči Trnavy oslavujú postup do 3. predkola Ligy majstrov 2018/2019. (Autor: SITA)
Sportnet|31. júl 2018 o 00:00

Futbalisti Legie dohrali zápas deviati.

Liga majstrov - 2. predkolo, odveta:

FC Spartak Trnava - Legia Varšava 0:1 (0:0)

Gól: 63. Iňaki Astiz

ŽK: Tóth, Vlasko - Vešovič, Antolič. ČK: 37. Vešovič po 2. ŽK, 85. Antolič po 2. ŽK

Rozhodovali: Reinshreiber - Krasikow, Hassan (všetci Izr.), 17.204 divákov.

/prvý zápas 2:0, do 3. predkola postúpil FC Spartak Trnava/

Spartak: Chudý - Tóth, Godál, Čonka - Kadlec, Grendel (69. Miesenböck), Sloboda (76. Vlasko), Greššák, Rada - Jirka, Egho (90.+1 Hladík)

Legia: Malarz - Wieteska, Iňaki Astiz, Pazdan (53. Carlitos) - Maczyňski (80. Hämäläinen) - Vešovič, Radovič (46. Cafu), Antolič, Hloušek - Kante, Kucharczyk

TRNAVA. Futbalisti FC Spartak Trnava postúpili do 3. predkola Ligy majstrov.

V druhom predkole vyradili Legiu Varšava, po víťazstve 2:0 na ihrisku súpera stačila zverencom trénera Radoslava Látala na postup aj prehra 0:1 v utorňajšej odvete pred vyše 17-tisícovou diváckou kulisou na Štadióne Antona Malatinského.

Pozrite si najlepšie momentky z odvetného zápasu Spartak Trnava - Legia Varšava (Liga majstrov 2018/2019): fotogaléria

12.8.2018

Hostia, ktorí hrali od 37. minúty bez vylúčeného Marka Vešoviča, sa v 63. minúte ujali vedenia po góle Iňakiho Astiza.

V 85. minúte zmaril ich úsilie ďalší po druhej žltej karte vylúčený hráč Domagoj Antolič.

V 3. predkole (7./8. augusta, odvety 14. augusta) sa slovenský šampión stretne s úspešnejším zo srbsko-litovskej konfrontácie medzi Crvenou Zvezdou Belehrad a Suduvou Marijampole (prvý zápas 3:0).

Prvý zápas odohrá Trnava vonku, v odvete bude mať výhodu domáceho prostredia.

Ešte predtým sa v pondelok 6. augusta v Nyone uskutoční žreb play off LM a Európskej ligy, ktorú má Spartak v jednom alebo v druhom prípade istú.

Stručný priebeh zápasu

I. polčas:

Trnava nezvolila obranný štýl hry a od úvodných minút bola smerom dopredu aktívna.

Lenže iba po šestnástku súpera, z čoho nevyťažila žiadnu vyloženú príležitosť.

Naopak, v 12. minúte domáci kapitán Godál zluftoval pred vlastnou päťkou loptu a takmer prekvapil Chudého, ktorý ju z bránkovej čiary mrštným zákrokom vyškriabal do bezpečia a nedoprial Legii gólový darček.

V 14. minúte po centri Hloušeka z ľavej strany hlavičkoval nebezpečne Kante, ale bránu netrafil.

Presnú mušku nemal ani na druhej strane Jirka, ktorého krížna strela znamenala pre Spartak iba roh a ten Sloboda nezahral tak, ako by si sám predstavoval.

Legia pôsobila lepším dojmom ako v prvom zápase na domácej pôde, ale futbalisti Trnavy jej nedovolili ovládnuť stred poľa a keď niečo prešlo za ich obranu, obetavosťou všetko vyriešili k spokojnosti.

Legiu navyše už v 37. minúte oslabil Vešovič, ktorý po faule na Čonku uvidel od rozhodcu druhú žltú kartu a porúčal sa pod sprchy, krátko nato skončil vykázaný na tribúne asistent trénera Legie.

Tento moment spolu s bezgólovým polčasovým skóre posúvali Spartak bližšie k vytúženému 3. predkolu.

II. polčas:

Poľský šampión musel hrať po zmene strán vabank. K streleniu gólu mu mali pomôcť príchody dvojice ofenzívnych hráčov Cafua a Carlitosa.

Spartak sa až príliš stiahol do obrannej ulity, čo súper využil. V 63. minúte po centri z pravého krídla Iňaki Astiz nikým neatakovaný zblízka prekonal Chudého - 0:1.

Legia zacítila šancu a zápas dostal nový náboj. V 68. minúte Chudý podržal svoj tím po strele, ktorá zaváňala gólom.

Spartak sa zahrával s ohňom, keď sa zameral na bránenie. Očakávaný tlak Legie však neprišiel, zmaril ho ďalším vyúčením Antolič.

Spartak mohol v závere vyrovnať, ale šance Vlaska, Egha a Greššáka v sieti neskončili.

Napriek prehre však štadión po konečnom hvizde rozhodcu vybuchol postupovou radosťou.

Hlasy po zápase:

Radoslav Látal, tréner Spartaka Trnava /zdroj: RTVS/: "Nebolo to z našej strany ideálne, ale zaplať pán Boh za dve červené karty, ktoré dostal súper, čím si skomplikoval odvetu.

Potvrdilo sa to, čo som hovoril už na predzápasovej tlačovej konferencii, teda že to bude ťažký zápas. Ukázala sa kvalita Legie, vďakabohu, že to takto dopadlo.

Týmto zápasom sme žili celý týždeň, sme radi, že sme potešili fanúšikov, je to nádherné."

Dean Klafurič, tréner Legie Varšava: "Taký je futbal. Postup sme si podľa môjho názoru prehrali už v prvom zápase, keď sme v závere inkasovali druhý gól. Dnes sme však ukázali, že vieme hrať lepšie.

Erik Grendel, hráč Spartaka Trnava

Som hrdý na mojich hráčov, pretože bojovali do konca aj za nepriaznivých okolností.

Napriek oslabeniu sme dokázali streliť gól a neboli sme ďaleko od toho, aby sme si vybojovali predĺženie."

Erik Grendel, stredopoliar Spartaka /zdroj: RTVS/: "Bolo to mojich najdlhších 20 minút v živote, keď som v závere musel sledovať zápas z lavičky. Chlapci to však ubojovali a ideme ďalej.

Všetko je to v hlavách, báli sme sa o výsledok namiesto toho, aby sme využili početnú výhodu. Z toho potom vyústil gól Legie, zaplať pán Boh, že sme nedostali druhý. Základom nášho úspechu bolo víťazstvo 2:0 vo Varšave.

Ideme si za svojím snom, nerozprávame o ňom nahlas, ale potichu sa za ním vkrádame."

Jakub Rada, stredopoliar Spartaka Trnava: "Pocity sú výborné, postup je veľký úspech. Bolo to síce s odretými ušami, ale nakoniec sa to podarilo. Po vylúčení súpera sme si mysleli, že to uhráme v pokoji, čo nám asi trocha ublížilo.

Začali sme si uvedomovať, že postup je blízko a to nám zväzovalo nohy. Definitívne som si odfúkol až po konečnom hvizde rozhodcu, pretože v poslednej sekunde mala ešte Legia vyloženú šancu."

Online prenos: FC Spartak Trnava - Legia Varšava (Liga majstrov 2018/2019, 2. predkolo)

Liga majstrov (predkolá) 2. predkolo 2018/2019
31.07.2018 o 20:30
Trnava
0:1
(0:0, 0:1)
90+5 minúta
Légia Varšava
Góly: 63. Astiz. ŽK: 60. Tóth (TRN), 90. Vlasko (TRN) – 25. Vešovič (LEG), 81. Antolič (LEG). 2.ŽK=ČK: 37. Vešovič (LEG), 86. Antolič (LEG). Rozhodca: Reinshreiber – Krasikow, Hassan – Bar Natan (všetci ISR). Diváci: 17204.
Je koniec! Spartak Trnava to ubojoval a postupuje do tretieho predkola Ligy Majstrov. Legia srdnato bojovala napriek dvom vylúčeným hráčom. Ďalší súper Trnavy bude Crvena Zvezda Belehrad. Pekný večer z Trnavy.
90+5
90+3
Strelecký pokus Legie v závere, brankár sa nemusí náhliť. Diváci idú na plné obrátky.
90+3
Jirka v ofsajde.
90+3
Boj andelov stále pokračuje.
90+2
Kante napálil loptu po zemi a minul bránu iba tesne. Diváci ani nedýchali.
90+1
Trnava bola v útoku, ale Greššák si počínal zle. Napálil loptu do obrancu.
90
Nadstavovať sa bude päť minút.
90
changeHladík prišiel za Egha.
90
yellowCardLegia hrá o dvoch mužov menej. Vlasko však prerušil útok za cenu žltej karty.
89
importantOpäť Vlasko a kontra po chybe. Vlasko zakončil mimo brány a diváci tŕpnu.
88
Kontra Spartaka, sám Vlasko strieľal na bránu, mal radšej dávať na Miesenbecka. Roh.
88
Trnava drží loptu na polovici súpera, po čase ich zámer ničí ofsjad.
88
Vlaskovej strele moc nechýbalo. Rohový kop.
87
Roh po tečovanej strele Vlaska.
87
Priamy kop pre Spartak. Vlasko.
86
86
redCardAfterYellowAntolič stiahol súpera a musí pod sprchy. Jeho druhá žltá karta v zápase.
86
Egho loptu uzemnil hlavou a Tóth dorážal, ale jeho strela bola veľmi nepresná.
85
85
Roh pre Spartak. Po strele Radu blokoval Hloušek.
84
Jirka faulovaný, traja hostia ho išli vehementne dvíhať. Po chvíli hráme ďalej.
83
Jirka v šestnástke a centrom hľadal Egha. Ten bol napokon ubránený a hrajú hostia.
82
V Trnave sa nehrá, Vlasko je ošetrovaný lekármi.
81
yellowCardAntolič za faul na Vlaska vidí žltú kartu.
80
changeMaczynski dohral a prišiel Hamalainen.
79
Wieteska sa dostal pred Chudého a lopta mu pristála pod nohami. Pre Trnavu dobre, že Chudý reagoval a chytá.
79
Faul na polovici Spartaka. Priamy kop pre hostí. Lopta asi 35 metrov od brány.
78
importantDnešné stretnutie sleduje 17204 divákov.
77
Rada napálil loptu iba do múru.
76
changeVlasko za Slobodu.
75
Zlá malá domov a Trnava bude kopať priamy kop z hranice šestnástky. Presne pred bránou.
74
Jirka faulovaný, Legia si počínala nedovolene. Trnava sa s rozohrávkou neponáhľa.
73
Trnava hrá v presile o jedného muža, skúša kontry, ale jej hráči sú pomerne zatiahnutí a ide to ťažko. Bude to ešte boj.
71
Trnava a jej hráči si môžu vydýchnuť. Hrá sa na druhej strane brány Chudého a čas plynie.
70
Prvé striedanie Látala, jednoznačne teraz treba zhustiť stred poľa a prerušiť tlaky hostí.
69
changeMiesenbock dohral, prišiel Miesenbock.
68
68
importantChudý chytil čistý gól hostí. Dorážka už letela do brány, gólman bol na správnom mieste a zachránil Trnavu.
67
Teraz Trnava vybojovala loptu na polovici súpera a hneď sa tam aj nasťahovala. Center zneškodnil Malarz, druhú šancu v podaní Jirku už nemusel kryť, lopta mieri po strele mimo. Hloušek bol aktívne bránil.
66
Dá sa očakávať reakcia aj zo strany trénera Látala, zatiaľ sa hrá v strede poľa.
65
Do konca ostáva asi 25 minút, Trnava už nesmie inkasovať, ak by naopak gól strelila bude takmer vymaľované.
63
63
63
goalLégia Varšava dala gól!Centrovaná lopta z pravej strany a pred Chudým sa presadil IŃAKI ASTIZ. Obrana mierne zaspala a hostia strelili kontaktný gól smerom k predĺženiu. Stále však postupuje Spartak.
63
Roh pre Legiu.
62
Ďalší center z pravej strany Chudý už iba kontroloval, lopta mieri mimo brány a gólman majstra Slovenska môže rozohrávať.
61
Godál po centri z pravej strany nohou odvrátil loptu a po opakovanom centri je z toho roh pre hostí.
60
yellowCardTóth v súboji proti Kucharczykovi pritvrdil a vidí žltú kartu.
58
Štadión ženie svojich vpred, príkladne ich vypočul Grendel a zabojoval o loptu pri autovej čiare.
57
Sloboda odhlavičkoval do bezpečia a strelecký pokus z druhej vlny blokoval Tóth.
56
Roh pre hostí po prieniku Hloušeka.
55
Trnava hrá aktívne, Jirka napádal rozohrávku a Malarz mal čo robiť, aby odkopol skôr ako ho Trnavčan dobehol.
54
importantFanúšikovia Legie odpálili veľkú pyrošou, na ihrisku zaujal Egho a následne aj jeho strela mimo brány hostí.
53
changeCarlitos nahradil Pazdana.
51
Hloušekov center Trnavčania ubránili, Kucharczyk už uspel viac a je z toho roh. Po krátkej medzihre, ďalší.
50
Fanúšikovia Legie sa teraz prezentujú obrovskou vlajkou cez dve poschodia trnavského štadióna. Ultras hostí patria k najznámejším v Európe.
49
Legia napriek oslabeniu zatlačila Trnavu do obrany, taktika Spartaka asi bude spočívať v brejkových situáciách. Hrať musia hostia.
48
Kolmicu z hĺbky poľa nemohol využiť Egho, bol totiž v ofsajde, čo si asistent rozhodcu aj všimol.
47
Trnavský tréner striedanie nevyužil.
46
changeCafú nahradil do druhej polovice Radoviča.
46
Začal sa druhý polčas.
Trnava po prvom polčase remizuje s Legiou 0:0, ale hostia hrajú od 37. minúty bez vylúčeného Vešoviča. Hru má viac pod kontrolou Legia, ale v druhej časti to budú hostia musieť otvoriť v obrane a uvidíme ako to domáci využijú.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Nadstavuje sa jedna minúta.
45
Jirkovu kontru domáci pokazili neskorou prihrávkou a rozhodca píska ofsajd.
45
45
Trnava bojuje o každú loptu, polčas sa blíži ku koncu.
43
importantJeden z realizačného tímu Legie bol práve poslaný na tribúnu. Rozhodca si zjavne problémy robiť nechce.
42
42
Kante sám pred brankárom, ale na šťastie pre Trnavu minul loptu a následný teatrálny pád už by nežožral nikto.
41
Spartak cíti veľkú šancu prebiť sa do ďalšej fázy Ligy majstrov.
40
Do konca polčasu ostáva asi iba päť minút, Trnava dostala krídla, hostia sú v poriadnej nepohode.
39
39
importantTrnava v ďalej útočí. Grendel unikol po ľavej strane kde chýba Vešovič a jeho pokus musel kryť Malarz.
38
38
importantTrnava hrá v presile o jedného muža v poli, využíva to Čonka a vybojoval loptu. Našiel voľného Egha a ten netrafil loptu vôbec dobre. Malarz chytá.
37
37
redCardAfterYellowVešovič zatiahol nedovolene unikajúceho Jirku a vidí druhú žltú a ide pod sprchy. Zaslúžene.
36
Faul pre hostí, lopta je asi 25 metrov od brány, presne v stred ihriska.
35
Kadlecovu chybu pri odhlavičkovaní súperovi Legia nevyužila, center do šestnástky bral Chudý ako malinu.
34
Pozdrav od Chudého doletel až k Malarzovi, ten rozohral cez stopérov, ale to už sa Trnava vrátila na svoje obranné pozície.
33
Ani teraz sa hostia nepredrali pred Chudého. Naopak, po chybe sa lopta ocitá v moci trnavského gólmana. Ten má čas na rozohrávku.
32
Všetci Trnavčania na svojej polovici, Legia kombinuje na úzkom priestore a zvyčajne príde center do šestnástky.
31
Rohový kop pre hostí, hlavičkové zakončenie opäť končí u Chudého.
30
Polhodina hry za nami, Spartak drží postupový výsledok aj s rezervou, ale máme pred sebou ešte veľa hry.
28
Po faule na Vešoviča rozohral Radovič rýchlo a takmer prekvapil Chudého. Ten si však situáciu všimol a loptu zobral do rúk. Poliak ukázal šikovný nápad.
27
Vešovič rozohral do územia nikoho, Čonka kontroloval loptu do zámedzia a Chudý rozohráva.
26
Priamy kop Radu z ľavej strany a loptu zo vzduchu berie Malarz.
25
yellowCardVešovič dohral Grendela a vidí žltú kartu.
25
Jirkov dlhý priamy kop a lopta pristáva priamo v rukách Malarza.
24
Jirka bojoval pri stredovom kruhu o loptu, ale pod tlakom dvoch súperov o ňu prišiel. Po faule hostí však Trnava má čas a môže rozohrať.
23
Spartak sa ubránil, kontru sa Tóthovi a Eghovi nepodarilo založiť.
22
Spartaku sa darí dostupovať k hráčom Legie a kaziť ich kombinácie. Hlošekou center poslal do zámedzia Čonka a je tu roh.
21
Celoštadiónová prekrikovačka Spartak – Trnava je za nami, znie to magicky ak sa zapojí celý štadión.
20
Vešovič dostáva posledné upozornenie od rozhodcu. Hráčovi sa nepáčilo neposúdenie faulu a ostro protestoval.
19
Antolič fauloval Grendela, rozhodca ho upozornil iba slovne.
18
Slobodov center našiel až Jirku na druhej strane šestnástky a Spartak nemôže pokračovať v útoku. Hrajú hostia.
17
importantTóth vyviedol loptu do stredu poľa, našiel nabehnutého Jirku a odchovanec Trnavy napriahol a Malarz musel vyrážať na rohový kop.
16
Legia sa dostáva do hry viac a viac. Trnava sa bráni so všetkými hráčmi, dvojgólový náskok je veľmi zradný.
14
14
Center z ľavej strany a Kucharczyk sa hlavou takmer trafil medzi tri tyče. Za center treba Hloušeka jednoznačne pochváliť.
13
Varovný prst bol zdvihnutý, Spartak prežil kritickú situáciu a môže sa ďalej sústrediť na svoju hru.
12
12
importantTrnava si takmer dala vlastný gól. Chudý si zrejme nezakričal a Godál zlý odkopom poslal loptu takmer do vlastnej siete. Chudý v poslednej sekunde vyboxoval mimo brány.
11
Vešovič centroval do šestnástky domácich, obrana si dala pozor a odvrátila nebezpečenstvo. Odkopáva Chudý.
10
Po desiatich minútach vidíme aktivitu na strane Spartaka, domáci nezaliezli do obrany, ale hrajú aktívne a útočia.
9
V Trnave je výborná atmosféra, diváci ženú Spartak do útoku, už dlho je aréna vypredaná.
8
Egho zobral loptu a unikol obrane, našiel Jirku a ten mal dosť energie na spracovanie a prihrávku na pravú stranu. Tam akcia nepresným centrom skončila.
7
Dlhý nákop Kadleca a Sloboda bol pomalý. Lopta však bola príliš prudká a Malarz ju berie do rúk.
6
Greššák vybojoval loptu a s Grendelom narobili hosťom stresy. Napokon loptu zobral Jirka a upokojil situáciu. Trnava ostáva pri lopte.
5
Kanté faulovaný Godálom, priamy kop už na polovici Spartaka. Hostia však rýchlo stratili loptu, previnili sa útočným faulom.
4
Z akcie sa nebezpečie nezrodilo, po chvíli hrá Legia a Spartak sa stiahol do obranného postavenia.
3
Kadlec našiel odkopom Jirku a ten cez Hloušeka vybojoval autové vhadzovanie na polovici Legie.
2
Hrať musia hostia, ich tréner spravil viaceré zmeny oproti prvému duelu.
1
Spartak rozohral a podporuje ho celý štadión. Teda okrem fanúšikov hostí samozrejme.
1
Obe mužstvá prichádzajú na hraciu plochu, Trnava nastúpi na odvetu v klasickej červeno – čiernej kombinácii, hostia celí v bielom.

FC Spartak Trnava: Chudý – Tóth, Godál (K), Čonka – Kadlec, Grendel, Sloboda, Greššák, Rada – Jirka, Egho
Náhradníci: Rusov – Dangubic, Hladík, Jarovic, Miesenbock, Oravec, Vlasko

Légia Varšava: Malarz – Wieteska, Astiz, Pazdan – Vesovic, Radovic (K), Maczynski, Antolic, Hloušek – Kante, Kucharczyk
Náhradníci: Cafu, Carlitos, Cierzniak, Hamalainen, Nagy, Philipps, Szymanski

Rozhodca: Reinshreiber – Krasikow, Hassan – Bar Natan (všetci ISR).
Druhý zápas druhého predkola Ligy majstrov medzi Spartakom Trnava a Legiou Varšava sa začína v utorok od 20.30. Prvý zápas sa skončil výhrou Spartaka v Poľsku 2:0, keď góly strelili Erik Grendel a striedajúci Ján Vlasko. Duel je už niekoľko dní vypredaný.

FC Spartak Trnava

Trnavčania prešli cez prvú prekážku v podobe Zrinjski Mostar po výsledkoch 1:0 doma a 1:1 vonku. Výhru doma vybavil gólom Erik Jirka, gól na súperovej pôde strelil Godál.

Po výhre v Poľsku stačí Trnave na postup akákoľvek výhra, remíza čí prehra o jeden gól. V prípade postupu čaká na andelov Crvena Zvezda Belehrad, ktorá vyhrala prvý zápas proti Suduve 3:0. Ak by Trnava vypadla, v treťom predkole EL by ju čakal jeden z dvojice F91 Dudelange (LUX) – Drita (KOS).

Do Trnavy sa chystá aj početná fanúšikovská skupina z Poľska, zápas je vyhlásený ako rizikový, v Trnave je zákaz predaja tvrdého alkoholu a budú aj dopravné obmedzenia.

Legia Varšava

Poľský majster zdolal v druhom predkole írsky Cork po výhrach 1:0 vonku a 3:0 doma. Ostatný ligový zápas už vyhrala nad Koronou Kielce 2:1.

Pre zranenie by nemali hrať Jaroslaw :Niezgoda, Lukasz Turzyniecki a Wiliam Remy, všetci pre zranenie.

Zápas nemá favorita, kurz výhru hostí je 2,10, triumf Trnavy sa skrýva za kurzom 3,50. Remíza sa dá tipovať za kurz 3,30.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Roi Reinshreiber z Izraela, na čiarach mu budú asistovať krajania Danny Krasikow a Roy Hassan, Štvrtý arbiter je rovnako Daniel Bar Natan.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Trnava prehrala s oslabenou Legiou. Vďaka gólom z Varšavy postúpila ďalej