Bačíková skončila vo vylučovacích pretekoch trinásta

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. aug 2018 o 13:52

Slovenskému reprezentantovi Strmiskovi nevyšli bodovacie preteky.

GLASGOW. Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Bačíková (Dukla Bratislava) obsadila 13. miesto v nedeľňajších vylučovacích pretekoch na majstrovstvách Európy v škótskom Glasgowe.

Zo zlatej medaily sa na velodróme v Emirates Arene tešila favoritka Laura Kennyová.

Strmiskovi nevyšli bodovacie preteky

Rodáčka z anglického Harlowu je v 26 rokoch legendou dráhovej cyklistiky, získala už 12. titul kontinentálnej šampiónky, je aj 7-násobnou majsterkou sveta a z OH má na konte 4 najcennejšie kovy.

Striebornú medailu si vybojovala Nemka Anna Knauerová, bronz získala Ruska Jevgenija Augustinasová. Do pretekov zasiahlo 19 cyklistiek.

Slovenskému reprezentantovi Andrejovi Strmiskovi (Firefly) nevyšli večerné bodovacie preteky na 40 km a skončil na poslednom 18. mieste.

Z titulu majstra Európy sa radoval Poliak Wojciech Pszczolarski so ziskom 102 bodov, v tejto disciplíne získal zlato aj na ME 2015 v švajčiarskom Grenchene.

Súboj ruských reprezentantiek

Druhé striebro obsadil Belgičan Kenny de Ketele, bronz sa ušiel Rakúšanovi Stefanovi Matznerovi.

V ženskom individuálnom šprinte si to o zlato rozdali dve ruské dráharky, napokon Daria Šmelevová zdolala Anastasiu Vojnovovú 2:0.

V piatok spolu získali zlato v tímovom šprinte. Bronzovú medailu si vyjazdila Francúzka Mathilde Grosová.

Individuálne stíhacie preteky mužov na 4 km patrili Nemcovi Domenicovi Weinsteinovi, ktorý vo finále poľahky zdolal Portugalčana Iva Oliveiru.

V súboji o bronz sa z víťazstva tešil Švajčiar Claudio Imhof.