Trenčín senzačne deklasoval favorita, Slovan otočil zápas proti Rapidu Viedeň

Trenčín oslavuje skvelé víťazstvo. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME, TASR|9. aug 2018 o 00:00

Našim sa v Európskej lige darilo.

Európska liga - 3. predkolo, 1. zápasy:

Slovan Bratislava - Rapid Viedeň 2:1 (1:1)

Góly: 29. Božikov, 49. Barač (vlastný) - 12. Schwab, ŽK: Moha, Nono, Saláta, Hološko (na striedačke) - Murg, Potzmann, Bolingoli. Rozhodovali: Raczkowski - Obukowicz, Siejka (všetci Poľ.), 9563 divákov.

Slovan Bratislava: Greif - Apau, Saláta, Bajrič, Božikov - Nono (86. Rabiu) - Dražič (90. Laczkó), Holman (46. Savičevič), Moha - Čavrič, Šporar

Rapid Viedeň: Strebinger - Potzmann, Sonnleitner, Barač, Bolingoli - Ljubicic, Schwab - Murg (77. Guillemenot), Knasmüllner (68. Ivan), Berisha - Alar

<><>

AS Trenčín - Feyenoord Rotterdam 4:0 (3:0)

Góly: 6., 37. a 63. Mance, 44. Azango. ŽK: Sleegers, Zubairu, Mance - Amrabat, Clasie. Rozhodovali: Schörgenhofer - Gutschi, Staudinger (všetci Rak.), 6817 divákov

Trenčín: Šemrinec - Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa - Čatakovič, EL Mahdioui, Zubairu (84. Ubbink) - Sleegers (85. Bukari), Mance, Azango

Feyenoord: Bijlow - Nieuwkoop (90. Geertruida), Van der Heijden, Van Beek, Verdonk - Amrabat, Clasie, Toornstra - Berghuis, Vente, Larsson (61. Boetius)

/Hralo sa v Žiline/

/sledujte online prenos s nami tu >>>/

<>

ŽILINA, BRATISLAVA. Futbalisti fortunaligového AS Trenčín triumfovali vo štvrtkovom domácom úvodnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy nad Feyenoordom Rotterdam 4:0.

Chorvátsky útočník Antonio Mance dosiahol hetrik, nigérijský krídelník Philip Azango strelil jeden gól.

Európska liga: Pozrite si momentky zo zápasu Trenčín - Feyenoord Rotterdam: fotogaléria

18.8.2018

Zverenci Ricarda Moniza si v Žiline vypracovali viac než sľubnú východiskovú pozíciu od odvety, ktorá sa odohrá o týždeň 16. augusta v Holandsku (20.30).

Postupujúci sa v play off stretne s víťazom dvojzápasu Sturm Graz - AEK Larnaka.

V druhom večernom zápase ďalší slovenský zástupca Slovan Bratislava porazil Rapid Viedeň 2:1.

Hlasy po zápase:

Ricardo Moniz, tréner Trenčína: "Ešte sme neprešli do nasledujúceho kola. Máme hráčov, ktorí sú hladní po úspechu a chcú preraziť v Európe. Nanešťastie nepadol ďalší gól, ktorý by nás ešte viac priblížil. Nie je to len o mne, je to skvelá skúsenosť pre celý Trenčín."

Giovanni van Bronckhorst, tréner Feyenoordu: "Nehrali sme, ako sme chceli, a ako dokážeme. Trenčín hral veľmi dobre, agresívne. Prehrávať po prvom polčase 0:3 je nemysliteľné. V druhom polčase sme chceli streliť gól na súperovom ihrisku, trikrát alebo štyrikrát sme boli blízko. Takto sa však nehrá v európskych súťažiach, od zverencov budem žiadať odpovede. Trenčín si zaslúžil zvíťaziť. Pripravíme sa na holandskú ligu a na budúcotýždňovú odvetu."

Igor Šemrinec, brankár AS Trenčín: "Mali sme ich dobre rozobratých, vedeli sme, že je to jednoducho holandská škola. My sa snažíme hrať podobný štýl ako Holanďania. V našej lige sme na to trpeli, že nás mužstvá niekedy ´vybrejkovali´. Proti Feyenoordu sme však z toho ťažili my. Súper mal vzadu veľké medzery, ale to bolo tým, že sa snažil hrať futbal. Chceli sme byť dominantný v hre s loptou, ale čo sa týka tejto činnosti, Feyenoord bol lepší. Bol to ťažký zápas, ale využili sme ich chyby v obrane. Je to výborný výsledok do odvety, percentuálne šance sú teraz asi viac na našej strane. Stále však musíme byť obozretní, rozobrať si tento zápas, chyby aj veci, ktoré boli dobré, a využiť to v odvete. Nerád to hovorím, ale myslím si, že v prvých zápasoch je dôležité neinkasovať."

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili nad Rapidom Viedeň 2:1. Odveta je na programe o týždeň vo Viedni.

Hostí dostal do vedenia v 12. minúte Stefan Schwab, ale kapitán domácich Vasil Božikov v 29. minúte vyrovnal.

Slovan Bratislava - Rapid Viedeň (Európska liga): Najlepšie momentky: fotogaléria

15.8.2018

V druhom polčase si dal vlastný gól stopér hostí Mateo Barač a domáci brankár Dominik Greif zlikvidoval penaltu pred návštevou 9563 divákov.

Úspešnejší z konfrontácie Slovan - Rapid nastúpi v play off o skupinovú fázu na postupujúceho z dvojice Hajduk Split (Chorv.) - FCSB (Rum.).

Martin Ševela, tréner Slovana: "Prvý polčas bol z našej strany opatrný, možno trochu bojazlivý. Gól, ktorý sme inkasovali, bol o zodpovednosti konkrétneho hráča. My sme však dobre zareagovali a ešte v prvom polčase sme vyrovnali. Mierne navrch však mal Rapid. Dobre sme vstúpili do druhého dejstva a dali sme rýchly gól. Bol to taký zápas hore - dolu, vyhrali sme, škoda, že nie na nulu. Chcem sa poďakovať ľuďom, ktorí si našli cestu na štadión, vytvorili úžasnú atmosféru, aká tu nebola štyri roky."

Goran Djuricin, tréner Rapidu Viedeň: "Gratulujem Slovanu k víťazstvu. My sme si v prvom polčase vypracovali dosť šancí, ale premenili sme len jednu. Boli sme prvých 25 minút lepší, potom sa hra obrátila a Slovan bol v tlaku. Mali sme smolu, keď sme nastrelili brvno. Druhý polčas bol Slovan o kúsok pred nami, vypracoval si dve či tri čisté šance. Výsledok je teda v poriadku, prehru akceptujeme. Pred nami je ale odveta. Šance na postup sú 50:50. je to otvorené."

Online prenos: AS Trenčín - Feyenoord Rotterdam (Európska liga 2018/2019, 3. predkolo)

Európska liga (predkolá) 3. predkolo 2018/2019
09.08.2018 o 19:00
Trenčín
4:0
(3:0, 1:0)
90+4 minúta
Feyenoord
Góly: 5. Mance, 37. Mance, 44. Azango, 63. Mance. ŽK: 42. Sleegers (TRE), 52. Zubairu (TRE), 66. Mance (TRE) – 78. Amrabat (FEY), 84. Clasie (FEY). Rozhodca: Schörgenhofer – Gutschi, Staudinger (všetci Rakúsko).
Čo viac dodať, Trenčín absolútne roztrhal všetky papierové prognózy a je už jednou nohou v baráži EL. Po famóznom prvom polčase podal podobný výkon slovenský zástupca aj v druhom dejstve a v ňom dokázal Mance dovŕšiť svoj hattrick! K tomu si pripočítame čisté konto Šemrinca a o zaslúženom víťazstve ani nemôže byť pochýb. Či to bolo podcenenie zo strany súpera, alebo chýbali Feyenoordu viaceré opory, je úplne jedno, podstatný je výsledok a ten dáva Trenčínu do odvety na holandskej pôde veľké nádeje.

V treťom predkole EL sa o malú chvíľu predstaví aj Slovan Bratislava, ktorého čaká zaujímavé derby proti Rapidu Viedeň. Verme tak, že aj ďalší slovenský celok spraví podobne úspešný výsledok, textový prenos nájdete pochopiteľne na našej stránke.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+4
90+3
Ešte si pripisuje jeden zákrok Šemrinec, ale nebola to žiadna náročná robota. Brankár AS skúsene loptu podržal, čoskoro tu je záverečný hvizd hlavného rozhodcu Schörgenhofer z Rakúska.
90+2
Sú tu záverečné momenty tohto zápasu a štadiónom v Žiline sa nesie obrovský potlesk a diváci stávajú zo sedačiek. Trenčín si to za predvedený výsledok zaslúži.
90+1
Druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!
90
changeStriedanie v tíme Feyenoord Rotterdam: z ihriska odchádza Nieuwkoop, prichádza Geertruida.
89
Šemrinec preto robí všetko čo môže, Verdonk sa dostal do nepríjemného zakončenia, ale brankár AS bol pozorný a loptu ukryl vo svojom náručí.
88
Aj pred koncom stretnutia sa ešte striedajú útočné akcie na oboch stranách, ale tá spomínaná nula na konte inkasovaných gólov bude pre Trenčín veľmi podstatná.
87
Nový muž na ihrisku Ubbink sa ihneď zapojil do útočnej akcie svojho celku, následne pred pokutovým územím dostal skvelú prihrávku, ale jeho ľavačka neprešla na brankára Bijloa.
86
Záver tohto zápasu sa už blíži, hostia sa k lopte dostávajú len sporadicky a tak to čisté konto Šemrinca sa zdá byť pomaly reálne. Hrá sa však do záverečného hvizdu.
85
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Sleegers, prichádza Bukari.
84
yellowCardŽltú kartu dostáva Clasie (Feyenoord Rotterdam).
83
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Zubairu, prichádza Ubbink.
82
Do konca zápasu ostáva okolo desať minút, ak zarátame aj prípadný nadstavený čas. Trenčín by dnes mal spraviť týmto výsledkom dôležitý krok k baráži, ale opäť pripomenieme, že je tu ešte odveta na holandskej pôde.
81
Rohový kop už nič zaujímavé neponúkol, Trenčín sa dostáva k lopte a sledujeme ďalší postupný útok na súperovu polovicu. Diváci na štadióne sa stále bavia futbalom.
80
80
importantPochváliť však musíme aj Šemrinca, ktorý si pripisuje ďalší dôležitý zákrok a drží veľmi dôležité čisté konto do odvety! Boetius ti parádne mieril pod brvno, ale brankár Trenčína sa nenechal zahanbiť a výborným zákrokom posiela loptu na rohový kop!
79
Mance a Azango dnes predvádzajú jednú peknú akciu za druhou, góly si podelili, ale hviezdou zápasu bude určite Mance, hattrick v pohárovej Európe má určite svoju váhu a pozornosti neunikne.
78
yellowCardŽltú kartu dostáva Amrabat (Feyenoord Rotterdam).
77
Po individuálnej akcii sa podarilo Mancému preniknúť až do pokutového územia, z uhla si však na strelu netrúfol a tak sa snažil svojou prihrávkou nájsť Azanga, ktorý sa však už do zakončenia nedostal.
75
Holandský celok sa snažil o rýchly protiútok, ale v strede poľa zachytil loptu Čatakovič a snaží sa už založiť ďalší výpad svojho celku. Trenčínu dnes prechody do útoku vychádzajú na výbornú.
74
Trenčín sa teraz usadil na útočnej polovici a snaží sa o ďalšie zakončenie na súperovu bránu. Pri každej akcii slovenského zástupcu to ihneď v publiku vrie, slovenský fanúšik má tak opäť radosť z futbalu na Slovensku.
73
73
importantNuž a skoro Feyenoord ten gól aj dosiahol! Boetius sa po individuálnej akcii dostal do zakončenia na bránu, ale Šemrinec bol pozorný. Berghuis sa dostal k odrazenej lopte a presnou prihrávkou našiel Venteho, ale ani v tomto prípade Vente nebol úspešný a hlavičkuje mimo trenčiansku bránu!
72
Veľká bojovnosť je stále na strane Trenčína, po strate lopty sa slovenský zástupca ihneď snaží o vysoké napádanie. Snáď Trenčín udrží v tomto zápase čisté konto, pretože na holandskej pôde ho nemusí čakať nič ľahké.
71
Feyenoord je síce poriadne nalomený, ale predsa len sa ešte snaží niečo vymyslieť. Holandský celok sa snaží aspoň skórovať na pôde súpera, čoby mu dávalo do domácej odvtedy ešte nejakú tú malú šancu.
70
Dnešné stretnutie sleduje 6817 divákov! Celkom slušná návšteva na štadióne v Žiline, keby sa zrejme hralo v Trenčíne tak verím, žeby bolo vypredané.
69
Trenčín troška zvoľnil z tempa a snaží sa kombinovať na svojej polovici. Čoskoro sa určite dá očakávať ďalší útočný výpad, treba z nalomenej psychiky súpera vyťažiť čo najviac.
68
importantOfenzíva slovenského zástupcu pracuje výborne, ale zahanbiť sa teraz nenechal ani brankár Šemrinec! Po rohovom kope sa k lopte dostal Berghuis, ktorý našiel presnou prihrávkou Venteho, ale ten z blízka neprekonal brankára Trenčína!
67
67
Budem sa opakovať, ale na hru Trenčína je radosť pozerať. Jedna pekná akcia za druhou, presné prihrávky a ofenzívna hra. Dnes si snáď slovenský futbal zapíše ďalší skvelý výsledok, ktorý náš koeficient len pozdvihne.
66
yellowCardŽltú kartu dostáva Mance (AS Trenčín).
65
Veľký zápas hrá dnes Mance, ktorý dal hattrick a podáva skvelé výkony. Zrejme sa dlho v Trenčíne neohreje, ale to je len v rovine špekulácie a my sa venujme tomuto zápasu.
64
Ak to pôjde takto ďalej, o postupe Trenčína snáď pochýb nebude. História si síce pamätá už kadejaké možné obraty a ku niektorým aj veľa nechýbalo, spomeniem zápas Artmedie Petržalska s Celticom Glasgow. Snáď sa však AS Trenčín nebude musieť báť o postup.
63
63
goalTrenčín dal gól!

Už sa aj ťažko hľadajú slová chváli, slovenský zástupca vedie o štyri góly a radosť sa pozerať na hru AS Trenčín! Čataković si úspešne prebral loptu, krásne sa zbavil obrancov súpera, skvelým centrom našiel v pokutovom území ANTONIA MANCÉHO a ten dnes skompletizoval svoj hattrick – 4:0!
62
Útočná snaha Feyenoordu je prerušená, bol tu nedovolený zákrok na Yema. K lopte sa tak dostávajú futbalisti v bielych dresoch. Trenčín sa snaží o postupný prechod dopredu.
61
changeStriedanie v tíme Feyenoord Rotterdam: z ihriska odchádza Larsson, prichádza Boetius.
60
Stále máme možnosť sledovať pekná akcie futbalistov AS Trenčín, Zubairu potiahol loptu pred pokutové územie, ale už sa mu nepodarilo úspešne zakončiť. Nevadí, dôležité je pre Trenčín držať hru čo najďalej od svojej brány.
59
Druhý polčas teda Trenčín zvláda zatiaľ výborne, súpera do šance nepustil a dokázal už aj pohroziť. Črtá sa tak ďalší skvelý výsledok pre slovenský futbal, ale dôležité bude ešte stretnutie na holandskej pôde.
58
A opäť dal Trenčín o sebe vedieť. Čatakovič sa v pokutovom území pekne zbavil obrancu, následne si ešte vylepšil palebnú pozíciu, ale aj jeho pokus ide vedľa brány súpera.
57
Sledovali sme peknú útočnú akciu zo strany Trenčína, k lopte sa dostal Sleegers, ale jeho zakončenie tesne spred pokutového územia ide nad bránu súpera.
56
Dlhá centrovaná lopta pred bránu Trenčína a pohodlný zákrok brankára Šemrinca. Slovenský zástupca sa už snaží cez postupné prihrávky preniknúť na útočnú polovicu.
55
Na momentálne aktívnejšiu hru Feyenoordu sa snažia reagovať aj jeho fanúšikovia, ale stále sa Trenčín po celý zápas pod žiadnym tlakom neocitol.
54
Aj keď sa holandský celok častejšie dostáva k lopte, dnes mu to proste smerom dopredu nevychádza. Ešte je však veľa času do konca zápasu, ale snáď to všetko náš pohárový zástupca v Európe zvládne.
53
Feyenoord zahrával priamy kop zo zaujímavej pozície, ale centrovanú loptu si futbalisti AS postrážili a ihneď sa snažia presunúť na súperovu polovicu. Trenčín sa tak nechce zakopať pred svoje pokutové územie, aj toto treba určite oceniť.
52
yellowCardŽltú kartu dostáva Zubairu (AS Trenčín).
51
Až teraz sa hostia usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ si nič zaujímavého nevypracovali. Sme aj určite zvedaví, či hostia skúsia v niečom zariskovať, alebo budu chcieť toto stretnutie len dohrať a sústrediť sa na domácu odvetu.
50
Hostia sa v druhom polčase ešte nedostali na útočnú polovicu, musia čeliť vysokému napádaniu futbalistov AS. Ešte je však skoro robiť nejaké závery, druhý polčas ešte bude písať dlhý príbeh.
49
Štadión v Žiline sa baví prevedenou hrou nášho zástupcu, určite aj hráči cítia veľkú podporu z tribúny a tú dobrú náladu fanúšikov. Sektor hostí však len neveriacky krúti hlavou.
48
Futbalisti v bielych dresoch sa presúvajú na súperovu polovicu cez postupné prihrávky, obrana holandského tímu sa však stále musí mať na pozore.
47
Trenčín opäť nebojácne napáda súperovu rozohrávku a obrana sa vysúva na stred poľa. Môžme teda hovoriť o veľmi sympatickom výkone nášho zástupcu, zaslúžil by si tak postup, ale to je ešte veľmi ďaleká cesta.
46
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mali hostia z Holandska. Ani jeden z trénerov nespravil žiadnu zmenu v zostave, Feyenoord však má čo naprávať.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!
Žilinský štadión vyprevádza futbalistov AS Trenčín na polčasovú prestávku s veľkým potleskom, holandskí fanúšikovia zase na svojich miláčikov pískajú! Nečakaný prvý polčas zo strany slovenského zástupcu, Trenčín vyhráva po dvoch góloch Manceho a Azanga 3:0 a výrazne sa približuje baráži o Európsku ligu. Ešte však nepredbiehajme, treba krotiť vášne, oba celky čaká ešte druhý polčas a ďalšie dva v Holandsku. Zatiaľ sme však určite spokojní, snáď druhý polčas Trenčín hravo zvládne.

Druhý polčas sa začne približne o 20:02.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Prvý polčas sa predlžuje o jednu minútu!
44
44

Fantázia v pohybe! Trenčín predvádza jednú peknú akciu za druhou a krátko pred koncom prvého polčasu vyhráva už o tri góly, čo je určite veľký šok, ale určite nič nenamietame. Do pokutového územia hostí smerovala presná centrovaná lopta na PHILLIPA AZANGA a ten presnou strelou prekonáva Bijlowa – 3:0!
43
Za obranu Trenčína smerovala dlhá lopta, ale včas sa k nej dostal brankár Šemrinec. Netreba nič zakríknuť ani podceniť, Trenčín potrebuje pokračovať v predvedenej hre.
42
yellowCardŽltú kartu dostáva Sleegers (AS Trenčín).
40
Do konca prvého polčasu ostáva približne päť minút, hostia sa márne pokúšajú odpovedať. Trenčín hrá v obrane pozorne, súpera pustil len do jedného zakončenia.
39
Môžme však hovoriť o veľmi nečakanom vývoji stretnutia. Aj keď sa hovorilo o veľkej absencii v zostave Feyenoordu, zrejme nik nečakal takýto vývoj. Slovenského fanúšika to však môže len tešiť.
38
Čo viac dodať, lepší prvý polčas si snáď Trenčín ani nemohol priať. Vyhráva už o dva góly a súpera si drží dostatočne od svojej brány. Slovenského zástupcu však ešte čaká veľmi ďaleká cesta.
37
37

Krásna akcia slovenského zástupcu a Trenčín vyhráva o dva góly! Čatakovič si výborne nabehol za obranu súpera, Bijlow išiel von z brány a spravil aj so stopérom hrubú chybu, Čatakovič získal odrazenú loptu a posunul ju na Manceho, ktorý dáva gól do odkrytej holandskej brány – 2:0!
36
Do pokutového územia centroval Toornstra, ale našťastie nikto z jeho spoluhráčov nedokázal presne zakončiť. Dopredu tak môže ísť slovenský zástupca.
35
Lawrence však teraz fauloval tesne pred pokutovým územím a holandský celok získava nebezpečný priamy kop. Tak sme zvedaví, ako s ním hostia naložia.
34
importantSledovali sme ďalší rýchly útok zo strany nášho zástupcu, k lopte sa dostal Čatakovič a skúsil to zaujímavým pokusom svojou ľavačkou, ale jeho snaha ide tesne vedľa súperovej brány.
33
33
Rohový kop už nič zaujímavé nepriniesol, Feynoord sa dostáva k lopte. Škoda, že predchádzajúca situácia neskončila gólom, mohlo to byť veselšie a takéto šance proti silnejšiemu súperovi treba premieňať.
32
importantObrovská šanca pre Trenčín! Ďalšia krásna akcia slovenského zástupcu, Mance si prebral loptu a putoval do pokutového územia, miesto strelil zvolil prihrávku na Azanga, ktorého pokus je zblokovaný na rohový kop! Zrejme to autor zatiaľ jediného gólu mal zobrať na seba.
31
Polhodina z toho stretnutia už uplynula, zatiaľ môžme vyjadriť spokojnosť s výsledkom. Trenčín drží tesné vedenie o jeden gól, dostáva sa aj do šancí a sledujeme celkom vyrovnané stretnutie.
30
importantŠulek presnou prihrávkou našiel v pokutovom území súpera Azanga, ktorý padá na zem, ale hlavný rozhodca Schörgenhofer z Rakúska penaltu nepíska, čo sa pochopiteľne štadiónu v Žiline nepáči!
29
Futbalisti v bielych dresoch prenikli až do pokutovóvého územia, kde poriadne prevetrali obranu súpera, ale do zakončenia sa už nedostali. Trenčín ešte ostáva usadený na útočnej polovici.
28
Črtajúci sa útok hostí sa podarilo obrane AS pokryť a Šemrinec sa zapája do kombinácie svojho tímu. Trenčín to skúša smerom dopredu cez postupné prihrávky.
27
Trenčín si už teda musí dávať veľký pozor v obrane, súper začína ožívať a pomaly sa dostáva aj do zakončenia na bránu. Skóre zápasu sa však nemení a slovenský zástupca stále vyhráva 1:0!
26
importantŠemrinec s prvým vážnejším zákrokom v tomto zápase! Feyenoord založil rýchly protiútok, v pokutovom území sa dostal do zakončenia Berghuis, ale brankár Trenčína loptu úspešne vyrazil pred seba a do bezepčia ju upratal Lawrence.
24
Hostia si však teraz mohli vydýchnuť. Sleegers si prebral v pokutovom území výbornú prihrávku od El Mahdiouiho, ale rozhodol sa pre taký strieľaný center a tento jeho pokus ide tesne vedľa súperovej brány.
23
Dlhšiu dobu však nevymyslel ani náš zástupca, ale vadiť mu to nijak nemusí. Momentálne sledujeme pokojnejšiu pasáž hry, Trenčín sa nemá kam ponáhľať.
22
Holandský celok sa už postupne dostáva častejšie na útočnú polovicu, ale prakticky si ešte nič vypracovať nedokázal. Trenčín vysoko dostupuje svojho súpera.
21
Podstatné teda je, že Trenčín si drží svoje tesné vedenie o jeden gól, úvod zápasu zvládol slovenský zástupca fantasticky a zatiaľ sa všetko vyvíja v jeho prospech.
20
Gólom povzbudený Mance si pred pokutovým územím súpera prebral skvelú prihrávku od Sleegersa, prvý menovaný následne to aj skúsil strelou, ale jeho pokus smeruje len nad bránu Feyenoordu.
19
Rohový kop už nič zaujímavého neponúkol, Trenčín získava loptu na svoje kopačky a ihneď sa snaží o prienik na útočnú polovicu. Tomu aj tlieska žilinský štadión.
18
Larssonovi sa však teraz podarilo aj s loptou preniknúť do pokutového územia, obišiel aj brankára Šemrinca, ale jeho následná prihrávka končí u Lawrenca a hostia získavajú rohový kop.
17
Aj keď majú teraz častejšie loptu na svojich kopačkách, zatiaľ si vážnejšiu príležitosť nevypracovali, v podstate len kombinujú na svojej polovici ihriska.
16
Podobný futbal predvádza Trenčín aj vo Fortuna lige. Slovenský zástupca sa nebojí hrať ofenzívny futbal v hocijakom zápase, veľakrát sa mu to aj vyplatilo. Snáď budeme môcť niečo podobné konštatovať aj po tomto stretnutí.
16
Feyenoord momentálne kombinuje na svojej polovici ihriska a čelí vysokému napádaniu zo strany súpera. Trenčín sa zatiaľ nezľakol, snaží sa hrať aktívne aj naďalej.
15
Až teraz sa holandský celok dostal na dostrel trenčianskej brány, ale dobre zapracovala obrana nášho zástupcu a bude to len odkop od brány, o ktorý sa postará brankár Šemrinec.
14
Teraz však začína tempo zápasu trocha opadať, hostia sa však poriadne k ničomu nedostali. Majú veľké problémy s prechodom do útoku, Trenčín dobre obsadzuje stred poľa.
13
Trenčínu sa podarilo cez postupné prihrávky preniknúť až na súperovu polovicu, ale následne sme sledovali len nepresnosť zo strany AS a brankár Bijlow sa chystá k rozohrávke od svojej brány.
12
Aj keď futbalisti AS stratia lopty, ihneď sa snažia o vysoké napádanie a získať ju späť na svoje kopačky. Sympatický začiatok nášho zástupcu, ale čaká ho ešte veľmi dlhá cesta.
11
Po dlhšej dobe sa musel mať na pozore aj brankár Šemrinec, ktorý dobre čítal hru a včas išiel zo svojej brány. Dostáva loptu za postrannú čiaru a Feynoord získava autové vhadzovanie na útočnej polovici.
10
Môžme teda konštatovať, že Trenčín je lepším celkom a je momentálne aj pri lopte. Hostia akoby sa ešte len hľadali v tomto stretnutí, možno naozaj zostava holandského celku nieje tak silná, ako sa očakávalo.
9
9
importantŽilinský štadión po rohovom kope opäť jasal, ale tento druhý gól Trenčína uznaný nieje, zrejme sa jednalo o útočný faul po hlavičke Manceho. Nečakaný úvod zápasu, ale isto nás potešil.
8
importantMohlo to byť 2:0! Ďalšia krásna akcia futbalistov AS Trenčin, v pokutovom území sa znova dostal k lopte Mance, ale jeho strelu kryje výborným zákrokom brankár Bijlow! Slovenský zástupca získava ešte rohový kop.
7
Do Žiliny však pricestovala aj početná skupinka holandských fanúšikov, ktorí sa takisto starajú o dobrú atmosféru. Zatiaľ sledujeme výborné stretnutie so skvelým výsledkom pre nášho zástupcu.
6
Skvelý vstup slovenského zástupcu do tohto stretnutia, podarilo sa mu streliť rýchly gól a okamžite sa ozývajú aj priaznivci na tribúne. Snáď bude Trenčín v dobrom výkone pokračovať ďalej.
5
5

Je tu otvárací gól tohto stretnutia a dáva ho Trenčín! Krásna akcia slovenského zástupcu, po rýchlom prechode pred šestnástku hostí Čatakovič našiel presnou prihrávkou výborne nabiehajúceho ANTONIA MANCEHO a ten úspešne prekonáva Bijlowa – 1:0!
4
Feyenoord sa s loptou usadil na útočnej polovici, ale ihneď čelí vysokému napádaniu zo strany nášho zástupcu. Futbalisti v modrom sa tak ťažko presádzajú.
3
Šemrinec si pripisuje prvý zákrok v tomto zápase! Sledovali sme rýchly brejk hostí po pravej strane, následne sa do zakončenia hlavou dostal Vente , ale na čiare bol trenčiansky brankár pozorný.
2
Trenčín sa postupne presúva na útočnú polovicu, hostia sa tak v úvode stretnutia musia brániť. Od začiatku panuje v Žiline výborná atmosféra.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa naplno rozbehol, výkop mal Trenčín. Slovenský zástupca odohrá toto stretnutie v bielych dresoch, holandský súper v modrých.
1
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Prajem príjemný športový zážitok.
Prajem príjemný futbalový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Slovenského zástupcu v pohárovej Európe AS Trenčín čaká náročný zápas v Žiline, kde pricestuje holandský Feyenoord Rotterdam. Štadión v Žiline sa pekne zapĺňa, snáď budú mať trenčania výbornú kulisu, ktorá im pomôže vybojovať do odvety čo najlepší výsledok. Pri pohľade na zostavu súpera vidíme, že im chýba viacero opôr a aj najväčšia hviezda van Persie. To dáva slovenskému zástupcovi väčšiu nádeje, ale aj tak ho nič ľahké nečaká. Verme však, že Trenčín spraví ďalší dobrý výsledok pre slovenský futbal. Stretnutie v Žiline povedú rozhodcovia z Rakúska a to Schörgenhofer – Gutschi, Staudinger. Tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásime.

AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa – Čatakovič, El Mahdioui, Zubairu – Sleegers, Mance, Azango

Náhradníci: Hrdlička – Bukari, Julien, Masović, Ubbink, Umeh, Van Arnhem

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Nieuwkoop, van der Heijden, van Beek, Verdonk – Amrabat, Clasie, Toornstra – Berghuis, Vente, Larsso
Náhradníci: Vermeer – Boetius, Burger, El Hankouri, Geertruida, Malacia, Wehrmann

Rozhodca: Schörgenhofer – Gutschi, Staudinger (všetci Rakúsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá AS Trenčín a Feyenoord Rotterdam. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 19:00.

Cez týždeň pokračujú predkolá v európskych pohárových súťažiach, v hre sú stále aj slovenské mužstvá. Na futbalistov AS Trenčín čaká tretie predkolo Európskej ligy a veľmi náročná prekážka, kedže do Žiliny pricestuje holandský Feyenoord Rotterdam.

AS Trenčín:
Slovenský celok úspešne ťahá pohárovou Európou od prvého predkola. Najprv sa podarilo Trenčínu vyradiť Buducnost Podgorica po výhre 2:0 u súpera a domácej remíze 1:1. Aj v druhom predkole získal náš zástupca celkom prechodného súpera a to poľský Gornik Zabrze. Na poľskej pôde sa zrodila výhra slovenského celku 1:0 a v domácej odvete to bola jasná záležitosť Trenčína, ktorý porazil svojho poľského súpera 4:1 a tak sa môže tešiť na holandský Feyenoord s Robinom van Persiem. Čo sa týka Fortuna ligy, tak tam má Trenčín po dvoch odohratých zápasoch 3 body. Prvý zápas s Nitrou bol preložený, potom prišla prehra 4:1 s Ružomberkom, ale na zápas v treťom predkole EL sa Trenčín naladil víťazstvom 5:1 nad Sereďou.

Feyenoord Rotterdam:
Holandský celok začína boje o Európsku ligu až od tretieho predkola. V minulom ročníku Eredivisie sa Feyenoord umiestnil až na štvrtom mieste, čiže sa mu nepodarilo obhájiť ligový titul. Nový ligový ročník sa v Holandsku ešte nezačal, ten je naplánovaný na tento víkend. Ešte predtým tak Feyenoord pricestuje na Slovensko, aby zviedol boj s Trenčínom o postup do baráže Európskej ligy. Minulý víkend sa však Feyenoordu podarilo vyhrať holandský superpohár, keď zdolal ako víťaz poháru majstra PSV po penaltovom rozstrele. Holandský celok tak do Žiliny príde v dobrej nálade.

Stávkové kancelárie pochopiteľne viacej veria Feyenoordu, ktorý je celkovým favoritom tohto dvojzápasu. Trenčín však určite nieje bez šance, začína sa vždy od 0:0 a tak verme, že v Žiline bude panovať výborná atmosféra, ktorá pomôže slovenskému celku vybojovať čo najlepší výsledok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Trenčín senzačne deklasoval favorita, Slovan otočil zápas proti Rapidu Viedeň