Dúbravka dostal dva góly, pri prvom bola lopta iba deväť milimetrov za čiarou

Hosťujúci Dele Alli prekonáva Martina Dúbravku a dáva na 2:1 pre Tottenham.
Hosťujúci Dele Alli prekonáva Martina Dúbravku a dáva na 2:1 pre Tottenham. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|11. aug 2018 o 00:00

Darilo sa favorizovanej Chelsea.

LONDÝN. Futbalisti Newcastle United prehrali v sobotňajšom zápase prvého kola anglickej Premier League na domácom štadióne s Tottenhamom Hotspur 1:2.

V drese domácich odchytal celý duel slovenský reprezentant Martin Dúbravka.

Newcastle inkasoval prvý gól už v ôsmej minúte po hlavičke Jana Vertonghena. Videotechnológia odhalila, že lopta bola za bránkovou čiarou iba o deväť milimetrov.

O vyrovnanie sa postaral v jedenástej minúte Joselu, no o sedem minút neskôr rozhodol o víťazstve hostí ďalšou presnou hlavičkou z piatich metrov do protipohybu Dúbravku Dele Alli.

V druhom polčase mohli domáci vyrovnať, ale Mohamed Diame i Salomon Rondon trafili iba konštrukciu súperovej bránky.

Na druhej strane sa Dúbravka vyznamenal najmä pri šanci Bena Daviesa.

Premier League: Pozrite si momentky zo zápasu Newcastle - Tottenham: fotogaléria

11.8.2018

"Je dôležité, že sme ligu odštartovali ziskom troch bodov. Čaká nás dlhá sezóna a toto je pre nás pozitívny začiatok," povedal po zápase autor víťazného gólu Alli pre Sky Sports.

Kouč Newcastlu Rafael Benítez nebol napriek prehre s výkonom tímu nespokojný.

"Zaslúžili sme si aspoň bod. Bojovali sme až do konca a v druhom polčase sme si vypracovali viacero šancí. Doplatili sme na chyby, ale treba uznať aj kvalitu súpera. Pre mňa je dôležité, že sme sa nevzdávali v žiadnom momente," priznal.

Úspešnú ligovú premiéru absolvoval na lavičke Chelsea niekdajší tréner Neapola Maurizio Sarri. Jeho zverenci zvíťazili na pôde Huddersfieldu hladko 3:0.

Nedarilo sa nováčikom. Fulham doma nestačil na Crystal Palace 0:2 a Cardiff prehral na pôde Bournemouthu rovnako 0:2.

Góly: 34. Kante, 45. Jorginho (z 11m), 80. Pedro

Online prenos: Newcastle - Tottenham (Premier League 2018/2019, 1. kolo, Martin Dúbravka)

Anglická Premier League  2018/2019
11.08.2018 o 13:30
Newcastle
1:2
(1:2, 0:0)
90+4 minúta
Ukončený
Tottenham
Prehľad
Góly: 11. Joselu – 8. Vertonghen, 17. Alli. ŽK: 58. Joselu (NEW), 90+4. Diamé (NEW) – 42. Dier (TOT), 68. Kane (TOT).
Prenos
Newcastle bolo v druhom polčase dosť aktívne, ale gól, ktorý by bol vyrovnávajúci, nestrelilo. Tottenham tak začal sezónu veľmi dobre, získal tri body. Ďakujem za pozornosť.
90+4
Koniec zápasu.
90+4
yellowCardŽltú kartu dostáva Mohamed Diamé (Newcastle United).
90+3
Až teraz sa znova poriadne začalo hrať. Son so spoluhráčmi drží loptu ďaleko od vlastnej brány.
90+1
Skoro dve minúty sa nehrá, pretože ošetrenie potreboval Yedlin. Zdá sa, že do hry už dnes nezasiahne.
90
Nadstavujú sa 4 minúty.
89
Tottenham sa dokázal ubrániť ďalšiemu ataku súpera, Lucas Moura však loptu cez stred poľa ďalej nedostal.
88
changeStriedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Eric Dier, prichádza Luke Amos.
87
Muto poslal z krídla center do vápna, Vertonghen a Sánchez sa síce ponúkali, ale loptu odkopli.
86
Newcastle teraz neopúšťa útočnú polovicu ihriska, Spurs ale už dávajú na defenzívu väčší pozor.
85
importantRondón mohol vyrovnať. Vo svojej prvej obrovskej príležitosti ako hráča Newcastle trafil Venezuelčan brvno Llorisovej brány. Skvelú kolmicu mu poslal Shelvey.
83
Dembelé zastavil kontru súpera a sám sa vydal dopredu. Nemal tam ale potrebnú podporu spoluhráčov.
82
Newcastle v posledných minútach nedokáže nájsť také cesty do zakončení, ako vo väčšine druhého polčasu. Zdá sa, že Spurs to majú pod kontrolou.
81
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Ayoze Pérez, prichádza Jošinori Muto.
80
changeStriedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Dele Alli, prichádza Son Hung-min.
79
Eriksen sa dostal z krídla do šestnástky, poslal prudký center na bránu, Dúbravka dostal loptu do bezpečia.
78
Tottenham bude znova striedať, do hry príde aj Kórejčan Son.
77
Atsu našiel centrom Rondóna, jeho strelecké zakončenie nebolo dostatočne prudké a Lloris tak loptu zastavil.
76
Ďalší dobrý center do vápna Tottenhamu, hráčom hostí sa ale loptu podarilo včas odkopnúť. Tá preto nenašla ofenzívne hviezdy Newcastle.
75
Po centri sprava do šestnástky Spurs síce Dier neodpratal loptu úplne najlepšie, avšak Lloris vo vzduchu všetko vyriešil.
74
Rondón sa nedostal k ťažkému pasu na krídlo, lopta skončila za bránkovou čiarou.
72
Aktivita oboch tímov trochu opadla, hrá sa v strede poľa. Tottenham sa začína kontrolovať záver stretnutia.
71
Moussa Dembelé to skúsil z diaľky, jeho prudký pokus smeroval vysoko nad bránu súpera.
70
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Matt Ritchie, prichádza Christian Atsu.
69
changeStriedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Lucas Moura, prichádza Moussa Sidi Yaya Dembélé.
68
yellowCardŽltú kartu dostáva Harry Kane (Tottenham Hotspur).
67
Tottenham získal priamy kop. Eriksen centroval iba priamo do náruče Martina Dúbravku.
66
Kenedy poslal zľava prudký center po trávniku do malého vápna, brankár Hugo Lloris zasiahol bez väčších problémov.
65
Zdá sa, že striedať bude prvýkrát Mauricio Pochettino, do hry príde Moussa Dembelé.
64
DeAndre Yedlin vystrelil z diaľky, jeho pokus sa nezmestil medzi tri žrde. Lloris bez zákroku.
63
Iba odkop hráčov Tottenhamu priniesla akcia Newcastle. Favorit sa začína dostávať do problémov.
62
Posledná polhodina stretnutia bude určite napínavá a zaujímavá. Newcastle zvyšuje svoju aktivitu.
61
61
Rondón posielal pas do šestnástky pre Ayoze, k lopte odrazeného typu sa dostal Kenedy, spoza vápna vystrelil vysoko nad.
60
importantPo rohovom kope sa lopta nebezpečne pohybovala v šestnástke Spurs. Veľmi dobrú strelu vyslal Ayoze Pérez a ešte lepší zákrok predviedol Lloris.
59
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Joselu, prichádza José Salomón Rondón.
59
Davinson Sánchez bol prvý pri lopte za obranu Spurs, avšak juhoamerický obranca zapríčinil rohový kop.
58
yellowCardŽltú kartu dostáva Joselu (Newcastle United).
57
57
importantZnova to horelo vo vápne Newcastle. Dúbravka potlačil center sprava ďalej, Davinson Sánchez loptu akrobaticky trafil, poslal ju ale nad bránu.
56
importantBen Davies poslal zľava prudký center, ktorý na hranici bieleho bodu z prvej trafil Moussa Sissoko. Jeho veľmi dobrá strela skončila úžasným reflexívnym zákrokom Dúbravku.
55
Lucas Moura okopávaný zo všetkých strán, až spadol na trávnik. Píska sa faul v strede poľa.
53
Dele Alli dostal loptu k šestnástke súpera, jeho prihrávka do druhej vlny bola zastavená Diamém. Spurs získali dva rohy po sebe, ani jeden nevyšiel.
52
Druhý polčas začal sľubne. Verme, že zaujímavé momenty pred obomi bránami budú pokračovať.
51
importantFantastická prihrávka do vápna našla Kenedyho, ten si ale zoči-voči Llorisovi loptu predkopol ďaleko, čo Francúz využil. Následná prihrávka už presná nebola.
50
importantAlli sklepol center smerom na Kanea, ktorý sa k lopte nedostal. Vzápätí ale prišli chyba v rozohrávke, zakončenia Kanea smerovalo pod brvno, zasiahol Dúbravka.
49
49
Oba tímy majú záujem streliť čo najrýchlejšie gól, ktorý by mal na zápase veľký vplyv.
47
importantDiamé sa dostal k odrazenej lopte v šestnástke súpera. Už prekonal aj Llorisa, ale tomu pomohla žrď.
46
Ani jeden tréner cez polčas nestriedal, oba tímy začali v rovnakých zostavách, v akých duel odštartovali.
46
Začal sa druhý polčas.
Úvod stretnutia priniesol hneď tri góly v krátkom slede. Na zásah Vertonghena reagoval Joselu, po Alliho zásahu ale vedie Tottenham. Druhý polčas sa začne zhruba o 14:32.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Tottenham útočí aj v závere polčasu. Pre Newcastle by však bolo dosť kruté, keby ešte inkasovalo.
45
Nadstavujú sa 2 minúty.
44
Newcastle získalo loptu v strede poľa, išlo s ňou ale iba smerom dozadu. Dúbravkov výkop Ritchieho nenašiel.
43
Harry Kane sa chcel dostať cez Clarka, obranca hostí ho ale cez seba nepustil, a tak útočník neprešiel.
42
yellowCardŽltú kartu dostáva Eric Dier (Tottenham Hotspur).
41
Tottenham prešiel do rýchlej kontry, pred šestnástkou však prišla nepresná prihrávka a všetko sa pokazilo.
40
Päť minút do konca prvého polčasu. Dokáže Newcastle aj druhýkrát v stretnutí vyrovnať skóre?
39
V šestnástke Tottenhamu sa lopta veľmi dlho pohybovala vďaka hlavičkám, až prišla nepresná strela, avšak Ayoze ju mohol v sklze usmerniť do brány. Nedočiahol.
38
38
importantDavinson Sánchez z hranice malého vápna veľmi dobre hlavičkoval cez Shelveyho, vzdialenejšiu žrď ale tesne minul.
37
Dúbravka vykopol do stredu poľa, tam loptu získali hostia. Kane v šestnástke dlho váhal, získal len roh.
36
Shelvey poslal veľmi dobrú kolmicu na Ayozeho, avšak dobre zareagoval Lloris a loptu poslal odkopom preč.
35
Newcastle sa začína osmeľovať smerom dopredu, zatiaľ to ale nie je nejaká ofenzívna vlna, iba také náznaky.
33
Shelvey necentroval dobre, avšak jeho spoluhráči loptu do šestnástky predsa len dostali. Šanca z toho nebola.
32
Aurier zastavil prenikajúceho Dummetta na krídle, Newcastle získalo priamy kop.
31
Ayoze Peréz nevyhral súboj pri postrannej čiare, lopta tak patrí Tottenhamu, ktorý prišiel s dlhým autom Dummetta.
30
Polhodina hry za nami, Tottenham vedie po zásahoch Vertonghena s Allim 2:1, za domácich sa presadil zatiaľ len Joselu.
29
Serge Aurier sprava nedostal loptu na spoluhráčov, ani smerom na bránu, pretože poslal niečo nepresné medzi centrom a strelou.
28
Clark hlavičkoval iba do hráčov súpera pred sebou, následne sa k odrazenej lopte dostal Dummett, jeho strela z diaľky išla mimo.
27
Nepresnú prihrávku od Joseluho zachytili hráči súpera, po nákope Diera o loptu hostia rýchlo prišli, Newcastle získalo roh.
26
Newcastle zvýšilo presing v strede poľa a získalo loptu. Akcia bude pokračovať pravdepodobne po ľavej strane.
25
Naďalej pokračuje táto pomerne nudná pasáž, kedy Tottenham drží loptu v strede poľa a dokopy nič sa nedeje.
24
Ayoze Pérez sa pošmykol na lopte, spôsobil si tak menšie zdravotné problémy, ale rozchodí to.
23
Kenedy sa pokúšal niečo vymyslieť na krídle, okamžite bol zdvojený a o loptu prišiel.
22
Shelvey fauluje v strede poľa, Tottenham tak bez problémov môže kombinovať medzi vlastnými zadákmi.
21
Newcastle po dlhšom čase na útočnej polovici ihriska, loptu tam prakticky okamžite stratili.
20
Tottenham naďalej ostáva aktívnym a drží loptu na súperovej polovici. Jeho hráči určite nechcú dopustiť, aby prišlo znova skoré vyrovnanie.
19
Ben Davies sa pokúsil niečo vymyslieť na ľavej strane, jeho pokus dostať loptu centrom pred Dúbravku úspešný nebol.
17
17
goalTottenham dal gól!
Serge Aurier poslal sprava výborný center na zadnú žrď, kde bol DELE ALLI a hlavičkou do protipohybu Dúbravku strieľa už tretí gól duelu.
17
Davinson Sánchez nespracoval loptu úplne ideálne, Ayoze Peréz, ktorý bol blízko, ju ale nezobral a nemohol ísť do šance.
16
Serge Aurier sa po strate lopty pokúsil zastaviť Jonja Shelveyho, sklzom však anglického záložníka fauloval.
15
Defenzíva Newcastle pracuje veľmi dobre, hostia naďalej nevedia nič vymyslieť. Aurier to skúsil sám, zastavil ho Dummett.
14
Dier neprihral presne na Harryho Kanea, kombinácia Spurs na útočnej polovici ale pokračuje aj naďalej.
13
Lopta sa na chvíľu ocitla pri Llorisovi, po jeho rozohrávke sa guľatý nezmysel odrazil až k Dúbravkovi.
12
Prechod hostí smerom dopredu nebol ideálny, hráči Tottenhamu sa nedokázali dostať cez dobre postavených futbalistov súpera.
11
11
goalNewcastle United dal gól!
Hosťom vedenie napokon dlho netrvalo, pretože Ritchie poslal parádny center na hranicu malého vápna, kde defenzíva Spurs zabudla na JOSELUA a ten hlavičkou usmerniť loptu k žrdi.
10
Tottenham má za sebou výborný úvod stretnutia, tento gól je určite veľkou vzpruhou. Na opačnej strane Benitéz spokojný nie je.
8
8
Christian Eriksen vystrelil spoza veľkého vápna, jeho tiahly pokus Dúbravka vytesnil na roh. Po ňom hlavičkoval Davinson Sánchez, pred bránkovou čiarou ju ešte trafil JAN VERTONGHEN. Zaúradovala technika, rozhodcovi pípli hodinky a gól uznal, keďže lopta sa od brvna odrazila iba tesne za čiaru.
7
Dele Alli ešte pokračoval v akcii, prihrávka vzduchom pred bránu Dúbravku zastavil dobre postavený Yedlin.
6
Lucas Moura si to individuálne nasmeroval do šestnástky. Všetko spravil dobre, len zakončenie neprešlo cez Clarka.
4
Ritchie sa pred šestnástkou dostal k odrazenej lopte, jeho ľavačka poslala guľatý nezmysel vysoko nad bránu Llorisa.
4
Newcastle prešlo so štyrmi hráčmi dopredu, Ayoze prihral na Joseluho, ten neprestrelil Sáncheza.
3
Tottenham je na začiatku stretnutia aktívnejším tímom, väčšina hry sa ale odvíja len v strede poľa.
2
Moussa Sissoko získal priamy kop, skrátený rohový kop zahral Eriksen signálom na Daviesa, ktorého pokus z vnútra šestnástky nevyšiel.
1
Stretnutie začalo výkopom domácich hráčov, ktorí hrajú v čierno-bielom, Tottenham má zaujímavé zelené dresy.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Ritchie, Diamé, Shelvey, Kenedy – Ayoze Pérez – Joselu.
Náhradníci: Darlow – Manquillo, Schär, Ki Song-jung, Atsu, Muto, Rondón.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Dier, Moussa Sissoko – Lucas Moura, Eriksen, Alli – Kane.
Náhradníci: Vorm – Alderweireld, Walker-Peters, M. Dembélé, Son Hung-min, F. Llorente..
Newcastle United

Newcastle v minulej sezóne skončilo v pokojnom strede tabuľky. Desiate miesto a 44 bodov bolo pre vedenie tak akurát. V novej sezóne sa očakáva podobné umiestnenie. K tomu by mali prispieť aj nové posily. Okrem hráčov, ktorí sa vrátili z hosťovaní, v mužstve ostáva slovenský brankár Martin Dúbravka, zo Swansea prišiel ako voľný hráč Sung-yueng Ki, hosťovanie Kenedyho z Chelsea pokračuje, Fabian Schär dorazil z La Corune za 4 milióny eur, Japonec Muto z Mainzu za necelých jedenásť a naposledy dorazil formou hosťovania aj útočník Salomon Rondón z WBA. Naopak, mužstvo opustili natrvalo Adam Armstrong (Blackburn), Dwight Gayle (WBA), Aleksandar Mitrović (Fulham, za 24 miliónov), Mathias Sels (Štrasburg), Chancel Mbemba (FC Porto), Mikel Merino (Real Sociedad) a Massadio Haïdara (RC Lens). Jack Colback bude hosťovať v Nottinghame.

Tottenham Hotspur

Spurs v minulej sezóne skončili na treťom mieste, za obomi manchesterskými klubmi a vybojovali účasť v základnej skupine Ligy majstrov. Svoj cieľ teda určite splnili. Na prestupovom trhu zverenci Mauricia Pochettina nejako aktívni neboli. Do mužstva zatiaľ nepribudol vôbec nik, jedine hráči, ktorí sa vrátili z hosťovaní. Odišiel len mladík Keanan Bennetts a to do Borussie Mönchengladbach.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka dostal dva góly, pri prvom bola lopta iba deväť milimetrov za čiarou