Parádnym gólom rozhodol Dembélé. Barcelona má prvú trofej v sezóne

Hráči Barcelony získali španielsky Superpohár. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. aug 2018 o 07:51

Futbalisti FC Barcelona vyhrali španielsky Superpohár.

TANGER. Futbalisti FC Barcelona získali prvú trofej v novej sezóne.

V nedeľu neskoro večer vyhrali v marockom Tangeri v súboji o španielsky Superpohár nad FC Sevilla 2:1.

O triumfe rozhodol Dembélé

Góly Kataláncov zaznamenali Gerard Piqué a Ousmane Dembélé, brankár Marc André ter Stegen zneškodnil v nadstavenom čase penaltu Sevilly.

Španielsky Superpohár

FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (1:1)

Góly: 42. Piqué, 78. Dembélé - 9. Sarabia

Barcelona získala Superpohár rekordný trinástykrát v histórii, keď otočila nepriaznivé skóre.

Už v 9. minúte poslal Sevillu do vedenia Pablo Sarabia, hoci asistent pôvodne avizoval ofsajdovú pozíciu strelca.

Videorozhodca ale nesprávny verdikt korigoval. Úradujúci majster i víťaz domáceho pohára vyrovnal v 42. minúte zásluhou Piquého, ktorý do siete poslal od žrde odrazenú loptu po priamom kope Lionela Messiho.

O triumfe Barcelony rozhodol v 79. minúte Dembélé parádnou strelou od brvna.

Sevilla nepremenila pokutový kop

Sevilla mala veľkú šancu vyrovnať v nadstavenom čase - brankár Ter Stegen fauloval vo vlastnej šestnástke, vzápätí ale pokus Wissama Bena Yeddera z bieleho bodu zlikvidoval.

"Sme šťastní, že máme trofej, zdolali sme ťažkého súpera," uviedol kouč Barcelony Ernesto Valverde.

"Bolo to náročné. Rýchlo sme prehrávali a museli sme otáčať skóre. Viacerí hráči dlho nehrali zápas, ale postupne sa v zápase zlepšovali. Duel mal svoju kvalitu.

Sevilla výborne bránila, ale aj smerom dopredu ukázala silu. Bolo pre nás dôležité vyhrať a pozitívne vykročiť do novej sezóny."

Prvýkrát v histórii sa zápas o španielsky Superpohár hral iba na jedno stretnutie, pre nahustený termínový kalendár sa tímy nedohodli na odohratí tradičného dvojzápasu doma-vonku.

Rovnako premiérovo sa duel hral mimo územia Španielska, na štadióne Ibn Batouta v severomarockom Tangeri.

Domov»Futbal»Španielsko»Parádnym gólom rozhodol Dembélé. Barcelona má prvú trofej v sezóne