Antonio Mance sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|16. aug 2018 o 00:00

Feyenoord Rotterdam - AS Trenčín 1:1 (1:1)

ŽK: Berghuis, Botteghin - Škovajsa. Rozhodovali: Kehlet - Larsen, Sörensen (všetci Dán.)

Feyenoord: Vermeer - Nieuwkoop (67. Geertruida), Botteghin, Van der Heijden, Malacia (82. Burger) - Clasie, Toornstra, Vilhena - Berghuis, Van Persie (71. Vente), Larsson

Trenčín: Šemrinec - Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa - Zubairu (90.+2 Ubbink), El Mahdioui, Čatakovič - Sleegers, Mance (86. Umeh), Azango

/prvý zápas 0:4, Trenčín postúpil do play off Európskej ligy/

ROTTERDAM. Futbalisti AS Trenčín sa dostali do play off o skupinovú fázu Európskej ligy.

Vo štvrtkovej odvete tretieho predkola remizovali na štadióne holandského Feyenoordu Rotterdam 1:1, čo im po víťazstve 4:0 v domácom úvodnom stretnutí stačilo na postup.

Eric Botteghin v drese Feyenoordu otvoril skóre v 8. minúte, už o minútu vyrovnal trenčiansky Antonio Mance, ktorý si v dvojzápase pripísal štyri góly.

Zverenci Ricarda Moniza sa v play off stretnú s AEK Larnaka, cyperské mužstvo vyradilo Sturm Graz po triumfoch 2:0 v Rakúsku a 5:0 doma.

Prvý zápas sa odohrá vo štvrtok 23. augusta na Slovensku, odveta je na programe o týždeň neskôr na Cypre.

Európska liga: Pozrite si momentky zo zápasu Feyenoord Rotterdam - Trenčín: fotogaléria

24.11.2018

Hlasy po stretnutí:

Giovanni van Bronckhorst, tréner Feyenoordu: "Je to veľké sklamanie, chceli sme pokračovať v súťaži. Je dobré hrať na takejto úrovni. Minulý týždeň sme prežili zlý zápas, dnes veľmi dobrý, ale nepremenili sme mnoho šancí, ktoré sme si vypracovali. Futbal je o góloch. Páči sa mi, že moji krajania odvádzajú dobrú prácu v zahraničí, no ako tréner Feyenoordu som sklamaný."

Ricardo Moniz, tréner Trenčína: "Trenčín prvýkrát vyradil veľký klub ako Feyenoord. Je to veľké ocenenie pre všetkých, ktorí na tom pracovali dlhé roky. Základ úspechu sme položili v prvom zápase, v odvete sme rýchlo vyrovnali. Bolo to podstatné, súpera to na chvíľu utlmilo. Museli sme viac brániť, čo je pre nás nezvyčajné, ale aj to sú skúsenosti."

Igor Šemrinec, brankár Trenčína: "Čakali sme búrlivú atmosféru, ale až toto sme nečakali. Lietalo to tam od prvých minút a som rád, že sme to ustáli bojovnosťou. Chalani sa hádzali do striel, mali sme aj šťastie. Veľmi dôležité a zlomové bolo, že sme po inkasovanom góle dokázali ihneď vyrovnať."

Martin Šulek, obranca Trenčína: "Bolo to dosť vysoké tempo, na aké nie sme zvyknutí v lige ani inde. Bolo to o päť, šesť tried vyššie tempo. Myslím si, že s výsledkom môžeme byť spokojní nadmieru. Feyenoord dal žrď, vykopávali sme loptu z bránky."

Online prenos: Feyenoord Rotterdam - AS Trenčín (Európska liga 2018/2019, 3. predkolo)

Európska liga (predkolá) 3. predkolo 2018/2019
16.08.2018 o 20:30
Feyenoord
1:1
(1:1, 0:0)
90+4 minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly: 8. Botteghin – 9. Mance. ŽK: 43. Berghuis (FEY), 50. Nieuwkoop (FEY) – 34. Skovajsa (TRE). Rozhodca: Kehlet – Larsen, Sørensen.
Prenos
V druhom polčase napriek obrovským šanciam domácich hráčov už gól nepadol a tak sa Trenčínu podarilo na tomto štadióne uhrať cennú remízu.
Feyenoord bol dnes jednoznačne lepším tímom, no to im po celkom skóre 5:1 z dvojzápasu nie je nič platné. Postup tak oslavujú hráči Trenčína, ktorých čaká posledná prekážka pred bránami skupinovej fázy Európskej Ligy a bude ňou mužstvo AEK Larnaca. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa.
90+4
Koniec zápasu.
90+4
Hrá sa ešte jedna minúta navyše kvôli striedaniu, ktorá však neprináša žiadne nebezpečenstvo pre Šemrinca.
90+3
Posledná akcia domácich končí iba útočným faulom. Hostia tak uhrajú na ihrisku Feyenoordu cennú remízu.
90+2
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Abdul Zubairu, prichádza Desley Ubbink.
90+1
Nadstavovať sa budú ešte tri minúty.
90
V poslednej minúte ešte prišlo nepresné zakončenie Sleegersa, ktorý tak mohol zvrátiť stav zápasu v prospech hostí.
90
Akcia domácich je zastavená verdiktom postranného rozhodcu, ktorý signalizuje ofsajd.
89
Zápas sa dohráva v stredovej časti ihriska, kde po väčšinu času kombinujú vyčerpaní domáci hráči.
88
Center domácich upratal do bezpečia hosťujúci Lawrence. Domáci tak začínajú opäť pri svojej bráne.
87
Lopta je iba u brankára domácich Vermeera, ktorý nepresným nákopom nedokázal nájsť nikoho z domácich hráčov.
86
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Antonio Mance, prichádza Emeka Umeh.
86
Feyenoord vybojoval aut na ľavej strane ihriska.
85
Domáci sa usadili pre šestnástkou hostí, no ohroziť bránu Šemrinca sa im nepodarilo.
84
Domáci sa snažia ešte niečo vymyslieť, no chýbajú im sily a aj motivácia.
83
Autové vhadzovanie na polovici súpera pre domácich, však končí iba stratou lopty.
82
changeStriedanie v tíme Feyenoord Rotterdam: z ihriska odchádza Tyrell Malacia, prichádza Wouter Burger.
81
Zápas sa už len dohráva v strede ihriska, kde navyše ostáva ležať domáci hráč Malacia.
80
Domáci zakladajú akciu až od brankára Vermeera a ich tlak sa zdá, že trochu opadol.
79
Štadión opúšťajú niektorí z fanúšikov Feyenoordu, ktorí sa už nemôžu pozerať na nemohúcnosť domácich v zakončení.
78
Hra sa nám na chvíľu ukľudnila, čo bude vyhovovať hosťujúcim hráčom.
77
77
importantTeraz hosťom pomohla dokonca konštrukcia brány, po prízemnej strele od Malacia.
76
importantTeraz sa to však mohlo zmeniť. Na čiare však opäť zasiahol jeden z hráčov Trenčína. Druhý gól Feyenoordu dnes nie je súdený.
76
Séria rohových kopov pre domáci celok. No vytúžený gól neprináša.
75
Štandardka z ľavej strany pre Feyenoord. Hostia odvracajú iba na roh.
74
Hroziace nebezpečenstvo na poslednú chvíľu odvrátil jeden z hosťujúcich hráčov.
73
Domáci budú zahrávať autové vhadzovanie. Následne prichádza pre nich aj ďalší rohový kop. Ten vyboxoval brankár hostí.
72
Na zemi ostal ležať Azango, ktorý bude musieť opustiť hraciu plochu, aby hra mohla pokračovať.
71
changeStriedanie v tíme Feyenoord Rotterdam: z ihriska odchádza Robin van Persie, prichádza Dylan Vente.
70
Lopta sa teraz nachádza v strede ihriska, kde si ju Trenčianski hráči medzi sebou posúvajú a naťahujú tak čas.
69
Jeden z mnoha rohových kopov, ktorý však obrana hostí dokázala odvrátiť. Z následnej akcii opäť nedôrazne zakončenie, ktoré ide vysoko nad.
67
Ďalšie zakončenie domácich končí na pozornom Šemrincovi.
67
changeStriedanie v tíme Feyenoord Rotterdam: z ihriska odchádza Nieuwkoop, prichádza Geertruida.
66
Ďalšia skrumáž pred bránkou Trenčína, ktorá aj s trochou šťastia končí mimo.
66
importantŠemrinec si pripisuje dôležitý zákrok po zakončení van Persieho z malého vápna, ktoré sa mu podarilo vyraziť na roh.
65
65
Trenčín sa teraz na dlhší čas dokázal usadiť na polovici súpera, kde sa snažia kombinovať. Po centri však lopta končí opäť iba u Vermeera.
64
Azango založil protiútok hostí, ktorý končí strelou v náručí domáceho brankára Vermeera.
63
Je tu ďalší rohový kop domáceho celku, ktorý rozohrali na krátko. Následne sa v prehustenom priestore nedokázali presadiť.
62
Protiútok domácich skončil iba nepresnosťou a hostia tak zahrajú aut. Loptu po ňom však okamžite stratili.
61
Ofsajdové postavenie aj na strane Trenčína, v ktorom sa ocitol Mance.
60
Lopta je ďaleko od brány Šemrinca a Trenčín neohrozene kráča za postupom.
59
Feyenoord teraz zakombinoval v strede ihriska, odtiaľ však gól nemôžu vstreliť. Následne sa posunuli na pravú stranu, kde ich zastavil ofsajd.
58
Akcia z pravej strany, ktorá našla van Persieho na malom vápne. No dnes preňho už typicky, opäť posiela loptu mimo brány.
57
Toto bol veľmi nepresný center, ktorý nemohol nájsť nikoho z domácich hráčov.
56
Feyenoord začal útok až od svojej brány. Potom prišla strata lopty v strede ihriska, kde sa o ňu teraz snažia oba tímy zabojovať.
55
Po van Persieho akcii ďalší roh domáceho celku. Ten však obrana Trenčína odvrátila na druhý roh po sebe. Po ňom nasledovala nepresná hlavička mimo bránu.
54
Následné prečíslenie pre Trenčín však končí len nepresnou prihrávkou, na ktorú nedosiahol Mance.
53
importantPo skrumáži pred bránou hostí prišla jedna z mnohých tutoviek pre van Persieho, no ten dnes nemá svoj deň a opäť míňa.
52
Opäť rýchla kombinačná akcia domácich, ktorú však obrancovia Trenčínu dokázali odvrátiť na roh.
51
importantPo faule prišla štandardka pre hostí. Tá skončila hlavičkou Skovajsu tesne mimo domácej brány.
50
yellowCardŽltú kartu dostáva Nieuwkoop (Feyenoord Rotterdam).
49
Z následného rohu neprišlo nebezpečenstvo pre domácu bránu a útok opäť zakladajú domáci hráči.
48
48
importantObrovská šanca pre Trenčín. Sleegers sám pred domácim brankárom nedokázal uspieť, keď jeho strelu vyrazil na roh.
48
Po centri z pravej strany, reklamovali domáci hráči ruku, no rozhodca ostáva chladný.
47
Trenčín sa teraz snaží presadiť na polovici súpera. Tam ale prišla len strata lopty a tak budú znovu hroziť domáci.
46
V prvej minúte prišiel hneď útok domácich, no po centri z pravej strany končí lopta v rukaviciach Šemrinca.
46
Začal sa druhý polčas.
Sledovali sme dramatický prvý polčas odvetného zápasu. Feyenoord zaskočil súpera svojim nasadením a už v 8. minúte dokázali otvoriť skóre zápasu. Okamžite však zareagovali aj hosťujúci hráči, ktorým sa o minútu podarilo vyrovnať. Hra sa nám potom ukľudnila, no posledné minúty tohto polčasu priniesli množstvo šancí na domácej strane, ktoré však zostali nevyužité. O postupujúcom je zdá sa rozhodnuté, no určite si nenechajte ujsť druhý polčas, ktorý začne približne v 21:32.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V tej sa snažili ešte o poslednú akciu domáci hráči, no k zakončeniu sa už nedostali.
45
V poslednej minúte sa nič vážneho nestalo. Nadstavovať sa však bude ešte jedna minúta navyše.
44
Tu však nedokázali využiť a útočí tak opäť domáci celok.
44
Táto akcia však končí nevyberaným zákrokom Berghuisa. Trenčín tak má k dispozícii štandardku.
43
yellowCardŽltú kartu dostáva Berghuis (Feyenoord Rotterdam).
43
Akcia domácich sa skončila nepresnosťou na ich kopačkách a okamžite Trenčania zakladajú daľsí protiútok.
42
Teraz kľudnejšia pasáž prvého polčasu, za ktorú sú Trenčania určite radi.
41
Trenčín teraz podnikol výpad na polovicu súpera. No tam jednoducho stratil loptu a útočiť bude opäť Feyenoord.
40
Po tejto akcii nasledoval rohový kop, ktorý skončil nebezpečnou hlavičkou domáceho hráča. Obrovské šance domáceho celku!
39
39
importantNeskutočný tlak domáceho celku. Po akcii z ľavej strany prišla spätná prihrávka na hranicu šestnástky, ktorá skončila opäť na pozornej obrane domácich.
38
Trenčín sa teraz na malý okamih dokázal usadiť na polovici Feyenoordu, kde bude zahrávať aut.
37
37
importantNeuveriteľný obranný zákrok Lawrenceho, ktorý zabránil istému gólu, keď odkopol loptu smerujúcu do opustenej brány na roh.
36
Aktivita domácich sa opäť stupňuje a Trenčín začína mať problémy.
36
36
importantVýborná akcia domácich teraz pre zmenu z pravej strany. Vynikol,však brankár hostí, ktorý si pripisuje dôležitý zákrok.
35
35
Ďalšia akcia z ľavej strany. Prízemný center našiel vo výbornej pozícii van Persieho no ten opäť minul.
34
Po žltej karte bude nasledovať priamy kop. Z toho však nebezpečenstvo nebude hroziť, pretože obrana hostí zafungovala správne.
34
yellowCardŽltú kartu dostáva Skovajsa (AS Trenčín).
33
Hostia teraz zahrávajú aut na polovici súpera a získavajú tak cenné sekundy. O loptu však takmer okamžite prišli.
32
Následne sa črtal protiútok aj pre Trenčín, no žiadne nebezpečenstvo z neho nakoniec nehrozilo.
31
Teraz hostia držia loptu na svojich kopačkách. Prišla však chyba, po ktorej sa do dobrej šance dostával domáci hráč, no obrana Trenčína zblokovala túto strelu.
30
Teraz sa Trenčín vyslobodil z rodiaceho sa tlaku domácich. Ďalšiu akciu však už zakladá brankár domáceho celku.
29
Následne však prichádza ďalšia možnosť zo štandadky. Tentokrát z pravej strany. Center našiel domáceho hráča, ktorý však našiel iba pripraveného brankára hostí.
28
Po faule hostí zahrával Feyenoord štandardku, po ktorej bude nasledovať roh. Ten však končí iba na kopačkách hosťujúceho hráča.
27
Pekná akcia domácich z ľavej strany, no po menšom zmätku Trenčín dokázal loptu poslať do bezpečia.
26
Akcia Feyenoordu sa končí loptou v aute. A tak budú kombinovať na vlastnej polovici futbalisti z Trenčína.
25
Krídelná akcia domácich, keď po pravej strane potiahol loptu domáci hráč. Tá sa odrazila za pokutové územia, odkiaľ prišla len strela mimo.
24
Trenčín sa teraz dostal k centru z ľavej strany. Domáca obrana však odvracia na rohový kop. S tým si rovnako dokázala poradiť.
23
Prvotná aktivita domácich z úvodu zápasu už definitívne opadla. Teraz si len posúvajú loptu na vlastnej polovici a snažia sa tak založiť nebezpečný útok.
22
Nepresnosť na kopačkách hráčov Trenčína. Domáci však musia kombinovať až od svojej brány.
21
Teraz sme videli po jednom útoku na oboch stranách, no k ohrozeniu brány nedošlo ani v jednom prípade.
20
importantTeraz ďalšia obrovská šanca domácich, v ktorej sa ocitol van Persie no prízemnou strelou minul bránu hostí.
19
Tí sa však nikde neponáhľajú a posielajú loptu na vlastnú polovicu.
18
Po zlom odkope hostí sa k strele dostal van Persie, no nemieril presne. Následný útok Trenčína sa končí faulom domácich a tak hostia rozohrávajú štandardku zo stredu ihriska.
17
Center domácich tentokrát z ľavej strany. Obrana Trenčína však zostáva pozorná.
16
Teraz na polovici súpera zakombinovali aj hosťujúci futbalisti, no k ohrozeniu domácej brány nedošlo.
15
To však už neplatí. Po peknej akcii z pravej strany prišiel center, ktorý našťastie pre Trenčín nenašiel svojho adresáta.
14
Domáci sú zaskočení rýchlou odpoveďou Trenčína. Momentálne sa nedokážu usadiť na polovici súpera.
13
Trenčín kombinuje v strede ihriska, kde však loptu stratil Mance. Sme zvedavý na ďalší vývoj tohto zápasu.
12
Teraz Trenčín dobre napáda rozohrávku domácich. Tí boli nútení poslať loptu až k svojej bráne.
11
Hra sa po góloch oboch tímov trocha ukľudnila. Oba celky držia loptu iba v stredovej oblasti, z ktorej nehrozí nebezpečenstvo.
9
9
goalTrenčín dal gól!

Tak to je neuveriteľné. Blesková odpoveď hostí, keď sa dokázal presadiť kanonier ANTONIO MANCE. O osude dvojzápasu je zdá sa rozhodnuté.
9
8
goalFeyenoord Rotterdam dáva gól!

A je to tu. Drvivý tlak domáceho celku prináša svoje ovocie. Po rohovom Kope sa dokázal presadiť domáci obranca BOTTEGHIN.
8
Nepríjemná štandardná situácia Feyenoordu, po ktorej nasleduje rohový kop.
7
Zároveň prišiel aj prvý rohový kop pre hostí, no domáca obrana si s ním dokázala poradiť. Následná akcia bola prerušená domácim brankárom.
6
Až teraz sa Trenčín dostal na polovicu súpera, kde sa však nedokázali výraznejšie presadiť.
5
Zápas sa hrá vo vysokom tempe, o ktoré sa stará predovšetkým domáci celok.
4
Rohový kop Feyenoord bol veľmi nebezpečný. Po odrazenej lopte sa domáci ešte dostali k zakončeniu, no lopta tesne minula bránu.
2
importantKapitán domáceho celku vyslal veľmi nebezpečnú strelu, ktorá len tesne minula svoj cieľ. Domáci sa snažia hneď z úvodu zápasu ohroziť bránu Šemrineca.
1
Hneď v prvej minúte rýchly útok domáceho celku. Včas však dokázal zareagovať brankár Šemrinec, ktorý prerušil akciu domácich.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky už nastupujú na hraciu plochu a za malý okamih nám tak začne odvetný zápas, v ktorom sa bude Trenčín snažiť potvrdiť postup do ďalšieho predkola.
Úvodné zostavy:

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Nieuwkoop, van der Heijden, Botteghin, Malacia – Toornstra, Vilhena, Clasie – Berghuis, van Persie, Larsson
Náhradníci: Bijlow – Burger, El Hankouri, Geertruida, Sinisterra, van Beek, Vente

AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa – Čatakovič, El Mahdioui, Zubairu – Sleegers, Mance, Azango
Náhradníci: Hrdlička – Bukari, Julien, Mašovič, Paur, Ubbink, Umeh

Rozhodca: Kehlet – Larsen, Sørensen.
Vitajte pri online textovom stretnutí z 3. Predkola Európskej Ligy, kde v odvetnom stretnutí privíta na svojom štadióne Feyenoord Rotterdam slovenského zástupcu AS Trenčín. Výkop tohto zápasu je naplánovaný na 20:30.

AS Trenčín:
Náš zástupca v európskych pohároch má za sebou už 2 vydarené predkolá, v ktorých si poradil najskôr s FK Budućnost Podgorica po výsledkoch 2:0 a 1:1 a neskôr aj s poľským tímom Górnik Zabrze jednoznačne 1:0 a 4:1. Minulý týždeň však doslova šokovali futbalový svet, keď deklasovali slávny holandský klub Feyenoord Rotterdam na žilinskom štadióne 4:0. V odvete tak majú všetko vo svojich rukách, pričom sa dobre naladili ligovým víťazstvom 3:2 v Žiline.

Feyenoord Rotterdam:
Feyenoord bol priamo nasedený do 3. Predkola a po zisku holandského Superpohára nad PSV sa očakával hladký postup cez slovenského zástupcu. V Žiline im síce chýbalo pár mien zo základnej zostavy, ale aj napriek tomu sa nečakal taký herný a výsledkový výbuch. Tréner Giovanni van Bronckhorst sa tak spolu so svojimi zverencami bude snažiť zvrátiť tento nepriaznivý stav, k čomu im však určite nepomohla prehra v úvodnom ligovom kole proti Graafschapu 0:2.

Jasným favoritom tohto zápasu je Feyenoord, no ak sa nestane niečo nečakané, postúpiť by mal náš zástupca. Vzhľadom na atraktívny a útočný futbal oboch aktérov sa môžeme tešiť na množstvo šancí a gólov, preto si tento zápas nenechajte ujsť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Futbal»Európska liga»Trenčín remizoval v Rotterdame a senzačne vyradil slávny Feyenoord