Rybáriková v Cincinnati neuspela, skončila v prvom kole

Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|14. aug 2018 o 18:56

Slovenská tenistka nestačila na Belgičanku Mertensovú.

CINCINNATI. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nepostúpila do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Western & Southern Open v americkom Cincinnati.

V utorňajšom stretnutí 1. kola nenasadená Slovenka prehrala za 91 minút 4:6, 2:6 s pätnástkou singlového "pavúka" Elise Mertensovou z Belgicka.

Na víťazku čaká Švédka Rebecca Petersonová.

Rybáriková začala dobre utorňajší duel, viedla 2:0, ale ďalšie štyri gemy patrili Mertensovej.

Dvojhra - 1. kolo:

Elise Mertensová (15-Belg.) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 6:4, 6:2 /91 minút/

Slovenka ešte vyrovnala na 4:4, v deviatej hre však nevyužila svoj servis a tento brejk sa ukázal ako rozhodujúci v prvom sete.

Tri straty podania na úvod druhého dejstva, z toho dvakrát v prípade Rybárikovej, znamenali neskôr stav 3:1 v prospech 22-ročnej Belgičanky.

Mertensová v siedmom geme ešte raz prelomila servis slovenskej protivníčky a potom už poľahky dotiahla duel do víťazného konca.

Dvadsaťdeväťročná Rybáriková (29. v rebríčku WTA) a o sedem rokov mladšia Mertensová (14.) odohrali druhé vzájomné stretnutie.

Prvýkrát na seba narazili pred dvoma rokmi v kvalifikácii turnaja v novozélandskom Aucklande, slovenská tenistka vtedy zvíťazila 6:4, 6:2.